mis õli
#1

ford mondeo 98 TD
mis õli kasutada
Vasta
#2

Mootoris täissünteetiline !
Firmat ei oska soovitada ,peab uurima mis seal eelneval sees oli !
v
Vasta
#3

ei tahaks küll targutada aga TECDOC-i andmetel soovitatakse nii täisünti 5w40 või poolsünti 10w40 ja 15w40 API vähemalt CF-4 või CG-4, kokku peaks minema 5.1l kui on 1,8td
Vasta
#4

Väga õige targutamine, õlid erinevad lisaks valmistamise viisile ka viskoossusindeksi ning kvaliteediklassi (vist oli selline nimi?) poolest. See, millise firma tooteid kasutada, on vähem tähtis, ainult eri firmade omi segada pole soovitatav.
Vasta
#5

beer-belly Kirjutas:ford mondeo 98 TD
mis õli kasutada

Tehas soovitab poolsünt 5W30.
Pakkuda Valvoline DuraBlend FE 5W-30.
Vasta
#6

Kui ma veel lukksepana töötasin, siis sealne meister ütles, et Addinoli ja Valvoline võib kliendi autole panna, aga endale ei paneks. Soovitas siis BP või Castroli. Ise kasutan audil BP Visco 3000 poolsünt.
Vasta
#7

Üks tark mees ütles, et on ca 5 nafta/õlitootjat, kes on peaaegu sajandi vältel tootnud erinevaid mootorikütuseid ja määrdeaineid,
kui kasutada nende tooteid vastavalt autotootja soovitustele, siis peaks olema hea.

kisub Opeli poole
Vasta
#8

Jälle see vana teema. Millise tõestuse see meister oma väidete kinnituseks tõi?

Mina sõitsin kõige tavalisema Addinoli poolsündiga (muidugi paar korda õli vahetades) eelmisel hooajal kokku ~700km ringrada. Selle aja jooksul 0 õlitusprobleemi, välja arvatud viimane kord kui ma unustasin õlitaset kontrollida, mis pole õli süü. Öeldakse, et üks ringrajakilomeeter on mootorile sama raske kui paarsada maanteekilomeetrit, niiet...

Ma kalduks arvama et kui õli sellistes tingimustes kenasti töötab, siis tänavasõidul ja normaalse aja tagant vahetades on kõik vähegi viisakad õlid piisavalt head.
Vasta
#9

Võib soovitada auto24 foorumis olnud mootoriõlide arutelu.Erilist
tähelepanu tasuks pöörata kasutaja Aarne postitustele.
http://www.auto24.ee/foorum/foorum.php?tid=93081

1985 Lada 1300 SL
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne