12V syytepoolid 6V peal
#1

Tahan lihtsalt m6nelt targemalt inimeselt kinnitust saada: Minu rattal(IZ Jup1, millel on 6V elektrisysteem) töötavad koos 12V ja 6V syytepoolid. P6hjus puhtalt selles, et yx 6V pool kärssas läbi ja uut 6V pooli polnud käepärast. Sellise setup'iga olen s6itnud juba 3 hooaega. Nyyd on plaanis teisele rattale(samuti Jup, 6V-el.systeemiga) hääl sisse saada, millel puuduvad nyyd m6lemad 6V syytepoolid. Motopoest ei viitsi neid sebima hakata(soolase hinna t6ttu teadagi). Samas vedelevad käepärast jällegi sigulli syytepoolid.
Millele ma selle pika jutuga kinnitust tahtsin saada: Kas p6him6tteliselt ei ole mingit vahet, kui panna k6rgemal madalpingel töötav pool madalamal pingel töötavale el.systeeemile v6i siis ikkagi on?(vähemalt vastupidi tean, et 12V systeemil kärssaks 6V-pool läbi). Oma kogemuste p6hjal pole kyll aru saanud, et midagi on halvemaks läinud?!?

130km/h @ Jupiter1 - serious s**t
Vasta
#2

Parem oleks ikka kui 6V süsteemiga koos oleks 6V süütepoolid.
12V poolidel on mähiste keerdude arv ja takistus teine.
Säde on nõrgem.
Kuid kui mootor korralikult töötab ja vahele ei jäta, siis võid kasutada ka 12V.
Samas jälle 12V poolidega põlevad kontaktid aeglasemalt,kui neid 6V süsteemis kasutada, sest pooli madalpinge mähise takistus on suurem ja seega säde kontaktide vahel väiksem.

Soovitav oleks mõlemad poolid kas 6V või 12V panna, mitte üks 6V ja teine 12V
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne