TZ 4K-14 mootori remont
#41

[Pilt: 15qe0j5.jpg]
Kas keegi on selle süsteemi sealt lahti võtnud ja oskab öelda mis jupid seal sees peavad olema täpselt , sest ise võtsin lahti kuid kadusid ära ning ei oska enam uusi kah muretseda. Või kellegil need jupid üle, seal peaks olema vedru näiteks sees. Pilt kah nendest juppidest paha ei tee.

Kontakt:
Sten
53323287






Vasta
#42

Viimati võtsin eelmine aasta lahti ja ei mäleta, et seal mingeid iseärasusi oleks olnud.
Võtsin materjali kooli ajast. Ärge võtke neid nimetusi väga tõsiselt.
2,5,6,7 on sama detail ja ainult see ja vedru pudenevad sealt niisama välja. Nr 1 tahtis vist veits nokitsemist, et välja saada. Selle all on juba pumba element mida sa kah ilmselt välja ei võtnud.
   
Vasta
#43

Kui sa selel mootoriotsa lahti võtad, siis ei tohiks sealt ära kukkuda niisama peale suure vedru miskit, ülejäänud juppide lahtivõtmiseks on vaja edasi nokitseda. Teil kataloogi ei ole, seal on jooniselt täpne ehitus näha.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#44

on küll kataloog olemas, aga sealt vaadata et nagu mingi seib vms puudu .
Aga kuidas see pump sealt otsast lahti saada , keerasin need 3 mutrit lahti ning tõuseb üles mingi cm ja rohkem välja ta ei tule sealt nagu midagi oleks seal taga kinni.
Vasta
#45

Pead gaasihooba liigutama. Sealt külje luugist mis pildil on eemaldatud peaksid nägema pumba hammaslatti ja selle küljes ühte pulka millega ta haakub regulaatori hoovaga.Just see pulk seal küljel ei lase pumpa igas lati asendis välja võtta. Kui elemendi kolb on kinni siis gaasi hoova kaudu ei liiguta seda ja peab kruvikaga sobivasse asendisse ajama.
Vasta
#46

Tähelepanu tasuks pörata ka sellele, kui uuesti kokku paned, et gaasihoova ikka ilusti paikka tagasi saad, vastasel korral ei saa sa mootori pöördeid kuidagi reguleerida ja lased mootori esimesel käivitamisel lõhkuma.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#47

Tahaks sel hüdroõli ära vahetada. Kuidas seda normaalne teha on? Paagi alt saab vist tühjaks lasta, aga kuda süsteemi tühjaks saab? Hetkel on sees selline emulsioon, et talvel jäätub ära.
Vasta
#48

Võtad paremalt poolt hüdraulika pumba küljest lohvi lahti ja lased välja, seejärel ajad mootorit ringi veidi, nii saad pumba tühjaks. Hüdrosilindri küljest samuti lohv lahti, eelnevalt peab muidugi silinder olema max kinnises asenis (lühike). Jagaja küljest ka lohv lahti, sealt ka üht-teist tuleb veel välja. Ega esimese korraga asja päris tilgatuks ei saagi, mingi osa jääb ikka sisse kui just kõiki voolikuid läbi ei puhu.
Kuidas vesi õli sisse sai?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#49

kes seda teab?
Õli muutub aja jooksul ise vist pasaks. Kondens ja niiToungue
Vasta
#50

Kas kellelgi on kogemusi TZ 4K-14 varuosade tellimisel ebay-st (kas Eestisse saadetakse;kui suur saatekulu;kauba kohalejõudmise usaldusväärsus jms?) Saksakeelsel lehel mõne detaili hind odavam kui Mõigu KRK-s ja pakutakse ka starteri tagumist osa .Enda saksa keele oskus keskkooli tasemel.
Tänud vastajale ette.
Vasta
#51

Tere
Äkki oskab keegi tarka nõu anda.
TZ mootor käivitus kuni kepsulaagri kokkujooksmiseni ideaalselt (kuni - 10¤C käivitus ilma igasuguse abita:stardiabi, kuumaõhupuhur,täkk).Peale remonti Mõigu KRK-s, mille käigus vahetati kepsulaager, silinder,starter ja kolvirõngad, muutus olukord kardinaalselt.Käivitamisel kusagil alla + 5 # C vajab väga pikka käiamist ja stardiabi. Peale mootori käivitumist ajab meeletult välja sinakashalli suitsu,summutis paugub ja lausa tulelont on summutist väljas.Asi läheb iga korraga aina hullemaks.Mõne minuti pärast olukord normaliseerub ja mootor töötab nagu muiste.Mingil hetkel avastasin, et õhufiltris on õli üleliia.Arvasin, et ise panin liiga palju.Valasin üleliigse ära. Mõni päev tagasi mootoris õlitaset kontrollides avastasin, et õlimõõtevarda ots on vaevu õline.Õli lisan ülemise normini alati, kui küttepaagi täidan.Seni on asi toiminud,Õhupuhastit kontrollides selgus, et õhupuhasti alumine kopsik on jälle silmini õli täis.Remondi käigus kontrolliti ja reguleeriti ka pihustit.Silma ja kuulmise järgi töötab ka praegu.Summutit on puhas, ka õlikanalid.
Tänud igasuguse asjaliku nõu eest ette.
Vasta
#52

Minul hakkas mootoriõli minema õhupuhastajasse siis kui mootorisse tuli surve sisse, ehk siis mootor hakkas kokku jooksma, mille põhjustas poolestusaja lõpetanud õlipump. Sul on aga remonditud mootor, seega jään vastuse võlgu.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#53

Mina mõõdaks silindri kompresiooni rõhu ära. Kui õli õhufiltris siis kahtlustan et rõngad ei ole piisavalt tihedad.(surve pääseb karterisse) Ei tea kas uus silinder ja rõngad tahavad sisse sõitmist... Kui teadjad masinamehed mootorit tegid ja vaatasid et kõik tolerantsid oleks paigas. Nt, rõnga paisumis pilud ja kolvi loks. Asjad võivad ju uued olla aga üle peab mõõtma ikka. Õlipump tasub üle vaadata. Kas summuti on seest kergelt õline ka? Proovi käivitada nii, et valad törtsu õli sellest eelsoojendusküünla august sisse. Kui siis käivitub laksust, on mootor hõre.
Kui summustist tuld lööb, siis võib süütenurk ka vale olla ehk pihustamise ajastus. Seda reguleeriti vist kütusepumba all olevate tihenditega.. Kas remondi aeg neid näpiti?
Vasta
#54

Siduritrossi kõri on vigastatud ja lumi jäätub trossi vahele ära, muutes siduri pedaali tallamise võimatuks.
Vahetaks trossi ära, aga enne uurin, kuidas see mootoripoolne ots välja näeb.
Praegu läheb lihtsalt ühest väikesest august sisse. Kuidas selle lahti saab? Seal mingi kahvel peidus, mille taga trossiotsas olev punn vms?
Vasta
#55

Siduri koja pealt keerad kaks kuest polti lahti ja saad luugi eest ära. Seal peitub väike kahvel, mille vahel on trossi kuul kinni. Natuke jebla vahetamise töö on, aga saab hakkama.
Uut trossi on kaubandusest ka saada, ma ostsin eelmine aasta ja maksis koos kõri ja otstega kuskil 180 eek ringi.
Ega tagapidurite trossi kõri ei juhtu üle olema?


Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#56

millisest kaubandusest seda saab?
Ma mõtlesin et vaja mingi aretis teha.
Piduritross on mul ka läbi, aga reeglina pidurdada ei ole vaja.
Vasta
#57

Olen kasutanud Lada vana käsipiduri trossi.Siduripoolseks otsaks olen jätnud rattapoolse originaalotsa.Ühendamiseks kahvliga olen lükanud trossile julla, mis on lõigatud (kui õigesti mäletan 8mm läbimõõduga) ümarrauast pikkusega, mis võrdne kahvli laiusega ning selle keskele risti teljega puuritud 3,5 mm ava.Selline otsiki jääb trossile vabalt (kinni ei jooda).Katkise kõri asemele sain autoremondi töökojast mingi vana käsipiduri trossi kõri.Seni toimib.
Omal siduriga järgmine probleem.Töö alustamisel lahutab sidur ideaalselt, kuid peale mõneminutilist töötamist (mootor soojeneb) enam ei lahuta.Survelaagri muhvi määrimine ei aita.
Kolades foorumites, olen näinud varianti, kus käsipiduri ja tagarataste piduri trossid asendatud reguleeritava pikkusega varrastega.
Vasta
#58

Just taastasin oma vana tagumise piduri trossi. Alguses võtsin uue trossi ja rüüks panin sinna vask toru. Ei tea kas töötama ka hakkab... Aga siis taastasin ka vana igaks juhuk. Koorisin vana trossi rüült selle plastiku ära. Pesin selle spiraali puhtaks ning spiraalile tõmbasin peale kaablite lappimisel kasutatavat kahanevat isolatsiooni.. Mis fööniga soojendades kokku tõmbab. Ja poltidele sai augud sisse puuritud, et tross läbi mahuks.
Lähemalt pilt.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#59

Selline taastamise plaan on hea küll, mul aga pole kahjuks neid originaalkõrisid üldse. Ostsin juba ammu ühe masina, mis oli 50% mittekomplektne. Muu osa olen kõik saanud korda, aga piduritrossi kõri ei ole kuskilt leidnud.
Siduritrossi koos kõriga sain mina KRK Mõigust, maksis 180 eek.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#60

Uurisin KRK Mõigust.
Küsivad 30EUR ja saatmise eest 8 EUR lisaks.
Tundub et odavam on kohalikust poest saadt aretada....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne