Mõnusad talveilmad
#21

On minulgi teinekord maal puid saagides ketiõli otsa saanud ja siis köögist pliidi kõrvalt abi otsitud. Vahva pannkoogilõhn on üleval, kui minna annad. Meie kodumaine rapsiõli kipub aga noh nii viie miinuskraadi juures ära hägustuma ja klimpi minema.

Ja tiigijääle augutegemiseks on mootorsaag küll väga hää riistapuu. Algul sai higipull otsaees väga ettevaatlikult katsetatud et mine tea, viskab külma vett silindrile viimati ja keerab miski jama kokku... Pole hullu midagi, vist seitsmes aasta juba läheb ja asi toimib.
Kusjuures kevade poole on enamvähem iga aasta see jama, et saeleht ei ulatugi jääst läbi. Noh ega nüüd kah enam proovida mõtet pole, viimase külmaga võis ka pool meetrit ära visata sest ega lund ülearu ei olnud.
Vasta
#22

Martti Kirjutas:...Maal kasutasin sõiduks sellist asja....

See kelk on vist mingi tehase toodang? Mul samasugune, kunagi vanavanaisa poolt ostetud. Puitosad kuni istmeni lakitud, alt poolt
mingi halli värviga värvitud. Kuskil leidus vist mingi kiri tootja kohta
(istmest eespool asuval jalaseid ühendaval kaarel ???).
Vasta
#23

künnimees Kirjutas:See kelk on vist mingi tehase toodang? Mul samasugune, kunagi vanavanaisa poolt ostetud. Puitosad kuni istmeni lakitud, alt poolt
mingi halli värviga värvitud. Kuskil leidus vist mingi kiri tootja kohta
(istmest eespool asuval jalaseid ühendaval kaarel ???).

Loomulikult tehasetoodang. 1950-90ndateni valmistati neid enam-vähem sama skeemi järgi kokkupandavatena. Haruldasemad on 1920-30ndate aastate eksemplarid - need tunneb ära selle järgi, et jalase ots kaardub ilusama "konksuga" üles ning istme alt läheb üks raud peaaegu sinna tipuni. Need loomulikult ei ole kokkupandavad.

Ise ei ole viimased 10-15 aastat nii vanu Soome kelke kasutuses näinud.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#24

künnimees Kirjutas:
Martti Kirjutas:...Maal kasutasin sõiduks sellist asja....

See kelk on vist mingi tehase toodang? Mul samasugune, kunagi vanavanaisa poolt ostetud. Puitosad kuni istmeni lakitud, alt poolt
mingi halli värviga värvitud. Kuskil leidus vist mingi kiri tootja kohta
(istmest eespool asuval jalaseid ühendaval kaarel ???).
Selle päritolu kohta ei oska küll midagi öelda, aga sõita ma sellega korralikult ei suutnudki, võib-olla on asi harjutamises või hoopis minus. Igatahes oleks peaaegu mitu korda sellega külje maha saanud, tee millel sõitsin oli ka parajalt ebatasane, ehk oli ka selles viga. Hoopis parem oli sõita selle jalgrattaga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne