gaz 24 esimene seeria.
#1

pean uuesti gaz 24 teema üles võtma.volga.ee on oma lehte mudeli ajaloo osas täiendanud ja mul kohe sellest tulenevalt info nälg peal.õigem oleks oma küsimusi seal esitada,kuid see regristreerimine neil minu jaoks liiga raske.

küsimus selline: volga gaz-24 nr sassii - 060900
tehasetähis 61950
mootor 085035
kas nende numbrite alusel on võimalik määrata auto valmimis aasta ja teada saada mitmendana ta tehasest väljus?
Vasta
#2

Kas mitte tehasenummer ei väljenda seda, mitmendana ta tehasest väljus?!?
Aasta kohta sory, ei ole mina mees ütlema.

loll on loll olla.
Vasta
#3

kui nii,siis mul tuju rikutud!60 000 eksemplar ei ole üldse ahvatlev.
Vasta
#4

No küsimusi esitada ja vastuseid lugeda saad volga.ee rubriigis "Foorum" ka ilma registeerimata. Registreerimine annab lihtsalt juurde oma konto ja võimaluse lugeda külalistele nähtamatuid teemasid.

Tervitades,
Sm.Gazik
Vasta
#5

lähen proovin uuesti.
Vasta
#6

ei oska mina sinna volga foorumisse teemat teha.minult nõuab ikka regristreerumist ja see tähendab ankeedi täitmist ja kopeerimist ja saatmist....ühesõnaga ma ei oska.(arvuti ei ole minu sõber)
Vasta
#7

Võõrad ei saa sääl "kommentaari" jah Smile Ainult ostu-müügi rubriiki saab postitada.

loll on loll olla.
Vasta
#8

kas siis keegi siin ei oska sellele küsimusele vastata?

lisaks veel seda,et passis on ehitusaastaks 1970 ja registreerimise kuupäevaks 02.01.1970.tehasetähis nagu juba öeldud 61950 ja kere nr 060900.kui IIIFFFARI arvamus vastab tõele,siis midagi siin ju ei klapi.samas auto vahetanud veneaeg ainult ühe korra omanikku,seega sealt ei tohiks probleem tulla.kere vahetust ka tehtud pole.kui siin on ka volga.ee liikmeid siis ehk keegi viitsiks mu küsimust seal esitada, oleksin väga tänulik.
Vasta
#9

Arutan küsimust täna volgaseltsi koosistumisel.
Vasta
#10

tegu võib olla kerevahetuse üleelanud gaz m21`ga
Vasta
#11

aitäh vastuse eest.
see versioon nagu ei klapi.auto esimene omanik teada,tema sai auto uuena, teine omanik pole samuti kere vahetanud.minu versioonid on sellised:
passis olev valmimis aasta klapib kere nr. alusel tehase
andmetega.see tähendaks, et 1970a jaanuaris väljus tehasest
volga numbriga 060900

passis olev valmistamis aasta on vale,kuna kere numbri järgi
peaks auto olema näiteks aastast 1972.

kas siis keegi omab infot kere nr-ide kohta,mille alusel võimalik määrata volga valmimis aastat?
Vasta
#12

ARK leiab näiteks Gaz - 24 tehasetähise eest radika pealt kandlelt, mis on sinna peale kärnitud ja see nr rida märgitakse ka regtunnistuses VIN-koodi lahtrisse. Kui sinu auto väljalaskeaasta reg tunnistusel on 1970 ja tehasetähise number ....., siis sellesse võib suhtuda nii ja naa. Teadupärast vene autotehaste poolt väljastatud autode numeratsiooniga oli vanakooli meeste juttude põhjal valitsenud nö. pudru ja kapsad, st. kunagi ei võinud infos lõplikult kindel olla.
Näiteks üks minu garaazis olev automaat käigukastiga Gaz-21 on esmaregistreeritud 01.01.1958 ja tehasetähis nr on 10259. Auto väljanägemise põhjal tean, et tegemist on konkreetselt 1958 a mudeliga, tehasetähises ma nii kindel ei ole.
Vasta
#13

no vot seda ma ju küsingi-kas on võimalik mingi numbri järgi tuvastada auto valmimis aega ja tehasest väljumis arvu.
vin-kood (nagu ma juba kirjutasin) 61950.

selle uurimise mõte ongi välja selgitada , kas tõesti on antud volga üks esimesi 24-sid.kui on siis soovin teda lähi tulevikus taastama hakata,selliseks nagu ta kunagi poes oli.kui aga passis olev aasta on vale ja auto aastast 72 ja järjekorra numbriga 60 000,siis ei ole mul tema taastamise vastu nii suurt huvi.
küsin ma seda nii intensiivselt selle pärast,et volga lehel on ju osade aastakäikude muudatused ehk areng toodud välja sassii numbrite järgi.seega peaks minu probleem ka lahendatav olema,kui just pole info esimeste aastate kohta puudu.
Vasta
#14

Tere,

Tekkis selline küsimus, et kas on võimalik sinu volgat vaatama tulla? Et näeks ära, mis olukord nende numbritega on ja kui tegu ongi ehtsa 70. aasta autoga, siis seda tahaks kohe kindlasti näha.

Robert Mirski
5254672
Vasta
#15

loomulikult,kõik vanatehnika huvilised on alati teretulnud.võtan ühendust.
Vasta
#16

Kas Sinu Volgal on ka algusaastate Volgadele iseloomulikke tunnuseid, nagu kihvad ees numbrilaua külgedel, lintspido, "hõbepaneelid", mitte "puitpaneelid" armatuuril, ka puudus siis veel suunatulede- tagatulede klaasidel e ehk E sertifikaadi tähistus.
Väljalaske aastat saab tuvastada ka teatud detailide järgi, nagu jagaja, relee, lülitid, tulede korpused jne. Neile on peale löödud valmistamise aeg kuudes roomanumbritega ja väljalaske aasta kaks viimast numbrit näiteks IV-70 st. aprill 1970. Kui aga neid detaile on vahetatud, on nad erinevaist aastaist. Veel lihtsam on väljalaskeaastat tuvastada klemmliistude- paneelide pealt, neid on vene masinatel ikka õige mitu, sellised musta värvi eboniidist latid küll kahe, kolme, nelja või viie klemmiga. Neid on vene autdele toodetud kaugetest 50.-ndatest Kinnituvad nad kerele alati kahe kruviga. Keerad kinnituskruvid lahti ja pöörad klemmpaneeli tagurpidi. Alati on neil sissevalatud sõõr kahekohalise numbriga. Kui number on 70 on masin  välja lastud 1970, kui 69, siis äärmisel juhul veel saab spekuleerida jaanuari kuuga 1970. Nende klemmipaneelide numbrid peavad tehaseautol langema ühte ja see on juba oluline teave väljalaske aasta tuvastamisel.
Vasta
#17

see klemmpaneel on hea info?lähen kohe asja uurima.
Vasta
#18

tundub et lootused on purustatud.kiire vaatluse tulemusena leidsin 70 lisaks ka numbri 71.hakkab ikka tunduma ,et passis on aasta arvuga eksitud.hiljem teostan põhjalikuma uurimise.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne