Ковровец???
#61

Ega ei peagi sõna võtma, enamus ksf! ei võtagi! Cool Ja keda see võõras mure ikka kotib?
Kummikul võib ju mure olla, kuigi mina aru ei saa, mis mure see selline on.
Vanemate kovrovi K-seeria tsiklite kohta on 1966 aasta raamatus (teine, täiendatud trükk) kirjas selline jutt: K-125, 125m ja 55 on ühte tüüpi õhupuhastiga, K-58 järgmine tüüp, K-175 ja 175A (karbuss K-55) järgmist tüüpi. K-175B(ee) karbussiga K-36 ja selle lapiku kandilise alt U-kujulise jne filtriga, K-175V aga juba järgmist tüüpi õhupuhastiga, 2-osalise, kettakujulise mürasummutiga karbussi ja kandilise õhufiltri vahel. See on raamatu teooria...
Voshod tuli välja vist 1965 ja kus pagan teab normaalne foorumlane, milline õhufilter talle käis.
Vasta
#62

Tänan, et viitsisite vastata. Kas keegi piltti ka näitab. Endal selline asi puudu ja tarvis. Kui näeks piltti, siis teaks mida otsida.
Vasta
#63

(14-08-2014, 10:16 AM)roosakummik Kirjutas:  Tänan, et viitsisite vastata. Kas keegi piltti ka näitab. Endal selline asi puudu ja tarvis. Kui näeks piltti, siis teaks mida otsida.

Pole tänu väärt! Ja ei viitsi vastata! Ja pilti ka keegi ilmselt ei näita, sest siis on juba elu liiga lihtne!
http://roker.kiev.ua/techinfo/voshod/kov...zhnee.html
Ja nagu lugeja märkab, joonisel nr. 1 on ikkagi K-175Bee, mitte Vee modifikatsiooni filter, trükiviga joonise allkirjas.
Vasta
#64

(14-08-2014, 08:55 AM)kass Kirjutas:  Voshod tuli välja vist 1965 ja kus pagan teab normaalne foorumlane, milline õhufilter talle käis.
Normaalne foorumlane ilmselt kihutab selle masinaga ja ütleb,et hea asi oli aga rsk näed aiapost niitis esihargi maha.Sad

Mul pärineb info kindlatest allikatest seega pole vaja muret tunda,kust ma selle info hangin.


Vasta
#65

(14-08-2014, 15:17 PM)MAZ Kirjutas:  
(14-08-2014, 08:55 AM)kass Kirjutas:  Voshod tuli välja vist 1965 ja kus pagan teab normaalne foorumlane, milline õhufilter talle käis.
Normaalne foorumlane ilmselt kihutab selle masinaga ja ütleb,et hea asi oli aga rsk näed aiapost niitis esihargi maha.Sad

Mul pärineb info kindlatest allikatest seega pole vaja muret tunda,kust ma selle info hangin.

Normaalse foorumlase all pidasin muidugi silmas ainult ennast. Ja minu info ei pärine üldse mitte kindlatest allikatest vaid kirjandusest, sest normaalsed foorumlased ei tegele voshodidega! Toungue
Teoorias võiks asi olla nii - 1962 tuli millalgi K-175B karburaatoriga k36 ja lapiku kandilise õhupuhastiga. 1963 tuli millalgi juba k-175V millel väidetavalt käis uus "summutiga" 2-osaline õhupuhasti. Seega "kindlatest allikatest pärinev info" 1964 aasta K-175? mudelil olevast lapikust kandilisest õhupuhastist on raamatutarkusega vastuolus. Nüüd peaks järgnema jutt, et pandi seda, mis olemas oli ja laojäägid ja defitsiit jne. Aga mida Kummisaapamees üldse teada soovib, kas teooriat, kindla mudeli kohta infot või seda, mis võis mingil suvalisel "kindla info allika masinal" kunagi küljes olla? Kuigi sain aru küll, et küsitud oli K-175 karburaatori K36 õhupuhastaja tüüpide kohta.
Kõik me eksime ja mina valutan ikkagi südant ning mõtisklen unetutel öödel, et kus pagana kohast ikkagi ksf! MAZ infot ammutab! Rolleyes
Vasta
#66

Ei saa ka neid raamatuid alati usaldada. Vahest on sealgi vastuolulist infot aga enamasti on see peen detailide osas.
Minu allikad on siis 2 raamatut ja 24 Voshod/Kavrovets mootorrattast(või,mis neist alles veel oli),mida olen saanud detailiti uurida.
Kusagil teise arvuti kõvakettal on mul ka pildimaterjali ja enda jaoks koostatud nimistud siis peen detailidest ja nende muutustest.Aga kuna vana kõvakettale saab ligi vaid seadmega,mida mul endal pole.Siis hetkel ei saa siia midagi detailsemad piltide näol panna. Mul on üks 1964.a K-175V jäänus olnud,millel oli see alt U kujuline õhupuhasti alles. Kahjuks vahetas see ruttu omaniku ja siis ei taipanud õhupuhastit endale jätta.Muidugi välistatud pole,et keegi selle sinna ise pista hiljem[/size] aga kuna kõik detailid olid sama värvi,siis eeldan,et ilmselt see oli originaalne aga siis mõni lao jääk?


Vasta
#67

Ärge unustage ka seda, et NL tehased kleepisid tihti masinale külge selle jubina, mida laost parasjagu võtta oli.
Vasta
#68

Selge, enam vähem sain vastuse ja pildi, nüüd tean milline välja näeb.

Teine küsimus.

Sirvisin Palu Piiblit ja seal oli öeldud midagi Kovrovetsi staatori kohta, et staatori soodsaim asend määratakse tehases ja kruvipead võõbati üle. Millised kruvid- kas need kaks kruvi mis hoiavad kontaktplaatide kaussi kinni mähiste küljes. Et kui neid kruvida, siis võis staatori soodsaima asendi paigast ära keerata. Kuigi nende kruvide eesmärk on ainult hoida kinni seda kaant. Midagi paigast küll ei saa nihutada, vähemalt mina olen nii aru saanud.
Vasta
#69

(15-08-2014, 16:22 PM)roosakummik Kirjutas:  Selge, enam vähem sain vastuse ja pildi, nüüd tean milline välja näeb.

Teine küsimus.

Sirvisin Palu Piiblit ja seal oli öeldud midagi Kovrovetsi staatori kohta, et staatori soodsaim asend määratakse tehases ja kruvipead võõbati üle. Millised kruvid- kas need kaks kruvi mis hoiavad kontaktplaatide kaussi kinni mähiste küljes. Et kui neid kruvida, siis võis staatori soodsaima asendi paigast ära keerata. Kuigi nende kruvide eesmärk on ainult hoida kinni seda kaant. Midagi paigast küll ei saa nihutada, vähemalt mina olen nii aru saanud.

Valesti oled aru saanud. Või siis Arseni omal ajal sai valesti aru, kuigi ka tema omast peast seda välja ei mõelnud. Kui Sa seda kontaktiplaati keerad edasi või tagasi, siis muutub kontaktide avanemise koht staatorimähise suhtes, aga tugevaima sädeme tekkimise koht on tehases paika pandud ja fikseeritud. See peaks seal kirjas olema või kui ei ole, siis on mõnes teises raamatus. Just seepärast on ka ksf! MAZ-l kaks raamatut, kust ta infot ammutab! Toungue
Vasta
#70

Kodanik kassile teadmiseks,et ega raamatust pole suurt kasu kui ajumass,mis sul peas on ei suuda õigeid seoseid luua.
Minu kaks raamatut on üks tänapäevane, venekeelne ja üldine raamat Degtarjovi tehase mootorratastest,seal on kontaktivahed,süüted,karburaatori düüsi suurused ja veidi juttu mudeli erinevustest. Aga sedagi väga pinnapealselt ja põgusalt.
Teine raamat on minu perekonna nime kaimult, saadud koopia,mis on ka venekeelne ja aastast 1966. Põhjalik teos ja suurimad tänud talle,et lubas seda mul sirvida kunagi ja endale vajalik koopia teha.
Siis on mõned tehase juhendid K-58,K-175,K-175V. Sealt midagi erilist ei ammuta, naljakas on vaadata sealseid illustratiiv fotosid,mis on tehtud masinast,mida reaalselt tänavaliikluses keegi pole kohanud.
Samas pole mul õnnestunud hankida Voshod (1),2 ja 2M tehase juhendeid.
Kusagil arvutis on ka värvipiltidega Voshod 2 kataloog. Kuid see on kõik.
Digi värk mulle ei istu,kui siis tuleb asi välja printida paberile.
Loodan,et kodanik Kassi uudishimu sai nüüd rahuldatud.Big Grin


Vasta
#71

Mul on tunne, et üle pika aja magan täna öösel rahulikult ja sügavalt! Cool Kuigi minul pole kumbagi nimetatud raamatut ega ka piisavat ajumassi nende töötlemiseks ja seoste loomiseks. Või just tänu sellele....
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne