Vanad fotod

(02-03-2021, 11:19 AM)Meelis2 Kirjutas:  Vana foto FB Haljala grupis. Oskab keegi masinat ja/või  asukohta pakkuda? Ise ei tunne ja Google ei aidanud
Masin pildil võiks olla 1926 Chevrolet Superior Series V Touring
Vasta

Suured tänud!
Vaatasin saadava fotomaterjali läbi, igatipidi seesama masin.
Paistab et Haljala omal on esistange puudu (või siis värvitud tumedaks, fotolt ei paista)
Vasta

   
Panen siia tuvastamiseks ühe pildi. Elan Iisaku alevikus ja koostame raamatut Iisaku vanadest vaadetest. Saime Hansa Antiigist lugupeetud ja kõrgestiaustatud härra Raivo Laasmäe erakogust ühe sellise pildi digitaalsel kujul. Kiri pildil viitab Iisakule. Kuid Iisakus ei ole Tallinn - Tartu maanteed. Tartu maantee on, aga selle teine ots läheb Jõhvi või hea fantaasia korral Rakverre, kuigi siis ei saa enam rääkida Tartu - Rakvere maanteest, see on Iisaku- Rakvere maantee. Ja sellist maja ka nagu keegi ei mäleta. Pildi tegemisest on möödas umbes 100 aastat, paljugi mis võis majaga juhtuda. Tekkis kahtlus, et äkki see "Iisakul" , ei tähenda mitte Iisaku asulat, vaid Iisaku talu kusagil mujal? Kohalikud mitte kunagi ei ütle Iisakul, öeldakse Iisakus. Võibolla pildi tagumisel küljel oleks mingit abistavat informatsiooni, aga seda lugupeetud ja kõrgestiaustatud härra Raivo Laasmäe Hansa Antiigist meiega jagama ei nõustu. Kas oskab keegi selle hoone asukoha kohta midagi öelda? Väidetavalt on pilt saadud Iisaku lähedalt.

P.S.: Originaalis on pilt palju parema kvaliteediga, siia ei saa nii suurt pilti panna. Siiski ei ole majal olevad sildid eriti loetavad ja need mingit olulist infot ei anna. Alumisel sildil kiri "EKA" Tallinn agent, ülejäänu ei ole loetav.
Vasta

Ainuke Iisaku, mis mulle pähe tuleb ja asub enam-vähem Tallinn-Tartu maantee ääres, on Jõgeval. Samas vanadel kaartidel pole seal sellist talu ega kohta...


Manustatud failid Pilt (pildid)
   
Vasta

Delfi kaardi otsing annab Iisaku nimelisi kohti üle vabariigi, ka Saaremaale Smile

Vandenõu teooriat veeretama asudes, paistab selle punkti alt justku vundamendi jäänuseid:
Iisaku
Iisaku, Laasme küla, Põltsamaa vald, Jõgevamaa, Eesti
Vasta

(23-03-2021, 11:07 AM)Raivo Kirjutas:  Delfi kaardi otsing annab Iisaku nimelisi kohti üle vabariigi, ka Saaremaale Smile

Vandenõu teooriat veeretama asudes, paistab selle punkti alt justku vundamendi jäänuseid:
Iisaku
Iisaku, Laasme küla, Põltsamaa vald, Jõgevamaa, Eesti
Mulle nagu tundub, et selle maja kõrvalt ei läinud Tallinn-Tartu maantee? Üsna lähedal on see maantee küll, aga ma fotole sellisel kujul ei märgiks?
Vasta

Nõus. Samas ei pruugi need nooled ju tähendada konkreetse maantee ääres asumist?
Kas sellisele pildile oleks kannatanud kirjutada, et ühele poole on Tallinna suund ja teisele poole Tartu?
https://ajapaik.ee/photo/126504/iisaku-a...en-street/
Vasta

(23-03-2021, 18:44 PM)Raivo Kirjutas:  Nõus. Samas ei pruugi need nooled ju tähendada konkreetse maantee ääres asumist?
Kas sellisele pildile oleks kannatanud kirjutada, et ühele poole on Tallinna suund ja teisele poole Tartu?
https://ajapaik.ee/photo/126504/iisaku-a...en-street/
See on R. Th. Hanseni tänav ja no ei saaks minu arvates kuidagi kirjutada Tallinn-Tartu maantee. 100 aastat tagasi sellel tänaval oli üks maja - köstrimaja. See ei olnud siis ei tänav ega maantee - lihtsalt köstrimaja juurde viiv tee. Sellega paralleelne on Jõhvi-Tartu maantee ja ristuv tee läheb Rakvere poole (sealt edasi ka Tallinna)
Vasta

Oskab keegi kommenterida, kus on jäädvustatud see hetk:
[Pilt: laste_liiklus.jpg]

sai vist kõik öeldud
Vasta

Pakuti Kilingi-Nõmmet, sama hoone, teiselt poolt tehtud pilt. https://ajapaik.ee/photo/168484/ Ehk siis see koht https://www.google.com/maps/@58.1488441,...312!8i6656
Vasta

Ei mingit pakkumist, see ongi Kilingi_Nõmme. Täiesti korralik liiklusplats oli, sinka-vonka asfaltteed ja igavene hunnik märke ka paigaldatud. Kui intensiivselt kasutati, ei tea aga kõik kommunistid (loe ajalehed, nagu Pärnu kommunist ja Tapa kommunist) kirjutasid hoolega.

Kes oskab, see teeb - kes ei oska, see õpetab!
Vasta

(23-04-2021, 15:01 PM)metsakohin Kirjutas:  Ei mingit pakkumist, see ongi Kilingi_Nõmme. Täiesti korralik liiklusplats oli, sinka-vonka asfaltteed ja igavene hunnik märke ka paigaldatud. Kui intensiivselt kasutati, ei tea aga kõik kommunistid (loe ajalehed, nagu Pärnu kommunist ja Tapa kommunist) kirjutasid hoolega.
See oli väga lahe liikluslinnak ja üldse spordikompleks!!! Elus ainus kord, kui ma olin pioneerilaagris ja aasta oli äkki 1982? Siis võis see kompleks olla mõned aastad vana, päris värske enam polnud. Laager oli Kilingi-Nõmme keskkoolis ja nende internaadid olid meile kodudeks. Äge oli postidel täispuidust ja tribüünidega kossuplats, mustikametsas liikluslinnak miskite väntadega autode ja velodega, stadka jne. Ilusad ilmad olid ka ja mingit idiootset pasteerimsit ega muud jama polnud. Üks ööhäire aga juulikuine (sest emal-isal oli Muhu Väin, kuhu ma ei saanud, sestap olingi ainumas kord laagris) öö on ju valge ja selge ja sealsamas liikluslinnakus käis miskine otsimine-tagaajamine. Päris korralikult sai sporti tehtud, palli mängitud jne. Mis neist asjust tänaseks on saanud??? Ma meenutan seda kahte nädalat siiani heldimsuega Wink Pärst spordilaagrid, TPL, EÕM, EÜE, aga ka päris oma maakodu ja töörügamine, on juba hoopis teine teema.
Vasta

laadisin üles 1978 Tartu Tähesõidu pilte: https://commons.wikimedia.org/wiki/Categ...%B5it_1978

Piltide kirjeldust saab igaüks täiendada.
Vasta

Mul isemoodi küsimus. 
Otsin taga paari pilti mida siin foorumis on mitukorda presenteeritud. 
Nimelt mustad kgb/eriteenistuse gaz24-jad
 Ühel piltidest oli ka meie mustkunstnik..
Keegi ehk suudab suunata õigesse teemasse või jagada pilti siia...
Vasta

Need Volgad olid ühes paljudest ksf Formica restaureerimisteemadest.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Otsisin mis ma otsisin. Aga ei ma leidnud. 

 Vaja oleks eesti algusaegsete/ nsv lõpuaja numbritega pilti.
Ühel pildil oli siimpoiss koos kahe samasuguse nr volgaga.
Vasta

(05-05-2021, 19:31 PM)Heigok Kirjutas:  Otsisin mis ma otsisin. Aga ei ma leidnud. 

 Vaja oleks eesti algusaegsete/ nsv lõpuaja numbritega pilti.
Ühel pildil oli siimposs koos kahe samasuguse nr volgaga.

http://www.volga.ee/modules.php?name=For...ic&p=23638
Ilmselt selle teema esimest pilti otsisid. Siimu pole, aga äkki ajavad Kalle, Jaanus, Jaan ja Urmas ka asja ära.
Vasta

Sobob ka see. 
 Millegipärast mul on mälusopis Siimust võetud slaid. Pildistatud kõrgemalt ja suhteliselt lähedalt. Pakuks huupi ala 2 korruselt. 

Aaa võibolla on mingi luulu ka....
Vasta

(02-03-2021, 13:40 PM)Ferry Kirjutas:  
(02-03-2021, 11:19 AM)Meelis2 Kirjutas:  Vana foto FB Haljala grupis. Oskab keegi masinat ja/või  asukohta pakkuda? Ise ei tunne ja Google ei aidanud
Masin pildil võiks olla 1926 Chevrolet Superior Series V Touring
Chevrolet, 1926- 1927, puitkodaratega rattad. Kas valge baretiga mees võib same isik olla? Foto tehtud Viru -Jaagupis 1930-31.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

        Palun tsiklispetsialistide täpsemaid arvamusi olevatel piltidel tsiklite markide-mudelite kohta
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne