Kes mida kogub?

tere,et mu pudelikollektsioon jõuab juba 3-tuh.piirini siis on puudu nõuka aja pärlid; sonzedar,merizor,ykrainskaja stepnaja,streletskaja-oleks hea kui oleks veel täis pudelid.äitäh.
Vasta

(02-09-2020, 07:51 AM)näkisepp Kirjutas:  tere,et mu pudelikollektsioon jõuab juba 3-tuh.piirini siis on puudu nõuka aja pärlid; sonzedar,merizor,ykrainskaja stepnaja,streletskaja-oleks hea kui oleks veel täis pudelid.äitäh.
Pakkuda pole aga siis olid müügil: budafok brändi, puertoriiko rumm, zista wodka wiborova ja kõik ei meenugi. Õigekirja ei mäleta.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

(02-09-2020, 07:51 AM)näkisepp Kirjutas:  tere,et mu pudelikollektsioon jõuab juba 3-tuh.piirini siis on puudu nõuka aja pärlid; sonzedar,merizor,ykrainskaja stepnaja,streletskaja-oleks hea kui oleks veel täis pudelid.äitäh.

Pagan võtaks, niigi on hommikust saati paha olla, nüüd lugesin veel seda kalambuuri ka ja sees hakkas lausa keerama nende "pärlite" meelde tuletamise peale, tegelikult esimesest kaugemale ei jõudnudki...
Mude, Peeter, kas Sul muuseumis Teadusnõukogu on? Kui on, siis tee neile seal karm noomitus! Eksponaatide ja kollektsioonimaterjalide nimetustes esineb jämedaid vigu ja puudusi!  Sad  Alates juba endisaegsest menujoogist ja kvaliteet-parmatuhhast "Solnetšnõi udar"... Kui mina hüppaksin praegu jalgratta sadulasse ja vänderdaks kiirelt Kalevi tänava Konsumisse ja nõuaksin pobisedes ja iiveldust alla surudes mingit "sonzedari", siis ma muidugi saaksin mõistmise osaliseks, muidugi, kui Made või mõni teine vanem ja elukogenum daam leti taga juhtub olema... Aga selle maitse- ja toimetugevndajatega joogipoolise korrektne ja teaduslikult õige nimetus on ikkagi "Solntsedar" või "Solnzedar". Ja tuletatud ei ole see nimetus mitte selle jumaliku nektari seosest päikese kingitusega (kuigi otsene seos on olemas), vaid on saanud nime asula järgi, kus asus vastav keemiatehas, kus seda vedelikku Alžeeriast tankeritega kohale veetud toormaterjalist suhkru ja etüülpiirituse lisamisega vääristati. (Солнцеда́р)
Merizor tuleks ka täpsemalt lahti kirjutada, vanaslaavi ja bulgaaria keelt mõistev ksf! Honkomees vast teab täpsemalt, kas õige on "Merižor" või "Merišor" või hoopis pop ning noortepärane "Merishor". Selle joogi etikette on ka aja jooksul olnud mitmeid, nii et oleks vaja täpsustada, millised konkreetselt Tööriistamuseumi kogudes puudu on!
https://starina.ru/?related=%D0%AD%D1%82...%A0+%D0%BF
Olgu, ma rohkem ei kritiseeri, natuke hakkas juba parem ja süda ei läigi enam nii hirmsasti!
Vasta

(02-09-2020, 07:51 AM)näkisepp Kirjutas:  tere,et mu pudelikollektsioon jõuab juba 3-tuh.piirini siis on puudu nõuka aja pärlid; sonzedar,merizor,ykrainskaja stepnaja,streletskaja-oleks hea kui oleks veel täis pudelid.äitäh.

Mul on üks selline üle, lausa jalus.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=133301674
Vastutasuks ei soovi midagi.
Homme-Ülehomme saaksin tuua Tallinna ja jätta kuhugi uut omanikku ootama.
Vasta

(02-09-2020, 11:04 AM)tõnn Kirjutas:  
(02-09-2020, 07:51 AM)näkisepp Kirjutas:  tere,et mu pudelikollektsioon jõuab juba 3-tuh.piirini siis on puudu nõuka aja pärlid; sonzedar,merizor,ykrainskaja stepnaja,streletskaja-oleks hea kui oleks veel täis pudelid.äitäh.

Mul on üks selline üle, lausa jalus.
https://www.osta.ee/index.php?fuseaction=item.info&id=133301674
Vastutasuks ei soovi midagi.
Homme-Ülehomme saaksin tuua Tallinna ja jätta kuhugi uut omanikku ootama.

Ole normaalne, sel mehel on juba niigi tuhandeid pudeleid! Ja pool Eestit on täis puuduses vaevlevaid huvilisi, kel pole ühtegi (täis)pudelit, aga huvi ja puudus on suur! Kas saad äkki Türile Kalevi tänava Konsumi juurde tuua? Ja tegelikult oleks juba täna vaja, homme võib juba hilja olla, tervis on suht kehva!
Vasta

tere,abu-simbli vastu annan 0,5.l. väga kanget,aga tuleval nädalal,sel nädalal tunnid-minutid reserveeritud.

aga Türile sattun ka varsti,nii et pange kõrid valmis.
Vasta

Mina kogun näiteks vanu puust tennise reketeid, mis on haruldased / hästi säilinud eksemplarid. Rolleyes

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta

Kas keegi siin tulemasinaid ka kogub? Toodi mulle kunagi ammu igasuguseid ~7 kilo ja ei ole jõudnud veel ära anda. Midagi super-erilist need ei sisalda aga ega ma nende eest midagi saada ka ei taha. Ise kogun päeval tervet mõistust ja õhtuti üritan päevaga kogutust enamuse unustada.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

mul 20a jooksul kogutud õllepudelikorgid
enam ei ole 4a õlut joonud, korgid ka enam huvi ei paku. Peab vist oskjonil proovima jõukaks saada. Rolleyes
Vasta

Õllekannu papist aluseid on mul üks ports kui keegi huvi tunneb siis võin pilti teha ja loobuda nendest.
Vasta

(02-09-2020, 17:32 PM)isandpauk Kirjutas:  Kas keegi siin tulemasinaid ka kogub? Toodi mulle kunagi ammu igasuguseid ~7 kilo ja ei ole jõudnud veel ära anda. Midagi super-erilist need ei sisalda aga ega ma nende eest midagi saada ka ei taha. Ise kogun päeval tervet mõistust ja õhtuti üritan päevaga kogutust enamuse unustada.
Mingiaeg pakkusin ka üht kingakarbi täit, a huvi puudus.  Äkki seekord õnnestub.
Vasta

Minul " koguneb "selliseid asju.Linnameestelt vanu eriti v¨otta pole .Kålavahel ehk rohkem.Kfl.Marko andis hea idee.Valasin liigsed ja vähemväärtuslikud eposse.Proua sai endale ilusa lillelaua. Smile
http://static2.fotoalbum.ee/fotoalbum/44...3a22f2.jpg
Vasta

Kunagi proovisin eurosid koguda... Mündid kipuvad igaüks eri nägu olema.

Alustatud töö tuleb lõpuni viia.
Vasta

(02-09-2020, 23:53 PM)indrek1000 Kirjutas:  Kunagi proovisin eurosid koguda... Mündid kipuvad igaüks eri nägu olema.
Ka kupüürid on ise nägu .Krt Üritan koguda ,aga üle paari tonni ikka ei saa. Big Grin

Mingi asja kogumine eeldabki ju saada samast liigist erinevaid asju. Kui tahad ühe näoga münte ,mine panka ja saad niipalju kui jaksad tassida ( või vahetada )
Vasta

Karta on, et meil kõigil on üks ühine hobi- kas sularaha kogumine või siis pangaarvele võimalikult suurte numbrite kogumine Big Grin
Pean tunnistama, et mul ka see häda küljes ja miskipärast on ka teatud seaduspärasus tekkinud- kummalisel kombel õnnestub see numbrite tekitamine iga kuu 10. kuupäeval, kuid kellegi kuri karvane käsi käib pangaarvet iga päev tuulutamas, seega tuleb iga kuu vaadata, kuidas peale järgmise kuu 10. kuupäeva õnnestub. Tavaliselt koguvad minu pangaarvelt siiski teised inimesed, täitsa imelik.
Vasta

Vastupidiselt teistele üritan mina raha asemel asju koguda.
Raha väärtus langeb kivina aga kui koguda õigeis asju siis nende väärtus kas seisab või lausa tõuseb.

Üritan alati kohal olla, kui keegi kolimisabi vajab või on soetanud mingit kinnisvara.
Kõik see vanakraam teeb meele heaks kui poolmuidu antakse.

Kodus lööb muidugi reaalsus jalaga selga, garaasis pole enam kohta, kuhu võiks istuda või midagi suuremat panna.

Teine õnnetunne valdab mind siis kui olen suutnud kellegile midagi ära anda või maha müüa, et jälle on mõni asi omale uue elu või peremehe saanud.


Edu kogujaile 
Võidab see, kel surres rohkem asju!
Vasta

(03-09-2020, 14:13 PM)tõnn Kirjutas:  ...
Kodus lööb muidugi reaalsus jalaga selga, garaasis pole enam kohta, kuhu võiks istuda või midagi suuremat panna.

Teine õnnetunne valdab mind siis kui olen suutnud kellegile midagi ära anda või maha müüa, et jälle on mõni asi omale uue elu või peremehe saanud.


Edu kogujaile 
Võidab see, kel surres rohkem asju!
Vot selle garaažipinna ülekoormamise kirjeldusega meenus kohe üks väga hea näide ühe Pobeda müügikuulutusest, kus garaažis lisaks hobiautodele on ka "äärmiselt vajalikud" nõukogude mänguautod, vanad raadiod jms. kollektsioneerimisobjektid: Link oksjonile

[Pilt: 1_1_65363574.jpg]

[Pilt: 1_1_65363575.jpg]


Igaks juhuks on ka rõhutatud, et muu kraam pole müügiks.

Kuna ka enda garaažid kipuvad kohati sarnase olukorra poole triivima, siis on omamoodi tore näha, et ei ole üksinda sellise kolakorjamise maania otsa sattunud, vaid sarnaseid inimesi on veel ja seega oleks justkui omamoodi õigel teel Smile
Vasta

Mudeliautosid pidin koguma hakkama juba mudilasena. Ühel ajal oli neid kindlasti üle 500, siis kaebasid vanemad ja kolm-verandikku tuli maha müüa. Jäid ainult need, mis mul juba alguse saadik olemas oli ega maha müüa saanud. Tänapäeval ostan ainult, kui on huvitavad ja ebatavalised (loe: igavad) mudellid. Näiteks ostsin ma kunagi täikast mingit üliodavat Nissan Skyline 60ndatest, millel puudus tagasildki, lihtsalt sellepärast et oli mudel, mida sagedasti mänguasjana ei nähta.

Siis olid veel sõidukiteemalisi kaardimänge. Neid ma ostsingi peamiselt sellepärast, et kodus kaarte õigesse järjekorda panna ja näha, missuguseid sõidukeid sisse pandi. Ma käsitlesin neid kaarte kui kogutavad asjad ehk faktikaardid ja mitte kui mängukaardid. Pärast õigesse järjekorda seadmist kogusid nad kistis tolmu, nii müüdi neidki vanemate sunnil enamjaolt maha. Paar erilist ma siiski alles hoidsin, sealhulgas kuumaõhupallid, kaugjuhitavad autod, rahvusvahelised taksod, ja vabaajasõidukid.

Viimaks siis üks minu kõige vanimaid kogumisi ja vist ainus tänani püsiv: filmiraamatud. Selle kogumine sai alguse ameerika ajal (28. august 2005-14. juuni 2008) ja oli üle kümne aastat kuum teema, siis jäi kuidagi vakka. Ma kogusin neid raamatut tõesti innustavalt, esmalt täikast, siis vanemate poolt kingituna ja lõplikult said nad Amazoni kaudu toodud, peamiselt Inglismaalt.
Varemad 70ndatest on huvitavad kuna nad valmisid otse skripti ainetel nii et raamatus sai lugeda huvitavaid detaile mida filmisse ehk ei pääsenudki.

Kroonjuveeliks nimetaks seda:

[Pilt: 91xEEVtZvIL._AC_UL320_.jpg]
Vasta

Mul on segastel asjaoludel tohhujaa kossukaarte ja klepse mingite ida-lääne NBA mängijatega, kusagilt 2005 aastast või varem. No ikka sõna väga otseses mõttes tohhujaa. Kui kellelgi on selline tunne, et neid võiks tal hädasti tarvis olla, siis mina vastu ei ole.
Veel on üle üks paras ports 3D superautode kaarte. Kah umbes 2005 aastast. Ma ei tea miks peaks auto kaardid olema 3D, aga nad on.

Triumph GT6, Corvair Spyder, Datsun 280Z, BMW E21, VW Buss
Vasta

Seoses viirusega on mul tekkinud sellist vaba aega, mida varasemast elust ei mäletagi. Väga uus tunne.
Otsustasin keldri korda teha ja selle käigus selgus, et olen päris arvestatav rongimudelikollektsionäär.
Ma teadsin muidugi, et nad mul seal on, aga et nii palju..
Lapsena olid mul mõningad piko komplektid, aga ruumi kunagi niipalju polnud, et üks korralik maastik ehitada. No ja kui poiss sündis, tekkis kohe põhjus talle see tore tulevik kinkida. Asusin niisiis HO mõõdus kraami kokku ostma. Eks aega-ajalt sattus mõni tillem ka sekka. Loomulikult selgus aastatega, et järeltulijal pole mitte mingisugust huvi selle kola vastu ja nii nad sinna keldrisse jäid.
Praegu kurnan siis osta.ee keskkonda oma kollektsiooniga Big Grin
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne