Bussipeatuste nimed läbi aegae.
#61

Bussipeatused võiks nimetada ikka mõne suurema orjentiiri järgi.
Vasta
#62

kassike Kirjutas:Kunagi lähiminevikus läks sealt Taevakivi tänav...nagu Taevakivi ja Mustakivi.
Lähiminevikuga ei ole sel midagi pistmist. Taevakivi on uus tänav, mis loodi seoses Lasnamäe tööstuspargi arendusega. Aasta alguses tulid ka esimesed aadressid.
kassike Kirjutas:Minu arust peaksid üldse bussid keerama Laagna teelt üles LC ette ja seal peatuma.
Oskad ehk ette kujutada, kuidas see tegelikult välja näeks? Haagisbussid manööverdaksid läbi autoparkla? Arvestades seda hullumaja, mis seal juba ilma bussidetagi on?
Vasta
#63

Kunagi, ilmselt enne kui avati V.I. Lenini nim. Kultuuri ja spordipalee (1980. suvel) oli trammipeatus "elektrijaam" , praegu siis "linnahall" ja vahepeal kui mälu ei peta " kultuuri ja spordipalee"


Mõõdukas vaesus on parim restauraator.
Vasta
#64

Bussikoondise aastapäevaga võiks ju välja selgitada Tallinna kõige popima peatusenime.Mina annaks 10 Hobujaama eest.
Vasta
#65

mehhanisaator Kirjutas:Kunagi, ilmselt enne kui avati V.I. Lenini nim. Kultuuri ja spordipalee (1980. suvel) oli trammipeatus "elektrijaam" , praegu siis "linnahall" ja vahepeal kui mälu ei peta " kultuuri ja spordipalee"
Kui linnahall valmis sai, siis oli peatuse nimi kah Linnahall, siis alates 1980 kuni ma ei mäleta mis ajani, igatahes mitu aastat. Kas polnud nii, et peatus jäi üldse ümber nimetamata, oli kogu aeg Linnahall, ka kui linnahall paleeks ümber nimetati?
Vasta
#66

Ma ei tea kas käis siit teemast läbi juba peatus "zoo" mis alguses kandis nime "Loomaaia" . Mis nime ta enne seda loomaaeda kasutas? Kas "Rocca al mare"?

Ja miks muudeti näiteks ära Kammelja tee peatus Landi peatuseks, kas ei mahtunud elektroonilisele tabloole?

M408-65, GAZ24-77, UAZ, RAF
http://www.garaaz.eu/
Vasta
#67

Rocca al Mare peatus oli küll.Zoo peatuseks muudeti peale Loomaaia valmimist.Minuteada küll pole Loomaaia nimelist peatust olnud.

Kell käib kõigile ja aeg teeb oma töö.
Vasta
#68

Varsti saab loomaaed valmis. Trollid juba käivad sinna Big Grin
Vasta
#69

Ammu enne GPS-süsteemide arengut Tallinnas olenes trollijuhist, kas peatus on "KHHHmmmHH", "Tsoo", "Zoo" või "Loomaaed". Nii mõnelgi trollijuhil oli peatus ikka Loomaaed, mitte mõni minu poolt loetletust või nende segust.
Vasta
#70

40. liinil üks bussijuht "Vabaduse väljaku" vastu ütles "Vabaduse" plats!!!
Vasta
#71

(19-11-2008, 19:10 PM)sasstak Kirjutas:  40. liinil üks bussijuht "Vabaduse väljaku" vastu ütles "Vabaduse" plats!!!


Mul ütles hiljuti 037TAK i peal (Taki buss, GPS puudub), "Võidu väljak".
Vasta
#72

Minu mäletamist pidi oli Nõmme ja Hiiu vahel oleva Võsu peatuse nimi kunagi Okka. Täpselt ei mäleta, aga kadus ära vist siis kui lasnamäele tuli Okki tänav ja vist ka peatus.
Vasta
#73

Ei leidnud sobivat teemat ja panen siia.
Nagu ära unustatud peatus Tallinna külje all Vana-Tartu mnt-l http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/82428865 Mäletan aega,kui sellel kõik kujundid ja kirjed veel selgelt loetavad olid, nüüd aga roostetab aga ometi on peatus veel sõiduplaanis sees.


Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#74

(19-03-2011, 11:23 AM)Edel Kirjutas:  Ei leidnud sobivat teemat ja panen siia.
Nagu ära unustatud peatus Tallinna külje all Vana-Tartu mnt-l http://fotoalbum.ee/photos/Edelareisija/82428865 Mäletan aega,kui sellel kõik kujundid ja kirjed veel selgelt loetavad olid, nüüd aga roostetab aga ometi on peatus veel sõiduplaanis sees.
Sel teel oli enne karbikülade teket selliseid peatuse silte hulgim.
Vasta
#75

Lisan ühistranspordihuvilistele huvitava dokumendi digikoopia. Tallinna autobussiliinde skeem 1965 aastast.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta
#76

Läbi aegade nimedest ei tea ma paraku miskit aga 9 aastat pealinna ühistransporti kasutades igasugu vahvaid asju juhtunud.

Ja peamiselt ikka kõige suuremaid tegusid teinud meie suure, laia idanaabri esindajad!

Paar kuud tagasi oli vaja Lasnamäe tahaotsa saada...bussivalik oli 60 või 63. Nii sõidab siis rahulikult pikk lõõts, kuskil pooltäis. Õues käre külm, lumesadu vintske. Tükk aega juba sõidetud, äkki jääb keset tühermaad seisma, uksed lahti, tugeva vene aktsendiga antakse karm käsk - VÄLJA!
No enamus ajas end üles, hakkavad siis välja minema...keegi küsib ennem väljumist, et millal asendusbuss siis tulema ka peaks?
Bussijuht ajab silmad suureks, kohe ähmiga küsima, et kas salongis juhtus midagi või, et kõik välja lähevad? Ei salongis on kõik korras aga ise käskisite ju, et - VÄLJA!
Bussijuht siis maha rahuneb, palub inimestel üksteisele edasi öelda, et bussiga kõik korras, lihtsalt peatus selline...Välja...
Eks ta üks paras tühermaa ole tõesti see Välja peatus. Seal iga aasta Lasnamäe linnaosa oma Jaanipäeva korraldab.

Põhiline oli Balti jaama ja Linnahalli vahele tekkis Põie puiestee...

Number 2 tramm, peale Linnahalli teatab trammijuht salongi: "Lugupeetud reisijad, ees on piletikontroll!"
No salongis läheb märul lahti sest tõesti paistab juba roheline buss kollaste vilkuritega...mundrikandjad juba troppis stardivalmis...
Nii...väike paus...ja järgmine teade: "Aga mina ei peatu sest olen graafikust maas!"

Au ja kiitus pealinna ühistranspordi ohjajatele! Ilma Teie mitmekesisuseta oleks ausalt öeldes igav.

Jawa, mis siis muu...Laureleid ka mõni. Smile
Vasta
#77

(23-03-2011, 19:17 PM)eliisa25 Kirjutas:  Paar kuud tagasi oli vaja Lasnamäe tahaotsa saada...bussivalik oli 60 või 63. Nii sõidab siis rahulikult pikk lõõts, kuskil pooltäis. Õues käre külm, lumesadu vintske. Tükk aega juba sõidetud, äkki jääb keset tühermaad seisma, uksed lahti, tugeva vene aktsendiga antakse karm käsk - VÄLJA!
No enamus ajas end üles, hakkavad siis välja minema...keegi küsib ennem väljumist, et millal asendusbuss siis tulema ka peaks?
Bussijuht ajab silmad suureks, kohe ähmiga küsima, et kas salongis juhtus midagi või, et kõik välja lähevad? Ei salongis on kõik korras aga ise käskisite ju, et - VÄLJA!
Bussijuht siis maha rahuneb, palub inimestel üksteisele edasi öelda, et bussiga kõik korras, lihtsalt peatus selline...Välja...
Eks ta üks paras tühermaa ole tõesti see Välja peatus. Seal iga aasta Lasnamäe linnaosa oma Jaanipäeva korraldab.

Huvitav, minu mälu järgi on Välja peatus ikka mustamäe teel (Eks kaubamaja juures). Lasnamäe liinidelt sellist peatust ei tea.

Vasta
#78

(23-03-2011, 22:19 PM)zazik Kirjutas:  Huvitav, minu mälu järgi on Välja peatus ikka mustamäe teel (Eks kaubamaja juures). Lasnamäe liinidelt sellist peatust ei tea.

Siiski, peaaegu, et on - nimelt Paevälja. Asub Vana-Kuuli tänava otsas olevast ringristmikust ca 200m edasi. Peatuvad 29, 60, 63 võib olla veel midagi.
ümbruskonnast annab aimu sinutoru video seal peatuses paar aastat tagasi põlema süttinud bussist.
Et teemas püsida, siis peatus oli algselt videos paistva sinise maja ees.
Peatus tekkis siis, kui Vene sõjalennuväli ca 1969 Lasnamäel likvideeriti ja lennukid Haapsalu taha Kiltsi viidi. Buss nr 29 hakkas otse mööda Narva maanteed sõitma, varem liikus mööda Pirita ja Kose teed.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne