Fekalisti autodest
#21

1954 aasta põllumajanduse mehhaniseerimise ja elektrifitsserimise käsiraamatu lehekülgedel 296 ja 297 on kaks fotot kus samasugune pütt on gaz 63 peal. selle asja nimeks on AHŽ-2 ülemise augu küljes on seal imivoolik alumise küljes aga auto laiune kolmeks jagatud laotamis toru teisel fotol on näha kuidas kõigist kolmest torust väljub tugeva surve all mingi vedelik Raamatus on selle koosluse nimeks Auto- virtsalaotur. Tööpõhimõtte kohta on kirjuratud, et asi koosneb vaakumseadmest koos imivoolikuga virtsa kaevust tsisterni pumpamiseks ja laialipritsimisseadmest, mis on pritsimisel püsiva rõhu hoidmiseks ühenduses survemagistraaliga. Oletada võib, et mõeldud on väljalasketorustiku.
Vasta
#22

Väljalaske torustikuga jah.Tal tuletoru vahel selline siiber,et saab tühjendamiseks heitgaasid pütti suunata.
Vasta
#23

See väike pütt seal külje peal on väljalaske toru ja suure püti vahel. nähtavasti selle jaoks,et kokkusurutava õhu ruumi suurendada. Muidu võib juhtuda see ,et kui jõuad kabiinist(kus on ümberlülitus siiber) taha tühjendussiibrit avama, sureb mootor välja, või lööb mõne lõdviku lahti,lõhki.
Vasta
#24

http://www.hovnocucy.predseda.com/obsah26.php

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#25

[Pilt: p51221409uh.th.jpg] [Pilt: p51221411iz.th.jpg]

Fekaali autol mootori vahetus käsil.
Vasta
#26

Tänaseks siis mootor vahetatud ja esimene imemise töögi tehtid, aga juhtus selline äpardus, et pütt ilusti täis, siiber kinni(et solk uuesti välja ei jookseks), siis aga tuli külamees juttu ajama ja umbes sekundi jäin hiljaks enne kui jõudsin vaakumi välja lükata ja pütt koos oligi( vedas lohku). Nüüd siis ootavad ees püti rekonstrueerimis tööd.
Vasta
#27

Kelm Kirjutas:Tänaseks siis mootor vahetatud ja esimene imemise töögi tehtid, aga juhtus selline äpardus, et pütt ilusti täis, siiber kinni(et solk uuesti välja ei jookseks), siis aga tuli külamees juttu ajama ja umbes sekundi jäin hiljaks enne kui jõudsin vaakumi välja lükata ja pütt koos oligi( vedas lohku). Nüüd siis ootavad ees püti rekonstrueerimis tööd.
Kas isegi "pliiatsid" lähevad lössi ja seda vaid mootori vaakumist!? Ma mõtlesin, et see on nende uuemate 3,75 m3 püttide viga, kus seestpoolt tugevalt roostetanud pütt tõmmatakse kokku võimsa vaakumpumbaga. Olen näinud/kuulnud vähemalt kümnest sellisest. Tänaval ringi vaadates on näha et iga teine pütt on kortsus olnud- plekk loppis ja tugevdused pikkisuunas peale keevitatud.

Kas sellist asja kuidagi kuidagi vältida ei saaks? Näiteks paigaldada vaakummeeter mida siis jälgida või vastav kaitseklaapp, mis ei lase liiga suurt vaakumit tekitada.  
Või kas ei tasuks kohe sirgele pütile tugevdused peale keevitada?

P.S Lisan ka pildi ühest minu fotoka ette jäänud GAZ-51 pütist ehk "pliiatsist"    
Vasta
#28

[Pilt: p61129620in.th.jpg]
[Pilt: p61129634yr.th.jpg]

Nagu juuresolevatelt piltidelt paistab, lössis ta on jah.
Vasta
#29

Kelm Kirjutas:[Pilt: p61129620in.th.jpg]
[Pilt: p61129634yr.th.jpg]

Nagu juuresolevatelt piltidelt paistab, lössis ta on jah.

Minu kaastunne!
Vasta
#30

Ega ma eriti ei kurvasta. Mul juba plaan valmis,kuidas asjast uuesti asi saada.
Sellest, aga edaspidi, kui tööks läheb.
Vasta
#31

Tekkis mõte enda pütt juba varakult ära tugevdada, sest lössitõmbamise hirm ikka päris suur.
Lisan kaks pilti kus on juba kortsus pütt sirgeks aetud ja siis tugevdatud:
   
   
   
Ise mõtlesin panna hoopiski kaks või kolm karprauast vööd nagu sellel pildil:
   
Ei tea ainult kus oleks võimalik karprauda nii painutada?
Vasta
#32

Kas kellelgi on kogemusi kaasaegsete vaakumi kaitseklappidega? Seegi oleks ju lahendus. Hetkel masina originaalklapp kindlasti kinni roostetanud. Pole veel leidnud ka sobivat tööriista, et see lahti võtta:
   
Vasta
#33

Karprauda jm. metallprofiile saab painutada näiteks AS Kohimo, Punane tn.24, Tallinn
Vasta
#34

Kõrvalt
Eest

Kui ei ava siis www.zone.ee/ficc/masinad ja sealt Image25 ja 26.
Vabandan kvaliteedi pärast, telefoniga tehtud Rolleyes

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#35

[Pilt: attachment.php?attachmentid=27132&d=1278610731]

Kas keegi vanem mees mäletab esimeste Gaz 51-ga sita imemist pauguga? Jutu järgi siis oli pütil üleval luugi peal mingi seadeldis/abivahend, sealt kaudu eemalt londiga süüdati (põlev kaltsutomp pika traadi otsas). Käis kõva jõmakas ning pütti tekkinud vaakumi abil sai mingi koguse sitta imeda. Püti täis saamiseks olevad vaja teha olnud 3-4 pauku. Plahvatajaks oli vist piiritus ehk selle aurud. 

Hilisematel oli juba summuti vahel (või sisselaskes?) spets vaakumi seadeldis. Kas piltidel olev seade oli kasutusel Gaz 51-l?  

   

   
Vasta
#36

Ei, pildilolevad värgeldused käisid Mtz, T-40 külge, täitsid inzektori abil järelveetavaid sibipütte.
Sõjaväest tulles anti kolhoosis esimeseks masinaks Hildegardi vana pütt- Gaz-51, tema teand paugutamisest küll midagi. Ja piiritust polnd kunstpullilgi olemas.
Esimene ring lõssi vasikatele, sigalasse, siis karjale veevedu jõest. Ja oma majaehitusele maakivid, tsemendikotid, tellised said ka kõik selle äärte peal toodud.  Pidurdada ei tohtinud. Siis kõik seisis auklikul teelgi omal kohal. Kinos vaja käia- ka Jawale bensiini lüpsis see masin...
Tööl erk pidid olema- kui taga vaateklaasist vesi sai ääreni, siis jooksuga kabiini, karbussi vaakum vabaks. Siis uuesti taha, siiber kinni, muidu jookseb tagasi tühjaks Tennisepalli pealluugis ei saanud lõssiga usaldada- vahutas sunnik. Kui mootorisse tõmbas, siis küünlad ühekaupa maha ja puhtaks nokitseda. Pooliku pütiga oli porisel teel hea sõita- viskas hooga lompidest läbi. Heitgaasidega väljasurutav vesi haises, aga jõid seda tallides hobusedki.
Vasta
#37

Paugutamisest pole küll midagi kuulnud. Küll aga fekalistide pajatusi sellest, kuidas mootorit sitast puhastati, kui täissaamise aja maha magasid.
Pildil olev atribuut oli vist ka tuletõrje autodel küljes. Igastahes seal imeti vett miskit ejektoriga. Peale täitmist tilkus sealt veel vett. Vist ei juletud kollektori vaakumiga imeda, sest siis oleks tulekahju kustutamata jäänud. Fekalistil aega küünlaid puhastada küll.
Vasta
#38

Mul isal oli sohvoosi ajal T-40 veepütil imemine läbi korstna. Iseehitatud jurakas, umbes selline, nagu allpool videos. Tuurid löödi peale, kaks siibrit tuli imemiseks ringi lülitada. Susises imemise ajal päris valjult.  

Vasta
#39

Ka mina kuulen pauguga pütist esmakordselt. 78aastal sai selle tööga tutvust tehtud.Oli ainult nelivedune loom püti all Valgu sohvoosis.
Vasta
#40

(20-04-2018, 09:13 AM)Romka Kirjutas:  Mul isal oli sohvoosi ajal T-40 veepütil imemine läbi korstna. Iseehitatud jurakas, umbes selline, nagu allpool videos. Tuurid löödi peale, kaks siibrit tuli imemiseks ringi lülitada. Susises imemise ajal päris valjult.  

sumpsi kaudu imeb inzektori põhimõttel?
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne