Mänguautod
#21

Ja siin siis  natuke aega hiljem nägi see auto välja niisugune :
[Pilt: 07228315af05a6_o.jpg]
v
Vasta
#22

Muuseas,sedasama tüüpi juhtimisega-tross ja hall plekist juhtkarp oli ka ZIm-i kerega autot olemas.
Vasta
#23

Mäletan et mulgi oli selline auto ja teine samasuguse kerega heleroheline Cadillac ainult katus ei olnud pleksist vaid plekist ja ühel põlesid isegi esituled. Võimalik, et selleisel mis oli trossiga juhitav. Mäletan ka Zimi sarnast mänguautot.
Vasta
#24

Vot seda Zim'i otsingi ma praegu ! Mul kunagi oli aga
seda oli igatpidi vaja ümber ehitada ja nii ta oma lõpu leidis !
Kas kellegil on Zim'i ? Kas on pilti siia üles panna?

v
Vasta
#25

Karm!!! See restaureeritud masin tuleks küll klaas kappi eksponaadiks panna! Viimase peal!

Just a man!
Vasta
#26

Õnneks ei olnud mul väga palju restaureerida !
Vana rõve kruntvärvi sarnane värv maha ja
autovärvijad panid uue korraliku värvi peale .
Kõik iluliistud ,põhi ,rattad ,tuled .... kõik oli
säilinud . See on pärit Ida-Virumaalt !

v
Vasta
#27

See mul nüüd uus projekt :
Vasta
#28

Ei tea ,kas niisugust kraanaga Uaz'i on üleüldse
eksisteerinud ?
vs
Vasta
#29

Romka Kirjutas:Mul meeles, et mul olnud midagi sarnast aga tumesinine plastik ning läbipaistva pikkitriipudega katusega. Tean, et kuskil albumis olemas mustvalge foto. Äkki kunagi õnnestub see leida ja kusagil skännida ja siia ülesse riputada.


Edit:
Kuna nüüd jõuluaeg sai vanemate juures käidud ning vanu albumeid vaadata, siis leidsin ka selle pildi üles. Tagaküljel kiri \"aastavahetus 79/80\".
Kas see mitte Normas valmistatud auto pole?Enamus SSSR is walmistatud mänguautodest olid plekist. Pärna tänawa lasteaias oli olemas ka see juhtmega ZIM(tollel oli veel küljes kollane number) .See oli nagu preemiamänguasi millega sai mängida vaid siis kui väga hea laps olid
Vasta
#30

Neid plekist UAZ autosid oli mitmeid erinevad. Endal oli kunagi 70nendatel
selline millel kast ja furgoon.Lahedad asjad, ei mäletanudki neid enam.
Huvitav mida veel sihukest oli.

Just a man!
Vasta
#31

Olid veel plekist MAZ veoautod pika järelkäruga ,mida sai järgi veetud .
Suured ZIL kraanad olid (plastikust kabiin ,ülejäänud metall) . Mul need
nüüd kodus jälle olemas . Tuleb välja ,et inimestel neid ikka on .

Ja muidugi Estonia vormelid :


Seda esimest (millel nina peal 'N' täht) mul ei ole,kahjuks!
v
Vasta
#32

Olid ju veel ka plastmassist Gaz 2 koopiad isekallutajad ja Saksa Kato-d.Need olid tsisternid ja tuletõrjeautod.Mul veel veidi alleski.
Vasta
#33

Vabandust-Gaz 52.
Vasta
#34

Ära ära viska !
vs
Vasta
#35

Ei ole plaaniski.Nii palju häid mälestusi.
Vasta
#36

Need NORMA autod (vormelid ja kõik muu) on raskelt HOT kraam! Ega neid enam tegema keegi hakka ja ei tea kas need vormidki on alles. Ega kellelgi foorumlasel selle kohta vist infi ole? Pean silmas Salvo või Norma vorme?

Just a man!
Vasta
#37

Mind huvitaks ka ,kas kusagil Norma's ei ole nende autode kohta
rohkem infot . Ja Rakvere Norma's toodeti neid väikeseid inerts-
mootoriga autosid 'Viru'

Vasta
#38

Oli veel plekist tehtud suur Zis-150 kujuga auto, samuti paljude modifikatsioonidega. Uuemal ajal juba mingi 60`ndate lõpp ja 70 algus tulid suured plastist Zil-130-d. Kabiin oli kas sinine või roosa ja ise olen näind kastiga ja kraana varianti.

Sõiduk Viru tuleb endalgi meelde, mu vanaisa sai normast niisama tasuta vene ajal kartulikottide täisi igast toodangut, alates märkidest kuni kassetikastide ja suurte plastikust liivakastiautode ja tärklise topsideni välja. Neid virusi oli mul ka treve parkla, mingeid sai robotiks ümber teha ,kuid kõik lõhkusin muidugi ära, veel oli hästi vägev aparaat halli värvi Norma kopp. Tuleb veel meelde selline tumedamat rohelist värvi Norma plekk-ralliauto, mida veel hiljutigi kuskil müüdi.
Vasta
#39

Ja muidugi oli veel Norma kuukulgur ,millel
rattad kippusid alt ära murduma . Seda masinat pole ma
enam kaua aega (viimased 25 aastat) kohanud !
Kas kellegil on selline eksemplar ?

vs
Vasta
#40

Kuukulgur peaks wist kuskil alles olema.See igawene popp asjandus,kaan käis pealt lahti ja sees vilkusid punased tuled,kaks walget ka wäljas.Asi ronis üle ka väiksematest takistustest:topelt vaibaserv,tikutoos.Siis mäletate kindlasti ka DDR ROBURI mudeleid.Mul oli buss ,piima ja bensuauto.Kahel viimasel sai tsisterni poolitamisega teha ka koormaauto.Suurtest ka DDR valmistatud LKW mudelitest ei tahaks rääkidagi.Mul lihtsalt häbi ,et kunagi sai need lihtsalt laiali lammutatud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne