t25 elektriskeem
#1

ega kellegil t25 elektriskeemi pole?
ette t2nades.
Vasta
#2

T-25A3
[Pilt: t25aelekter22cj.th.jpg] [Pilt: t25aelekter16hs.th.jpg]
Vasta
#3

Vana teema küll kuid tõstame päevakorda. Sai endal traktorile väheke uuenduskuur tehtud ja nüüd vaja infi.

Ega keegi ei oska (ei ole kohanud) kuskil müügis uut t25a juhtmestiku. 30aastat vana juhtmestiku uuenduskuur näib mul hetkel mõtetuna, kuna juhtmed on väga rabedad ja nende väljavahetamisega kardan, et kergem/parem oleks uuendada juhtmestik tervenisti.

Teisalt ega keegi ei oska öelda kas t25a ka värvislist elektriskeemi on?
Eesti keelsetes raamatutes Otto Õun,Aivar Õun "Traktor T25a" on pandud vaid mustvalge skeem, millest ma täpselt veel jagu ei saa, kuigi seletused juures.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#4

otsin ka ise 25-e kaabeldust.võru trakt. poe omanik ütles,et nõudlus on ülisuur,kuid tehas miskipärast ei tahtvat antud jubinat väljastada.miskit ta vist siiski sahmerdab,soovitas 2-3 ndl. pärast läbi astuda.kuid kui kuskil müügis on,sooviks endalegi üht komplekti.

i´m the fucking piledriver...
Vasta
#5

arvan, et kui käid Tartus näiteks Tameost Jalaka tn.läbi saad niipalju juhet ja värvilist traati, kui tahad ja isegi õlikindlat müüvad. ise pead ainult natuke traageldama ja hoiad ikka palju pappi kokku. Pead ainult pigistamiseks tangid ostma kõik ok. Kui aega oleks aitaks mõne õlle eest ka traageldada ja tangid on ka olemas.
Vasta
#6

saad niipalju juhet ja värvilist traati, kui tahad ja isegi õlikindlat müüvad. ise pead ainult natuke traageldama (defineeri,palun)

kas juhtmed on suka sees?kas juhtmed on õige pikkusega?missugune näeb välja armatuurialune juhtmepundar?määne on süüteluku juurde minev punt?

või viin vana kaabelduse sinna,ja tehakse identne koopia?

i´m the fucking piledriver...
Vasta
#7

st, et käsitööd on palju,võtad vana juhtme otsast ära ja hakkad sellega teise otsa minema, samal ajal seod vana juhtme külge, uue juhtme ja nii, kuni kõik juhtmed on vahetatud. Tameo müüb kahjuks ainult kaablit ja kimpu sidumisega nad ei tegele. Vaevalt, et uued juhtmekimbud ka suka sees on, pigem mingis plastikkestas (polüvinüültoru, veneajal oli igas poes) ja seda asendab suht hästi isoleerpael, kui ei saa vanast kimbust uut juhet läbi tömmata.
Vasta
#8

Penn Kirjutas:saad niipalju juhet ja värvilist traati, kui tahad ja isegi õlikindlat müüvad. ise pead ainult natuke traageldama (defineeri,palun)

kas juhtmed on suka sees?kas juhtmed on õige pikkusega?missugune näeb välja armatuurialune juhtmepundar?määne on süüteluku juurde minev punt?

või viin vana kaabelduse sinna,ja tehakse identne koopia?

Vaata asi selles, et originaal juhtmestiku hind (võttes juhtmete kulu ja rüüsi kulu (nb seda valget rüüsi suht palju veel saada, mis originaaliski on.) JA lisades juurde töökulu siis hindtuleb ikka sinna paari tuhande kanti;S. Samas originaali ehk loodab odavamalt saada.
Samas vana kätte saada on ka igavene jebla. armatuuri veel lammutab laiali, poriplekid ka peab veidi kõrgemaks tõmbama et juhtmed alt kätte saada. (enamikel on ju käigukasti külge klambritega see juhtmestik ühendatud.
Poriplekkide külgedelt jookseb kaks juhet mida raske kätte saada, kuna see vana valge rüüs on väga vilets painduma väga tihedas kohas;S
Eest geneka,tempnädiku,esitulede ja muud juhtmed saab kergemalt kätte;S

Kui juba jutuks läks juppide saamisest, siis ise otsin veel taga tagaporitiibade patjasid 4+4tk mitte ühestki poest pole saada.


Juhtmestikust.
Ise olen küsinud ka kõikjalt poest. Võru pood annab juhtmestiku saabumisest märku juba aastast 2004, kui ma eelmist traktorit ehitasin, siis oli sama jutt. Samas ega nemad ei saa ka muud teha kui lubada, et ehk saab. Samas t25a juppidega tegeleb rohkem tsirguliina. HInnad ka on soodsamad kõvasti. 3-400sel jupil ikka 50eeki soodustust ja kui asju rohkem tuleb jääb omale rohkem raha. Tartu poed on kõik võru edasimüüjad.
Sauelt olen ka uurinud juhtmestiku ei midagi;S.

http://vk.life.ee/
http://www.walvar.com/index.htm
http://www.kioti.ee/kontakt/index.html

Juhtmestikust veel niipalju, et võiks ju ise ka sellega mässata, kuid õigeid otsi on maru raske saada viimasel ajal;S Tänapäeva juhtmeotsad on maru nadid kuna traktor on ikka oksudeeruvas keskkonnas;S Loe niiskega (kevadel-sügisel tehakse temaga enamik tööst) Tänapäeva juhtmeotsad ei taluks seda eales, olen katsetanud neid juba 5 aastat traktori juures ja pean mainima, et nuhtluseks endale.
Seega et saada korralik juhtmesik kaku vana maha ürita vanad juhtmeotsikud tervelt kätte saadaja siis uuele juhtmesikule külge panna. Hui see võtab tohutu aja ja pakun et selle juhtmestiku õmblus on miinimum 20töötundi siis ja kes elektrikutest hakkab alla 100eeki tund tööd tegema. Samas põllumees koonerdab iga sendi pealt.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#9

st, et käsitööd on palju,võtad vana juhtme otsast ära ja hakkad sellega teise otsa minema, samal ajal seod vana juhtme külge, uue juhtme ja nii, kuni kõik juhtmed on vahetatud.

vat see ongi see töö mida ma ei taha.pealegi on plastiktoru/sukk omadega suhteliselt pilbasteks.

huvitav,kas tõesti seisab asi tehase taga,või ei viitsi eestlased jännata.tekkis mõte minna huvipärast suure sõpruslinna aluksne poode puistama...

i´m the fucking piledriver...
Vasta
#10

Teema on rohkem selles, et vladimiri tehas on rohkem spetsialiseerunud uuematele mudelitele. Loe vtz 2048 jne. T25a on aga niivõrd vana, et keegi ei viitsi temaga tegeleda;S kahjuks. Kuna hetkel mul endal ka kiiremad ajad ja ei saa sellega tegeleda;S Siis jätsin traktori ehituse paariks kuuks eemale, kuid hea arusaadava skeemi puhul võiks peale jaanipäeva endal küll juhmestikku punuma hakata- kõige hullem töö see polegi. Oma paar nädalavahetust või siis paar ööd (suvel teadupärast ööd on jahedamad ja segajaid vähem;D)

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta
#11

Juhtmestikust veel niipalju, et võiks ju ise ka sellega mässata, kuid õigeid otsi on maru raske saada viimasel ajal;S Tänapäeva juhtmeotsad on maru nadid kuna traktor on ikka oksudeeruvas keskkonnas;
Sellega olen päri,et nadid otsad aga ma ei mäleta, kust ostsin ja ausalt jube head , mingi Tallinna pood oli,mõned lausa hõbetatud.
Seega et saada korralik juhtmesik kaku vana maha ürita vanad juhtmeotsikud tervelt kätte saadaja siis uuele juhtmesikule külge panna. Hui see võtab tohutu aja ja pakun et selle juhtmestiku õmblus on miinimum 20töötundi siis ja kes elektrikutest hakkab alla 100eeki tund tööd tegema. Samas põllumees koonerdab iga sendi pealt.
Õmblusega on selline lugu, et oleneb oskustest, ise topin ma juhtmeid igapäev.
Samas t25a juppidega tegeleb rohkem tsirguliina.
Pole seal käinud äkki annab keegi mingeid vihjeid, kus asub täpsemalt. Käiks vaataks poe üle.
See on tõsi, et keegi ei viitsi nende kimpudega tegeleda, kuna nõudlust ei ole. Jõgeval (tuttav rääkis aasta tagasi või rohkem )tehti, aga omahind oli suht kõrge.
Vasta
#12

auk_ Kirjutas:Sellega olen päri,et nadid otsad aga ma ei mäleta, kust ostsin ja ausalt jube head , mingi Tallinna pood oli,mõned lausa hõbetatud.

Tartus ringteel olen kohanud korralike juhtmeotsi. Samas hind oli ka armas- mälu järgi kas oli 7eeki tk vms. Ringteel autokaupluses, nimi ei meenu hetkel. Samas poes müüakse kõiksuguseid autokaupasid alates katuseboxidest lõpetades autoakudeni. Peaks olema tähe ja ringtee ristis.
Kui kunagi jõuan "viitsimiseni" teen juhtmestiku ära.

auk_ Kirjutas:Õmblusega on selline lugu, et oleneb oskustest, ise topin ma juhtmeid igapäev.
Samas t25a juppidega tegeleb rohkem tsirguliina.
Pole seal käinud äkki annab keegi mingeid vihjeid, kus asub täpsemalt. Käiks vaataks poe üle.
See on tõsi, et keegi ei viitsi nende kimpudega tegeleda, kuna nõudlust ei ole. Jõgeval (tuttav rääkis aasta tagasi või rohkem )tehti, aga omahind oli suht kõrge.
Vaata üleval andsin 3 linki. Seal üks on ka tsirguliina aadress.
http://www.walvar.com/index.htm
Mässan siin ise just hetkel t25a juppidega seega hästi kursis mida kuskil müügilWink

Jõgeva kohta käivad vaid jutud. Tegudeni ei ole mehed igatahes jõudnud- vähemalt suurematesse massidesse. Vastasel juhul oleks ka juhtmestik minuni jõudnud. Siiamaani üritanud kõikidesse kohtadesse kuulutuse üles panna (loe põllumajanduspoodidesse) et otsin juhtmestiku.
KUid ei kippu ega kõppu viimaste aastatega täielik vaikus kõikjal.

On suur vahe, kas elada aastas 1980 või nostalgitseda aastat 1980.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne