TZ 4K-14 mootori remont
#81

Nii, vahepeal üle kuu aja ei tegelenud üldse asjaga. Nädalavahetust alustasin sellega, et korrastasin elektrisüsteemi ära, see oli täiesti segamini nagu pudru ja kapsad. Sai skeemi järgi kõikasjad korda seatud, nii et nüüd kõik tuled ja viled töötavad. Palju pahandust tekitas relee regulaator, mis oli ilmselt tuksis, sest see lasi voolu generaatorisse joosta. Õnneks oli riiulist uus võtta.
Aga seeärel hakaksin jälle käivitamisega tegelema. Sain pumbast õhu välja ja see toimib, käima aga ei läinud, vaatasin süüde üsna vale. Siit küsimus, kui täpne süüde olema peab, et normaalselt käivituks? Mootoril põhimõtteliselt kõik jupid uued peale korpuse, käivitades tuleb heledat suitsu, aga käima ei lähe. Pumba all olevate peilidega timmisin süüdet varasemaks, nüüd on veel ca 1 cm märkide kokkulangemise koha pealt hilisem. Korra lubas isegi, aga rohkem ei midagi, seega ilmselt olen õigel teel ja üritan veel varasemaks ja täpsemaks süüdet saada. Peilidega timmimisel on aga probleem see, et mul on riiulist võtta vaid originaal 1mm, 0,5mm ja 0,3mm plekke, peab pidevalt neid kombineerima, et asi toimiks. Aga kuidagi peab asja ju käima saama.
Kellelgi äkki häid ettepanekuid süüte täpsuse osas?

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#82

Mida tähendab hüdraulika pumbal see kang? Asi selles, kui käivitan traktori siis töösilinder tõmbab ennast sisse ja hydrojagaja abil enam kuhugi ei liigu..


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#83

(15-03-2012, 22:35 PM)Tz4k14 Kirjutas:  Mida tähendab hüdraulika pumbal see kang? Asi selles, kui käivitan traktori siis töösilinder tõmbab ennast sisse ja hydrojagaja abil enam kuhugi ei liigu..

selle hoova abil saab pumpa sisse-välja lülitada.
Vasta
#84

Just nii ongi, hetkel on ta sul pildil väljalülitatud asendis. Kuna sul ei ole katteplekke peal, siis näed ka kangi liigutades, kuidas otsast tiftid haagivad pumba seibile taha kui seda kangi liigutad ülemisse asendisse.
PS! Hüdropumpa ei tohi sisse-välja lülitada, kui mootor töötab!!!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#85

seda ei ole vajagi üldjuhul niblida, aga ma mõned korrad ikka olen teist lülinud naljaviluks, et vaatan, mis juhtub. Miskit pole juhtunud....Toungue
Vasta
#86

Sain nädalavahetusel ka masina käima. Kuna pumbas oli ikka veel tohutult õhku sees ja seetõttu oli süüte paikapanek keeruline, läks ikka tükk aega, enne kui masina käima sain. Nüüd vähemalt töötab kenasti. Ei ole kunagi uut pumpa pannud ja seega pole kunagi pumba õhutamise vajadust olnud. Lõpuks sain ka süüte täpseks reguleerida ja masinal jõudu kui palju.
Nüüd veel küsimus, ega kellelgi ei ole summuti kobutskat ja tagumisi piduritrossi kõrisi pakkuda?


Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#87

Traktori tuled müügis. https://www.osta.ee/tz-4k-14-esimesed-tu...26224.html


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#88

Traktor hooajaks valmis Smile Peab rõõmu ikka jagama!


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#89

Ma ei hakka uut teemat tegema, ega kellelgi ei ole vedelemas pisikest originaal torujuppi TZ hüdrosilindrile. Pean silmas seda metallist väikest torukest. Probleem nimelt selles, et sellise mõõduga aseainet sinna poest ei ole võimalik leida. Kes teemaga kursis ei ole, siis piiravakaks faktoriks on nii iste kui ka muud asjad, miks sina ei saa suvalist põlve vms panna.
Hetkel lahendasin olukorra nii, et panin stutsiga, aga ajab stutsi vahelt välja, kuna on vooliku otsa ja stutsi jämeduse erinevus (jällegi sellisel põhjusel, et sobivat voolikuotsa ei ole olemas, kuigi sellise stutsi leidsin).

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#90

Kas Hydroscand-ist oled vaadanud? Minul kulus auk sinna sisse, aga ma jootsin messingiga selle kinni ja toimib.
Vasta
#91

Jaa, Hydroskand ja ka kõik muud Tartus asuvad selleteemalised poed on läbi käidud, sellist juppi kahjuks pakkuda ei ole. Seal on piiravaks faktoriks ka see, et teatud asendis läheb iste väga lähedale silindrile, muidu selline ots on küll olemas, et pankes kummivoolikule põlvega spets otsa, aga paraku see sinna ei mahu, proovisin.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#92

Hydroskandis säärast toru ei ole, käisin ise sügisel otsimas. Jootsin samuti ise kinni.

Roheline traktor on väga lahe!
Kas see, et oled pannud suurema pütiga sumpa, teeb masinat ka mingil määral vaiksemaks? Kuidas tuulise ilmaga on, kas ei keeruta suitsu näkku? Originaalsumpaga on just see häda, et kõrge rohu sees või soodsa tuulega tahab ära lämmatada.
Vasta
#93

Minul lahenduseks banjo polt ja silmusega toru, mille teise otsa keevitatud stutser originaalvoolikuga ühendamiseks..Polt ja silmusega toru päritolu vist kombain SK 5.Silindrile treitud muidugi lisaks vastav vahetükk (stutser).Toimib suurepäraselt juba aastaid.
Pakun, et probleem võimalik lahendad ka 3/8 poldi ja silmusega.
Vasta
#94

(01-06-2012, 13:29 PM)madisv Kirjutas:  Roheline traktor on väga lahe!
Kas see, et oled pannud suurema pütiga sumpa, teeb masinat ka mingil määral vaiksemaks? Kuidas tuulise ilmaga on, kas ei keeruta suitsu näkku? Originaalsumpaga on just see häda, et kõrge rohu sees või soodsa tuulega tahab ära lämmatada.

Suurem pytt oli alguses mõte aga see ei õigustanud ennast eriti. Ja suitsu hakkas ka näkku keerutama. Nii ,et võtsin selle pyti ära ja panin sinna pika toru. Mis jääb mytsi kõrgusele. Toru on eemldatav lihtsasti, et kui vaja kuhugi alla sõita.
Reevers kangi paigutasin ka ümber, et ei peaks upitama yle rooli. Teen lähipäevil pildi ka.

Vasta
#95

Pika summutiga on see oht, et võib kuhugi vastu minnes murda ära silindri kõrvad, kus on summuti tikkpoldid sees. Väga levinud juhtum selle traktori puhul. Mina tegin summuti nii, et keevitasin sinna 15 cm sobiva läbimõõdiuga torujupi otsa, mille suunasin allapoole ja nii on ta olnud juba vähemalt viimased 15 aastat ja ka ei löö küll mingit suitsu silma/ninna. Mul ta muidugi ei suitse ka üldse.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#96

Jah, mõtlesin ka sellele. Otsin sinna summuti suka vahele, mis annab avarii korral painduma. Alla ei taha nagu keerata, kuna enne oli sellest summutist traktori kylg ja veljed suht paksu nõgi all.. Aga tehase poolt on tal sinine suitsemine ette nähtud mingil määral. Summustist peaks tilkuma teatud tilkadearv õli. Aga kui ta sul nii 15 a käinud on, siis on järelikult kõik korras. :o)
Vasta
#97

Jah, mõni tilk õli peab tulema, see on okei, aga pidevat sinist ta mull kindlasti kohe ei aja. Kui summutist enam õli ei tilgu, on viimane aeg asuda õlipumba vahetuse/remondi kallale.
15 aasta jooksul olen 2 korda vahetanud kolvirõngaid ka, uus silinder sai kuskil 1990-ndate alguses peale, seda ei ole tarvis veel vahetada olnud, kuigi rasket tööd teeb see maisn mul liigagi palju.

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta
#98

Tere.

Olen ka selle pisikese tz-i omanik juba umbes pool aastat, siiani olen väga rahul. Rohkem tööd pole teinud kui see talv 3 korda lund lükanud ja sai hästi hakkama. Aga täna sai lattniiduk järele pandud ja natuke sellist kabranit niita lageda maapeal. Aga päris kõvasti viskab sinist, on see normaalne või ei - mis selle sinise suitsu põhjustab.
Kuna traktor näeb oma vanuse kohta suhteliselt viisakas välja, siis mõtlesin et mis õli oleks kõige parem sellesse 2 taktilisse mootorisse. ?

Ja kas silldades ja silla otstes võib kasutada nt Ford-i originaal SAE 90 õli (see siis silla õli Ranger, sierra, scorpio ja oli vist ka Transit.)
Kas käigukastis oleks väga karm kasutada samuti Ford-i originaal kasti õli. 75W90BO. (Ka Transit, Sierra, Scorpio, Ranger, Focus, Mondeo jne mudelid). Mis õli sobiks hüdraulikasse, ma ei kujuta ette kui head määrimis omadused neil (vist vene toodang) õlidel on. Kuna Traktoril on all uus Jooks rehve, mis pole pm kulunud ja samuti sain ostes kaasa ka vana jooksu rehve, mis samuti nagu uued. Siis väga kulunud tehnika olla ei tohiks.

Tänud ette.

Terv. !
Vasta
#99

paljuga said? Rolleyes
Vasta

Alustaks õlidest. Tehase poolt on ette nähtud sildadesse, käigukasti, tagasilda õlid TAD-17i, peaks täiesti vabalt olema saada Automaailma kauplustest. Just üleeile kontrollisin oma masiantel õlitaset, kuna tundus, et puid vedades tagasild veidi undab. Ma ei soovitaks panna liiga vedelat õli, samas talvel on vedelam õli jälle parem, et peab mõtlema, millal rohkem tööd tehakse.
Niidukist, kas sa ikka kindlasti niitmise ajal lõlitasid tagasilla välja? Seda tuleb kindlasti teha, vastasel korral riskid traktori ja niidumasina kepsu purunemisega.
Rehvidest, rehvide kulumine ei näita selles suhtes midagi. et mul on 1981 ja 1985 aasta masiand, üks olnud minu käes alates 1988 aastast ja rehvid ka pm nagu uued, kuna asfaldil ei sõida ja tavaline pinnas ei kuluta neid üldse, teise ostsin Elvast 2006 aastal ja sõitnud palju linnas ja teinud niitmistööd, seega esirehvid üsna siledad, siit küsimus, kas kahte rehvi ära müüa ei soovi kui sul nagunii tutikad all on, sest ütlen ausalt, niisama siledaks sa neid ei sõida.
Varustusest, kas ostsid täiskomplekti koos kõigi asjadega?
Suitsemisest, suitsemisega on nii, et kui on uus või üsna uus õlipump, siis see lõõb üsna korralikult ja siis suitseb võibolla veidi rohkem, üldiselt põhjustab suitsemist ülekoormatud mootor. Mitmenda käiguga sa niidad? Kas summuti on üsna tugevalt õline?
Mina kasutan mootoris muidu vene päritolu õli Kamaz, aastakümnete jooksul ei oska midagi paha selle õli kohta öelda. Aegaajalt vajab puhastamist ka õlifilter ning kindlasti ka traktori mootori all olev õlisõel.
Edu ja pikka iga masinale!

Aitan seadmete monteerimis ja demonteerimistöödel ning konstruktsioonide ehitamisel
www.ransar.ee
info[ät]ransar.ee
51934170 
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne