K:rasvanöör.
#1

Kasutasin foorumi otsingut nii ja naa pidi, aga oma küsimusele, ma sealt vastust ei suutnud välja pigistada. Nimelt, probleem on selles, et sai gaz 21-l(mootor mille kallal tegevus toimub on g24 oma, aga see kuulub g21 oma vastu vahetamisele, kui ükskord tollel kapp tehtud.) rasvanööri vahetamise protseduur ette võetud. Mootor pilbasteks, vana nöör välja, uus sisse, mootor kokku(peaaegu) ja nagu laks vastu kuppu: väntvõll kinni, isegi käsivändast lükates ei käinud ringi. Sai jälle kõik pinge alt vabastatud ja viga otsitud. Alguses kartsin, et saaled said valesti tagasi, aga probleem oli rasvanööris. Ma olin ta kinni keeranud enam-vähem sama kõvasti kui vana lahti kruvides kinni oli, aga et kinni keerates väntvõll ringi käiks jäi rasvanöör väga lõdva pinge alla.
Kuna ma ei ole rasvanööri ekspert(esimest korda vahetan), siis küsin nõu targematelt. Kas uus rasvanöör lihtsalt kleebib alguses liiga palju? Kas peaks lihtsalt nööri kinni keerama nii, et starter jõuab võlli ringi vedada ja pärast pingutama? Üks mõte oli õli vahele panna, aga see on loogiliselt rasvanööri eksisteerimis põhimõtte vastane(eriti tark lauseToungue). Või tuleb seda nööri kuidagi kiudu mööda panna?

Milles see kala siis on?
Vasta
#2

Oma Jaguaril seda vahetades küll mingeid probleeme ei täheldanud....Kusjuures uus nöör oli tõepoolest jubepaks ja tundus, et ta elu sees sinna oma kohale ära ei mahu.
Aga mahtus ja ei takistanud midagi...

Mina kahtlustaksin ikka saalesid...
Vasta
#3

Kas nööri pooled ikka sai tihedalt pesasoone põhja koputatud?
Vasta
#4

[quote=stihl]
Mina soovitaks tänasel päeval rasvanõõri asemel teflon punutist- hõõrdetegur kordades parem, pole küll originall aga samas näeb välja suht sama sugune
Vasta
#5

stihl Kirjutas:Mina kahtlustaksin ikka saalesid...

Saaled on nii kõvasti kinni keeratud, nagu nad olema peavad ja asi käib ringi.
Vasta
#6

Vända kaelale tuleb ikka näpuga pisut õli panna. Kuival pinnal ei libise miski.
Vasta
#7

No ei usu ma seda juttu kohe mitte. Kogemustele tuginedes pole sellist asja siiani juhtunud. Küll juhtus GAZ 24 esmakordsel kokkupanekul sarnane lugu, kui saaledega sai tiba nihu pandud.
Vasta
#8

Ma ei usu ka seda nööritakistamise juttu...

Kas Sa tahad öelda, et kui nööri ära võtad, siis vänt käib ringi ja kui nööri tagasi paned, siis pidurdab nii, et ei ole võimalik ringi ajada....????

Come on, mütsike....Smile

Vasta
#9

Rasvanöör poob mootori kinni küll kui ei ole õige jämedusega või ei ole sellele õiget kuju antud.Rasvanööri paigaldamisel tuleb sellele kindlasti õli panna.On
olnud juhuseid kus nöör on tihkelt väntvõlli küljes ja nihutab selle paigast.
Oluline on jälgida nööri pikkuseid.Need peavad olema väga täpsed.Kui nöör lühike-oli tilgub,kui pikk-õli tilgub.Mina olen kontrolli mõttes nn nööri paku igaks juhuks veel ühe korra lahti võtnud ja vaadanud mismoodi nööri otsad jäänud on. Vajadusel korrigeerin,määrin kõik õliga kokku ja keeran kinni.

Igal korralikul maamehel peab olema vähemalt üks Moskvitš.
Vasta
#10

[quote=eno1]
Vanasti kasutati ka pumpade topendites rasvanõõri. Pingutamisel oli nõue, et seda tehakse töötava motoriga. seisvat ei tohtinud niisama pingutada.
Vasta
#11

Vabandan OT pärast
Kui mina oma elu esimest Gaz 21 mootorit kokku ladusin siis ei hakknud mul ka mootot enne ringi käima kui keerasin õlivanni kinnituspoldi tekstoliit rattast väljaSmile peale seda olen alati kõik poldi õige pikkusega pannud
Vasta
#12

probleem lahendatud...
Vasta
#13

inimloom Kirjutas:probleem lahendatud...

See teadmine, et sinul probleem lahendatud on, on tore tõdeda.
Ärgitan sind inimloom ka teistele teavitama probleemi lahendust kui sellist ja kuidas selle lahenduseni jõudsid.
Vasta
#14

Rasvanööri ja vända vahele panin natukene õli ja tunde järgi keerasin kinni... Isegi väike muutus pingutusastmes muutis vända pööramiseks vajaminevat jõukulu... Peale seda sai mootor kokku laotud ja käima pandud. Õli ei paistnud enam nööri vahelt välja voolavat. Vähemalt tol hetkel.
Lahenduseni jõudmisest nii palju, et kuna keegi siin foorumis mainis seda õli värki ja ma ise kahtlustasin ka seda probleemi, kuid ei olnud kindel, siis suurt peamurdmist enam ei tulnud...

Esmese korra kohta läks niigi hästi.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne