Vanad ja/või originaalseisus autod (eestis)
#21

No mis ta siis on,põhi mäda,värv on kole,seest on läbu,kuid kannatab korda teha küll.Omanik on ka hirmsas\"tuunimis\" tuhinas,nimelt aretab teine hetkel gaz24 mootorit ja käigukasti vahele.Hinna lubas siis öelda kui valmis saab.
Vasta
#22

Mul pakkud Ford 35F (1971.a täis originaal)
Ise vahetsin ainult kardaani risti ära
Pilte praegu pole, aga varsti näeb neidki.
Ja veel - KUULDAVASTI TOODETUD NEID AINULT 200tk!!!
Rootsi sõjavägi tellis neid omal ajal saksamaalt
Vasta
#23

Seda, et käisin 1988a. nn. VDNH-l, e. ehk vene ``Hannoveri messil``. Seal siis eksponeeriti GAZ 3102 välimusega ja GAZ 14 moto ja kastiga Volgat. Nii, et V8 uus volga on olemas ja ilmselt eksisteerivad väikeseeriad tänapäevani, kuna nüüd on olemas publik kellel on tahtmist ja võimalusi sellist pilli omada.

Kommentaarid Pobeda kohta:

Väidetavalt toodeti 1946.. 1949 (1951) osa Pobedasid R6 e. nn. GAZ 51 e. mootoritega. Tegelikkuses olid neil peal siiski GAZ 11-73 mootorid.

Need mootorid on üldse huvitavad. Neid hakati venemaal tootma kolmekümmnendate lõpus. Väidetavalt olid nad FORD-i koopiad nagu toolased GAZ-id kõik (GAZ A; GAZ AA; GAZ AAA; GAZ M1; GAZ MM).

Ilmselt teate , et GAZ 51 mootori kepsu alumine pea paikneb ebasümmeetriliselt kepsusääre suhtes (mootori pikisihis), mis on üheks põhjuseks, et 51 moto ei kesta. Selle võttega on vähendatud mootori pikkust so. GAZ 20 Pobeda R4 on praktiliselt GAZ 51 viie silindri pikkune.

Vanad mehed räägivad et vene transportööridel olud peal 51 mootori analoogid, aga pikemad ja sümmeetrilise alumise peaga kepsud (nagu GAZ 20 Pobeda ja GAZ 69), need motod olla olnud pööriskambriga ja kannatanud kuni 4500 pööret.

Olen kindel , et pobile ilma juurdelõikuseta V8 peale ei mahu, kuna koopad on 16`` rataste jaoks väga lahmakad.

Mis puutub GAZ 20/51 mootoritesse, siis vanasti olid kolbidel topelt õlirõngad ja väidetavalt lestsid mootorid kauem (pea 100000). Minul kogemused ainult nn. kaasaegsete ühe õlirõngaga kolbidega. Kasutades terasest kolvirõngaid kestis mootor ca. 60000, malmist rõngastega vaid 40000.

Muuseas

Mul on olemas hulgaliselt Pobeda ja GAZ 69 jubinaid, vähemhulgaliselt GAZ 21 jubinaid.
Mõne eest tahaks midagi saada, midagi annaks niisama ära.
Vasta
#24

V8 & tavapärasest võimsamad mootorid üldlevinud Venemaise sõiduki peal on iseenesest küllalt huvitavad versioonid. Kuna tõesti ilmselt on tegemist väikeseeriatega, ei ole sellised sõidukid tavakodanikele üldiselt kättesaadavad. Ahvatlev oleks omada tehase V8 Volgat (nt. 3102 ja Gaz 14 mootor), aga kindlasti on selline auto ka väärilise hinnaga (haruldus), siis ilmselt asi jääbki (pikemaks ajaks?) lihtsalt mõtte & soovi tasemele.

Gaz 51 mootorite puhul olen ise samuti tihti kuulnud vastupidavuse probleemidest. Kokkujooksmine (eriti kui kasutati autot raskel koormusel)oli ikka küllalt tavaline nähtus, võimalik et tõesti on tegemist juba algse konstruktsiooni veaga. Olen kuulnud ka nn. \"kõvade terasrõngaste\" teatud vastupidavuse eelistest, kuid mootorimehed on vahel väitnud, et mootoriplokk kulub tunduvalt kiiremini, kui \"pehmete\" rõngaste kasutamisel. Smile
Vasta
#25

Ajan mööda netti taga igatliiki infi GAZ 23 kohta ning sattusin ühe venekeelsele lehele, mis on suunatud välismaalastele kes uunikumisõbrad. Seal on siis igasuguseid hinnapakkumisi, lihtsalt mõtlesin, et kui keegi varem pole eriti peale sattunud, siis:

http://www.autogallery.org.ru/salela.htm

Vasta
#26

Kui nüüd ikkagi pöörduda tagasi uunikumi definitsiooni juurde, siis ilmselt tuleb lähtuda näiteks Eesti puhul vastava normistikuga (pole ise eriti kursis). Kõik oleneb vist situatsioonist, kui taotled miskit luba või soodustust, või püüad autot (sõidukit) müüa mõnele kollektsionäärile (huvilisele). Sad

Aga kindlasti on vana/haruldase sõiduki taastamine/originaali viimine omaette rahuldustpakkuv lõbu, mis ka erinevaid inimesi kõidab.
Vasta
#27

Antud tegevus (taastamine) pakub lõbu küll, aga ka rha ja oskusi/tutvusi.
Vasta
#28

uunikumiks loetakse auto ,mis on vähemalt 25 aastat vana ,olgu see siis või M 2140.Ma ei tea, kas sissetoomisel on soodustusi aga kindlustus ja ülevaatus vist makstakse kinni
Vasta
#29

Mainiksin ära , et 23 oli omaette huvitav masin, 13 mootor ja autom. kast andis välja 160km/h (minimum) ja seda ka puhtalt 21-e originaal tagasillaga.
Vasta
#30

23 ja ka 13 peaks olema/on kindlasti jah hulga kiiremad. Need 13 ja 23 tehnilised andmed on kindlasti(?) moonutatud.

Just nagu CCCP aegsed maakaardid, spioonide eksitamiseks.Big Grin

EDIT: 21 tagasild (reduktor) ei tohiks rolli mängida. Käigukasti tgelikud ülekanded võisid olla mis iganesWink

Väidetavalt on mõlemal tagareduktor 4,55 ja 3. käik (viimane) on 1,00

seega, kui 21 kiiruseks 130ja 4000p/min siis 23 nõuab 160 juures Ca. 5000 p/min = seega sisuliselt igati võimalik, ainult ei usu, et küllalt suurt võimsuse \"ülejääki\" ei jäetud kasutamata.

Muuseas, siit koorub välja ka huvitav arvutuslik fakt, et 21 ja 24 omavad otseülekandega u. sama kiiret ülekannet, reduktori vahe kompenseerib rataste suuruse vahe. 24 suht kõvem minek tuleneb siis lihtsalt suht suuremast powerist ja seega kokkuvõttes suutlikusest kõvemini pööret koguda.

Nii et, asi võib tõesti olla nii ja naa...
Vasta
#31

Huvitav oleks teada kui 21 natuke modida kui palju ta siis välja jookseks. Mul jookseb originaalis 145km/h välja aga kui
panna 8,2 survega 24 kaan ja kollektor (98hj) ja mingi äge karbu või miskit veel käredamat ja veel 24 sild. Iseenesest on sellise masinaga ülevaatused kukepead.
Vasta
#32

Tsitaat:Originally posted by Olaf
Huvitav oleks teada kui 21 natuke modida kui palju ta siis välja jookseks. Mul jookseb originaalis 145km/h välja aga kui
panna 8,2 survega 24 kaan ja kollektor (98hj) ja mingi äge karbu või miskit veel käredamat ja veel 24 sild. Iseenesest on sellise masinaga ülevaatused kukepead.

Eelnevate arvutuste kohaselt võib tõepoolsest jah hea mootoriga 21 saada 145 kätte.

Arvutustelt on 21 tagareduktor ja 15 rattad oma ülekande suhtelt tõepoolest võrreldavad 24 stock omaga.

Kui taotled lihtsalt võimalikku suurimat lõppkiirust, siis hangi 24 - 10 või 3102 tagasillareduktor, mis on ülekandega 3,9.
Ratasteks võid panna Pobeda või (???) Tðaika 16 veljed (vähemalt 69-le on pandud selliseid). NB! see paneb jõule põntsu!

NB oli sul 21 või 24 käigukast? 24 omaga oleks asi ikka parem (tihedama pügalatega - 4 vs. 3 käiku).

Ise arvan, et 8,2 surveaste aitab küll võimu juurde saada. 2410 kollektorid + sumps peaksid tõenäoliselt ka külge minema (ei tea kindlalt), vähemalt ei ole ma eriti mingeid suuremaid erinevusi tähele pannud.
Suur surveaste ei ole eesmärk iseeneses, tähtis, et saaks kõik silindrid ideaalselt tihedaks ja klapid samuti hästi korralikult soveldatud. Kui rõhud ühtlased, siis on mootoril vaja vähem \"jõukadusid\" kulutada iseenda ringiajamiseks.

Uuri 2410 plokikaane sobivust, minekut 21 plokile. 2410 kaanel on suuremad klapid jms.= suurendab mootori jõudlust. Isegi kui 21 nukk peaks jääma, tuleb jõudu juurde.

Kuidas 24 või 2410 nukkvõll istub 21 mootorile, ei tea, pole ise proovinud ja võrrelnud. Ka nukk aitaks natuke paremini \"hingata\".

Ise olen mõelnud, et 5 - manuaalkast on üks vajalik element Volga jõuülekandele. Madala momendiga pressiks ka 5.maanteekäiguga üsna olulise osa kiirusest juurde, samuti lubaks 5 - käiku manipuleerida tagareduktoriga. Oleks jõulised madalad käigud ning 5. käik veidi alla 1,00 ülekannet.

Mul endal jooksis 24 välja spidomeetri seier natuke üle 160, aga seejuures sai ta selle kergesti kätte - ei olnud mingit pikka jorutamist mõõda maanted. 120 km/h vastas gaasivajutusele kergesti ja asus spidomeetri seier liikus ühtlases tempos edasi - ei mingit jõupuudust. Mootoril oli 93,5 mm väga heas korras hülsid sees kolbidega (3.remont, mootori töömaht u. 2,6 liitrit)ning stock 24 plokikaan. Et töömaht kasvas ja kaane põlemiskambrid jäid samaks, siis surveaste tuli kõrgem kui 8,2 - arvutuslikult u. 8,5.

Kasutasin 98 bensiini, kuna kippus natuke hell olema bensiinile. (Detonatsioon).
Jõudu oli kindlasti natuke üle 100 hj, aga mitte palju.

Kevadel kavatsen ise ühele 2410 mootorile \"väikse upgrade\" teha, eks siis näe mis välja kukub. Kogun alles vaikselt mõtteid.

Mõni arvutus: kui Volga mootor suudaks 6200 p/min puhtalt välja joosta, teeks see 24 stock ülekandega lõppkiiruseks 200 km/h.

Kui arvestada, et enamik sõiduautosid saavutavad oma suurima kiiruse 4. käiguga, mitte 5.käiguga, siis polegi see 4.käigu \"pinistamine\" nii imelik midagi.Smile

Probleem on see et Volga mootor on suunitletud töötama suht madala pöördega ja sellest ka vastav konstruktsioon: töömahtu vaadates suht väiksed klapid, - kanalid, - väljalase, -jne.

Pakuksi välja lihtsat combot: rohkem töömahtu ja kiirem ülekanne.

Kunagi pidin äärepealt ühe ringraja 24 ostma, müüja väitel olevat olnud see 24 võimeline vabalt 220 jooksma. Aga ebamugav tänavale = vedrustus, pikad käigud jms.

EDIT: selliseid teemasid (mitte originaalidega seotud) võiks arutada mujal nt. \"Volga ja Upgrade\"- ga seonduvate asjade foorumis.
Smile
Vasta
#33

Kas M 408 aastast 65 tasub säilitamist Eesti oludes?
Olen valiku ees kas minna teisega romurallile (saaks väikse kaifi), või üle värvida ja sisse määrida ning kusalgi kuuris pukkidedele tõsta, et siis paarikümne aasta pärast uhke moega ringi tiirutada. Iseenesest 100% orig ja teise auto jagu veel juppegi.
Nii, et mis arvate?
Vasta
#34

Tösta ikka pukkidele kui 20 aasta pärast ise ei viitsi asjaga tegeleda siis saad asjast hea raha eest lahti,voi kimavad sellega sinu lapsed ringiBig Grin
Vasta
#35

Tsitaat:Originally posted by JB
Kas M 408 aastast 65 tasub säilitamist Eesti oludes?
Olen valiku ees kas minna teisega romurallile (saaks väikse kaifi), või üle värvida ja sisse määrida ning kusalgi kuuris pukkidedele tõsta, et siis paarikümne aasta pärast uhke moega ringi tiirutada. Iseenesest 100% orig ja teise auto jagu veel juppegi.
Nii, et mis arvate?

Ära jama, muidugi pukkidele seisma. Kui ikka vähegi ruumi on. Küll ta hinda läheb!Smile
Vasta
#36

Missugune 408 on muidu? Ega mitte mingi eksportvariant?
Vasta
#37

Peale selle teevad Volgad arvatavasti kiiresti puhta töö romurallil.

408 -l on igasuguseid kroomliiste ja eest 4 tuld, taga kõrged tagatuled (päris kena võrreldes IZ 412-ga). Kui võimalik siis ikka säilitada.
Vasta
#38

Tsitaat:Originally posted by nasa13

408 -l on igasuguseid kroomliiste ja eest 4 tuld

Ei pruugi olla kusjuures... Neid tehti õige mitut moodi - nii 2 kui 4 ümmarguse ja ka 2 kandilise tulega eest.
Vasta
#39

Tsitaat:Kõigepealt postitas selle: pppp
Tsitaat:Originally posted by nasa13

408 -l on igasuguseid kroomliiste ja eest 4 tuld

Ei pruugi olla kusjuures... Neid tehti õige mitut moodi - nii 2 kui 4 ümmarguse ja ka 2 kandilise tulega eest.

2he kandilisega oli mingi üleminekuvariant 412-le, mul vanaisal oli siuke, `74 a. , tegelt oli tagaots ka 412 tuledega.
65 on ehk nelja ümmargusega ikka?
Vasta
#40

Õige küllSad

kui hakkasin hoolikamalt mõtlema, tuli isegi üks selline (üleminekuvariant)konkreetselt ette.

EDIT:

http://www.geocities.com/MotorCity/Speed...ma408.html

408 tagatuled olid ikka püstised

:bounce
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne