Mis auto?
#1

Kunagi ammusel ajal trammigaleriid uurides jäi silma üks pilt. Tollal ma vist foorumisse küsimust selle kohta ei esitanud, täna uuesti galeriisse sattudes tuli asi aga jälle meelde ja otsisin pildi jälle üles.
http://tallinn.mashke.org/kt4/113/11307.jpg
Huvi pakub siis teises reas seisev valge auto. Oleks nagu Volga, aga miks tal 4 tuld on ees? Prototüüp oli nelja tulega, aga tundub kuidagi väheusutav, et Volga prototüüp 20 aastat hiljem Tallinnas liikleb. Samas olen kuulnud ka mingisugusest kõrgest ametimehest, kes omas 4 tulega volgat.

Või eksin ma, ja tegu polegi Volgaga (võrreldes Moskvitsiga, peaks Volga vist suurem paistma?) vaid mõne importautoga. Pilt on tehtud 1988. aastal.

Vasta
#2

Arvan ,et tegu isearetusega. kunagi oli üks selline Pärnu-Jaagupi haigla ees ka, roheline universaal kui ei eksi, see oli küll paras "samodelnik"

Volgal on suured tuled ja kui need 2 kordistada siis naq satuvad liiga lähestikku, mis pole üldse ilus.
Vasta
#3

Mulle meenutab väga üht Jaapani autotööstuse toodet.
http://nelli.ikonia.fi/~crowncorona/inde...11&s=2&m=0
Vasta
#4

Rattakoobaste, aknaraamide, küljeliistu ning esipõlle järgi arvaks et W123 mersu. Sama kinnitaks ka iluvõre keskel püstine liist. Iluvõre ülemine osa võib olla ülevalgustamise tõttu mittenähtav. Aga mis põhjusel seal 4 ümmargust laternat paistavad, ei oska öelda Smile


Edit: paistab et pppp-l on õigus Smile Kuna pole oma silmaga sellise kerega Crowni kohanud, ei hakanud otsimagi Smile
Vasta
#5

Just see sama Jaapani auto ta ongi. Mina selles 100% kindel.

rockandroll
Vasta
#6

rockandroll Kirjutas:Just see sama Jaapani auto ta ongi. Mina selles 100% kindel.

Mina 100% kindel ei ole, aga 99% küll - liiga palju sarnaneb see Crown'iga.

1988 hakkas siiamaale juba vargsi Lääne autosid siginema, kuigi vaid üksikuid ja väga visalt. Aga ehk keegi kaasfoorumlastest mäletab valget Crowni Tallinna vahel tollal liiklemas - mina läbi udu nagu mäletaks isegi?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

valdo Kirjutas:1988 hakkas siiamaale juba vargsi Lääne autosid siginema, kuigi vaid üksikuid ja väga visalt. Aga ehk keegi kaasfoorumlastest mäletab valget Crowni Tallinna vahel tollal liiklemas - mina läbi udu nagu mäletaks isegi?

Eks neid uuemaid välismaa autosid liikus ikka 70ndatel ja 80ndatel kah, kuigi jah, nende kohtamine oli suur sündmus, eriti väljaspool Tallinna.
Ka selle pildil oleva Crowni must number (paistab et ei ole ka vana Soome number, mis oli lühem) viitab siinviibimisele varem kui 1983.

Meenub ka üks paari aasta tagune kuulutus ühe kirsipunase Crowni müügi kohta, mis väidetavalt oli Eestis 1976 aastast. Kahjuks ei käinud ise vaatamas, millega päriselt tegu oli.

Tallinna transpordi galerii, kust see pilt pärit on, on muidugi muljetavaldav.
Vasta
#8

Toyota Crown de Luxe.Tootmisaastad 1967 - 1971.Kerevariantidest oli
saadaval saloon,estate ja ute.Kokku tehti neid 352 882 tk.
[Pilt: 196771ms558qv.jpg]

1985 Lada 1300 SL
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne