Võrri õhukummid
#1

Küsimus selline: kas on kuidagi võimalik parandada õhukummi millel on ventiil kogu täiega küljest ära murdunud (rebitud).

Teine küsimus oleks selline, et kust oleks võimalik saada võrri õhukumme.
Vasta
#2

Kui sa tahad leida võrrile uusi kumme 19tolli siis neid sa ei leia,sest neid lihtsalt enam ei tehta.Kuid sa võid leida vanu kumme mis on arvatavasti samasugused.Kummiremondis saab panna uue ventiili samale kohale.

aeg on raha ja raha on vähe
Vasta
#3

Ma tean, et venelane enam sellist ei tee aga seda ma ei usu, et absoluutselt saada pole. Mingi lääne aparaat ehk kasutab ka veel 19 tolli kumme?

Aga palju see ventiili paigaldus umbes maksab ja kas on ehk müügil kuskil ka selliseid komplekte millega oleks võimalik asi (kasvõi ajutiselt) korda saada.
Vasta
#4

Jalakas Kirjutas:Aga palju see ventiili paigaldus umbes maksab ja kas on ehk müügil kuskil ka selliseid komplekte millega oleks võimalik asi (kasvõi ajutiselt) korda saada.
Väga kahtlane mõte on teha korda ajutiselt, kuidas sa seda ise ette kujutad? Kui ventiil tuleb küljest ära siis see tähendab kummi katkimineku TOP1, ehk kõige raskemini parandatav, kui üldse. TOP2 on muide augu tekkimine liitekohta, ka väga raske parandada.
Vasta
#5

Vanad ventiilid käisid lohvi külge mutriga, mitte polnud sinna sisse vulkaniseeritud. Sellise saad ehk paigaldada äramurdunud lohvile.

Mina olen muide oma uunik-jalgratastele uute lohvide paigaldamisel neil meelega ventiilid ära võtnud (ettevaatlikult ära lõiganud) ja pannud asemele 1900-1960ndatest aastatest pärinevad algsed mutriga ventiilid (torud).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#6

ma tegin ühe lohviga niimoodi: vanale augule (see kus ventiil ära lendas) lapp peale,siis kääridega uus väike auk sisse ja mutriga ventiil sinna sisse mutri keerasin tugevasti kinni ja isegi jäi pidama.

miks osta kalleid plassmass junne kui vana venetehnika ka kohale veab?
Vasta
#7

Tartus avaturul müüakse küll võrri 19" rehve. Mantel koos õhukummiga maksab 160.-.
Vasta
#8

Appi inimesed, kas katkist preservatiivi kah parandama hakkate?
Kuna ei ole tegu eelmise sajandi alguse üliharuldase sõidukiga, mida iga hinna eest soov säilitada tehasest tulnud originaalosadest siis iga vähegi mõtlev inimene läheks motopoodi ja ostaks uue õhukummi. Igas mõõdus õhukumme ja paljudelt erinevatelt tootjatelt vabalt saadaval.
Samuti tahaks teada ka inimese, kes ütleb, et sellises mõõdus vene päritolu kumme enam ei tehta, informatsiooni päritolu.
Vasta
#9

tartu turult leiab tõesti õhukumme, ja väga korralikke isegi
Vasta
#10

Olen ka kuulnud et veneajal miskit sellist oli tehtud nagu tavalise toorkummiga lappimine(12v pealt) aga mitte lapik vaid miskine toru sarnane asi pidi olema, ise pole näinud(ärge kõvasti lööge) aga vanematelt tehnika meestelt seda olen kuulnud.(seda küll ei tea kas võrri kummi kannatab lappida aga traktori ventiili küll pidi saama)
Vasta
#11

Mina arvan, et pole mõtet õhukummi lappida. Tasuks uus osta. Kui vanalt kummilt on ventiil ära murdunud, siis on oht, et ülejäänud kumm on ka suhteliselt hapraks läinud ja võib järgi anda.

rnkx- omad kogemused, sõidu ajal lendas kummil ventiil küljest (eelmine omanik oli ventiili ja ventiilipesa isoleerteibiga kinnitanud) ja tuli jalgrattapoest uus võrri õhukumm osta (jalgrattapoes müüakse venemaalt toodud võrri sise- ja väliskumme)


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne