Varem kasutusel olnud numbrimärkidest Eestis

Kui mõtlema hakata, siis mürki ma muidugi ei julge võtta, et need numbrid EAL kombinatsiooniga olid just mustad. Aga teatud eluloolisi fakte ja teie väiteid, et valged numbrid tulid 80ndal, kokku pannes see oletus tekkis. Ma lihtsalt ei saa Valgast hilisemaid asju kui 1980. mäletada.
Vasta

Kas keegi oskab kommenteerida sellist numbrit? (vaata manust)
Millal väljastatud?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Nn. valitsusauto number (min. nõukogu autobaasi auto) 80-ndatest. Valtsusautodel kasutati ka valge põhjaga numbrimärkidel endiselt vene tähti EST.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Vasta

04 algusega olid kõige wäiksemad tegelinskid.Mäletan küll vaid musti numbreid 04XX est (slavi tähed),valgeid mitte. Kas mitte seda seeriat ei antud ka välja kui suur numbripuudus oli?80 lõpul 90 alul olid valitsusmasinad EAO (rahwasuus Eesti Ajutine Omawalitsus) seeriaga.
Vasta

Valge põhjaga est (vene tähed) oli liikumas harva, ilmselt olid neil igapäevasõiduks EAO või EAM tagataskust võtta, aga veidi enne Eesti nr-de tulekut jagati seerija kasutamata lõpuosa 0430 või 0440 kuni 0500 kõigile kel vaja. Mälu järgi ZIL sadulveok ja vist ka üks autokraana sõitsid mõned kuud 04xx EST -ga ringi
Vasta

Paar täiendust hr. Valdo esilehekülje tabelile:
ESB (vn.tähed) - eraautod, ilmselt väljaantud kaugemates Eesti piirkondades ajaliselt koos ESA seeriaga Tln ümbruses
ESG, ESV ja ESE hakati ka peaaegu üheaegselt eri rajoonides välja andma. Nt ESG on Tallinnas palju numbreid, ESV ainult 00-01 > 03-00, ja natuke 7x 8x 9x (täpsemalt peast ei ütle) ESE ainult 84-01> 96-00.
ESL anti 00-01 > 50-00. Peale seda ilmusid Tln-sse 31-01 >45-00 ESK.
Ja peale neid tuligi 00-01EAK jne.
ESP (pravitelstvennaja-valitsuse)-on väljaantud ilmselt vähesel määral koos EST-ga. Fotodokument vt. vana ENE 1.kd Autode fototahvel ja seal olev GAZ-13 Tšaika.
Vasta

Paneks veel paar nüanssi juurde, mida siit teemast eelnevalt ei leidnud, loodetavasti ei korda kedagi

EAE asutuse autode mustad numbrid olid 1973

T 0000 EA valged numbrid olid 1989
X 0000 EA valged numbrid olid 1990/1991
Vasta

millega tegu? aastaks on 1930, must tekst sinisel taustal. ise pakuks et jalgrattanumber aga kindel ei saa olla.
number on kahepoolne (s.o number on mõlemal poolel), plekipooled kokku pandud. seest õõnes (rooste sees kõriseb).


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   
Vasta

muhfff Kirjutas:millega tegu? aastaks on 1930, must tekst sinisel taustal. ise pakuks et jalgrattanumber aga kindel ei saa olla.
number on kahepoolne (s.o number on mõlemal poolel), plekipooled kokku pandud. seest õõnes (rooste sees kõriseb).

Väga huvitav leid! Äkki on mingit sorti mopeedi-mootorratta number. 1930 autodele selliseid ei väljastatud ja poleks ka mõtet kahepoolsel.
Olen näinud pilti musta kirjaga helesinisest numbrist: PAIDE 20. Linna ja numbri vahel on väga väikselt kirjas aastaarv 1929. See samuti tuvastamata veel.

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

muhfff Kirjutas:millega tegu? aastaks on 1930, must tekst sinisel taustal. ise pakuks et jalgrattanumber aga kindel ei saa olla.
number on kahepoolne (s.o number on mõlemal poolel), plekipooled kokku pandud. seest õõnes (rooste sees kõriseb).
Jalgratta eesmine number, kinnitati esiratta mutri alla. Kasutaja Valdo avataril on ka samalaadne asjake näha. Suurem pilt siin.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta

valdo Kirjutas:1930te autonumbrid olid kujul 36/¤ A-0000
Seletus:
36 - aastaarv (iga aasta peale automaksu maksmist anti uus number)
/ - tegelikult horisontaalne murrujoon aastaarvu ja ¤ vahel
¤ - väljaandja templi jäljend numbrimärgil
A - identifitseeris linna/maakonna, A oli näiteks Tallinn
0000 - number, oli olenevalt välja antud numbrimärkide arvust ühe- kuni neljakohaline.

Pildil oleval masinal on riiklikuks reg.märgiks H-242. Tegemist tollase Raiküla Tuletõrje Ühingu esimehe Jaan Uudelt'i veoautoga Volvo. Pildil olev mees siis masina sohver, läbinud NMKÜ autojuhtide kooli ja sõitnud läbi pool euroopat, II MS ajal Joann Lombaku autojuht.

Huvitaks - kus kohas paiknes see Valdo poolt väidetud aastaarv?
.pdf uudelt-volvo.pdf Suurus: 100.55 KB  Tõmbamised: 354

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta

1939. aastast muudeti numbriplaatide formaat väiksemaks ja aastaarv kolis vasakust servast kriipsu peale:

[Pilt: v-132_1940.jpg]

http://www.eag.unicweb.ee/EW/Bussid/VAY/...940_km.jpg

Aastaarvu number oli nii väike, et tavasuuruses fotodel pole see harilikult loetav, on ainult aimatav. Näiteks:
http://www.eag.unicweb.ee/EW/safordv8_h-..._gj-eo.jpg
http://www.eag.unicweb.ee/EW/safordv8_h-..._gj-eo.jpg
http://www.eag.unicweb.ee/EW/saopelkapit...aa_pmm.jpg


Varasemast variandist ka siis üks näide:

[Pilt: o-100_1935.jpg]

http://www.eag.unicweb.ee/EW/sachevrolet...avm-au.jpg
Vasta

Selle helesinise värvi pärast seostasin ka seda jalgrattanumbrit sellega mis alloleval pildil. Suurust muidugi hindasin täiesti valesti. Kas Valdo jalgratal on kah Eesti aegne?
Sel juhul tekib mul kohe küsimus, et miks nad erinevad värvi poolest? Kas iga aasta uus värv?

Ja mis te arvate sellest PAIDE 20 numbrimärgist?


Manustatud failid Pilt (pildid)
   

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Sellest Paide 20 nr märgist arvan, et vast on hoopis tänava/maja siltBig Grin, tyeil seal Tallinnas ju on Paide, Türi jms tänavad. Jalgrattanumbrib vahetusid jah igal aastal vist, sellest ka foorumis mingis teemas juttu olnud, kas oli maksuga seotud?
Vasta

elideel Kirjutas:Kas Valdo jalgratal on kah Eesti aegne?

Loomulikult. Minu avataripildil olev jalgratas on 1922. aasta inglise "The King Alfred", numbrimärk kindlalt 1920ndate esimesest poolest (originaalvärviga ka seekord).

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta

kass Kirjutas:Sellest Paide 20 nr märgist arvan, et vast on hoopis tänava/maja siltBig Grin, tyeil seal Tallinnas ju on Paide, Türi jms tänavad.  Jalgrattanumbrib vahetusid jah igal aastal vist, sellest ka foorumis mingis teemas juttu olnud, kas oli maksuga seotud?

Tead, mul käis endalgi selline mõte korra peast läbi Smile. Aga ma siiski sügavalt kahtlen, et Euroopa ainus "ametlik" numbrimärkide hobiga inimesi ühendav juriidiline isik oma lehel sellist asja üleval hoiaks. http://www.europlate.org.uk/ on aadress millest käib jutt. Kahjuks on see tasuta kasutamiseks ainult organisatsiooni liikmetele, aga mõned näidislehed on avatud (Eesti, ka vanimate numbritega, kahjuks mitte).

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Ja siis õnnestus mul sel suvel Tartu linna peal selline pilt teha.
Kah kindlalt EW originaal aastast 1936. Konkreetsest numbritüübist aga pole aimu. Kas keegi teab?


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

www.platepie.com - autonumbritest meil ja mujal
Vasta

Jõulumees juhatas pühade paiku kätte aida, mille sisu oli nii umbes kolmekümneks aastaks seisma jäänud....
Trobikonnale sääreväristajatele (s.h. kaks muldvalukarteriga isendit), jalgratastele, rummudele, sadulatele lisaks siis kolm reg.numbrit mägi-eestist.
Teine pilt natuke tumedavõitu, kiri igatahes VR3230.
Kunagi peaksi siis kõik kolm ehtima erinevaid Riia tehase mudeleid. Lvovi iludus
saab ehk kellegilt teiselt omale numbri.        

Lähedal asuvat tuld on kaugemal asuva veega raske kustutada...
Vasta

Jäi silma üks vana foto, seepärast kaevasin ka vana teema üles. ESV (vene tähed) kohta leidub mul mitu fotosüüdistust, kus nimetatud seeria number on veoauto küljes. Tegemist on küll autokrossi veoautoga, aga tol ajal olid need kõik üldises registris. Kuna fotode ülesriputamist pole ma endale siiamaani selgeks teinud, siis loodan kaasfoorumlase Sillu abile, kes ehk viitsib talle saadetud "fotosüüdistuse" üles riputada
Vasta

keskealinevanur2 Kirjutas:Jäi silma üks vana foto...
[...]

...loodan kaasfoorumlase Sillu abile, kes ehk viitsib talle saadetud "fotosüüdistuse" üles riputada
Siin siis lubatud pilt:


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne