Raamatuid ajaloost(mitte ainult autodest)
#1

Tolle teema wõib mittesobivusel ka kaotada.Aga siiski soovitaks lugeda:Albert Speeri"Mälestused",Viktor Suvorovi "Võtan sõnad tagasi"Need kaks just sõjaajaloo huvilistele.Siis veel Kaljo-Olev Veskimäe "Kuidas valitseti Eesti NSV-d" ja Michel Dobrase "Maha suur vend" ning "XX sajandi kroonika 3.osa aastad 1961-1981."Tolles wiimases ära märgitud sündmusi mäletawad kindlasti ka paljud lugupeetud kaasfoorumlased.
Vasta
#2

Njah, ma ei oska sobivuse kohta öelda, aga mis selle teema üldine mõte on? Arvatavasti tuleb siia teemasse küll 122 lehekülge teksti, aga kas poleks lihtsam võtta lahti Tallinna raamatukogude elektronkataloog ja sealt kohe täisnimekirja vaadata?

Aga noh, kui huvi on, siis miks mitte. Ma ei taha pealetükkiv olla.
Vasta
#3

Polegi mõtet mingit arutelu toimima panna.Paljud loewad ainult seda foorumit.Lihtsalt teadmiseks kaaslastele ka muudest ajalooraamatutest saigi see teema tekitatud.Ilmunud raamat "Vana Narva"ehitised ja inimesed.Kellel huvi lugege ja kaige pilte.Too linn võis omal ajal ikka päris kena ja huvitaw olla.Kahju ,et pole wõrdluseks tollast ja praegust linnakaarti 1:1.Siis ehk saaks aimu kus kunagi midagi asus.
Vasta
#4

Mul on raamat "Auto abimehhanismid" autor E.Rokk, RK pedagoogiline kirjandus Tallinn 1948.Tehnikahuvilistele ilmselt huvitav lugeda.Selgub, et suurem osa tänapäeval kasutatavast tehnoloogiast oli kasutusel juba 60 aastat tagasi.Pritsungid ja elektroonika välja arvatud muidugi.Aga näiteks süsteemi, mida nimetati "iseseisvalt pöörlevate ratastega kaksikratas" tänapäeval ei kasutata.
Vasta
#5

sass Kirjutas:Pritsungid ja elektroonika välja arvatud muidugi.

Sissepritsesüsteemid olid täiesti olemas juba. Kuigi jah, autode peale neid siis veel ei pandud.
Vasta
#6

ei saa küll teema mõttest aru aga kui kellelgi on huvi siis oman Heynsi kataloogi Fiat 850-le ja orig manuaali Humber Super Snipe-le (seal on auto üksipulgi lahti võetud/seletatud), samuti oman raamatut Nublu, kõigist olen nõus koopiaid tegema
Vasta
#7

ma näen teema mõttena seda kui raamatukogude tuhandetest raamatutest tuua välja vaid mõned pärlid. Siis ei pea ise neid otsima.

Just a man!
Vasta
#8

Kõigile SSSR ajal kooliskäinutele soowitaks uurida raamatut"Nõukogude kool ja õpilane".Minu jaoks nii mõnedki lood eneselgi meelen.
Vasta
#9

Ilmunud raamat "Nõukogude aeg ja inimene".Soowitan  lugeda just wanematel foorumlastel.Mulle igatahes seda lugedes meenus noist aegadest mõndagi.Siis weel .Olles ise tööl Riigi Ringhäälingu(tollel ajal ENSV MN Televisiooni ja Radiokomitee) süsteemis(ER.ETV, RTV ,TV3) 15 aastat soovitan weel raamatut"Suur teleraamat"Loodan ,et wäga pealetükkivaks ei muutnud.
Vasta
#10

ajaloohuvilistele Heino Gustavson "Merekindlused Eestis 1913-1940"

kui leiad naftat, lõpeta puurimine ja alusta pumpamist

urmas.raidlo@gmail.com
SKYPE: volvoclub
Vasta
#11

Eelkõige peaks huvi pakuma pärnakatele.Ilmunud"Vana Pärnu inimesed ja ehitised"
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne