Iz Jupiter 3-k  1973
#41

madeinussr Kirjutas:Soovisin ka tühikäigu tuld tööle saada ja panin oma arvates õigesse kohta pirni ...
M-ilistel käib selle koha peal tulede kaitse. Väljast näeb välja nagu kontrolllamp,aga sälguga. Välja käib keermega. Neutraalituli neil eraldi.
Vasta
#42

Nagu täna näha oli,oled oma IZ-i jälle jonksu saanud.Kihutasid mulle vastu Ervital tahtsid vist mu energia jeebul külje maha võttaBig Grin
Igatahes tore oli näha kui ilusti korda tehtud masin mulle vastu tuli.
Vasta
#43

Big Grin sain jah, süüde aidati õigeks ja see tegi talle ainult head meelt Smile
(vabandust selle "kiirustamise" pärast Smile)
Samas on tunne nagu kütusekulugi oleks vähenenud,

Nojah, kuna mul on pandud emmilise süütelukk siis ma täitsa saan nüüd aru miks tühikäigu tuli ei tööta. Sinna käib siis kaitse hoopis, mul on lihtsalt sild tehtud ja kaitse aku vahel.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#44

Nii tekkis jälle küsimusi. Seda korda siis mitte enda Jupiteri kohta vaid IZ-ide kohta üldiselt.
1. Kas Jupiteri ja Planeta käigukastid erinevad ainult käikude kiiruse poolest? Jupiteril kiiremad?
2. Mitut sorti Planeta käigukaste on, mõtlen siis just käikude kiiruse osas, ise näinud kolme sorti esimese käigu hammasrattaid.

Teemast endast, sain sõbralt ühe Iz-56 mida omal ajal tema isa Planeta 3-e juppidega kõvasti täiendas. Omanike arvates oli käigukast pees, võtsin mootori lahti, probleem oli lihtsalt ühes roostetanud laagris  mis ei olnud om ülesannete kõrgusel. Sellest rattast tuleb siis minu "Krossi IZ". Metsas kulgemiseks paras, kuna taastamiseks algmaterjali küll on, aga ei tasu ära. Kunagi pilte ka. Praegu huvitavad erineva käigukastide variandid.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#45

Hei!

Talv hakkab kätte jõudma ja sellega seoses oleks paras aeg mootori remont ära tehaSmile
Plaan on siis paari vaba nv jooksul ära vahetada mootori poolte vaheline tihend. Karburaator tilgub vist läbi ja õli läheb vedelaks ja haiseb bensiini järele ning see ei ole mootorile kuidagi hea.
Panen siis kirja kiirelt mille vahetamist pean vajalikuks.
* mootori keskele uus silikoon
* kõik simmerlingid
* laagrid
* karburaatorile remontkomplekt
* papp tihendid, kui neid on

Mõttes on ka silindrite puurida laskmine ja järgmise remondi kolbide paigaldamine. Kuigi mul on olemas uued kolvid ja silindrid, eelistan vanadest maksimumi võtta kuna nad mind nii hästi teeninudSmile
Sama soojaga tuleks veel vahetada ka  sõrme puksid ja väntvõllid kontrollida.

Läbisõit minu käes 2500~

Järmise korrani.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#46

Huh..aeg lendab.
Täna viisin lõpuks silindrid Kloostrimetsa puurimisse, sealt saab ka uued kolvid, rõngad ja sõrmed.
Ostsin ära ka tihendite komplekti - 76 eeku ning simmerlingide komplekti - 120 eeku.
Kui fotoka saan teen pilte ka, siis näete kuidas Jupiter 4 tihenditest on tehtud Jupiter 3 komplekt Smile
Simmerlinge oli komplektis esmasel vaatlusel natukene liiga palju, täpsemalt siis kaheksa, ise suutsin mõttes lugeda kokku vaid 5 kohta kuhu neid läheb.
Vänvõllidele neli ja ketihammasratta alla üks. Imelikud tekstid on ka, üle jäänud "rõngaste" peal. Kahele on peale kirjutatud IZ 56 Cb 4-29 40-58 CK 89
Ühele IZ49 CB 1-48-3 CK tš (ei tea mina tegelt , harud ülesse E) 25-57
Uhh ja nii edasi.
Barosest sai ostetud ka uued käepidemed, vana Jawa omad, näevad ilusad ja enamvähem ka sarnased välja.
Varsti teen pilte.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#47

IŽ49 CB 1-48-3 on väntvõlli parempoolne simmerling, generaatori alla käiv.
IŽ56 CB 4-29 on simmerling/tolmutõke mis käib rattarummude otsamutritesse. Osadel - ilmselt vanematel - on seal vildist rõngas ja nende asemele need simmerlingid ei istu.
Vasta
#48

Sellised asjad siis sai ostetud.        


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#49

Mootor lahti võetud! Selgus tõsiasi, et parema vända vasak laager oli oma tööposti ülesse ütlenud. Kõige imelikum oli, et sõiduomadusi see ei mõjutanud :S
Egas midagi tegelikult, oleme õnnelikud, midagi hullu ju ei juhtunud.
Lähemal ajal peab ka uued laagrid ostma. Plastseparaator tundub hea olema. Mind huvitab kuidas ta pidevale kokkupuutele bensiiniga vastu peab?

           


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#50

Hea näide neile, kes arvavad, et ärge segage masinat töötamast. Kui mootorratta mootorile pole just usaldusväärne inimene remonti teinud, siis endale soetatud vene rauda tasub kindlasti kontrollida, eriti kui eesmärgiks on rahuliku südamega kulgemine. Neil pillidel on iga juba selline.
Vasta
#51

hea on näha et keegi tunneb veel röömu jupiteriga ringi kimamisest. Ma müüsin enda oma pool aastat tagasi maha, dokumente ei olnud ja ei viitsinud sellega tegeleda ja raha oli vaja. muidu oli järeleaidatud mootoriga ja päris hea oli kulgeda. Soovin sulle edu ja jaksu edasistel tegemistel.

Ja siis mul oleks pakuda jup 3-me tuuleklaas kõik kronsad peaks olemas olema, täpselt ei tea, muidu vajab poleerimist mingi 200.- annaks ära asub vändras
Vasta
#52

Kloostrimetsas käidud.
Kahe silindri puurimine 300+300, kaks kolbi 200+200, neli kolvirõngast 25*4, kaks sõrme 30+30, ja neli stopperrõngast 4*5 eeku Smile kokku läks 1180 krooni. Täpselt nii palju sai minu Jupiter 3 mulle siis armsamaks. Nädalavahetusel kui jõuab siis saab ka mootori kokku.

tulevikus pilte ka Smile


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#53

tere

Minul endal on kah jupiter3k.kas sul on see sadul originaal v6i on see metallist sang ära v6etud.Muidu on peaaegu täpne koopia.Mul on ka ise lisatud tuuleklaas ja jala kaitsme+sumbutile lisa torud otsa pandud.Korv on sama aga ma ei ole küll kuulnud korvi ratta piduritest äkki tutvustad?

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta
#54

Korvirattal on samalaadne pidur nagu teistelgi ratastel,toimib koos tagapiduriga.Tross ühendatakse piduripedaaliga,selleks on olemas spets vidin.Teeks sellest pilti aga praegusel masinal pole seda küljesSad
Vasta
#55

Minu ratta puhul on sadul vahetatud uuema vastu, algselt oli tal see sangaga variant. Eelmise omaniku sõnul vajus sadul ära ja sang hakkas selga taguma, seetõttu sai ka uus sadul pandud.
Korviratta pidur on jah huvitav asi, omal oleks vaja uut piduriklotside kaant, vanal on pinguti sisse oksudeerunud, reguleerida ei saa Sad, Korvipiduri trossi ots on ka minu rattal puudu, seetõttu on piduri normaalne töötamine raskendatud.
Kui keegi juhtub lugema ja omab Jupiter 3k külgkorvi korralikku amortisaatorit, siis olen valmis selle ära ostma või vahetama miskite juppide vastu.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#56

Nüüd siis lubatud pildid.
Lisana ka hangitud laagrid.
                   


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#57

Kas ostsid vene laagrid,või laksid lääne toodangule ja kvaliteedile üle?
Vasta
#58

    jupiter alguses


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta
#59

Vaatan, et oled igast vahvat pudi ostnud ja uued sõrmed, aga oled kindel, et kepsu kolvipoolseid vaskpukse ei peaks ära vahetama?

Vaskpuksid ei hakanud silma piltidel.

Et kui uued sõrmed vanadesse puksidesse sobivad ja tiksuma ei hakka, siis ok, aga igaks juhuks küsin, et kui suurem lammutamine käsil, siis võiks seda aspekti ka silmas pidada.

Hiljuti sai kasutaja taaviga üks Iz-ide nö. remondimanuaal pdf-iks keeratud, et selle uurimine peaks ka asju selgemaks tegema.

Eelmainitud manuaal asub http://tazavi.planet.ee/tsikkel/ish%20re...manual.pdf

Tean, et sa mu kõrval ühikas elad, et võiks miski õlle teha või paar kolmanda baaris näiteks ja siis pajatada ning seletada mida ja kuda, mis arvad?

Andrus Viil
5204943
Vasta
#60

ahjakas Kirjutas:Kas ostsid vene laagrid,või laksid lääne toodangule ja kvaliteedile üle?

Kuna teen ratast oma, mitte kellegi teise kalli raha eest, siis sai laagrid pooleks ostetud, väntvõllile panin Skf-id. Käigukasti läksid vene laagrid. Kõik laagrid on uued ning kogumaksumus peaks jääma sinna 60 eegu kanti. Küsite kuidas? Tutvused Smile



kinky Kirjutas:Vaatan, et oled igast vahvat pudi ostnud ja uued sõrmed, aga oled kindel, et kepsu kolvipoolseid vaskpukse ei peaks ära vahetama?

Vaskpuksid ei hakanud silma piltidel.

Et kui uued sõrmed vanadesse puksidesse sobivad ja tiksuma ei hakka, siis ok, aga igaks juhuks küsin, et kui suurem lammutamine käsil, siis võiks seda aspekti ka silmas pidada.

Hiljuti sai kasutaja taaviga üks Iz-ide nö. remondimanuaal pdf-iks keeratud, et selle uurimine peaks ka asju selgemaks tegema.

Eelmainitud manuaal asub http://tazavi.planet.ee/tsikkel/ish%20re...manual.pdf

Tean, et sa mu kõrval ühikas elad, et võiks miski õlle teha või paar kolmanda baaris näiteks ja siis pajatada ning seletada mida ja kuda, mis arvad?

Andrus Viil
5204943

Mõtlesin nende kepsupukside vahetusele ka, aga ei hakanud enneaegu ostma kui kindel, et vanad läbi. Tundusid teised suht kõbusad. Nüüd kodus proovisin, tegelikult on vaja vahetada, see on nüüd tegelikult päris suur lisatöö, aga kuna mootor ikka poolenisti laiali, siis ei ole probleemi vast.
Selle manuaaliga olen õnneks juba kursis Smile, sai teist veidi sirvitud ka, pealegi on mul neid motoraamatuid nii mõnigi juba!
Õlle mõte on vägagi tervitatav, hetkel on küll sess aga nagu see anektootki räägib "...alati on ruumi veel ühele õllele"
Eks võtan see nädal vast ühendust, võiks veidi heietada küll Smile


Mootorist: käigukast koos, rohkem polnud aega, seegi võttsi natu liiga kaua.


PS 84', 83', 82', 80', 79', 77', 76', 75', K-15, K-16, M-15; M-16
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne