Teave käsifreeside kohta?
#1
Exclamation 

Mul on koolis vaja teha referaat käsifreeside kohta aga ma ei leia materjali... Kes saaks aidata... Mul oleks vaja lehekülge, kust saaskin jutu võtta käsifreesidee kohta. Kõik pakkkumised on oodatud.
Vasta
#2

http://www.dremel.com/
Vasta
#3

Mul oleks vaja eesti keelset lehekülge
Vasta
#4

Kupi Kirjutas:Mul oleks vaja eesti keelset lehekülge

1. Võta lahti ülemaailmne otsisüsteem Google www.google.com
2. Sisesta sinna sõna "käsifrees"
3. Vaata kõiki lehti, mille ta leidis - äkki saad neid kasutada (konkreetsel näitel leiab ta 176 lehte, millest 44 on tema heureistilise roboti arvates unikaalsed)
4. Kui Sul on vaja mingit kirjatükki teha, kasuta neid materjale, viidates nende aadressidele ja autoritele vastavalt osundamise headele tavadele ja autorikaitset reguleerivatele õigusaktidele.

Sinu eest ei pea kaasfoorumlased tehnilist musta tööd ära tegema!!!

Ja lõpuks - ei tasu imestada, kui netist põhjalikku eestikeelset teksti välja ei tulegi. Sest kes peaks selle üles panema napilt ühe miljoni suuruse rahva jaoks? Enamik põhjalikke tööriistakasutajaid oskavad muide ka võõrkeeli. Siis jääb üle ainult külastada raamatukogusid (ning tegelda hiljem skaneerimise, OCR-tekstituvastusega) või hakata ingliskeelseid veebilehti tõlkima/refereerima...

Ja eks reaalse teabe otsimise ning kokkukogumise töö teeb ikka see, kel endal seda vaja on (nt kel vaja selle kohta referaat koostada).




Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#5

Ma olen k2ik läbi otsind!
Vasta
#6

Referaadi tegemine ei ole copy-paste meetodil piraatlus. Soovitud teemaga lehe pead vast Eesti internetimaastikule ise tekitama. Teema on ju päris põnev (õieti pead Sina selle põnevaks rääkima) ja väljakutse huvitav .

[Pilt: 7484db8.jpg]
[Pilt: 3276b1b8.jpg]
[Pilt: 300_pd.jpg]

Siin Sulle kolm totaalselt erinevat tööriista, mis kõik käsifreesi nime kannavad. Alustuseks peaksid kõnealuse asja eesti keeli lahti seletama (et misasi ta õieti on, kustkohast nisuke nimi) siis seletama mis freesiga teha annab ja lisaks ülevaade erinevaist isendeist ja tüüpidest mis ilmas sellist nime kannavad. Saad lisada pilte noist erinevatest riistadest ja töödest, mis nendega tehtud.
Kuna Sul internet laua pääl, on ju elu kuigivõrd lihtsam. Kasuta otsinguid, loe ettejuhtunud teemasid ja tee kokkuvõte. Tükk tööd aga seda sääl koolis peaksidki õppimaToungue (uimaolenvastikirisejaCool )

Jõudu tööleSmile

loll on loll olla.
Vasta
#7

Olen kaasfoorumlase iiifffar'iga 100% nõus. Lisan vaid seda, et referaadis on reeglina lubatud ka tsiteerimine, kuid sel juhul tuleb kasutada häid ja üldtunnustatud viitamise tavasid ja mitmeid erinevaid allikaid. Ning sel juhul on töö olulisimaks tulemuseks omasõnaline võrdlus/järeldus materjalidest.

(Olen ligi 15 aastat erinevates kõrgkoolides õppejõutööd teinud ja mulle on oi-kui-palju referaate tehtud. Olen ka copy-paste-mehi palju läbi kukutanud.)

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#8

Tulles nüüd Kupile veidike appi ja üritades rahuldada enese uudishimu, siis kas keegi oskab targaste öelda, et kustkohast too freesi nimi eesti keelde on tulnud? Netisõnastikest palju abi pole ja oma kirjavara on kas kaugel või sügaval kastides. Sellel lingil leidsin nisukese ladina moodi sõna nigu pheresis, mis võiks tähendada miskit "ärakaotamist". On keegi targem?

loll on loll olla.
Vasta
#9

Jah ,käsifreese on ka nii erinevaid . Kõik ka erinevate tööde jaoks .
Puidule ,palkmajade palkide ettevalmistuseks , metallile , keevisõmbluste
mahalihvimiseks . See on niiiii lai mõiste . Valikut Sul on !
Materjale saad kasvõi esimesest ettejuhtuvast tööriistapoest :
Satter ,Stokker ,Merec jne .


v
Vasta
#10

IIIFFFAR Kirjutas:Tulles nüüd Kupile veidike appi ja üritades rahuldada enese uudishimu, siis kas keegi oskab targaste öelda, et kustkohast too freesi nimi eesti keelde on tulnud?

Pakuks, et saksa keelest. Seal on selle tööriista nimi die Fräse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne