Mida kõike Eestimaa põldudel näeb...

Vägev pill sul.
Omal kogemus TECNOMA Laser 5200 32m laia poomiga. Paagi maksimaal maht 5600, paberite järgi 5200 ja 500l puhtavee mahtu.
Ainus eelis järelveetava ees on tema kõrgus ja parem läbivus muud eelised puuduvad. Tootlikkus oleneb tööpäeva pikkusest, minu isiklikk rekord oli 520ha ühe tööpäevaga ehk siis 1ööpäev ja paar tundi peale.
Keskmine tootlikkus oli 200l/ha lahusekuluga 20-25Ha tunnis palju oleneb põllu harimisest kui kiirelt kannatab sõita ilma masinat laiali lõhkumatta.
Mootor deutz 6sil ülelaadimisega intercooleriga 240hp
Tecnomal on 3käiku 1. 0-12km/h 2. 0-24km/h 3. 0-42km/h
Tsentraalmäärija olin ise tavotipritsiga, kõik puksid ja sõlmed olid juba tehasest tulles suure lõtkuga, 2aastaga suht kööga juba ja tuleb vahetama hakata.
Vasta

Vasta

Siiani on vist rekord kuskil 260ha. Rohkem põllumassiive ühes kandis pole ja kui sõitma hakkad, siis ei jõuagi palju. Vee ettevedu ja muud tegurid tõmbavad ka selle arvu väiksemaks. Keskmine jääb kuskil 160-170 kanti. Aga minu arust on seegi suur asi, arvestades seda, et iga post, mis poomile ette jääb võtab juba ca 2 minutit maha. Aga eks neidki tegureid ole omajagu. Praegu on pritsitud ~2300ha. Ehk siis Suviviljal/rapsil on ring peal. Pluss veel taliteraviljad, mis on ka mõned korrad üle tuisatud. Täna käisin maisi ka üle. Rööpmelaiust pidin ka muutma. Seekord läks 2.25 laiuseks. Jõle täpselt mahtus ära.
Eeliseid ei oskagi tuua täpselt. Puudustest rääkimata. Pole ennem üldse pritsimise praktilise poolega kokku puutunud. Noh, masin on siiski iseliikuv. Ei pea olema eraldiseisvat traktorit selle jaoks. Kuigi vaadates paagi mahutavust, siis mingi järelveetav vaat oli amazonel 11000 liitrit. Niiet Sellelgi võiks suurem olla. Pritsida on arvatavasti lihtsam, sest juhtimine on juba üli lihtsaks tehtud. Kõrguse ja läbivuse koha pealt olen maisalup-iga nõus. Mõned märjemad kohad on ikka rataste alla jäänud, aga veab ennast välja. Siiani pole probleemi olnud sellega.
Eile sai pihusteid puhastatud. Kuskil 2,5 tundi läks selle peale. Kõik lahti, 4x pesu ja kokku tagasi. Sektsiooni sõelad samuti. Uue suusa viskasin ka poomile külge. Eelmine sai veidra nurga all painutust tunda ja läks laksti puru.

Almost Again
Vasta

Põldudel ja heinamaadel võib praegusel ajal veel küllaltki palju vanemat rauda leida, tuletasin isegi lapsepõlve meelde ja lõgistasin vahelduseks latiga niita... Täpselt sama saast vikat nagu ma seda alati olen mäletanud. Kui üle tunni saad juba jutti niita ilma et midagi ära ei lagune siis on ikka kordaläinud päev Wink Eks tehasest tulles oli juba paras õnnetus ning aja jooksul on seda käkki veel hullemaks tehtud, latt on lühemaks lõigatud ning nüüd on masin ikka väga tasakaalust väljas. Enne niitmist vahetasin mõned terad ja panin uue kepsu, pool tuupi määret läks ka vahele. Oleks terve tuup läinud kuid tibla on unustanud alumisele võllile laagrite jaoks määrdeniplid teha, peab vist ise paar niplit paigaldama. Üldiselt on sellel niidukul mõtetult palju igasugused üleliigseid pukse ja liigendeid, mis juba uuest peast logisevad ja viimasegi töökindluse ära nullivad. 45minutit sain täna niita, seejärel tahtis tald niidukist eemalduda ja kepsu polt lendas samuti orbiidile, 20minutit remonti ja töö jätkus... hetkeks.

Orginaal tald kuluks ka tagavaraks ära, hetkel on küljes mingi vanema hobuniiduki malmist tald mis tegelikult on vähe tugevam kui orginaal, mis kunagi ümber puu puru sõideti...

Lati otsa peaksi veel korraliku suuna tegeme heina jaoks, hetkel kipub hein üle varisema.. Orginaal on kunagi jalga lasknud...

[Pilt: DSC_0251.JPG]

[Pilt: DSC_0252.JPG]

'Per cogo, non per mico' (Edasi kompressiooni, mitte sädemega)
https://www.facebook.com/Teedehooldus/
 Ulila Jäärada FB
Vasta

Silotegu täies jõus. Kusjuures sellega on parem silohoidlas haljasmassi laiali ajada kui seda teha suure traktoriga. Pärast suure traktoriga saab kinni tallatud.
[Pilt: Foto1400.jpg]
[Pilt: Foto1411.jpg]
[Pilt: Foto1388.jpg]
Vasta

[Pilt: large_28843995_bXNO.jpg]

Veel pole maha löödud
Vasta

[Pilt: large_28850665_Lymt.jpg]
[Pilt: large_28850671_r50e.jpg]

Veel pole maha löödud
Vasta

Paistab väga heast korra PRP-1,6 tegu olevat. Kas enda masinad või pildid kusagilt Eestimaa avarustest ?
Vasta

Pildid on Lõuna-Eestist! Ning otsesest seost minu ja omaniku vahel pole!

Veel pole maha löödud
Vasta

https://www.youtube.com/watch?v=vhg24V3I...21sK09Q_RQ

https://www.youtube.com/watch?v=SHlJrpkC...21sK09Q_RQ

Meil siin idaplokis sellist manti ka Big Grin
Vasta

Täna ajas üks kaastöötaja Jumzi käima, et pesuplatsis olevad augud kräpist tühjendada. Tuli lõunapaus ja läksin proovisin ka selle eluka ära. Goprod polnud kaasas, aga miski kaadri sain ikka. Paljudele Jumz pole nii imeriist, aga näitan ikka. 
No täitsa lõpp loom. Vaatamata sellele, et kangides on lõtkud nii suured, et hooletult hoobadega vehkides võid vasta mune saada, siis täitsa äge on sellega tõsta. Mulle küll meeldis. 
[Pilt: 0109021499a4f25.jpg]
[Pilt: 010902149708c47.jpg]

Almost Again
Vasta

Lp tehnikamees Sander Z, ära pane enam nii algelise kaameraga tehtud klippe.  Piinlik vaadata. Hea küll, meie saame aru, mis toimub, kuid võõrale on see ähmaste varjude liikumine??? Võrdle järgneva ksf Necroga ja tee järeldused. Seal pildi hüpleminegi omal kohal- näitab kuidas vene masina kabiini jõuab kogu vibra. Kus Jumz`l on suur radikapind, võib südasuvelgi kasukas üle kapoti olla. Mäletan et meie majandis olid ka Eo`dega Jumzid aastaringi talvevormis ja ülekuumenenemisest ei kuulnud!
Vasta

Ja üks silotegu ka purki pandud. Seekord siis korralikult kaameraga kaaderdatud. Ise olen liigendraamiga 9r-i peal. Eks video räägib enda eest. Kohati on suht vaikne, sest kaamera kaitsval korpusel oli kinnine tagakaas, mis ei lase vaiksemat heli läbi. Mingiaeg peaksin põllule saama suurema randaaliga. Eks siis püüab miskit uut jälle. 

Almost Again
Vasta

(07-08-2015, 00:24 AM)pen.skar Kirjutas:  Lp tehnikamees Sander Z, ära pane enam nii algelise kaameraga tehtud klippe.  Piinlik vaadata. Hea küll, meie saame aru, mis toimub, kuid võõrale on see ähmaste varjude liikumine??? Võrdle järgneva ksf Necroga ja tee järeldused. Seal pildi hüpleminegi omal kohal- näitab kuidas vene masina kabiini jõuab kogu vibra.

vabandust. see vist nii peen huumor, et lihtsurelikud ei saa aru?
või peabki nõnna aru saama nigu kirjas on? no siis ma pean sanderit lohutama, põle ullu kedagist. mulle vaalutamise vilmid meeldisivad. saab hea lahja reso valida ja joosevad peaaegu reaalajas arvutisse sisse, täitsa vaadatav. a vat igasugu hd ja muud peened miljon pikslit vilmid ja pildid on jämad asjad. lae teisu mitu tundi ja siis põle võimalik nii kribuks pressida, et korraga ekraanile mahuks.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne