Lugemissoovitus lastele: Kuidas ehitada mootorratast
#1

Tegin sisseoste kodu Rimis ja silma hakkas kirjandussektsioonis selline teos: "Kuidas ehitada mootorratast". Miks ta silma hakkas? Loomulikult sellepärast, et esikaanel oli Jawa. Mõtlesin, et vaatan sisse, ilmselt mingi tehnikakauge jura sees. Aga pidin väga meeldivalt üllatuma. Tegu on lasteraamatuga kus seiklusjutt on põimitud läbi mootorratta ehitamise loo. Lahti seletatakse kõik peamised tehnilised sõlmed. Mõtlesin igatahes, et kui ma olin 10 aastane, oleksin selle raamatu üle väga õnnelik olnud.

Mõtlesin, et jagan leidu, ehk saab mõni laps selle läbi omale tehnikapisiku külge. Smile

[Pilt: 2CKrQ2d.jpg]

[Pilt: qR60YF0.jpg]

Jawa 360 + Velorex 560, 2x Vaz 2121, ETKVL autoroller
Vasta
#2

Mul see raamat juba ammu olemas ja lapsega koos läbi loetud.


Soovitan.

Iseõppinud spetsialist - energeetika valdkonnas.
Vasta
#3

See on tõesti tore leid, eriti arvestades, et mees on ise oma raamatud illustreerinud. Tal teisigi taoliseid ägedaid tehnilist laadi lasteraamatuid. Lastekirjandus üldse on alahinnatud žanr, sest meil, täiskasvanutelgi, oleks sealt nii mõndagi õppida, kui teos hästi tehtud.
Vasta
#4

Saamas sarjas on auto, lennuki ja maja ehituse raamatud, lennuki oma ei ole eestikeelsena veel välja antud.
Vasta
#5

(20-01-2024, 20:09 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Saamas sarjas on auto, lennuki ja maja ehituse raamatud, lennuki oma ei ole eestikeelsena veel välja antud.
Naine just ostis poistele maja ehitamise raamatu samast sarjast ja tahtsin teha postitust aga näe- jõuti ette. Proovin mõne pildi teha ja saame arvama hakata, et mis marki ja mudelit autot ehitatakse. Nt tagasild on justkui sõltumatu tagavedrustusega aga ühe lehtvedruga.
Vasta
#6

Nt. Mis auto mootorit on kujutatud?


Vasta
#7

See on tõenäoliselt vana Škoda Octavia mootor. Toodeti neid 1959-71.
Täiendus: Samas Octavia peaks ikkagi 4 silindriga olema...
Vasta
#8

(21-01-2024, 17:16 PM)kaarelsi Kirjutas:  Nt. Mis auto mootorit on kujutatud?


Wartburgi mootor tundub.
Vasta
#9

Sarnane raamat kosmoseraketi ehitamisest.
Vasta
#10

(21-01-2024, 19:36 PM)Mart Laanelepp Kirjutas:  Sarnane raamat kosmoseraketi ehitamisest.
Natuke vanemale vanusegrupile:

https://www.kriso.ee/nasa-saturn-v-owner...38280.html

(ja neid on veelgi).
Vasta
#11

Wartburg i 3 silindrilised mootorid olid klappideta , 2 taktilised .
Vasta
#12

Mu teada kõik vanema aja 3-silindrilised olid 2-taktilised, nii mõlema poole sakslased, poolakad, rootslased, jaapanlased jne. Kui lugeda legendi, et selle raamatu tegemiseks sai ta innustust oma kogemusest 63 aasta Octavia ülesputitamisest siis võib järeldada, et illustratsioon on kunstniku fantaasia vili, sellist autot/mootorit ei eksisteeri. Alles uue aja 3-silindrilised tulid välja 4-taktilistena ...
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne