lada mootor ja zaz´i käigukast
#1

tere! Olen kuulnud, et vanasti pandi zaz 968 käigukastidele külge lada mootoreid. Seda tehti mingi vaheplaadiga. Mul endal ka soov sellist asja teha, kuid probleem on selles et pole kuskilt saada seda vahe juppi. Selle saaks ka kuidagi ise valmis nikerdada, kuid kui kellelgi on aimu milline see on või kust seda saada, siis oleksin tänulik kui kirjutaksite. Kui ise teha siis huvitaks kui paks see peaks olema ja mis metalli oleks otstarbekas kasutada. Veel on ka starteriga probleeme sest need on erineval pool. Kui keegi teab, kuidas seda ühendati, siis võiksite tarkusi jagada.
Vasta
#2

vaheplaadi joonise leiad siit
Vasta
#3

Olen kunagi, vist 1973, sellega tegelenud. Nimelt oli selline kooslus peal ET 800-l.
Mõned asjad, mis on meelde jäänud. Me ei saanud seda vaheplaati esimese korraga valmis. Oli valatud almiiniumisulamist toorik. Treimisel aga oli kogu kehand tugevalt soojenenud ja paisunud. Maha jahtumisel oli käigukasti äärik lubatust palju väiksem! Ja mootori poolne tasane sein kummis....
Tegime uue plaadi terasest, jahutasime enne lõplikku mõõtu lõikamist maha, siis sai asjast asja.

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne