Küsimus modedele
#21

flanagan Kirjutas:Tegelikult ei saa ma üldse aru miks peaks siin foorumis kajastamist leidma sellinwe teema nagu  a´la "MIs bussid mis liinidel sõidavad."Ja seejärel vaimustusest kiljuda,et täna nägin sellist bussi sellise garaazi numbriga sellel ja sellel liinil liikumas.Ja mis siis? No las sõidavad,mis seos on neil sõidukeil vanade autodega?
Tervitades,Flanagan
Ehkki ka minul on suhteliselt ükskõik, missugusel liinil missugust numbrit kandev buss/tramm/troll sõidab, ei saa ma ausalt öeldes siiski sellisest vingumisest aru. Kui see teema kellegile huvi pakub, siis las ta olla peale, ega see ju kedagi ei sega ka. KEEGI EI KÄSE JU HUVI MITTEPAKKUVAID TEEMASID LUGEDA!


Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#22

Sillu Kirjutas:
flanagan Kirjutas:Tegelikult ei saa ma üldse aru miks peaks siin foorumis kajastamist leidma sellinwe teema nagu  a´la "MIs bussid mis liinidel sõidavad."Ja seejärel vaimustusest kiljuda,et täna nägin sellist bussi sellise garaazi numbriga sellel ja sellel liinil liikumas.Ja mis siis? No las sõidavad,mis seos on neil sõidukeil vanade autodega?
Tervitades,Flanagan
Ehkki ka minul on suhteliselt ükskõik, missugusel liinil missugust numbrit kandev buss/tramm/troll sõidab, ei saa ma ausalt öeldes siiski sellisest vingumisest aru. Kui see teema kellegile huvi pakub, siis las ta olla peale, ega see ju kedagi ei sega ka. KEEGI EI KÄSE JU HUVI MITTEPAKKUVAID TEEMASID LUGEDA!

Sillul õigus. Mind ka näiteks ei huvita kuidas keegi pani oma IZi või koprovetži kokku. Kõik ei saagi meeldida inimestele ning foorum on ikkagi jaotatud info kogum. Kui bussid (ka. trolli- ja trammibussid) on vanad ja leiavad siin kajastamist, siis võiks sama hästi ära kajastada ka see mis huvitab seltskonda. Need keda huvitavad numbrid ja liinid, neid pole ju vähem. Neid on kenast. Ju nad siis leiavad neis midagi, rohkem tolerantsi mitte suhtumist, et " mulle ei meeldi, kadugu "

Vajad enda autost pilte ? Saame kokkuleppele ! Küsi varajasemaid töid.
Vasta
#23

fic Kirjutas:Kõik ei saagi meeldida inimestele ning foorum on ikkagi jaotatud info kogum. [...] ... keda huvitavad numbrid ja liinid, ... neid on kenast. Ju nad siis leiavad neis midagi, rohkem tolerantsi mitte suhtumist, et " mulle ei meeldi, kadugu "

Las see teave olla, kui tal kindel siht- ja huvigrupp on. 10-15 aasta pärast on sellel teabel endal juba ajalooline väärtus (eeldatavasti see digikujul siiski säilib). Foorumi tekstimahu siigsuure hulgaga ei tohiks ju probleeme olla?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#24

Üldiselt ootan siiani veel enda küsimusele vastust.
Ei jõua ikka kohale, et mis võis küll modesid segada ? Arvan, et paremat kohta Zaz juppide müügiks küll pole, siin palju inimesi kes soovivad taastada autosid ja paratamatult läheb juppe vaja, on ju Zaz ka 25 aastat vana. Mõistmatu käitumine modede poolt.
Vasta
#25

visible Kirjutas:Üldiselt ootan siiani veel enda küsimusele vastust.
Ei jõua ikka kohale, et mis võis küll modesid segada ? Arvan, et paremat kohta Zaz juppide müügiks küll pole, siin palju inimesi kes soovivad taastada autosid ja paratamatult läheb juppe vaja, on ju Zaz ka 25 aastat vana. Mõistmatu käitumine modede poolt.

Tõesti ei tea, kuna mina pole kuulutust olevana näinud. Äkki postitad uuesti? Kui 25.a. vanus ja muud reeglid on täidetud, on ju korras.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#26

visible Kirjutas:Üldiselt ootan siiani veel enda küsimusele vastust.
Ei jõua ikka kohale, et mis võis küll modesid segada ? Arvan, et paremat kohta Zaz juppide müügiks küll pole, siin palju inimesi kes soovivad taastada autosid ja paratamatult läheb juppe vaja, on ju Zaz ka 25 aastat vana. Mõistmatu käitumine modede poolt.

valdo Kirjutas:Ehk siis üks korrektne müügikuulutus:
- peab pakkuma uunikumistaatuses (vähemalt 25.a. vana) sõidukit või varuosi, mis on küll veidi uuemad, aga on täpselt identsed mingi 25-aastasele uunikumi osadega (nt 1989 valmistatud GAZ-51 plokikaanetihend, 1984 valmistatud Pobi rehv 6.00x16" vms);
- peab sisaldama viite müüja kontaktandmetele (e-post, telefon, foorumi privaatsõnum vms);
- peab sisaldama hinna;
- ei tohi sisaldada ärhvardusi ega meelitusi (nt "muidu saadan emeksisse", "ilgelt mõnus masin" vms), samuti ka ostjat eksitavat teavet (nt nimetatakse kokkujooksnud mootorit mootori pisirikkeks vms);
- võib olla postitatud ainult turuplatsi alla, ei mujale.

Kui kuulutus vastab eeltoodud reeglitele, siis jääb ta alles.

Tundub et sul puudus HIND!
Vasta
#27

No aga miks ma peaksin panema sellistele asjadele hinna mille väärtust isegi umbkaudu ma ei tea, las parem pakuvad need siis selle hinna kes ostavad. Nii kõigil parem.

Aga noh eks te siis näidake oma võimu ja nokkige iga asja pärast.
Vasta
#28

968M ei ole veel 25 täis ja sinu eelnevad postitused ei anna ka alust arvata, et sa palju parem oled kui üks rullnokk. Sorry but as simple it is.
Kui on tuntud nägu, siis antakse talle ka vahel andeks reeglite rikkumised, mida teistele ei antaks. Mis on lubatud Jupiterile pole lubatud härjale...

Dad.
Vasta
#29

No jah, ei viitsi vaielda, kui ei saa siin müüa siis ei saa.
Ja btw, kui ma oleks rullnokk siis usu mind, ma ei sõidaks enamvähme org. konditsioonis 72. aasta masinaga.
Vasta
#30

dad Kirjutas:968M ei ole veel 25 täis...

Tegelikult lendab aeg kiiresti. 968M tootmist alustati 1979 aga praegu on aasta juba 2006. Nii et ka "uus" seebikarp sapakas on juba üle 25 a. vana, midagi ei ole teha.
Kuigi jah, tootmine lõpetati 1994 ja see oli küll nagu eile.
Vasta
#31

[quote=dad]
968M ei ole veel 25 täis ja sinu eelnevad postitused ei anna ka alust arvata, et sa palju parem oled kui üks rullnokk. Sorry but as simple it is.
Kui on tuntud nägu, siis antakse talle ka vahel andeks reeglite rikkumised, mida teistele ei antaks. Mis on lubatud Jupiterile pole lubatud härjale...

Erhhmmmm, kasutasin otsingut ja lugesin visible eelnevaid postitusi teistes teemades, midagi rullnoklusele viitavat või ka muidu pahatahtlikku mul ei õnnestunud leida! Ehk dad põhjendab oma solvava alatooniga märkust?

968M on tootmises kauem kui nõutav 25 aastat, seega ämber kuulub kustutajale. Kas poleks kenam ja inimlikum vabandada eksituse pärast, mitte kasutada "parim kaitse on rünnak" meetodit?

Quod licet Jovi non licet bovi- no comments, kuid minu arvates VÄGA vale taktika, vähemalt foorumis kasutamiseks!
Vasta
#32

Ishijupp, lõpeta ükskord ära, kedagi* ei koti su virin.

--
* Ma ei ole enam Automoto moderaator, seega kajastab ülaltoodud lause sajaprotsendiliselt minu isiklikku seisukohta.
Vasta
#33

Kulla Jesper, sinu isiklik seisukoht ei "koti" ka mind raasugi- sinu ajuvabalt agressiivne stiil (et mitte öelda mentaalselt häiritud) on tuttav juba ammu, seega sa ei üllata millegagi. Mine parem uuri radiatsiooni mõju floorale, saad ise targemaks ja foorum jääb risustamata.

Muide- ka mania grandiosa ei tundu sulle võõras olema:
<<kedagi* ei koti su virin>> ja <<kajastab sajaprotsendiliselt minu isiklikku seisukohta>> ... kõik- see olen mina???? Riik- see olen mina? Või omad sa tõesti kõigi foorumlaste mandaati nende nimel kõnelemiseks?

Sinu sõnakasutus lame, stiil üleolev ja solvav ja mõttevälgatused olematud- ühesõnaga sa ei ole mitte selle karbi säravaim kriit Big Grin

Aga nagu eelminegi kord soovisin: edu sulle su häirituses, sinu lahkumisega mode kohalt on see foorum kindlasti võitnud!
Vasta
#34

Kõrvaltvaatajana kuulub minu poolehoid antudjuhul visible'le ja Ishijupp'ile. Ei mõista Jesperi agressiivset joont ja dad'i lahmimist 25 aasta vanuse reegli rikkumise suunas. Enamik müüa soovitud juppidest on ju identsed juba 70. algusest toodetud Zaz' mudelite omadega ja selle kohta on reeglites öeldud, et uuemaid varuosi vanadele autodele võib müüa. Ja see hinna puudumine Garaazitühjendusmüükidel ei peaks ka probleem olema.

Kahju kui paar "isakest" kipuvad mõjuma tõrvatilkadena foorumi meepotis.

Olen rääkinud, iseasi kas need, kellele mu jutt suunatud oli, seda oluliseks peavad.
Vasta
#35

oeh, koledaks läeb see teema.

teades ise, kui raske on tegelikult "laisal linnainimesel" näiteks M2140-le juppe leida, võtsin omale õiguse teema taastada:
http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=16856

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#36

visible Kirjutas:No aga miks ma peaksin panema sellistele asjadele hinna mille väärtust isegi umbkaudu ma ei tea, ...

Aga noh eks te siis näidake oma võimu ja nokkige iga asja pärast.
Hind tuleb panna sellepärast, et foorumi reeglid näevad nii ette.
Siin on ehtne näide sellest, kuidas massi survel rikutakse reeglit. See mass oleks pidanud siis ennast näitama, kui reegel kehtestati.
Üleolevat juttu ja tänitamist loen mina välja mõlema osapoole postitustest.
Kui see müüginimekiri tahetakse ikkagi üles jätta, siis peaks kaotama selle hinnapaneku reegli. Korraga need ei sobi mette.
Teine võimalus on Visible'l ikkagi hinnad taha panna.
Vasta
#37

Olen Motamehega nõus- kui reeglid on kehtestatud, siis tuleb neid täita. Aga ilma härgade ja jupiterideta. Või kui osad foorumlased on härjad ja teised jupiterid, siis olgu ka härgade/ jupiteride jaotus kõigile teada.

Muide- postitus ei kustutatud mitte hinna puudumise tõttu, vaid ekslikult vanusekriteeriumit kasutades ja minu lugupidamine 13piisab vastu, et see taastati.

Motamees- pane otsingusse kasutaja "visible" ja loe tema postitusi. Minu arusaamist mööda väga rahulikud ja viisakad postitused. See mind kõige rohkem vihastaski- kaasfoorumlase postitus kustutati valel põhjusel ja kui ta julges põhjust küsida, siis saab täiendavalt pangetäie soppa kaela.

Minu (ja kindlasti paljude kaasfoorumlaste) parimat arusaamist mööda peaks moderaator olema inimene, kellel jätkub printsipiaalset suhtumist VÕRDSELT kõigile foorumlastele, omab kõrgendatud õiglusmeelt ja ei tunne vajadust demonstreerida igal sammul oma privilegeeritud seisust siin foorumis. Enamus siinsetest modedest vastavad sellele kirjeldusele, mõned mitte. Mul on siiralt hea meel, et Jesper modede hulka enam ei kuulu- IRL võib ta olla respekteeritud inimene ja hea spetsialist, siinsete postituste tooni alusel võib aga arvata, et tegemist on lapselikult üleoleva, komplekside küüsis vaevleva inimesega.  
Vasta
#38

Pole küll ise Turuplatsi teenuseid (seni) kasutanud ning üleüldse loen seda alamfoorumit suht vähe. Seda teemat ja vaidlust lugedes tekkis aga küsimus, kas siis ka pakkumine stiilis "hind kokkuleppel" on/ei ole aktsepteeritav? Nendes reeglites on juttu ainult teemast "hind paku ise"...
---
Teise asjana võiks ära jääda ka teemade seosetu/eelhoiatuseta hakkimine, v.a muidugi juhtudel kui vaieldav teema läheb sada ja kaheksakümmend kraadi vastupidiseks võrreldes teema üldideega. Pigem teeb asja käsitlemise (minu jaoks) ebaülevaatlikuks see, kui midagi on täiesti x kohalt katkestatud ning teise teemasse lükatud. Samuti ei arva ma, et ilmtingimata peaks poolitama teemasid, mis on oma 230-250 posti kogunud vaikselt, mitme aasta jooksul (konkreetne värske näide Uunikumid raudteelt-264 posti 26 kuu jooksul ja nüüd pooleks löödud).

Siin hästituntud vene tehnikafoorumis (RCForum) on täpselt üks kaheosaliseks läinud teema, kõneleb see autoremonditehastes toodetud bussidest ja postitusi kahe teema peale on seal kuskil 3000 kandis...
Vasta
#39

mrali Kirjutas:Teise asjana võiks ära jääda ka teemade seosetu/eelhoiatuseta hakkimine.
Äkki tasuks kaaluda mitmeosalised teemad taastada uuesti üheks. Tõesti on halb otsida hakitud teemadest vajalikku infot.
Vasta
#40

Sain oma 31 aastat vanale uuele kõrvikule kaks uut originaalrehvi vägagi  mõistliku hinngaga, seda kõike tänu kasutajale `visible`.
Temaga privas, telefoni teel ja näost näkku suhelnuna, võin kinnitada, et tegu kõike muud kui rullnokaga.
Vähem eelarvamusi ja rohkem tolerantsi!!!
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne