K: Minski arvele võtmine?
#1

kas keegi oskab anda nõu? nimelt mul on minsk millel pole pabereid kas seda saab ARKIS arvele võtta?ja kui osta kuskilt kellegi vanad paberid kas siis peavad paberitega kaasnema ka numbrid ja kere numbrid ja kas kere numbreid saab ültse vahetada? anke nõu mida teha..
Vasta
#2

minsk125mjoha Kirjutas:kas keegi oskab anda nõu? nimelt mul on minsk millel pole pabereid kas seda saab ARKIS arvele võtta?ja kui osta kuskilt kellegi vanad paberid kas siis peavad paberitega kaasnema ka numbrid ja kere numbrid ja kas kere numbreid saab ültse vahetada? anke nõu mida teha..

Kerenumbrite omavoliline vahetus ja "paberite" ostmine on EVs seadusega keelatud ja karistatav.

Kui Sul on sõiduk, mis ei ole ARKis arvel ja Sul ei ole selle sõiduki kohta mingeid dokumente, siis on mõistlik teha spetsiaalne kirjalik avaldus kohaliku ARKi büroo juhatajale. Selles avalduses tuleb kirja panna kogu sõiduki teadaolev ajalugu ja saamislugu ning põhjendada ära, miks ja millisel põhjusel ei ole nimetatud sõidukil dokumente ja miks Sa tahad selle sõiduki arvele võtta. Samuti pead põhjendama, miks just Sina oled selle sõiduki seaduslik omanik ning mis seda tõestab.

ARKi kui riigiasutuse kohuseks on seda avaldust menetleda ning Sulle vastata. Tõenäoliselt, kui tegemist ei ole varastatud sõidukiga ja sõidukiga ei ole seotud segaseid varalisi kuuluvusi/vaidlusi, järgneb sellele otsuse sõiduk registrisse kanda.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#3

ei tea palju see lugu maksma läheks
Vasta
#4

Tsitaat:Postitaja: valdo - Eile 20:06
Tõenäoliselt, kui tegemist ei ole varastatud sõidukiga ja sõidukiga ei ole seotud segaseid varalisi kuuluvusi/vaidlusi, järgneb sellele otsuse sõiduk registrisse kanda.

Oletame ka, et minul on üks selline sõiduk, mida tahaks arvele võtta. Siis kas on vahet millise mk ARKi poole pöördun, kuna Saaremaal on seal eesotsas isikud, kes niipalju kui mina kuulnud olen kõik tagasi lükaavad.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#5

Raudselt on vahet, sõbral oli iiiiiilgelt jamamist M sooloks registreerimisega, Pärnud, lõpp, ei saa ja kõik, veneajal nii oli ja jääb, taotle mingeid lubasid ümberehituseks jne ühesõnaga pandi täiega tala mingi bürokraatiaga lootuses et, loobud. Sõber visahing käis Tallinnas lugupeetud ja tuntud mototegelasega ARK Tallinnas rääkimas. Öeldi kohe et, kuradi Stagna kõnts seal veel Pärnus tegutseb, selline seadis kehtis Staalini ajal ja kaotas juba peale 70a. vist jõu.
Vormistati mingi paber, sellega sai uuesti Pärnu tuldud ja OSSAAA olks te selle vana nägu näinud kui paberit luges Big Grin algul läks näost valgeks, sii punaseks, siis roheliseks ja jälle punaseks kadus kuhugile kontorisse(tõmbas sidet Moskvaga vist) tuli tagasi sisistas vihaselt midagi tellerile ja käratas tehke paberid ja kaduge Cool
Miks vana nii vastu asjale oli on siiani mõistatus, isiklik viha ei saanud olla, ei tundnud nagu teist.
Omal samuti registreerimine pooleli, paberid olemas aga, tõesta et, saoled omanik. Päris omanik juba pikemat aega manala teed läinud.
Asja käik sellisel juhul siis järgmine:
1.korda ajada pärija paberid, surmatunnistused jne.(notarjalne kinnitus)
2.Teha pärijaga ost/müük
3.uued paberid, masin tuleb ka arki viia, kui masinat ei saa ARK-i viia tuleb tuua nn. mägi muhamedi juurde e. ark ülevaataja tuleb vaatab sinu masina üle teeb mingi ülevaatus paberi(see nr, see masin)
Ja korras.

Kui pabereid ei ole siis ennem kirjeldatud võimalus avaldusega. Võtab aega, sest keegi ei viitsi seal arhiivis tuhlata, osa arhiive ka hävitatud(paber arhiiv) varu kannatust igatahes ja pappi läheb ka vast nii 3000kr
Vasta
#6

Masin, mida tahan arvele võtta on Iž Jupiter 2K. Eelnevalt olen veidi asja lahanud siin http://forum.automoto.ee/showthread.php?...877&page=2
Masina ostsin eelmiselt omanikult 200krooniga, kui ta oli kehvas seisukorras(pooleldi laiali). Ning inimene, kellelt ostsin (eelmine omanik) pole selle masina dokumente kunagi omanud, samuti ei tea ta ka kes on eelmine omanik, (võimalik, et ei ole surnud). Tundub, et tuleb avaldus-dokumentide taotluseks interneti teel saata. Kuhugi pealinna ARKi näiteks.

Varuosad, mis endal üle/puudu on http://forum.automoto.ee/showthread.php?tid=17396


Vasta
#7

kui saad midagi tehtud ,siis anna teada!
Vasta
#8

Paike ARK-is käidi välja selline variant veel,et kui sa oled masina ise juppidest koku pannud nt.EMEX-i platsilt raam jne.,siis pidi see kudagi kergendav asjaolu olema.Siis ju ei saagi olla mingeid dokumente ja eelnevat omanikku kah nagu polegi võimalik kindlaks teha.Nii,et kui arvelevõtmise palvesse nii kirja pannes on üsnagi suur võimalus positiivne vastus saadaSmile Päris segane jutt küll sai aga ehk saate aru mida öelda tahtsinWink
Vasta
#9

Sass1989 Kirjutas:Oletame ka, et minul on üks selline sõiduk, mida tahaks arvele võtta. Siis kas on vahet millise mk ARKi poole pöördun, kuna Saaremaal on seal eesotsas isikud, kes niipalju kui mina kuulnud olen kõik tagasi lükaavad.

Minu teada peaks antud avaldus lõpuks jõudma siiski kindla komisjoni kätte, kes viimase otsuse teeb. Ja ei tahaks uskuda küll, et igas büroos eraldi komisjon on.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne