Turvavööd moskvitsile
#1

Öelga palun kas oleks kuidagi võimalik paigaldada moskvitsile häid turvavöid just ette, mis oleks sellised järeleandvad. Ja siis veel peatugesid, et kuidas seda saaks paigaldada? Suured tänud iga vastuse eest
Vasta
#2

Peatugedega istmeid saab uuema Mosse pealt, siinilaiust pead jälgima ainult, uuemad on vist teise siinivahega. Ja turvavööd saad suvalise auto pealt romulas, ma panin kunagi mingi lääne masina pealt maha keeratud vööd oma Mossele, ei mäleta enam mille, lihtsalt bolt-on.
Vasta
#3

piezvaniman Kirjutas:Öelga palun kas oleks kuidagi võimalik paigaldada moskvitsile häid turvavöid just ette, mis oleks sellised järeleandvad. Ja siis veel peatugesid, et kuidas seda saaks paigaldada? Suured tänud iga vastuse eest
Aga miks su Moskvichil turvavöösid vaja on? Kui tehasest ei pandud siis polegi vaja. Või siis miks ainult ette, kui paigaldad siis ikka tagaistmetele ka.
Vasta
#4

Et kui tehasest ei pandud, siis hoiab sind õnnetuse korral paigal võluvägi?

Tehase turvanorme tuleb ikka ületada, mitte eesmärgiks seada.

Muidu täiesti uusi rulliga vöösid olen ma näinud Kadaka autoturul, küll Lada jaoks mõelduid, aga ilma logodeda. Küllap saab neid ka vene päritolu autojuppidega kauplevatest poodidest. Kui ma ei eksi, peaks need kõik isegi Norma toodang olema.

Vähemalt mul on autosse paigaldatud komplekt mitterulluvaid vöösid, mis on hangitud sarnasest allikast, paigaldamise hetkel olid uued ning kaasatulnud paberi järgi Norma toode.
Vasta
#5

Jesper Kirjutas:Tehase turvanorme tuleb ikka ületada, mitte eesmärgiks seada.
Mina sean endale pigem eesmärgiks. See tähendab et ei hakka ise täiustama, olgu nii nagu on.
Vasta
#6

Martti Kirjutas:
Jesper Kirjutas:Tehase turvanorme tuleb ikka ületada, mitte eesmärgiks seada.
Mina sean endale pigem eesmärgiks. See tähendab et ei hakka ise täiustama, olgu nii nagu on.

No see oleneb siiski konkreetsest autost ja selle auto otstarbest ma arvan. Vähemalt mina paigaldaks küll igapäevaliikurile turvavööd, kui neid seal poleks. Loomulikult taastatud uunikumi jätaks (või viiks) tehasekonditsiooni, kuid igapäevaliikuri puhul on natuke teised kriteeriumid.
Vasta
#7

Seadustes on öeldud, et turvalisusega seonduvat ei tohi autos ise muuta. Järelikult on keelatud ka testimata ja turvavööde tarbeks oma puuritud augud.
Eks igaüks tõlgendab seda, kuidas soovib. Siiani pole kuulnud, et keegi oleks võetud rajalt maha oma paigaldatud turvavööde pärast.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#8

Kui uurisin enda auto jaoks ümberehitamise varjante,siis ekspert soovitas ennem ekspertiisi turvavöid mitte paigaldada.Sest tema ei saa anda tõendit,et kõik on tehtud nõuetele vastavalt.

Gaz m20 Pobeda
Vasta
#9

neid "järeleandvaid" turvavöid on näiteks 2140 saada küll.Isegi tehasest tuli mu teada viimane ots mosusid pingutuvate vöödega - mu '87 2140 igatahes on ning mina küll ei tea, et sääl kellegi osavad käekesed mängus oleks...

teet,
kellel üks paar varuks - aga ära ei anna Smile
Vasta
#10

Minu arust on see üsna tobe seadus, ma ei oska ette kujutada sündmust, mille korral ka kõige oskamatumalt paigaldatud turvavööd saavad tekitada rohkem kahju kui nende puudumine.
Vasta
#11

Martti Kirjutas:
piezvaniman Kirjutas:Öelga palun kas oleks kuidagi võimalik paigaldada moskvitsile häid turvavöid just ette, mis oleks sellised järeleandvad. Ja siis veel peatugesid, et kuidas seda saaks paigaldada? Suured tänud iga vastuse eest
Aga miks su Moskvichil turvavöösid vaja on? Kui tehasest ei pandud siis polegi vaja. Või siis miks ainult ette, kui paigaldad siis ikka tagaistmetele ka.
Normast osteti tavaliselt juurde turvavööd.

Maamees linnast.
Vasta
#12

Jah ma tahaks et oleks turvaline ikka, need mis peal on , on teatud pikkusega ja kui iste on ees siis osadele ei mahu see lihtsalt ümber
Vasta
#13

See kah et ei tea kuidas need süsteemid sinna paigaldada. Ei ole nagu ruumigi selle väikse jupi sees kuhu see tavaliselt käib
Vasta
#14

Anyone?
Vasta
#15

Mis väikse jupi??
Kui sul seal need vanad vööd hetkel, siis alt ukseposti ja istme vahelt keerad poldi lahti,siis ukseposti küljest ülevalt ka, samade poltide alla kinnitad uue süsteemi (see alumine rullikuga osa peab suht täpse nurga all olema et ta ilusti käima hakkaks). Siis ismete vahele ka uued need jublakad, kuhu vöö ots kinnitub ja valmis.
Vasta
#16

Kui sinna sisse midagi tõesti mahub siis suured tänud.
Vasta
#17

piezvaniman Kirjutas:Jah ma tahaks et oleks turvaline ikka, need mis peal on , on teatud pikkusega ja kui iste on ees siis osadele ei mahu see lihtsalt ümber
See on küll nüüd väga rumal jutt, et kui iste on ette lükatud, ei mahu rihm peale. Tundub, et foorumi algataja ei teagi et ka vanad Norma rihmad reguleeritavad on. Need rihmad on tegelikult üsna  pikad, reguleeritakse käsitsi ümber sõitja kere parajaks vahetult enne sõitu, nii et rusikas vaevu kere ja rihma vahele mahub. Siis on tast õnnetuse korral ka abi. Lotendavast rihmast pole mingit kasu, kuigi  levinult lõtvade rihmadega varemalt sõidetigi ju, peaasi et miilits näeks, et rihm ikka peal ja kinnitatud on.
Samas ei kujuta hästi ette, kuidas tänapäevane rullikuga rihm paigaldatakse, mosse alumine kinnitus sisemisel küljekarbil uksepostist tagapool. Seal pole ei õõnsust, ka küljekarbi ja ukseposti vahel pole ruumi, kõigest paar senti umbes. Ka istme kelgutamine toimub rihma kinnituse vahetus läheduses.
Vasta
#18

Esiteks jällegi ei ole see nii kuidas öelda eriti mugav koguaeg reguleerida ja sellel meie variandil ei ulata ta tõesti enam pikemaks olen katsetand ja mis värl on et üks inimene ütles et saab vabalt panna ja teine et pole mingit ruumi ürita siis midagi aru saada
Vasta
#19

No eks eri mudelid-aastakäigud on erinevad.

Mine ja vaata oma autot, siis näed, kas ja kuidas sinna midagi mahub.
Vasta
#20

see vist tõesti õige mõte
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne