Kes mida kogub?

Koguneb vanu metallitöö ja mõõteriistu.Raamatuid ka.
Vasta

... JuMZ'e...

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

"Selfisid" mida radar koju saadab.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(15-04-2021, 09:21 AM)Daff Kirjutas:  "Selfisid" mida radar koju saadab.

Nad ju ei saada, neid peab välja nõudnmaSad

Kui kellelgi vedeleb eelmise sajandi esimese poole põllutehnikaalast kirjandust, siis seda võib mulle pakkuda. Paar kasti juba onSmile Eriti huvitab hobutehnikaga seotu. Selle eest võin ka maksta. Võib olla võõrkeelne.
Vasta

(15-04-2021, 09:37 AM)v6sa Kirjutas:  
(15-04-2021, 09:21 AM)Daff Kirjutas:  "Selfisid" mida radar koju saadab.

Nad ju ei saada, neid peab välja nõudnmaSad


Eestiga pole kogemusi aga siit altpoolt Riiiat tulevad nagu klõpsub. 

Viimase selfiga oli kiri ka kaasas, et mul kokku 6 punkti saksas.

Usute või ei aga selline kiri distsiplineerib. JÄrgmine aste on jalgratas.

Aquila captas non muscas.
Vasta

Ei kogu, aga ajaga kogunes ja nüüd otsib omale uut omanikku Canoni FD bajonetiga fotokraam, sh üks oma aja kõvemaid tegijaid A1E, +3 muud keret, 70-300mm objektiiv, + muid objektiive ja asju korralik kastitäis. 10 aastat tagasi olid töökorras. Kui keegi soovib, siis ...

Vaikselt hakkab vähemaks jääma ka vanade puitesemete lasu, kirste alles tükki 6, riidekappe, mõni kummut, laudu ja toole. Saadaval poolmuidu või puhta tasuta. Seisukord: vajavad värskendust, või remonti.


Vasta

Ma vist kogun fotoaparaate, tuleb tunnistada. Koguse poolest 20+ ja enamus peaks olema ka töökorras. Eelmine aasta pildistasin 7 erineva kaameraga, filmile siis täpsustuseks. Mõnes mõttes kallis hobi aga samas, kui hakata toidupoe arvetega võrdlema, siis väga kurta ei saa.
Siin teeb pilti 1938.a Fotokor-1, mis kasutab 9x12 negatiive. Nullist kuni klõpsuni kulub 5-10 minutit, sest sättida mõõta ja kontrollida jne on vaja aga eks see olegi omaette väärtus.
   

ksf hulguse kaamerates sooviks küll pilti näha. Tegelikult pole mul neid vaja aga ... teate isegi.
Vasta

(14-04-2021, 22:44 PM)spitfire Kirjutas:  Mul on segastel asjaoludel tohhujaa kossukaarte ja klepse mingite ida-lääne NBA mängijatega, kusagilt 2005 aastast või varem. No ikka sõna väga otseses mõttes tohhujaa. Kui kellelgi on selline tunne, et neid võiks tal hädasti tarvis olla, siis mina vastu ei ole.
Veel on üle üks paras ports 3D superautode kaarte. Kah umbes 2005 aastast. Ma ei tea miks peaks auto kaardid olema 3D, aga nad on.
Tänan meelde tuletamast, müügi eest päästetud kaarte hulgas on mul ka sarnane kaardimäng, milles saab näha autode sisetehnikat. Aasta pole peal, aga autode hulgas on - kui uued autod - Audi 100 C4, Volkswagen T4 ja Z32 Nissan 300ZX nii et peaks olema 1990. a. lõpu või 1991. a. alguse kanti.
Vasta

Kas keegi kogub kalendreid,on igasuguseid sena ja plakat kalendreid ehk ka mõned raamatkalendrid tel. 56644605
Vasta

Kogun V12 mootoriga autosid.
Lisaks huvitavaid 1/24 mõõtkavas mudeleid.
Kui kellegil midagi huvitavat pakkuda, alati vaatan üle.

1:1 ja 1:24 vanaautode ja V12 kollektsioneerimine Smile
Vasta

Mudelitest ei saa ka mina ei seni ega ka tõenäoliselt edaspidi üle ega ümber. 1:24 veokamudeleid ehitan ise, kunagi ammu sai ka mõni sõiduautomudel tehtud, aga neid on igav ehitada. Küll aga on õnnestunud hankida seni paar ägedat 1:18 metallist mudelit- mõned aastad tagasi ülidetailne Volvo 850 T5-R ning just paar nädalat tagasi juhtusin täiesti juhuslikult Pärnu Scaniasse ning see lihtsalt sundis mind sellise asja koju hankima- 5-kilone kolakas.
[Pilt: CnUhll1.jpg]
[Pilt: ltDlf7s.jpg]
[Pilt: g7MeuLO.jpg]
Vasta

Hädaga olen kollaste diiselmasinate kogujaks hakanud.  Lapsed helistavad- et kümne minuti pärast jõuab rekka sinna. Tee värav lahti ja võtke maha. Norra-Rootsi -Soome oksjonilt mingi peletis saadud jälle. Hea, et komplektsusega pole probleemi olnud. Ilusti kopad, kihvad, korvid kaasas. Nuputa ainult, mis hädaga müüki sattunud ja kuidas remontida. Polnud enne meetripikkust ja vaksapaksust akut näinud. Dumperil andis kulunud keskliigendi laagripessa tollimõõdus laagri asemele meetermõõdust laager sobitada. "Telefoniputkal" pääses tähikute ja roomikute vahetusega. Pumppihustid laaduril käima saada. Oodata, kui raps võetud- saab, et põllul Multicari vedada. Starteri ja pidurcleaneriga ainult valget. Südameopist viilisin ära, seega suurt tegijat must ka pole. Ikka lau-pühapäeval kojutulnud meeskonnaga.
Vasta

(22-09-2022, 00:14 AM)pen.skar Kirjutas:  Hädaga olen kollaste diiselmasinate kogujaks hakanud.  Lapsed helistavad- et kümne minuti pärast jõuab rekka sinna. Tee värav lahti ja võtke maha. Norra-Rootsi -Soome oksjonilt mingi peletis saadud jälle. Hea, et komplektsusega pole probleemi olnud. Ilusti kopad, kihvad, korvid kaasas. Nuputa ainult, mis hädaga müüki sattunud ja kuidas remontida. Polnud enne meetripikkust ja vaksapaksust akut näinud. Dumperil andis kulunud keskliigendi laagripessa tollimõõdus laagri asemele meetermõõdust laager sobitada. "Telefoniputkal" pääses tähikute ja roomikute vahetusega. Pumppihustid laaduril käima saada. Oodata, kui raps võetud- saab, et põllul Multicari vedada. Starteri ja pidurcleaneriga ainult valget. Südameopist viilisin ära, seega suurt tegijat must ka pole. Ikka lau-pühapäeval kojutulnud meeskonnaga.

Hea teada! Minu ja ksf. Nastiku "Kollaste traktorite omanike klubi" on ilmselt sünonüüm "kollasele diiselmasinale". Kas teeme kõigepealt MTÜ-d eraldi või moodustame kohe liidu? No vähemalt eraldi foorumi peaks kindlasti tegema Big Grin

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

(22-09-2022, 00:59 AM)isandpauk Kirjutas:  
(22-09-2022, 00:14 AM)pen.skar Kirjutas:  Hädaga olen kollaste diiselmasinate kogujaks hakanud.  Lapsed helistavad- et kümne minuti pärast jõuab rekka sinna. Tee värav lahti ja võtke maha. Norra-Rootsi -Soome oksjonilt mingi peletis saadud jälle. Hea, et komplektsusega pole probleemi olnud. Ilusti kopad, kihvad, korvid kaasas. Nuputa ainult, mis hädaga müüki sattunud ja kuidas remontida. Polnud enne meetripikkust ja vaksapaksust akut näinud. Dumperil andis kulunud keskliigendi laagripessa tollimõõdus laagri asemele meetermõõdust laager sobitada. "Telefoniputkal" pääses tähikute ja roomikute vahetusega. Pumppihustid laaduril käima saada. Oodata, kui raps võetud- saab, et põllul Multicari vedada. Starteri ja pidurcleaneriga ainult valget. Südameopist viilisin ära, seega suurt tegijat must ka pole. Ikka lau-pühapäeval kojutulnud meeskonnaga.

Hea teada! Minu ja ksf. Nastiku "Kollaste traktorite omanike klubi" on ilmselt sünonüüm "kollasele diiselmasinale". Kas teeme kõigepealt MTÜ-d eraldi või moodustame kohe liidu? No vähemalt eraldi foorumi peaks kindlasti tegema Big Grin
Ega see kui sa ostad endale uue (15t kaaluva) tööriista ei tähenda veel, et sa neid koguks!   Smile
Vasta

Sõna "uus" kriipsutage kohe maha. Kuhu siis loomis-uurimisrõõm jääb? Niipalju tehtud et number välja antaks ja igati ohutu oleks toimetamas.
Vasta

Ksf. Nastiku sõna "uus" antud kontekstis tähendas tööriista, mida varem ei olnud. Sain endale nimelt kollase kahveltõstuki, mis on vanem, kui ma ise. Aastast 1974.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta

Üldiselt mu vanim liikur (küll punane bensukas tuletõrjeauto, veoka Continentali baasil) minuga ühest aastast -1946. Täna  üks vahepealne laps kaevas meie kodus"telefoniputkaga" majade vahel sada meetrit kaablitrassi, kaabel sisse ja järgmise eksponaadiga- laaduriga kinni. Minu osa vaid enne murustumist kivikesed ära korjata. Ma ei tea, mis see töö sisseostes maksma oleks läinud. Majakorstna otsa remont ka lust. Kivid, segu, riistad tellingkorvis üles, ise igaks juhuks katuseluugist. Jagaja oli nii kindel, et peale lõunapidamist pole grammigi katusele lähemale vajunud. Tehnika teenib soetamiskulusid hoolega tagasi. Ukrainasse saata küll ei raatsiks neid.
Vasta

Erinevat värvi tehnikat ei koguta - need lihtsalt kogunevad iseenesest..

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

Allpool saksakeelne film (51min) teistsugustest autokogujatest ja sellest kuidas autod on ja saavad looduse osaks.
Kuigi keeleoskus tuleb kasuks, siis pilt räägib ka ise enese eest.
https://www.youtube.com/watch?v=Gos2ZwQqdjM
Vasta

(15-04-2021, 22:47 PM)speedsta Kirjutas:  Ma vist kogun fotoaparaate, tuleb tunnistada. Koguse poolest 20+ ja enamus peaks olema ka töökorras. Eelmine aasta pildistasin 7 erineva kaameraga, filmile siis täpsustuseks. Mõnes mõttes kallis hobi aga samas, kui hakata toidupoe arvetega võrdlema, siis väga kurta ei saa.
Siin teeb pilti 1938.a Fotokor-1, mis kasutab 9x12 negatiive. Nullist kuni klõpsuni kulub 5-10 minutit, sest sättida mõõta ja kontrollida jne on vaja aga eks see olegi omaette väärtus.


ksf hulguse kaamerates sooviks küll pilti näha. Tegelikult pole mul neid vaja aga ... teate isegi.
Kui mägi ei tule Muhhamedi juurde vms. Leidsin vanad pildid...
           


Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne