zaz tavria´90
#1

kas keegi oskaks anda inffi sellise sõiduki kohta..... kuidas vastu peab? kas on võimalik mingit muud mootorit peale panna? .....................ühesõnaga igast inffi Smile olex vääääga tänulik





palun andke ka inffi, kust oleks võimalik tellida tavriale igasuguseid juppe, näiteks šarniire.Smile
Vasta
#2

mul on Tavrija venekeelne raamat. kui huvi...priva...
Vasta
#3

ma käisin 5-6 aastat tagasi Ukrainas, seal mõne muu riigi auto sissetoomine nii kalliks aetud, et jube (eriti kasutatud), et ainult oma toodangut ostetaks

Siiski nägin ma seal oldud kuu aja jooksul vähem kui kümmet tavriat, põhiliselt olid seal vaz-id, neist pooled tavriad suitsesid nagu töötaks pooleldi õli peal, üleüldse oli niisugune tunne, et liikluses tuleb neist eemale hoida, lagunevad kohe laiali, tagaluugid olid päris mitmel viltu pealBig Grin

Kui ukrainlased ise ei jaksa neid liikumas hoida, siis ei ole mõtet neid siin elustada
Vasta
#4

Tegelikult on tegu ZAZ-1102 "Tauria"-ga.
Vasta
#5

Minu mäletamist mööda oli nende mootori kapremondi soovituslik läbisõit midagi alla 100 000-e. Mu esivanem, kes Tauria soetamise plaani pidas, luges seda Za Ruljomist ja loobus.

Mootorit annab asendada küll, kuigi 1:1-le asemel minevat (ilma suurte ümberehitusteta) jõuallikat vist polegi. Ei mäleta, et venelased seda mootorit kusagilt maha oleks viksinud.

A.

Life\'s journey is not to arrive at the grave safely in a well preserved body, but rather to skid in sideways, totally worn out, shouting \"Holy s--t!....What a ride!
Vasta
#6

Aspelund Kirjutas:Minu mäletamist mööda oli nende mootori kapremondi soovituslik läbisõit midagi alla 100 000-e. Mu esivanem, kes Tauria soetamise plaani pidas, luges seda Za Ruljomist ja loobus.
A.

Ei ole see asi nii hull midagi, tean kahte inimest, kes, muidugi "omal ajal", ligi 200 000 Tauriaga maha kütsid, polnud mootoril häda midagi. Vast põhjus ikka suhtumises, et mingi sapikas, sellele anname valu ja õli ei viitsi vahetada. Korralikes kätes masin nagu iga teine.
Kuna ise pole omand, siis võin ka muidugi eksida.
Vasta
#7

omalgi oli aastapäevad tavria minuarust on tegemist väga lihtsa ehitusega ja vastupidava autoga kuigi jah suuuremat sõidumugavust ta pakkunud tavria suur pluss on yliväike bensiini kulu mina sain hakkama pikematel otstel 4.6l /100 km seda 100000 km läbisõidu ja remondi juttu ei tasuks uskuda sest minu masinal oli turjal 13 eluaastat mootoriremondita kuid mootor töötas igati kõbusalt pigem ikka tasuk tihedate mootoriremontide põhjust otsida iseendast (vahetamata õli filtrid jne)
Vasta
#8

Üks legend: Kui Tauria tehasest väljus ja platsile omaniku ootama läks, siis selle lühikese ajaga jõudis juba rooste kallale tulla sellele.
Ei tahaks uskuda et see päris nii kiiresti käis, kuigi Õismäel seisid kõrvuti Tauria ja ZAZ 968 ja viimane oli ikka kõvasti paremas korras kui Tauria. Taurial olid mõlemad esitiivad täitsa läbiroostetanud ning roostet leidus mujalgi. Taurial oli ülevaatuse kleeps 05 aga 968-l vist 03 või 04.
Vasta
#9

mootor minu arvates täiesti normis,ei näe küll põhjust miks teda vahetada.ise sõitsin lühikese ajajooksul umbes 15 000 km.selle ajaga kõrvaldasin kõik vead ja müüsin ta edasi.veidraid tehnilisi lahendusi leiab küll,kuid kui kõik korras on töötab ilusti.kütet võttis keskmiselt 7,5 sajale kiirus maanteel oli 100-110.ventilatsioon hea soojendus väga hea.jättis mulle igatahes hea mulje.(samas olen inimene,kes leiab vist igas autos midagi head ja huvitavat).jõudsin jällegi sinna,et kõik autod on head,kui nad on korras.
Vasta
#10

tavria on nagu iga tolla aja vene auto. laguneb päris kõvasti(mitte kere). ise sõitnud '94 aasta tavriaga. sellel on palju jamasid olnud, küll karbussiga ja genekaga. auto oli saades 3 aastat seisnud ning need olid seismisest tingitud vead. auto iseenesest võtab vähe bensiini ning kui on korralikul hooldatud on lausa lust sõita. Tavria on parim.
Vasta
#11

slline probleem ka mu tavrial, et mootori tyhikäik on päris ebayhtlane, et nagu karpa ise tahab suht kõrgeid tühikäigupöördeid hoida, kuid samas vahest langevad pöörded nii maha et sureb koopis välja..... peal tal mudu originaal karpa. kas on mõtet sinna näiteks sixi karpa peale panna? või annab vana kuidagi parandada?
Vasta
#12

neil Tavrijatel, millega kokku sai puudutud, seisid kõigil 21081 karbussid. minu käsutuses olev varuosakataloog ainult sellist tunnebki...
Vasta
#13

enne vahetamist,võta ta lahti ja tee puhtaks,kui vaja vaheta tihendid.soovitav oleks ka sisselaske tee üle vaadata ja veenduda ,et ta kuskilt lisa õhku ei saaks.siis veel reguleering ja peakski korras olema.
minul on see protseduur enamasti nii käinud.harva on olnud düüsid või siibri võllid kulunud.enamasti asjad lihtsalt mustad ja nn ära timmitud.
Vasta
#14

kindlasti karbuss puhastada. endal jama ujukiga olnud.
Vasta
#15

aga samas kui "toore" peale tõmban (kasvõi natukese) käib mootor yhtlaselt, kuid tyhikäigust nats kõrgematel pööretel ......
Vasta
#16

Martti Kirjutas:Üks legend: Kui Tauria tehasest väljus ja platsile omaniku ootama läks, siis selle lühikese ajaga jõudis juba rooste kallale tulla sellele.
Ei tahaks uskuda et see päris nii kiiresti käis, kuigi Õismäel seisid kõrvuti Tauria ja ZAZ 968 ja viimane oli ikka kõvasti paremas korras kui Tauria. Taurial olid mõlemad esitiivad täitsa läbiroostetanud ning roostet leidus mujalgi. Taurial oli ülevaatuse kleeps 05 aga 968-l vist 03 või 04.
Nüüd pildimaterjal ka olemas: ZAZ 968 ja Tauria.
Vasta
#17

palun aidake!!!!!!!
oleks h'dasti vaja tavria`le uut šarniiri aga kas keegi oskaks öelda kus seda müüa oleks. ma ise ei teagi mõnd sellist firmat mis tegeleks tavria osade tellimisegaSad

kui keegi teab mõnd head poodi kus võiks saada tavriale juppe või kindlalt saab, andke teada........ asjaga on teglt kiire

oleks samas ka ülimalt tänulikSmile
Vasta
#18

ma küll ei tea su asukohta, aga juppe peaks saama tellida põlvas, surnuaia juures asuvast vene autode varuosapoest. Põlva inimesed äkki annavad sulle isegi numbri. täpset addressi poel kahjuks ei tea.
Vasta
#19

ise elan mudu kesk-eestis aga autoga käin jõffi vahet sõjaväes.....Rolleyes
Vasta
#20

madis666 Kirjutas:palun aidake!!!!!!!
oleks h'dasti vaja tavria`le uut šarniiri aga kas keegi oskaks öelda kus seda müüa oleks. ma ise ei teagi mõnd sellist firmat mis tegeleks tavria osade tellimisegaSad

kui keegi teab mõnd head poodi kus võiks saada tavriale juppe või kindlalt saab, andke teada........ asjaga on teglt kiire

oleks samas ka ülimalt tänulikSmile

tavria sarniire saad osta igast suvalisest autopoest
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne