K: GAZ 69 värvitoonid
#1
Question 

Tekkis küsimus millised on gaz 69 tehase värvitoonid. Muidugi on olemas sõjaväe roheline (matt), kuid kas oli ka beež? hall?
Kõige rohkem huvitab just beež toon. Kui see oli olemas, siis mis oli selle värvus (näited, RAL). Kas oli sarnane pobeda beežile värvile?

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#2

aa võib olla oli see värvus midagi sellist?
[Pilt: C-3014-GAZ-69A.JPG]
[Pilt: 2634353152g791k9W1o3.jpg]

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta
#3

Too värvide teema kunagi ammu läbi jooksnud. Beez on tõenäoliselt sama kui kaheksakümnendatel kolhoosnikute "viiekümnekolmed" olivad. UAZiku maasturid muist ka olivad säänsed.

loll on loll olla.
Vasta
#4

Värvi nimi oli pesotsnaja(liivakarva). On olemas tehase värvi all avariiline uks.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#5

Sama teema siin...

loll on loll olla.
Vasta
#6

Nüüd ei ole vaja muud, kui võta see uks mõnesse hästivarustatud autovärvide kauplusesse kaasa ja lase kõige sarnasem värvi nimi ja kood kindlaks määrata. Värvivalmistaja firma nimi ka juurde.
Muide, tolle aja autovärvid ei olnud eriti täpse retseptuuriga. Toonid ikka läksid vahel väga mööda. Järelikult ei ole vaja nüüdki "juuksekarva lõhki ajada".

Terv. Märt Aarne
www.vanatehnika.ee
Vasta
#7

kas 69 beež värvitoon võiks olla sama III põlvkonna pobeda helepruuni (liivakarva) värviga?

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#8

Mina mäletan noid 69 kolmes toonis :sõjawäe roheline ,liiwaarva kollane,ja hall.Kaks wiimati nimetatud olid kasutusel ka 60 lõpus ETV j ER autopargs.See kollane oli kasti ja tendiga ning kuulus Ott Koolile(Rakwere reporter),hall oli aga minu teada kinniehitatud plekkkatusega AK valveauto.469 oli aga see ,mis sõitis Tallinnast Vladivastokini.Tolle number oli minu teada 58-81.Vanemad foorumlased kindlasti mäletawad säänset reisi .
Vasta
#9

Kas GAZ/UAZ 69 põrand oli kere värvi? Olen näinud, et põrand on kere värvi ja käigu- ja vahekasti pealne plaat on must:
http://www.auto24.ee/webcache_kasutatud/...24_ee.html

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta
#10

Minu Gaz-69'sal on see kerevärvi, samuti doonoriks olev 69'sal on see kerevärvi.

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta
#11

Uaz ja gaz 69 kere oli köik uhte värvi. Kruvitavad detailid olid mustad.Eitaha oma kiilakat anda ,aga kahtlustan et hallid autod tulid kapitalist.Tehase kere ei olnud matt roheline vaid läikega.Ei oska öelda esimeste 69 te kohta aga viimased läikisid samuti kui uaz d.

vanaraud ja " vana raud " ei ole päris samad.....
Vasta
#12

Minu mälu ja kogemuste järgi peaksid musta värvi olema vaid vahekastipealne plekk ja juhi jalgeall asuv piduri peasilindri teenindamise luuk.
Tehasest tulid autod ikkagi kolme värvi: Sõjaväeroheline, beež ja vähesel määral tootmise lõpupoole ka hall.


Tervitades!
Vasta
#13

Aga mis värvi olid kapotil olevad akna alused ja prosektori kronstein ?
Ka istmed olid vist mustad ?
Vasta
#14

Kapotil olevad aknakinnitus kronsteinid ja kinnitustripid on musta värvi. Samuti prožektori kronstein ja istmete raamid.
Vasta
#15

Kas keegi oskab öelda, mis on eelpool mainitu "sõjaväe rohelise" värvikood ?

selline toon:
http://www.auto24.ee/kasutatud/auto_pild..._missing=1
Vasta
#16

Värskelt soetasin endale just eile sellise masina ja mine sa võta kinni mis selle masina õige värvitoon on olnud.Kihte mis sinna peale on võõbatud ikka mitu.Põhi aga tundub olema sõjaväe matt roheline.Mingi inff oli et see gaz võib olla teeninud Võru keskhaiglat.Ja üldse see kinni ehitatud kuut kas see võib olla Tartu autoremonditehases tehtud??


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       

Konservaator Cool
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne