Eestis ehitatud võidusõiduauto ?
#1

http://www.pbase.com/turboes/old_estonian_racecar_
Leidsin selle Tallinast. Eelmine omanik ütles, et see on ehitatud kuuekümnendate algul. Vist oli volga mootoriga. Moskvitsi veljed sobivad alla. Esisillal on kasutatud vist 407 tükke. Kogu kere on plekist ja väga hästi vormitud.
Kahtlustan ise, et auto pärit venemaalt.
Vasta
#2

See siit juba mitu korda läbi käind, paari päeva eest ka keegi küsis selle kohta (ja tegi teema?).
Vasta
#3

Kuidas? Mis moodi läbi käinud? Mitu neid siis on?
Vasta
#4

almar Kirjutas:Kuidas? Mis moodi läbi käinud? Mitu neid siis on?
Seesama isend, see link nende fotodega on juba avastatud Wink
Vasta
#5

Kes postitas? Ise postitasin kunagi Unicwebis. Kas ned kaks on siis omavahel seotud?
Vasta
#6

Seda ilmselt mõeldi:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?...#pid111502
Vasta
#7

Väga huvitav isend loodetavasti almar teeb asja korda ning eksponeerib seda kuskil muuseumis Wink , et lihtrahvas saaks ka näha.
Vasta
#8

Kunagi 80-nendate keskel vanatehnikat otsides sattusin Tallinnas,pelgulinnas kokku meestega, kelle garaashi pidi olema sedasorti mosse baasil tehtud võidusõiduauto jäänused. Seekurd autot näha ei õnnestunud. Natuke üle aasta tagasi käisin samas kohas. Väidetav auto omanik elas kahekorruselise puumaja teisel korrusel koridori lõpus paremat kätt. Kahjuks mul teda tabada ei õnnestununud. Meenub veel, et Pelgulinna mees oli võidusõiduauto osad leidnud Tabasalu kandist vana lauda või kanala juurest. Huvitab,kas alvari auto on sama, mida mina olen otsinud? Eestis on analoogne auto tehtud Tartus. Sellel kasutati Volga mootorit ja tagatulesid. 80-nendate lõpus oli see 1000.-rbl.-ga müügis.Tookord uuniklasi see eriti ei huvitanud. Praeguseks on tartu auto jõudnud läbi Läti Soome,kus mul seda suvel ka näha õnnestus. Alvari auto ei ole minu teada tehtud Eestis. Olen töödanud aastaid võidusõidu autode tehases, tunnen tolleaegseid sõitjaid. Võin asja veel uurida. PS. Kui auto müüki läheb olen huvitatud!

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta
#9

Sama auto jah, mida sa otsisid kunagi. Müüa ei ole plaanis. Tahaks muidugi restaureerida aga ega enne ei saa kui ei tea mis ta on. Näitasin ka Enn Griffelile pilte. Ka tema ei ole seda näinud. Hakan ise ka arvama, et see on tulnud kuskilt mujalt.
Vasta
#10

kas see on seesama auto ,mis asus aastaid tagasi jögevamaal tabivere lähistel lagada taeva all.väga meenutab seda.kuigi too oli valget värvi.
käisin isegi lähemalt uurimas. käis möte isegi peast läbi ära osta,kuid arvasin et omanik pole huvitatud.
Vasta
#11

Valget värvi oli "TARTU-1". Ta võis Tabiveres olla 80-ndatel. 80-ndate lõpul nägi keegi klubi UNIC liige seda autot Tallinnas järelkäru peal sõitmas. 90-ndate algul müüdi auto Lätti.

Kurtna Mootorrattamuuseum; külalistemaja,saun www.teearu.ee
Mootorite plokikaante remont; alumiiniumi keevitus, töötlemine. tel.5087150, Urmas Teearu.
Vasta
#12

see oli u. 7 aastat tagasi.
Tartu-1 see kindlasti polnud,sest olen seda oma silmaga näinud.aga tolle auto esiosa meenutas kyll väga almari autot,eriti esitulede avad.siis olid veel tuled ja klaasidki ees.auto tundus justkui mahajäetud olevat.
kahetsen et ei läinud tookord omanikult kysima auto tulevikuplaanide kohta
Vasta
#13

Valge ei ole see kindlasti kunagi olnud. Sellel on mingi pruuni värvi jäänused. Kas on olemas ka teine samasugune?
Vasta
#14

jah,kahjuks too polnud vist ikka samasugune.tollel oli katus peal.minuarust nägin toda isegi 70.ndate löpus vöi 80. ndate alguses Tartu peal liikumas.kas siis keegi töesti ei mäleta?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne