K: Pobi uste aknaraamid - plekist või plastist?
#1

valdo Kirjutas:
robi Kirjutas:Pobi aknaraami liistud peaksid kõik plekist olema.

Osa on plastist, valdav enamik jah plekist.

Huvitav, kas keegi peale minu pole siis näinud plastist valmistatud Pobi aknaraame (uste omi)? Minu kätte on küll jõudnud nii plekist kui ka plastist raame... plastist küll palju vähem, aga mõned siiski. Aga nüüd selgub, et plastist olla haruldased ja väidetavalt ei ole tegu võibolla isegi tehasetööga?

Ma ei usu, et plastist raamid olid isetehtud (miks pidi neid tehtama?) või et nad olid Warszawa omad (neid autosid/osi nõukaajal liikus siin ikka pea olematu hulk).

Kes oskab kommenteerida?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#2

Täitsa huvitav.Minul ka ei ole õnnestunud näha plastraame. Mis liiki plastiga tegemist, kas ka see krdi karboliit?
Kuid III seeria pobisid ka plekist kerevärvi aknaraamidega.
Vasta
#3

Enne just Valdoga arutasime seda teemat ja tõde jäi välja selgitamata.

Ei ole meie kokku 9-l pobedal ühelgi plastist aknaraame olnud ega ühelgil mida olen näinud (neid kokku üle paarikümne). Kuna ise olen kokku/lahti pannud uksi siis tean kui suur pinge on aknaraamis sees (tihendid, ilutihendid) ja ei kujuta ette mis plastik seda kinni peaks. Kuhu peaks plastikusse kruvid keerama. Metallist variantidel on spetsiaalsed metallkinnitused sisse keevitatud. Plastikraam peaks aja jooksul ära istuma ja kõveraks minema. Ootan huviga teemale selgust kuna minu jaoks oli see suur üllstus et selliseid asju olemas on.
Ise pakuksin välja variandi et tegu on ikkagi warsava mingisuguste aknaraamidega mis ajajooksul Eestisse jõudnud.

Priit Kuldsaar
priit@made.ee
+372 510 9332
www.vanaautod.eu- kollektsioon piltidel
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne