Vanasõidukid Raekoja platsil
#1

Kinnitamata info räägib, et täna kella poole kuuest poole seitsmeni peaks Tallinnas Raekoja platsil olema näha vanasõidukeid Euroopast.

Äkki keegi annab täpsemat infot?

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#2

Kuuldavasti ootavad kohalikud vanatehnikasõbrad koos oma tehnikaga eurooplasi ca kl 16.30-st Raudalu bensiinijaamas Viljandi maanteel. Ja sealt koos ühiskolonnis Raekoja platsile.

Lugupidamisega
Sm. Tasku

Gaz- 3102, Gaz- 21, Gaz- 51
Vasta
#3

Sm. Tasku Kirjutas:Kuuldavasti ootavad kohalikud vanatehnikasõbrad koos oma tehnikaga ....

ja kes need anonüümsed vanatehnikasõbrad siis on? Rolleyes
Vasta
#4

Renoveeritud Ikarust seal vaevalt on, pigem ennesõjaaegsed sõiduautomasti liikurid.

Asp

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#5

Seal on nii enne kui peale sõda ja suht kalleid autosid, nii et minge kindlasti vaatama.

Dad.
Vasta
#6

Kutset osaleda pole saanud ja Volgad sinna ei sobiks ka. Aga kuuldavasti on tegemist militaarsuunalise tehnikaga ja austatud hr. Lepp pidi Zündapiga juba dislokatsioonipunkti teel olema!
Loodetavasti keegi ei tule sinna näiteks Panzermorser Sturmtiger Ausf. E-ga............

Lugupidamisega
Sm. Tasku
Vasta
#7

Raepressi uudis: http://www.tallinn.ee/linna_juhtimine/ra...ss?id=6970.
Vasta
#8

...nii et siinolijaid soovitakse seal näha ilma oma \"pannideta\"?

T.

*pargib oma üliigava/-tavalise 69-a häbiga kuskile vaiksesse kõrvaltänavasse*
Vasta
#9

Olgu kiidetet AMF ja Asp! Ma poleks iialgi endale andeks annud seda, kui ma sinna üritusele poleks läinud!!! Nüüd on - tänu eelnimetatuile - see viga parandet ja mina olen rõõmus!!!
Vasta
#10

VÄGA ilusad autod olid!!!
Kõige rohkem meeldis mulle Jaguar ja suursuur Alfa Romeo Big Grin
Vasta
#11

Sõidukid olid majesteetlikud! Osa nendest oli kindlasti Eesti teedel esimest ja - karta võib - ka viimast korda.
Kuna üldpilte juba tuli (ja on veelgi oodata), näeb minu (kaamera)silma vahendusel ilusaid detaile nende ilusate autode küljest...

http://www.pildid.ee/index.php?cat=11058

(üks videoklipp on kah, hetkest, kui iludused R.-platsilt ära sõitsid, aga seda ei oska kuskile üles riputada...)
Vasta
#12

Liiklusvahendid olid vahvad, aga inimesed seal sees olid kummalised, vist mingi vähemus või laksu all. Võib muidugi olla, et nad olid üsna ehmatanud sellest vastuvõtvast militaarsalgakesest. Hoolimata sellest , et Fredy varjas oma õiget kiivrit laigulise kotikesega ja Hitlerist räägiti vaikselt, tundsid nad vist siiski, et pärast võib juuditeemal jama tulla ja kodumaal võetakse nad letti. Eesti kõikelubava demokraatiaga on vähesed muu maailma kodanikud harjunud. Jämedakoelised Eesti vanatehnikahuvilised ei sobinud nendega lihtsalt kokku.
Kahjuks tundub, et peale piltide ei jäänud neist miskit maha. Mõned kontaktid küll, aga mida nendega teha, kui eriti ühist keelt pole. Ilmselt oli viga ikka minus.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#13

Mnjah, Piibur, Sinu arutlus on aktsepteeritav. Nagu me kõik väga hästi teame, tegelevad välismaal vanatehnikaga vanema ja rikkama generatsiooni esindajad ehk need, kes saavad seda endale lubada. Pole võimatu, et eile paljud nendest vaatasid Sind ja kohaliku metsarahva esindajaid, kui mingi laksu all olevaid tüüpe, kes sõidavad nagu tavaliselt vanade sõjamasinatega mööda linna ja hõikavad üksteisele saksa-vene segakeeles loosungeid. Tajudes sügavat kultuuride konflikti ja tundes metsarahva esindajana piinlikust, vaatasin eurooplaste autosid õhtul AK-st ja siin foorumlased käisid ju pilti ka tegemas.
P.S. Lisan veel kõigile hitlernoortele und vanadele, et ei midagi isiklikku!

Lugupidamisega
Sm. Tasku
(ALMAVÜ juhiload aastast 1979, sõitnud avariideta ja kapitaalremondita ca 1 000 000km)

Gaz- 3102, Gaz- 21, Gaz- 51
Vasta
#14

mhmhm, kuskil välismaa lehes olevatki mõned aastat tagasi kirjeldatud eestlasi kui barbareid, kelle peamiseks meelelahutusks on kohutavate veoautode mudane rallikross. Mispärast just see fakt esiletõstmist vääris, pole teada.
Vasta
#15

Olen Sm. Taskuga samal arvamusel.
Vasta
#16

Piiburiga sama meelt. Midagi pole teha, sakslased on nii ära ruineeritud, et mingi metrsarahva sündroomi siin küll polnud. Kuigi jah, tegemist siis Mustpeade Vennaskonna mingi rakukesega ja mingi omast arust \"siniveresus\" võis ju nendes olla, kuid... On nähtud ikka väga teistsuguseid inimesi, kes vanade ja VÄGA KALLITE autodega sõidavad. See seltskond, kes 4 aastat tagasi Eestit väisas ja osaliselt kogemata ka nädal tagasi oma Bentley\'dega Tartus olid, suhtusid maailma asjadesse ikka väga teistmoodi. nojah, inglastel on Aadu alati lubatud tegelane olnud ja nemad võivad Temast nii head kui halba rääkida aga ülistada ja ebajumaluseks nimetada mitte. Saksmannid ei või aga isegi koerale käpaga tervitamist õpetada - lähed vangi. Eks siin ongi see vahe. No ja ma tahaks näha, mis nägu teeksid Saksmannid Soomes, kui neile sealne Viking seltskond oma autode ja SS-mundritega vastu tuleb? Soomet nüüd Saksmannid metsaelanike maaks kindlasti ei pea. Aga Vikingi vennad olid Külmapargis kõvad tegijad, oma vabameelsusega lõid vähemalt mindki pahviks. Probleem on ikka neis endis, jobud on. Aga joburlus ei ole nende süü...
Vasta
#17

PlyVal64 Kirjutas:Piiburiga sama meelt. Midagi pole teha, sakslased on nii ära ruineeritud, et mingi metrsarahva sündroomi siin küll polnud. Kuigi jah, tegemist siis Mustpeade Vennaskonna mingi rakukesega ja mingi omast arust \"siniveresus\" võis ju nendes olla, kuid... On nähtud ikka väga teistsuguseid inimesi, kes vanade ja VÄGA KALLITE autodega sõidavad. See seltskond, kes 4 aastat tagasi Eestit väisas ja osaliselt kogemata ka nädal tagasi oma Bentley\'dega Tartus olid, suhtusid maailma asjadesse ikka väga teistmoodi. nojah, inglastel on Aadu alati lubatud tegelane olnud ja nemad võivad Temast nii head kui halba rääkida aga ülistada ja ebajumaluseks nimetada mitte. Saksmannid ei või aga isegi koerale käpaga tervitamist õpetada - lähed vangi. Eks siin ongi see vahe. No ja ma tahaks näha, mis nägu teeksid Saksmannid Soomes, kui neile sealne Viking seltskond oma autode ja SS-mundritega vastu tuleb? Soomet nüüd Saksmannid metsaelanike maaks kindlasti ei pea. Aga Vikingi vennad olid Külmapargis kõvad tegijad, oma vabameelsusega lõid vähemalt mindki pahviks. Probleem on ikka neis endis, jobud on. Aga joburlus ei ole nende süü...

Külmapargi Wikingi-vendade vabameelsusega oli nii et sellest tuli hiljem muuseumile jama - järgmisel päeval saadeti Kaitsejõudude Peastaabist mingi asjapulk inspekteerima et mis mustades mundrites mehed siin kõndisid, mis lahing jne. Ilmselt keegi pealtvaatajatest koputas sest kohale olid tulnud ka mingid isehakanud SS-lased. Paraku on muuseum teatud määral avalik-õiguslik asutus ja peab kinni pidama ühiskonnas valitsevatest meeleoludest aga meie ühiskond ei ole veel päris küps, vähemalt mitte niikaua kui võimul on valdavalt endised kommunistid. Tavainimesed ei tee veel vahet SS ja Eesti Leegioni vahel, nende meelest on kõik SS-lased kõrilõikajad ja jutul lõpp. Mina ise olen mõistagi teist meelt (olen see \"sakslane\" kes sõitis sel üritusel mootorrattaga).


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne