ИЖ-TRIKE, projekt!
#21

Olen näinud endurodel keti pidevat õlitust. Süsteem on väga lihtne. Pisike õlipaak kraaniga ja sealt edasi pisike toru keti siseringile. Sõitma minnes kraan lahti, sealt siis tilgub omavoolu teel tasakesi ketile õli. Õlikogus tuleb mingi düüsiga paika panna. Pidevalt tilkudes "peseb" ka liiva välja. Kett koguaeg määritud.
Kindlasti saab aretada ka mingitmoodu husgvarna sae ketiõlituse pumba kusagile.
Vasta
#22

Tänud!
Võibolla saab täna olemasolevatest juppidest pilte tehaWink
OT: Jõle pakane on väljas:S, proovisin keevitada ja päris hea õmblus juba, aga jah, et ikka nii külm onSad
Vasta
#23

Mõned pildid siin.

Poolassid ja laagripukid ning see"leevendi".
Vasta
#24

Eile sai siis natuke aretatud seda asjaBig Grin

Eemaldasin raamilt tagakiige ja ladusin kuidagi "tagasilla" kokku. Tuli see suht lai(120 cm-kogulaius), aga see oligi proovi mõttes ainult.

Suurimaks probleemiks hammasratta kinnitamine võllileSad. Kuidas oleks seda kõige parem lahendada? On kellelgi äkki mingeid kogemusi sellega?
Mõtlesin muidu, et kui leiaks mingi vahetüki, mis läheks täpselt izhi tagahammaka ja tollise toru vahele, siis võiks selle kohe sinna kinni keevitada.

Täna jälle garaaži ja vaatan, mis pähe tuleb selle hammasratta suhtes. Võibolla saab õhtul ka pilteWink


OT
Väike joke, mida täna kuulsin ja mõtlesin, et see päris hea (võibolla on keegi seda juba kuulnud, aga kes 1. korda kuulevad, need võibolla saavad naerda veits) :

Mis vahe on Soome pimedatel ja Saksa pimedatel?
-Soome pimedad teevad luudasid, aga Saksa pimedad teevad OpeleidBig Grin
*sry kui see kedagi solvas.
Vasta
#25

...garaažist tagasi

-tagasild-
Praegune laius on sellel 125 cm(5 senti panin enne puusse). Aga kuidas teile tundub, kas tuleks maha võtta ja kui palju? Väga kitsast kaa ei taha teha, kuna tasakaalu hoidmine muutub siis probleemseksWink(100mm oleks paras kogulaiuseks?). Pikkus tuleb vist enam-vähem-täpselt 2000mm.

Hammasrattaga tegin midagi sellist, aga seda tuleb veel natuke täiustada.

Kui hästi läheb, siis saab võibolla homme tagasilla juba kokku(muuseas raami sellele veel keevitanud pole, raam on konstrueeritud puupulkadest).

-Veel pilte-

Vasta
#26

Mida laiem on sild, seda raskem on keerata (jäiga silla puhul).
Ümberminekuga probleeme pole minul olnud. Nagunii tahad tihti külg õhus sõita.
Vasta
#27

Täna siis võibolla keevitan selle silla juba kokku, kui jõuan. Teen lühemaks kah, kuskil 100mm'seks.
Vasta
#28

VDO Kirjutas:...kuskil 100mm'seks...
Ilmselt ikka on tegemist sentimeetritega.Wink
Vasta
#29

VDO Kirjutas:Täna siis võibolla keevitan selle silla juba kokku
Aga kuidas pidur lahendatud on? Pärast ei saa ju seda lisada.
Vasta
#30

Sooviks omalt poolt kah edu selle "suure poisi kolmeka" ehitamisel siis.

Maamees linnast.
Vasta
#31

100mm- Vabandust, jah minu vigaSad -cm ikka

Piduri ehitamist ei võta praegult ette, kuna pole midagi spetsiaalset sinna panna. Tahan kõigepealt selle(tagasilla) kokku saada ja näha kuidas koos püsibWink koos raamiga. Kui vaja, lisan piduri hiljem(niikaua saab esipiduriga hakkama)- sinna taha saab hiljem mingi ketta kah panna.

Silda kokku pole veel keevitanud. Võtsin 10cm maha ja nüüd on see 115 cm lai. Ma arvan, et nii jätangi (masina kogupikkus 2m).

Aitähh, edu läheb küll jah tarvisRolleyes

Täna viisin hammasratta ja selle toru, millele hammakas kinnituma peab, isa tuttava (,nüüd ka minu tuttava) treiali juurde, sest kartsin, et ise ma seda nii täpselt tsentrisse ei saaWink

Ootan soovitusi, kuidas lahendada tagapiduri süsteemSmile
Vasta
#32

Vahepeal on väga pikk paus olnud. On saanud jup3k'ga ringi ajada ja TRIKE on peaaegu puutumatult seisnudSad

Aga jah:
Eile sain siis treialilt selle vahepuksi kätte. Väga kobe asi on teineBig Grin

Tuli mulle selline mõte, et kuna mul see toru pole vist piisavalt tugev, siis paneks ka võlli keskele laagri. Siis jääks tagasild kolmele punktile toetuma ja asi oleks minuarust nii kindlam (ei väänaks nii kergelt tagasilda äraSmile). Aga siiski igaks juhuks küsin teilt üle-

*ega see laagripanek asja hullemaks ei tee?

TänudSmile
Vasta
#33

Oled sa nüüd midagi juba valmis ka jõudnud?
Või seisab masin hetkel?
Vasta
#34

Eile sain siis silla kokku, aga täna tuleb keevitust veel natuke parandada. Sillale keevitasin keskele ka laagri punktidega kinni ja kui see hiljem segama hakkab, siis jätan selle laagri lahtiselt võllile.

Koolist sain tänu töpa õpsile kandilist toru kah (mingid vanad lauad) Smile ja kui jõuab, saab täna ka raami keevitama hakata.
Vasta
#35

Sai siis kella 23.00ni väljas möllatud ja nüüdseks on raam kinni lastud punktidega. Laager istub veel võllil lahtiselt, ootab kah keevitamist. Loodan jälle aega saada, et korralikult keevitus lõpule viiaSmile ja siis ka raam puhtaks ning kruntvärv(must) peale.
Kõik on ainult aja(loe: vaba aja) küsimusBig Grin
Vasta
#36

raam valmis(st. keevitatud ja värvitudBig Grin), esikahvel tuleb kokku panna ja rattad alla, siis on nagu asi põhimõtteliselt komplektne(raami mõtlen).
Vasta
#37

Mootori kokkupanemisel tekkinud küsimused:

Kas jup(2;3) karteripoolte vahele käib mingi tihend ültse, nt paraniidist?
Või on see tehasest tulles mingi värvi moodi möksiga kokku pandud?

Kas oleneb ka, mis käik sees on kui mootorit kokku hakata laduma?

Oleks vaja suht kiiret abi,
Tänud.
Vasta
#38

Kas see trike projekt on väga ära surnud ?Kui saad pane pilte mujale,kui pilt.ee-sse

Kui tahad korralikku asja siis tuleb ikka ise teha!!!
Vasta
#39

võiksid uusi pilte ka ülesse panna
Vasta
#40

Kas kardi pidurit ei anna sinna aretadaWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne