Teema on suletud

K: jawa 638 sõelte materjal
#1


Äkki keegi teab millest on tehtud 638 sõelte tihend. See papi taoline asi, mis on tulekindel.

Äkki keegi teab, kust seda saada oleks, ei tahaks kohe uusi sõelu osta, kuna need on läbi.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#2

MIS sõelte???
#3

moskvits Kirjutas:MIS sõelte???


MIs sa arvad, kus on sõelad autol, mootorrattal?? Kaks korda mõelda siis saad ka ise aru, et tegu summuti sõeltega, kus mujal peab olema tihend ka tulekindel.
Kuhu läheb leek?

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#4

asbest tihendid mõtled?
#5

Tafka Kirjutas:asbest tihendid mõtled?

algselt on jah seal asbest sees, kuid see on nüüdseks keelatud asjade nimekirjas. Mis oleks tänapäeval sinna kasulik panna.
Tulekindel papp -- küsisin täna tööstuskaupade poest sellist asja anti mingi 1cm paks papp kätte väideti, et neil paremat pole.

Muidu see papitaoline ollus on seal ca 3-4mm paks ja tundus kollakat värvi olevat.


On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#6

Asbest ei tohiks olla keelatud, kui Sa just teda peeneks tolmuks ei jahvata ja seejärel sisse hingad.
#7

silverMR Kirjutas:Asbest ei tohiks olla keelatud, kui Sa just teda peeneks tolmuks ei jahvata ja seejärel sisse hingad.


hmm
polnud kursis sellega, olin teadlik, et ta on vaid maru mürgine.

Äkki keegi teab kus seda asbesti saab.


RK

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#8

Ei ole otseselt mürgine, on "vaid" kantserogeensete omadustega, aga sedagi ainult aastaid asbestiga kokku puutudes ja tolmu sissehingates.
#9

unimüts Kirjutas:algselt on jah seal asbest sees, kuid see on nüüdseks keelatud asjade nimekirjas.  Mis oleks tänapäeval sinna kasulik panna.

Asbesti keelu võib liigitada ühte patta teistegi eurolollustega - ei ole ta sugugi ainus ohtlikupoolne materjal ning tegelikult võib suure osa teisigi praeguseni kasutatavaid aineid lugeda ohtlikeks/mürgisteks sealt tulenevate kasutuspiirangutega. Nt aku sees sisalduva plii.

Tähele tasub muidugi panna, et Sa kuiva asbesti tolmuks ei jahvata ja seda tolmu parajasti sisse ei hinga, kus ta tõesti väidetavalt palju kurja teeb. Samas tean ma inimesi, kes aastaid eterniitkatuseid paigaldanud ja plaate lõikekettaga lõiganud ning elavad tervena edasi... Kõikidel muudel juhudel aga asbest küll "ei hammusta" - seda võib julgelt näpuga katsuda, lõigata jne...

Soovitan siiski kusagilt veneaegsetest jääkidest asbesti otsida. Nt auruvedurite kateldes kasutatakse seda rõõmsalt edasi, sest lihtsalt ei ole asendajat!

Muide - kõikide vanemate autode siduri- ja pidurikatted on nagunii asbestist!

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
#10

mine osta uued sõelad www.jawa.ee
seal sõelad olemas..
#11

vman Kirjutas:mine osta uued sõelad www.jawa.ee
seal sõelad olemas..


Ma oletan et sa teed nalja. Erti koomik. Minuteada ei ole täna esimene aprill.

Ehk ühesõnaga pikalt mõtlejatele.

Jawa summutid sõelad koosnevad ümarast torust 3 juppi, ning nende vahel on papitihend.


Selle eest, et saada 3 papirõngast ma küll 270eeki välja käima ei hakka.
korruta see kahega saab summa üle 500eegi.


Ok ok Äkki oskab keegi öelda kust saab tartus osta asbesti?? Äkki kellegil on üle??

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
#12

vman Kirjutas:mine osta uued sõelad www.jawa.ee
seal sõelad olemas..

Vaatan, et siin ikka tõsised koomikud tõesti koos
Inimene otsib tihendi materjali sa soovitad uusi sõelu, mille hind küünib 500.- kanti mnjah...Rolleyes

\"Don\'t ride faster than Your angel can fly\"....
#13

Mul ka samasugused summutid ja omale tegin tihendid ise, materjaliks siis paks baraniit, aga seda kahjuks ei oska öelda, kust sellist materjali veel saaks.

Ehk sobivad ka plekist kettad, mis tihedalt ja täpselt summutisse istuvad või neile mingid kummitihendid ümber teha.
#14

Miskit tulekindlat materjaali kannataks kaminameistritelt küsida. Jälgisin uue ja uhke "Tulikivi" kamina montaazi, sääl kutt pistis siia-sinna tihendeid vahele. Lõikas suuremast riidetükist ribasid. Oli see asbest või miski muu, mina ei tea. Uutel metall/klaasustega kaminatel ka nisuke samast materjalist nöör uksetihendiks.

loll on loll olla.
#15

IIIFFFAR Kirjutas:Uutel metall/klaasustega kaminatel ka nisuke samast materjalist nöör uksetihendiks.

Kardan, et see keraamiline nöör kuskil tsikli sumpsi vahel kaua väntsutamist ei kannata (kevlarnöör ses suhtes hulka parem). Kallivõitu kah.
#16

nih-njuh-njauh


Kevlar on minuteada üks toornafta toode, olen sellega töötanud. Riidena oli sellega kogemusi küll ja küll, samas kas see tõesti ka aitab? sain kasutada kuni 1mm paksust kevlarriiet, mis küll ei andnud mulle sellist tunnet, et ta summuti sõelteks sobiks.
Nöörina puntrana sisse keetates on asi IGATI VÄGA IMELIK.

Kokkuvõtteks. Uurisin veidi asbesti saadavust. - Mina ei leidnud seda tööstuspoodidest kuskilt.

Äkki kellegil on seda üle, ning ei vaja ise? Oleks igati tänulik kui saaks mingitki kanalit pidi.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne