Capri taassünd...

Charly Kirjutas:LINK

miinuspool on see, et ma olen küll üritanud, kuid pole inimesega kontakti saanud.

Mina sain küll temaga kontakti, ainuke asi et kui pakkusin talle kroomida iluliiste ja stangesid siis vastati et mine galvaanikasse kuna tema nendega tegelda eiviitsi, tööd palju. Alguses muidugi oldi nõus, jutt paljulubav ja kui küsisin täpset kohta kus asub et tooks kola talle siis teatati et tema eitaha teha.
Vasta

http://www.customcoating.ee/index.php peaks olema selle kodaniku kodulehekülg
Vasta

Niisiis, üle pika aja oli taas Capri restaureerimine päevakorral...

Kereremondi saaga algas autokere Põlvast Tallinnasse venitamisega:

[Pilt: imgp2800wo8.jpg]



Venitamine ise ei olnud raske, kaalub ta ju praegu vaevalt 300kg, probleeme tekkis aga politseiga, kes üldse ei tahtnud näha, et sellise kaadervärgiga üle 50km/tunnis sõidetakse...Smile

Nimelt tekkis teel Lääne Prefektuuri esindajatega sel teemal väike keskustelu (eitea, mis nad Mäo risti ära kaotasid??) ning asi lõppes kiirmenetluse korras ja 300 krooniga. Minu kahjuks.
Sai neile öeldud küll, et 50ga sõites kulub Tallinn - Põlva - Tallinn otsale nädal aega, aga neid ei huvitanud....Toungue.
Hea, küll, targem annab järele.



Jõudnud garaazhi, algasid järgmisel päeval kohe lammutustööd:

[Pilt: imgp2817zi3.jpg]

Küljest sai võetud veel viimased salongiosad, uksed, luugid, esitiivad jms., niiet jäi paljas kere + sillad.

Pilt, mis avanes, ei olnud üldse meeldiv. Esitala vaadates tekkis küsimus, kuidas see asjandus üleüldse veel koos püsis...Smile


[Pilt: imgp2832jr1.jpg]


Samuti oli kõige kaduva teed läinud mõlemad põlled, neist esimene siin:

[Pilt: imgp2820jv6.jpg]



Tiibade alt, karpide esiosas avanesid piirkonnad, kuhu tuleks saata geoloogide grupp, kes üritaks sealt mingitki metalli leida; hiljem on ju vaja sinna midagi asemele keevitada ja roostemullaga jääb CO keevitus hätta...SadSadSad

[Pilt: imgp2836mc9.jpg]


Täna õhtul, kui jõuab, üritan esiosa veel rohkem lahti puurida, eks näis, kas õnnestub see läbiroostetanud tala kätte saada...






Meeleolu, aga, pärast esimest tööpäeva kere juures, on igal juhul selline:

[Pilt: wrecked-ford-capri-002-640x480.jpg]

..et kuusankoski on tema koht...
Aeg näitab.




Vasta

Kuidas Capril kerepaneelide saadavusega lood on? Kas ainult new old stock või leidub ka b-osi?
Vasta

Ma mõtlesin, et ehk lihtsalt igaksjuhuks võibolla äkki kunagi ehk võib vaja minna sellist asja.
Juhul kui kõik sellest veel teadlikud pole.
Vasta

Just praegu vaatasin veidi plekiosade teemal ringi:

Eestist http://www.veng.ee, BAO, Balti laager jne, kes kõik ühtsama tootjat esindavad, müüvad vaid küljekarpe ning tagakoopaääri, mis said ka muretsetud....

Mujalt maailmast ntx. http://www.steelpanels.co.uk/ pakub pea kõiki vajaminevaid asju, hinnad, aga, võtavad ninast vere välja:

Esipõll - 6945.- eek
Esitala 3090.-
Ukseplekk 4500.-
jne.

Fordi enda kaudu ei saa enam midagi.

Järeldus: peab ise plekksepaks hakkama....
Lisaks muule seitsmele ametile.
Vasta

See ise plekksepaks hakkamise jutt on vist kõige õigem,saad veel mõne oskuse võrra rikkamaksToungue
Vasta

stihl Kirjutas:Tiibade alt, karpide esiosas avanesid piirkonnad, kuhu tuleks saata geoloogide grupp, kes üritaks sealt mingitki metalli leida; hiljem on ju vaja sinna midagi asemele keevitada ja roostemullaga jääb CO keevitus hätta...SadSadSad

Tõsi ta on, kole sant on elektriga keevitada kui kere enam elektrit ei juhi...

loll on loll olla.
Vasta

stihl Kirjutas:Just praegu vaatasin veidi plekiosade teemal ringi:

Eestist http://www.veng.ee, BAO, Balti laager jne, kes kõik ühtsama tootjat esindavad
Tegelikult ikka erinevad - 3 erinevat firmat olen siiamaani Eestis leidnud, kui, jah, tootevalik neil tihti üks sama. Endal sama probleem 70-ndate Corollaga - ei leia plekke! Kui keegi oskab veel mõnda plekitoo(t)jad soovitada, peale NOR, Klokkerholm ja Veng-i, oleks väga tänulik!
Vasta

Igaljuhul põnev teema, kas mootori oled kokku saanud?
Vasta

kereosade kohapealt võin soovitada Autospetsialisti kadaka teel (tel 6 52 59 33), neilt võib küsida, kui nad pakuvad siis tarneaeg on ka kõigest max nädal ja hinnad head veel on suur plekimüüja Almelo
Vasta

Mootoril on alumine ots valmis, aga kaan koos uute klappidega seisab ja ootab tööjärjekorda juba paar kuud ühes teatud Suur-Sõjamäe kaanekontoris....Sad

Ei olevat aega teha, sest ,põhitööandjad, võidusõidumehed, viskavad niipalju tööd ette, et ei jõua teha...
Vasta

Rege rauta suvel, kaant lihvi talvel Smile
Vasta

Lihvin, Jesper, lihvin ka talvel....Smile
Pealegi, pole ju enam talveni palju jäänud...


Sestap ka kerega suht kiireks läinud, et jõuaks enne sügisvihmade tulekut ta ikka liivaga üle pritsida...


Seega, jätkan kere lammutamist, millega seoses olen eneselegi täiesti ootamatult kistud sellisesse „jamasse”, mille eest normaalne inimene oleks 200 kildi kaugusele minema jooksnud…  
On ju siin tegemist monokok kerega, mis juba tehase poolt on kokku pandud arvestusega, et see kunagi lahti ei käi.
Raam, mis vanematel autodel on kerest eraldi, on Capril kereplekkidega kokku keevitatud ja roostetanud kohtade eemaldamine käib ainult lõikamise/väljapuurimise/jms vägivalla teel.

Siin on üks pilt esitala tugevdusplekist...

[Pilt: imgp2844wk4.jpg]

...mille kättesaamiseks peab puurima ca 40 auku...
Puuriterade kulu muutub arvestatavaks. (Stokkeris 74.- /tk)

Vägisi meenub Land Rover Defenderi lugu, mis ütleb, et seda autot on võimalik keset kõrbe paari lihtsa käsitööriistaga täielikult osandada…Kahjuks ei kehti see Capri kohta…

Kümnesõnaga, on tegemist väga raske, musta, kärarikka, tõenäoliselt palju maksma mineva ja kohutavalt aega rööviva tööga.
Ja seda valesti tehes võib tulemuseks olla kas täiesti väärtusetu või sis lihtsalt natuke kõver auto…

Loomulikult ei saa jätta mõtlemata ka ohutusele – puusse sõites võib halvasti tehtud/üldse tegemata keretöödega auto muutuda üsna kergelt juhi jaoks surmavaks lõksuks.

Et eelseisev töömägi tundub kohutavalt kõrge, siis püüdsin seda enda jaoks pisutki väiksemateks „kuhilateks” jaotada:

1. Tööd enne liivapritsi, mis omakorda jagunevad mitmeks:

a. Esitiibade väljapuurimine (need on samuti keevitatud)
b. Karpide väljalõikamine
c. Esitala eemaldamine
d. Tagapõlle väljapuurim.
e. Esipõlle väljapuurim.
f. Esikarbiotste väljalõikamine.
g. Põhjaplekkide väljalõikamine
h. Pagassipõhja väljalõikamine
i. Suurematelt pindadelt (katus, tagatiivad jne) keemiline värvieemaldus.

2. Tööd pärast liivapritsi:

a. Kõikide eemaldatud asjade remont
b. Vajadusel uute keredetailide tegemine
c. Ja lõpuks paigaldus (külgekeevitamine)
d. Kruntimine


Tänase päeva seisuga olen jõudnud juba punktini 1f:
Karbid on koos otstega ära:

[Pilt: imgp2903bb4.jpg]

Küljest kukkus ka tagapõll, mille roostekahjustus osutus liiga suureks, et seda auto küljes saaks parandada:

[Pilt: imgp2888cy4.jpg]

Viimaselt on ka näha, mis veel on mädanenud: stangekinnitus koos tagumise alustala otsaga. Need tuleb ilmselt samuti uued teha.

Seda serva, mille küljes tagapaneel oli,  vaadates tekkis küsimus, kuidas nad suutsid selle tehases enne üle kruntida? Kas siis punktkeevitus keevitab läbi kruntvärvi...(või ...keevitas läbi kruntvärvi juba 69ndal aastal...?). Tänapäeval, nagu ma olen kokku puutunud, puhastavad plekud uued detailid enne punktkeevitust ikkagi krundist puhtaks...

Või oli Fordil juba tollal olemas selline spets krunt, läbi mille sai punktida?

...


Vasta

mnjaa - ma mõtlesin, et suvi on teisi tegemisi kõvasti toonud. Aga nagu näha, pole käed rüpes küll olnud...

tagapõll on mõnusalt hõredalt kinni keevitatud.

- aga miks "karpide väljalõikamine"? Kas need polegi punktidega koos nagu minu väheses praktikas nad olnud on (erand: piilarite juurest)?
- kas oli õnne ja kere oli keevitamise osas "süütu"? Küsin, kuna tean, kui palju lihtsam-kultuursem on tehasetööd lammutada...

edit: ilus on muide näha kultuurset "lammutamist". Mul kipub kannatus tihtilugu raugema ning pärast pikka puurimist tahab toores jõud tükke küljest kiskuda Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Karpide väljalõikamine sellepärast, et kunagi nad tõesti on olnud ainult punktkeevituse abil paigas aga vahepealsete aastate jooksul on neid kõvasti ka muul viisil paigatud/parandatud/lapitud, niiet osades kohtades tuleb ikka nn. "pideva" keevituse lahtisaamisega kõvasti vaeva näha...

Niiet, suht "süüdi" auto...Cool
Vasta

kaugel on?Rolleyes
Vasta

Vastus peitub siin: http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17930

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta

Chopperil on õigus: Capri ehitus on ajutiselt peatunud seoses Jaguari "vaheletrügimisega".

Kere jäi pooleli ning ootab kevadet. Mootori, tõsi küll, jõudsin kokku panna.
Siin on näha pisut forsseeritud plokikaan:

[Pilt: imgp3007wl3.jpg]

Sisselaskekanalid on ikka oluliselt suuremad võrreldes originaaliga. Loodan, et koos Kentcams`iga hakkab see kompott ka kenasti tööle.

Pea sai ka mootorile peale pandud, eelkõige ruumi kokkuhoiu pärast, aga ka sel lihtsal põhjusel, et siis säilivad värskelthoonitud silindriseinad vast paremini.

[Pilt: imgp3090lk8.jpg]


Valmis sai ka kerepink, mis samuti jääb oma õiget aega ootama...(Jaguari kere on raami peal, nagu maastikuautodelgi, seega on selle konkreetse kerepingi kasutamine veidi raskendatud; raami peal olevate masinate taastamisel kasutatakse pisut teistsuguseid töövõtteid.)

Üks pool pingist, ilma jalgade ja ratasteta:

[Pilt: imgp3100oz4.jpg]


Ja kogu kupatus ventkambrisse kokku "pakituna":

[Pilt: imgp3101vj7.jpg]

Pöördteljed on lastud tsinkida Terases, metallosad lastud teha oskajamal keevitajal, kui mina, ning kogu kupatus korralikult krunditud ja veoautosarja värviga ka üle värvitud. Liikuvad puksid-võllid on lastud spetsiaalselt treida ning nende pikaealisuse tagavad määrdeniplid. Rattad, mida kokku on 8, kannatavad igaüks 160kg, seega pole tonnise kere ülestõstmise ja keerutamisega probleemi.

Tulemus sai Eesti keskmisest ikka parem, peate ilmselt tunnistama....Cool

P.S. Välja ma teda esialgu rentida ei plaani (kuigi nõudlus on päris suur...Wink )
Vasta

oli kül juba pikka aega tagasi sul küsimus aga lihtalst selle saksa oldcars-i (praegu motomobil) kohta tahtsin öelda, et olen tellinud enda taunusele sealt juppe. Väiksemate asjade puhul on transport tavaliselt 32 EUR ja kui on üle 1,2 m pikk pakk siis tuli vist 25 EUR juurde
Kaup on normaalne, ainult järgi tehtud asjadega on nii, et paistavad väga head välja aga külge pannes tuleb ikka kaasa aidata (aga see tegelt iga vana asja puhul nii)

mina ostan sealt krediitkaardiga ja kui kaup olemas, siis tuleb ~kahe nädalaga kohale.

Taunus XL 1974
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne