Üks (linna) garaaži teema veel.
#1

Kui on soov vaadata endale (Tallinnas) mõni garaažikooperatiivi boks siis milline võiks olla hea variant?

- Kinnistu või koopearetiivi (garaažiühistu) liikmelisus, on seal vahet?
- Kas maapealne või maaalune? Kumb on turvalisem?
- Küttega või ilma?
- Kas on mõned maaaluste garaažide piirkonnad, kus ei ole nii turvaline?
- Kanaliga või ilma?

Praegu kasutan maaalust rendigaraaži, kus puudub küte, mis sobiks ehk juurviljade hoidmiseks. Tahaks sealt põgeneda.

Ehk avaldate arvamusi, kogemusi.
Vasta
#2

No minu arvates ei ole küll, erilist vahet, kas garaaz on maa all või maa peal, vargad käivad igal pool. Maapealne talub paremini veeuputust, maa-alune jälle on betoonpunkri eest. Pigem tasuks vaadata, milline on garaazi ümbrus s.t kas on naabreid ja muid rajatisi kus keegi pidevalt liigub ja silma peal hoiab.
Vasta
#3

Tõlgendan vähest vastukaja selliselt, et enamuses foorumlastel on remondikohad olemas ning ühe hädalise küsimus seega võõras mure. Loodan siiski, et tuleb veel mõni arvamus pealinna garaažibokside headest ja halbadest külgedest.

Ise olen pisut mõtelnud seda asja ja kaldun hetkel maaaluse kasuks, juhul kui seal ikka küte sees on: saaks ka pakasega nokitseda. Maapealses alla 0 kraadi enam ei askelda. Maaalune tundub ka mõnes mõttes turvalisem, kuna peab avama kaks ust. Kuigi jah, peavärav asub ju suhteliselt varjatult allpool maapinda..
Samas maapealse pluss on ventileeritavus - saab mürgised aurud ja heitgaasid kiiresti asendada värske õhuga. Tundub samuti, et maapealsete hinnad on pisut odavamad.

Nende garaažide omandisuhe on mulle pisut arusaamatu. Kui ei ole kinnisasi, vaid astud garaažiühistu "liikmeks", siis mida see tähendab? Oletame, et paari aasta pärast tuleb välja, et see garaažiühistu lammutatakse, kuna asemele ehitatakse uus suur kaubanduskeskus (Tallinn areneb kiirelt), siis kas keegi kompenseerib mu "liikmeks" olemise? Näiteks Tammsaare ja Mustamäe tee ristmikult on garaaže juba lammutatud.
Vasta
#4

Garaažiühistu liikeme staatusega  on see lugu suht hämar kuna lepingud ei sõlmita notari juures ning  sa hakkad omama mingit ühistu osakut, mitte kinnisvara, aga kui tegu enamvähem normaalse ühistuga, siis kõik toimib. Kindlasti sellisel juhul lase leping juristil üle vaadata, et üllatusi poleks.  Muidugi võimalus on, et ühistu esimees mängib laup õhtul su garaažiboksi kaardilauas maha -  põhimõtteiselt tema käseb poob ja laseb.
Maaalustes garaažides ongi peamine probleem niiskus ja väiksed uputused samas eeliseks just võimalus ka miinusega omi asju nokitseda.
Tammsaare ja Mustamäe nurgal olevad garaažid osteti omanikelt ilusti ära enne kui laiali lammutati. Seda päris kartma ei pea, et antakse pool tundi asjade kokku korjamiseks, siis lastakse ekskavaator peale..
Vasta
#5

krister Kirjutas:Tõlgendan vähest vastukaja selliselt, et enamuses foorumlastel on remondikohad olemas ning ühe hädalise küsimus seega võõras mure.

On jah võõras mure, sest küsimused on natuke tobedad. Tee enne selgeks, mida sa tahad.

- Kinnistu või koopearetiivi (garaažiühistu) liikmelisus, on seal vahet?
Kas sa tahad garaazhi omada või garaazhi tasuta üürile võtta? Esimesel juhul vali kinnistu, teisel juhul liikmelisus.

- Kas maapealne või maaalune? Kumb on turvalisem?
Kumb sulle rohkem meeldib, kas maapealne või maa-alune? Soojapidavuse ja turvalisuse koha pealt oleneb kõik konkreetsest garaazhist. Ühekordsete rauduste ja korraliku lukuga garaazh on turvalisem kui kaheksa paari soome papist ustega, millele seestpoolt luud vastu on toetatud. Nii lihtne see ongi. Kui tahad normaalset turvat, telli endale elektroonilise valve teenus, hind paarsada krooni kuus.

- Küttega või ilma?
Kas tahad sooja või ei?

- Kanaliga või ilma?
Kas tahad kanalit või ei?

Vabandan ette teatava teravuse pärast, aga see võõra mure jutt on ikka natuke nõme küll.
Vasta
#6

Ehk täpsustad kuidas GÜ esimees saab minule kuuluva boksi (minu osakud) kaardilauaas maha mängida?

Oman ise maapealset garaazi ning olen rahul. ühistu küll eriti hästi ei toimi, aga see mind ka eriti ei huvita. Oluline on, et ta on lähedal - 1 kord kiviga visata. Talvel on temperatuur miinuses, aga ega ma siis eriti putitagi. Maa-alune on kindlasti turvalisem, kuid kallim nii soetamisel, kui ka edaspidi. Minu kogemused piirduvad mingi sütiste tee maa-aluse garaaziga, kus oli soe, oli olemas eraldi ruum autode pesuks ning öösiti ka valvur. Liikmemaks oli paarsada krooni kuus.

Maasturite hankimist Ukraina sõjaväele ja nende remonti meie Põhja-Tallinna töökojas saad toetada läbi Toeta Ukrainat MTÜ a/a EE387700771008885941. Selgitusse maastur Ukraina sõjaväele.
Vasta
#7

Jesper Kirjutas:On jah võõras mure, sest küsimused on natuke tobedad. Tee enne selgeks, mida sa tahad.

Nõus, et küsimused on halvasti esitatud. Püüangi selgusele saada, mida ja kas üldse vaadata.
Midagi vihjeks ma ka sain, tänud selle eest. Kui teema tundub läbu ja väheinformatiivne, siis võib selle mu pärast ära kustutada.
Vasta
#8

On olnud probleeme kui kellegile penskarile on ta osakute eest mingi 5000 makstud, et see on paberitel kirjas olev osaku hind ning pidagu oma mokk maas. Teine jama on selle osaku pärimisega jne, et kui võimalik siis mina eelistaksin kinnisvara. Aga samas kindlasti võib tuua kümneid näiteid mingitest kinnisvara hangeldamistest, et VALIK ON SINU.
Vasta
#9

Ei ole otseselt läbu, aga noh, ütleme nii et kui mulle meeldivad blondid rohkem kui brünetid, siis vaevalt et sul sellest infost naisevõtu juures erilist kasu on. Iga garaazh on erinev, ei saa lihtsalt paika panna, et maapealne on parem kui maa-alune ja et Õismäel on parem kui Mustamäel.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne