Küsimus modedele
#41

Eks nii mõnedeski foorumites kauplemisnurgakestes keelatud kuulutused, kus "hind paku ise", ehk lausa hind mainimata jäetud. Olen ka mina oma vana sodi, siin 1 eek jms pakkunud ja ei leia, et hind tingimata peaks üles olema tähendet. Reageerides kuulutusele kus sisalduvad kuulsad read: muidu emex, ja kuuldes 5 kohalist hinda, nõuaks muidugi ka hinda kuulutusse.
Teine mis häirib, on turuplatsi sulgemine kommentaarideks, eriti siis, kui ainsaks kontaktiks on privaatsõnum foorumi kaudu, millele ei regeerita. teisest küljest kui keegi vaevub mõttetult oma kuulutust upitama 3x päevas...

Ja jälle tahaks meede tuletada, et olid ja vahest ka tulevad jälle AM suvepäevad, kus rahvas võiks oma suhteid omakeski arutada. On ka minul mõningatest isikutest oma väljakujunenud arvamus, aga saab sest kergem kui see välja pasu( )ndada?


Vasta
#42

Ishijupp Kirjutas:Erhhmmmm, kasutasin otsingut ja lugesin visible eelnevaid postitusi teistes teemades, midagi rullnoklusele viitavat või ka muidu pahatahtlikku mul ei õnnestunud leida! Ehk dad põhjendab oma solvava alatooniga märkust?

968M on tootmises kauem kui nõutav 25 aastat, seega ämber kuulub kustutajale. Kas poleks kenam ja inimlikum vabandada eksituse pärast, mitte kasutada "parim kaitse on rünnak" meetodit?

Quod licet Jovi non licet bovi- no comments, kuid minu arvates VÄGA vale taktika, vähemalt foorumis kasutamiseks!

Lõpuks saan ka sõna võtta.

Igal juhul on järgenud hala ja ilastamine mõttetu, sest Turuplatsile postitamise reegelid ei ole vist keegi viitsinud lugeda, aga siiski...

Üldiselt ma ei hoia meeles, mis põhjusel ma postitusi turuplatsilt ära liigutan, on hulgaliselt 968M-e mis on vanuses 15-20 aastat ja lähevad seega ka eemaldamisele nagu ka jawa638jms saast. Muide, postitused tõstetakse modedele nähtavale ja moded vahel ka arutlevad kuulutuste üle ning on varemgi tagasi üles tõstetud.

See et panin pange vanusepiiranguga ei tähenda, et peaks kohe teised reeglid kehtetuks muutuma, kui hinda ei osata pakkuda, siis viisakas oleks ka nii kirjutada ehk siis ollakse modede poolelt (vähemalt minu) leebem.
Samuti on tingimisi sallitud postitusi, kus on puudulikud kontaktandmed, kui persoon ikka ei viitsi reegleid lugeda ja neid täita, siis ei ole siin ka kohustust modedel kedagi käia ja paluda/õpetada/pissitada/jms kuidas käituma peab.

Ja veel ... mis puudub enamuse Eesti "vanatehnika" huvlisitesse, siis on tegemist tegelastega, kes "taastavad" minu jaoks mõttetud saasta, on väga vähe vene tehnikat, mis minu silmis ka rohkem väärt on kui 2 eeku kilost. Mis puutub persoon visible keksimisse mingi läbisõidetud kopikaga, siis see mind kohe mitte ei loksuta, oleks tal kopik 500km sõitnud siis ehk suhtuks teisiti, aga antud hetkel on ta tavaline hüpik kes sõidab vana panniga (üle 500 km sõitnud) sest see on jube IN. Ennegi nähtud neid üle 100kkm sõitnud kopikaid, mis on "originaalid" ja ka M2140-neid kes soovivad saada "Musta numbrit", sest see on "IN"... varsti on "IN" kõik ülipe***e keeratud autod, siis sõidetakse nendega jne

Mina saan suhtuda persooni kerge respektiga alles peale seda, kui ta on ennast tõestanud, kuni sinnani on ta minu jaoks suht olematu. Tõestamine ei tähenda siin seda, et korjame suure hunniku kola ruttu-ruttu kokku ja siis oleme kõvad tegijad, vaid ikkagi seda, et on võetud ntx auto mootor/raam/vms ja korjatud sinna külge kogu komplekt, hoolikalt kogudes ja otsides pisidetaile siit ja sealt poolt piiri, taastades iga pisimagi jupi hoole ja armastusega ning jõudes lõpuks peaaegu täiusliku tulemuseni... aga enamusel persoonigel on sinna pikk-pikk tee ... ja paljud ei jõuagi kunagi sinna.

Seega jälgige reegleid ja teid ei süüa ära.

Dad.
Ja veel ... tahate või ei aga root on ikka local god.

Vasta
#43

Meil on päris suur foorum ja niipalju kui on liikmeid on ka erinevaid arvamusi.

Üldiselt automoto foorumis ei ole palju reegleid või õigemini ei ole neid üldse. Enamus postitajad on siiski normaalsed inimesed ja ei peagi lugema reegleid, kus oleks niikuinii kirjas levinud viisakusreeglid ja tavad. Seepärast ei ole vaja hakata mõne üksiku hälbega kodaniku pärast tohutut reeglite nimekirja koostama. Aga see selleks...

Turuplats on mõeldud vanatehnika huvilistele omavaheliseks alternatiivseks suhtlusvormiks. 25a reegel on seal seepärast, et ta jääks vanatehnika huvilistele. Ja rohkem äriteemasid siia foorumisse ilmselt kunagi ei tule ka, sest kui juba ühe teemaga on niipalju muret siis, mis veel teistega. Seepärast sai kunagi need ülejäänud foorumid ka kustutatud!

Tervitatud on muidugi arutlused teemadel, mis on vanatehnika ja mis mitte, see on isegi vägagi hariv lugemine nt. minusugusele võhikule.

Edit: ja kui on nii karjuvalt tungiv vajadus automotos muud kola müüa siis teeme sügisel foorumile juurde eraldi müügikeskkonna, kus nt 3 kuulutust 3 kuu jooksul on tasuta ja kui rohkem siis tuleb sümboolne tasu maksta läbi netipanga automoto arveldusarvele.
Vasta
#44

Aitähh tähelepanu eest Dad.
Kui sul endal vähekene mõistust peas oleks siis oskaksid vist arvata, et kui mul on kirjutatud hinnaks '' Hind pakkuge ise '' siis järelikult ma ei oska pakkuda ise jupile mitte mingit hinda.

See selleks, muidugi muljetavaldavad on sinu teadmised minu autost, kohe nii täpselt tead palju see masin sõitnud ja kui räämas see auto on. Äkki on sul endal mõni parem välja pakkuda ? Võiks natukenegi teiste kätetööd austada.

dad Kirjutas:Mina saan suhtuda persooni kerge respektiga alles peale seda, kui ta on ennast tõestanud, kuni sinnani on ta minu jaoks suht olematu. Tõestamine ei tähenda siin seda, et korjame suure hunniku kola ruttu-ruttu kokku ja siis oleme kõvad tegijad, vaid ikkagi seda, et on võetud ntx auto mootor/raam/vms ja korjatud sinna külge kogu komplekt, hoolikalt kogudes ja otsides pisidetaile siit ja sealt poolt piiri, taastades iga pisimagi jupi hoole ja armastusega ning jõudes lõpuks peaaegu täiusliku tulemuseni... aga enamusel persoonigel on sinna pikk-pikk tee ... ja paljud ei jõuagi kunagi sinna

On sul teada kuidas on minu kopikas ehitatud ? Paistab masin sedamoodi välja, et olen hunniku p*ska romulast kokku korjanud ja mingile kerele peale visanud ?
Ja muigama paneb sinu jutt, et mina olen sinu jaoks praegu suht olematu persoon. Seega kuidas sa oskad arvustada mind kui sa minust mitte midagi ei tea ?
Jube tegijaks vennaks pead end tõesti, äkki peaks sulle andma staatuse ''Master taastaja'' ?
Ootaks huviga mõne sinu projekti tutvustust.
Vasta
#45

visible Kirjutas:Aitähh tähelepanu eest Dad.
Kui sul endal vähekene mõistust peas oleks siis oskaksid vist arvata, et kui mul on kirjutatud hinnaks '' Hind pakkuge ise '' siis järelikult ma ei oska pakkuda ise jupile mitte mingit hinda.

... hunnik läbu kusututatud ...

Ootaks huviga mõne sinu projekti tutvustust.

Eriti ei viitsi mõelda ... päevas on vaja kustutada mitmeid postitusi ja kui ikka ei viitsita reeglitele vastavaid postitusi teha, siis pikalt ei vaata ... mul on muud ka teha, kui päevade viisi passida ja nuputada kes kui andekas on.

Ja sinule võin ma IRL tühi koht olla, mind see vähimalgi määral ei loksuta, mina taastan tehnikat iseendale, mitte kellelegi näitamiseks, kui valmis saavad, siis võibolla näitan ka ... neid kes teavad minu projektidest on vähe, veel vähem on neid kes on neid näinud.

Dad.
Vasta
#46

Oeh, mõistete, mõistmise ja tolerantsuse kriis... Dad räägib vanatehnikast uunikumi (must number) mõistes, visible vanatehnikast üldises mõttes. Parandage mind kui eksin- siinse foorumi üks eesmärke on lähendada algajaid vanatehnika huvilisi ja proffe- jagada infot, anda nõu jne. Ei kujuta ette, et keegi tänastest proffidest oleks esimese tööna hüpanud restaureerima mõnd haruldust... ja kui on, siis kaastunne sellele eksemplarile Wink Ikka alustatakse mõnest vanast (no nii 25 või natuke rohkem aastat vanust) aga vähese ajaloolise väärtusega aparaadist, millele lisatakse KASUTAMISVÄÄRTUS. Tehakse vigu, õpitakse nendest ja järgmise taastatav sõiduk valitakse juba pisut väärtuslikum ja rohkem vaeva/ oskusi nõudva. Minu arvates loogiline ja õige tee tõeliseks vanatehnika huviliseks kasvamiseks. Vähemalt selline on minu tagasihoidlik arvamus ja tee, mida ka ise üritan käia. Miks siis suhtuda üleolevalt mehesse, kes on omale loonud tarbimisväärtusega ilusa vana sõiduki? Tühi leht- võibolla, aga mitte tühi koht. Pisut rohkem tolerantsust!
Vasta
#47

Mina olen selline algaja, pole mul mingit märkimisväärset vanatehnikat, on üks tuunitud roostetav riistapuu, mida ma oma valgete käekestega võimaluste piires peas hõljuva visiooni suunas kõpitsen. Samas pole see olnud mitte mingiks tõkkeks ühegi tõsise taastajaga suhtlemisel!

Kui pidevalt käituda stiilis "miks ma peaksin", "mul on ju õigus", "reeglites on kirjas", "aga miks tema", siis saategi sellise kohtlemise, mille te ära olete teeninud. Arvata võib, et ükski seadus ei keela presidendi vastuvõtule ketsides minna, aga ma võin selle peale mürki võtta et kätlema kedagi sellisena ei lasta.
Vasta
#48

Ehkki pole ise Turuplatsi teenuseid tarbinud ja ka loen seda rubriiki vahel väga juhuslikult, kuulub siiski antud juhul minu poolehoid Ishijupp`ile ja visible`le. Pealegi, reeglites on ju tõepoolest öeldud, et (antud kontekstis oluline osa "rasvases" kirjas):

dad Kirjutas:Turuplats ei ole läbustamiseks ja jms tühja jutu ajamiseks ning üks korrektne müügikuulutus peab sisaldama:
* uunikumistaatuses (vähemalt 25.a. vana) sõidukit või varuosi, mis on küll veidi uuemad, aga on täpselt identsed mingi 25-aastasele uunikumi osadega (nt 1989 valmistatud GAZ-51 plokikaanetihend, 1984 valmistatud Pobi rehv 6.00x16" vms)
Seega ei ole kasutaja visible kuidagimoodi eksinud vanusepiirangut puudatava reegli vastu! (Tõsi, tõesti polnud ta märkinud hinda, mis on tõepoolest reeglitega nõutud.) Ok, ma saan aru, et inimene on ekslik, aga vabandanud siis, taastanud kuulutus ja kõik oleks möödunud ilma suurema kärata. Nüüd aga tuli näiliselt tühjast asjast jälle selline inetu lahmimineSad

Dad aga on ka varem korduvalt kaasfoorumlaste halvustamisega, et mitte öelda solvamisega silma paistnud. Ja taastada on minu arvates mõtet igasugust tehnikat, mis aga kellegile huvi pakub. Ja huvitav, huvitav, miks on vene tehnika rohkem "saast" mistahes muus riigis toodetust??? Minu arvates on väga palju vene tehnikat, mida tasub taastada, esialgu aga vähemalt säilitada.

Vabandust, et julgesin minu jaoks veidi võõral teemal sõna võtta.

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#49

DAD. Kui sinu jaoks on vene tehnika saast,siis ei pea see ju teistele saast olema.Aga võib-olla on mõne jaoks lääne tehnika saast,aga ei pasunda seda kõigile,et oi kui jura jne.
Vasta
#50

Ei saa ka dad'i mõtteavaldustega päris nõustuda. Aga see selleks.
Teeksin ettepaneku mudijatele, et kui foorumi arendamine millalgi käsil, siis võiks lisada funktsionaalsuse, et teema avamisel avatakse vaikimisi ainult lugemata postitused. Muudaks sirvimise palju lihtsamaks.

Ärge ainult pahandage.. olen ka praeguse foorumiga väga rahul ja respekt kõigile, kes seda asja siin ajavad.
Vasta
#51

olen viimastel päevadel mitu korda üritanud enda mõnda postitusi muuta vigade paranduseks kuid pole õnnestunud. Miks ma postitusi muuta ei saa?
Kusjuures pole oluline,kus teemas ma muuta tahan.

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...
Vasta
#52

Mingi kala on foorumis. Muuda nupp vasaku hiireklahviga peale vajutades ei toimi.

Mine selle peale parema hiireklahviga ja vali "Open link".

Eks foorumi progejad oskavad vast öelda, millest selline "eripära" (vea ilusam nimi IT maailmas) on tekkinud...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#53

"Muuda" nupp toimib küll, ainult veidi imelikult: vajutades sellele, ilmub üks väike klots ja klõps tolle klotsi alumise poole peal viibki postituse muutmise lehele. Klotsi ülemise poole peal klõpsates ilmub mingi imelik valge ruut keset ekraani. Kõik ülaltoodu käib siis Firefox 1.0.x ja 1.5.x kohta.
IE-ga on jah ainuke võimalus hiire parema nupu all.

Teiste sõnadega - küllaltki keeruline süsteem, eriti algajate jaoks, ja lugupeetud moded-adminnid-progejad võiks ju seda veidi lihtsamaks teha, nii, et vajutad "Muuda" ja saad seda kohe ka teha Smile Jääks nii mõnigi küsitava väärtusega postitus (või koguni teema) olemata.
Kusjuures antud "kala" ilmuski alles koos viimase foorumiuuendusega.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#54

Kõigist nendest kaladest ollakse teadlikud. Hetkel üritatakse päris oma automoto server tööle saada ja sinna üle minnes saab ka kõik korralikult uuendatud!

Seniks aga pikka meelt!
Vasta
#55

svenson Kirjutas:Kõigist nendest kaladest ollakse teadlikud. Hetkel üritatakse päris oma automoto server tööle saada ja sinna üle minnes saab ka kõik korralikult uuendatud!

Seniks aga pikka meelt!
Ja millal see juhtub umbes?Rolleyes
Vasta
#56

Väike kaebus: ei saa vastata Volga ostusoovile ja ei lasta mul avatari vahetada. Õnneks viimasel ajal enam serveri ülekoormust ei esine. Ajaviiteks ikka lugeda saab ;-))
Vasta
#57

saphir Kirjutas:Väike kaebus: ei saa vastata Volga ostusoovile..
Mina küll saan vastata.Valin ostja telefoninumbri,mis oli kirjutatud
ostusoovi juurde,ja vastan niipalju kui kulub.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#58

The size of the uploaded file is too large.
140x105 on SUUR !!!
OK, las jääda endine.
Head Jõulu kõigile !
Vasta
#59

tahan ka teada kuhu kurat kadus minu teema.
tahan osta mosset mille vanus on isegi üle 25a ehk siis 408 ja vanemad 412-ned
hind ja kõik muu vajalik olema s.


nõuan selgitust

Bmw 750 ILA Highline 1992
Vasta
#60

Arvan, et arusaamatused teemade kustutamise suhtes, eriti turuplatsilt, on tingitud sellest, et ei ole päris üheselt mõistetavalt defineeritud mõisteid "vanatehnika" ja "uunikum".
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne