Kes mida kogub?

Mis seal huvitavat oli näiteks? Omal millegi vanemaga kogemust pole kui Juku ja 286-d. Hetkel vanematest arvutitest on olemas vaid üks selline, millel monitori küljes all on arvutikast, peal on Win 95, töötab. Big Grin Ei teagi mingeid tehnilisi andmeid, võibolla 100 Mhz (või veidike vähem) protsessoriga on, seega mitte just igivana.
Vasta

(17-01-2017, 15:26 PM)stihl Kirjutas:  Krt, BF109 mootori ajasin ühe teise Messeriga segamini, jah. Sel ikka mersu mootor oli.

Fw190

Kui on raha, siis ostan bensiini ja sõidan tsikliga. Kui ei ole, siis sõidan ilma.
Vasta

(17-01-2017, 23:42 PM)veix__ Kirjutas:  Mis seal huvitavat oli näiteks? Omal millegi vanemaga kogemust pole kui Juku ja 286-d. Hetkel vanematest arvutitest on olemas vaid üks selline, millel monitori küljes all on arvutikast, peal on Win 95, töötab. Big Grin Ei teagi mingeid tehnilisi andmeid, võibolla 100 Mhz (või veidike vähem) protsessoriga on, seega mitte just igivana.

Esimeste põlvkondade Mac nt. (nagu all pildil) on friikide silmis vägagi hinda läinud - selliseid ei tasu ripakile jätta.

[Pilt: machello.jpg]

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Millalgi 90ndate teises pooles tuli Tartu Ülikooli üliõpilasesindusse terve partii selliseid kasutatud Mac'e jagamiseks. Neid siis jõudis tuttavate ja vähemtuttavate tudengiteni.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta

(18-01-2017, 11:40 AM)Walter Kirjutas:  Esimeste põlvkondade Mac nt. ...) on friikide silmis vägagi hinda läinud - selliseid ei tasu ripakile jätta.
Kollektsionäärid on hull rahvas. Mina nii uute arvuttidega nagu mäkk ei mängi, mul on Apple //e; ja vahel käin ebays vaatamas, ega talle mõnd huvitavat kaarti pole.
Täna komistasin sellise müügikuulutuse otsa:
http://www.ebay.de/itm/SABOTAGE-APPLE-II...SwNSxVeavJ
Kusjuures Sabotaaži-mängu ennast saab võrgust täitsa vabalt alla laadida.

.... Vaat' kui kõrgelt neitsilikkust isegi tänapäeval hinnatakse.
Vasta

Sahtlis vedeb üks selline Apple hiir. Pole just teab mis antiik, aga kel huvi, andku teada, endal pole sellega suurt midagi peale hakata.
Vasta

Kas keegi kogub kandilisi joogiklaase, selliseid , mis olid vanasti sööklates? Käisin ühes vanas majas, milleomanik hiljuti suri ja nüüd pärijad müüvad kõike, mis seal oli. Ja seal on umbes 33 vanaaegset kandilist joogiklaasi, tunduvad olema täitsa uued. Huvitav on see, et enamus nendest on erinevad, tegumood, vabrik, maht - väga palju erinevaid. Mahud nii umbes 150-200 grammi, 100-grammiseid ei ole. Ei olnud aega pikalt neid uurida, ma arvan, et enamus on erinevad, korduvaid ainult mõned. Kogu sellehunniku eest tahetakse 100€, minu jaoks liiga kallis ja koguma ma neid klaase ei hakka. Aga ehk oleks see  mõnele kogujale hea leid. Kui on huvi kellelgi, siis minu kaudu saab kontaktid ja võin ka aidata äri ajada. Pärijad ei ela Eestis ja käivad siin harva.
Vasta

(30-08-2020, 12:49 PM)Raudpats Kirjutas:  Kas keegi kogub kandilisi joogiklaase, selliseid , mis olid vanasti sööklates? Käisin ühes vanas majas, milleomanik hiljuti suri ja nüüd pärijad müüvad kõike, mis seal oli. Ja seal on umbes 33 vanaaegset kandilist joogiklaasi, tunduvad olema täitsa uued. Huvitav on see, et enamus nendest on erinevad, tegumood, vabrik, maht - väga palju erinevaid. Mahud nii umbes 150-200 grammi, 100-grammiseid ei ole. Ei olnud aega pikalt neid uurida, ma arvan, et enamus on erinevad, korduvaid ainult mõned. Kogu sellehunniku eest tahetakse 100€, minu jaoks liiga kallis ja koguma ma neid klaase ei hakka. Aga ehk oleks see  mõnele kogujale hea leid. Kui on huvi kellelgi, siis minu kaudu saab kontaktid ja võin ka aidata äri ajada. Pärijad ei ela Eestis ja käivad siin harva.
Kui tegu ei ole just mingite üüber eriliste klaasidega, siis ..... Kogun huvitavaid klaase, pitse ja nende hinnad 0,1-1,0 reeglina tükk, või siis öeldakse aitähh, et ära viin. Kui juhtub pilti olema neist siis võid saata, aga jah.... 100.- ma arvan, et väga üle hinnatud.
Vasta

Vanad sööklaklaasid ei olnud ju neljakandilised Olid seitsmekandilised.( noh jah kandiline ikka Wink ).Neid kutsut semigrannikuteks.Ja venelaste nn.hüüdlause ,et kas tuled kolmandaks just seetõttu ,et poolik jagus täpselt kolme semigrannikusse. Smile
Vasta

Ei  olnud neljakandilised ja kõik ei olnud ka seitsmekandilised, enamasti oli kante ikka kõvasti rohkem. Venemaal on isegi kataloog nende kohta, Граненый стакан otsingusse ja hakkab tulema.    
Vasta

(30-08-2020, 21:39 PM)Raudpats Kirjutas:  Ei  olnud neljakandilised ja kõik ei olnud ka seitsmekandilised, enamasti oli kante ikka kõvasti rohkem. Venemaal on isegi kataloog nende kohta, Граненый стакан otsingusse ja hakkab tulema.
Just, see oli ikka üks vene disaini bränd, variante oli mitu, 200 grammisest kuni 100 grammiseni kuid proportsioonid olid samad Muhhina disainitud. Mul kodus paras varu neid 180 grammiseid klaase

P.S. Vene nali - ainult venemaal mõeldakse väljendit 100 grammi kuuldes automaatselt 100 ml viinale Toungue . Krt, meil vist ka, vähemalt vanema põlvkonna seas.
Vasta

(30-08-2020, 22:12 PM)honkomees Kirjutas:  ... P.S. Vene nali - ainult venemaal mõeldakse väljendit 100 grammi kuuldes automaatselt 100 ml viinale Toungue . Krt, meil vist ka, vähemalt vanema põlvkonna seas.
Ohvtopik siis ohvtopik -- mulle kohe meenus mnemooniline võte reas-kuuesilindrilise mootori tööjärjekorra meelespidamiseks.
Vasta

(30-08-2020, 22:30 PM)olevtoom Kirjutas:  
(30-08-2020, 22:12 PM)honkomees Kirjutas:  ... P.S. Vene nali - ainult venemaal mõeldakse väljendit 100 grammi kuuldes automaatselt 100 ml viinale Toungue . Krt, meil vist ka, vähemalt vanema põlvkonna seas.
Ohvtopik siis ohvtopik -- mulle kohe meenus mnemooniline võte reas-kuuesilindrilise mootori tööjärjekorra meelespidamiseks.
Oo jaa, peale esimest korda kuulmist on siiani meelde jäänud.
Vasta

(30-08-2020, 22:12 PM)honkomees Kirjutas:  Just, see oli ikka üks vene disaini bränd, variante oli mitu, 200 grammisest kuni 100 grammiseni kuid proportsioonid olid samad Muhhina disainitud. Mul kodus paras varu neid 180 grammiseid klaase
Eks Muhhina oleks tahtnud küll selle klaasi disainimise au enda peale võtta, aga siiski väidetavalt pool tööd tegi Kazimir Malevitš. "Töölise ja Kolhoositari" autor on küll ametlikult Muhhina üksi, kuid oluline osa on seal "onupojapoliitikal" ja tema abikaasal Aleksei Zamkovil, samuti juudist arhitektil Boris Jofanil ja kahel naissoost skulptoril , kelle nimed mul praegu meelde ei tule, aga kes tegid enamuse füüsilisest  tööst kuju kavandi järgi mudeli või näidise vormimisel. See on juba pikem jutt ja läheb kollektsioneerimise teemast väga kaugele.
Vasta

arvan et algsed kandilised ikka lorupi kätetöö.
Vasta

Mu kogumised on kolmeks jagunenud nüüd Big Grin Mootorsaed mobiiltelefonid ja eesti tehnikaajakirjad (tehnikamaailm autoleht jne) ja veidika vanu raadiod kogun

Veel pole maha löödud
Vasta

Ma ei tea, kas seda just kogumiseks nimetada saab, kuid olen mõned veokamudelid ehitanud, et neid koguda.
Mõned pildid mu lipulaevadest (hall on ka Rootsi Trailer Magazine'is olnud).
[Pilt: IMG_0001.JPG]
[Pilt: IMG_0004.JPG]
[Pilt: IMG_9074.JPG]
[Pilt: IMG_9073.JPG]
Läheb vast küll kogumise jutust eemale, kuid mõlema toorikuks on 4x2 Topline kit, oranžil tegin kabiini madalamaks, Inglismaalt tellisin mõlemale lisaks sildu ja tagatulesid, enda tehtud on kabiinide tagaseinad, nö roostevabad detailid, laiad sirmid, rauad, prosede kandurid, tagatulede paneelid. Kuid enda jaoks on kõige "ülbem" oranži multiliftisüsteem, mille tegin mõõtmiste-arvutamiste-piltide põhjal ning mis ka töötab, tõsi küll, mitte mootoriga, kuid see polnud ka eesmärk.
Vasta

(31-08-2020, 22:06 PM)JaakH Kirjutas:   eesti tehnikaajakirjad (tehnikamaailm autoleht jne) 

mul võib pööningul ühtteist huvitavat olla....

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(01-09-2020, 00:54 AM)Marko Kirjutas:  
(31-08-2020, 22:06 PM)JaakH Kirjutas:   eesti tehnikaajakirjad (tehnikamaailm autoleht jne) 

mul võib pööningul ühtteist huvitavat olla....
aga vaata ja saame kaubale!!!

Veel pole maha löödud
Vasta

JaakH, ka mul on 90-ndate lõpust- 2000-ndate algusest paras hunnik TM ja Autolehti Smile
Aga vaevalt sa neid nüüd niipalju ka tahad, kui siit foorumist võiks eelduste kohaselt tulla Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne