Ford ja HEMI
#1

Jesper Kirjutas:Vot ma arvasin ka kunagi samamoodi nagu Martti, aga mingi hetk tuli mul endal "mõistus koju" ning ütles, et 800kg kaaluva 60ndate lõpus projekteeritud väikeautoga 3,4 tonni kaaluvate 200x projekteeritud dzhiipidega mõõkade ristamine ei ole just kõige säravam idee Smile

Muidugi kui keegi juhtub omama minu uut lemmikautot, siis seda probleemi ei teki.
Täitsa hea auto oled valinud oma lemmikuks aga mootoriks sobiks paremini vast HEMI, kuigi Cummins-il pole ka viga midagi. Kõrgus paistab ka Zil 130(võib olla halb võrdlus) tasemel olema aga mugavus on kindlasti üle selle. Tagumine ots on natuke imelik- kaitseraud- aga ju selle pärast et kihutajad väga tagasilla ligi ei pressiks...

Mina ei sõida põhimõtteliselt nii kerge autoga(800kg) alla 2t ei tule kõne allagi, ja see mis ette üritas trügida oli mingisugune tavaline rahvakas- VW Passat. Dziibid pole veel ette julgenud tulla.
Vasta
#2

Oioioi, Fordi peale HEMI... Smile

http://www.google.com/search?hl=et&q=hem...+otsing&lr=
Vasta
#3

Jesper Kirjutas:Oioioi, Fordi peale HEMI... Smile

http://www.google.com/search?hl=et&q=hem...+otsing&lr=
Ma tean küll et HEMI on Chrysler-i toodang, aga analoogsel Dodge-l( kuulub Chrysler corp.) oli peal HEMI. Tegelikult on see isiklik eelistus kuna diislit ei taha mingi hinna eest.
Vasta
#4

Martti Kirjutas:Ma tean küll et HEMI on Chrysler-i toodang
Kas mitte ka Ford ei teinud mõned HEMI mootorid? Ajaloos küll vähetuntud lugu, aga kui ma ei eksi, siis vist üksikud Mustangid teatud perioodil said sellised peale. Fordi enda loomingu.
Vasta
#5

Boss 429 alias Shotgun, NASCAR-i jaoks projekteeritud mootor.
Vasta
#6

Njah, siin on muidugi definitsiooni küsimus, hemi-tüüpi kambritega on päris palju mootoreid tehtud. Mina isiklikult mõistan Hemi või HEMI all (suure tähega) siiski ainult kas Chrysleri mõni aeg tagasi esitletud "uut HEMI" või samuti algselt NASCARi jaoks projekteeritud kuulsat 426 Hemi. Viimase legendaarsus põhineb lisaks põlemiskambrite kujule ka paljul muul heal, lihtsalt põlemiskambrid on kogu kuulsuse endale napsanud.

Aga noh, muidugi leidub näiteks bemmivend, kes põristab rusikatega vastu rinda ja tituleerib enda autol leiduvat kolmepoolest "sixpack Hemiks". Definitsiooni küsimus Smile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne