Autoregistri teema.
#41

Enda kogemused nimetet asutusega... Sai ostedud auto, millel avariijärgselt vahetati esipaneel, millel paiknes ka pirka (see siis doonorauto oma). ARK taat kukkus mölisema. Sai talle näidatud pagasiluugi siseküljel olevat paberist silti, kus lisaks mootori seeriatähisele ja värvikoodile oli ka kerenumber kirjutatud, mis tegeliku kerenumbriga täiesti klappis. Rahule jäi ta alles siis, kui eelmine omanik vuristas soravalt ette doonorauto omaniku nime ja auto reg. numbri. Hiljem sai pirka muidugi ära vahetatud.

Samast büroost jälle positiivne kogemus: kuna ostetud auto oli numbrid saanud 1994, siis oli tollane raudplekk kõvasti roostes. Tegin haledat häält ja nägu (kohe-kohe tuleb ülevaatus!), mis siis, et tegelikult 4 kuud aega oli. Tibi pani mind eelisjärjekorda, st tavalise 2-nädalase ooteaja asemel sain uued numbrid nädalaga.

Absurdum aastast 2000. Tollal ei aksepteerinud ARK enda poolt välja antud juhiluba isikut tõendava dokumendina (tahtis passi). Kuna sõbral ei juhtunud passi kaasas olema, siis sai auto ajutiselt regatud minu nimele.

Samast aastast veel üks juhtum. Austin Princess (suht haruldane auto) tahtis omanikku vahetada. Takistuseks sai see, et ARK tehnikaosakonnal polnud säärast imemasinat andmebaasi sisestatud. Kuna laupäevasel päeval tehnikaosakond vorste grillis ja viina jõi, siis paluti teisipäeval tagasi tulla. Tulingi, aga selle sõidu käigus minestas üks "hüdrojunn" ära, mistõttu ARKst tagasi sõites oli auto tugevalt kreenisSad

Nagu eespool juba juttu oli, siis järjekorranumbrite jagamisega igati jama. Heauskselt sai kah number võetud ja seni ARK baaris (Tartus) istutud, kui bossid uksed kinni keerasid ja õlle järgi tormasid. Arusaamatu, miks jaotatakse järjekorranumbreid automaatselt edasi, kui sellel päeval enam reaalselt vormistada ei saa. Otse Saksast toodud masin sai siis treila peal koju toimetatud.

Igatahes ARK tõestab ilmekalt, et riik pole inimese, vaid inimene riigi jaoks.
Vasta
#42

Muidu sellele teemale ei reageeriks aga kuna just täna sai Tallinnast spetsiaalselt Saue ARK-i sõidetud (Sauele seepärast, et see asutus võrreldes Tallinna ARK-iga osade siinsete foorumlaste poolt tükk maad paremaks/operatiivsemaks peetud), et autole lihtne ja elementaarne omaniku vahetus vormistada. Selgus, et mõisa köis lohiseb igal pool täpselt sama moodi. Olles esimest sammu tegemas - ülevaatuspunkti järjekorras seismas - ei märganud ma u. 20 min. jooksul ülevaatusboksis mitte mingisugust tegevust. Täpsemalt - mitte ühtegi elavat hingegi. Ametliku vastuvõtu lõpuni oli kolmveerand tundi, nii et tegemist ei saanud olla ka mitte lõunapausiga (isegi sel juhul peaks minu arvates loomuliku nähuna riputama uksele sildi " LÕUNA", märkides ära ka täpse ajavahemiku, mil see kestab). Kokkuvõttes, oodanud ära see 20. min., ei pidanud ma enam tõenäoliseks, et juhul KUI härrased üldse oma tööd kunagi tegema tagasi tulevadki, ma oma vajaliku templi sel päeval passi saan, nii et - raisanud kokku oma 2 h. töö ajast - pöörasingi otsa tagasi.

Kavatsen kirjutada Saue ARK-i ülemusele aga ega sellest vist mingi tolku sellest hoolimata tule.

"Las koerad hauguvad..."
Vasta
#43

Kui on kehtiv ülevaatus, ei pea sõidukit omaniku vahetusel ette näitama.
Vasta
#44

infoks veel niipalju, et kuna olin ädas oma bmw vin leidmisega, ütles lõpuks ARK, et 25a ja vanemal autol ei pea vin olema loetav
Vasta
#45

hellrix Kirjutas:Kui on kehtiv ülevaatus, ei pea sõidukit omaniku vahetusel ette näitama.
Seda juhul kui sõiduki reg.tunnistus on väljastatud 23.11.1999 või hiljem. Kui aga varem, siis ettenäitamisest ei pääse ka kehtiva ülevaatusega. Nimelt varasematesse reg.tunnistustesse ARK ei märkinud tüübikoodi, mis praegu nende meelest on äärmiselt vajalik, õigemini, peab kindlasti olemas olema.

Tea, kas ülevaatust praegu saab veel ilma tüübikoodita teha? 2004.a veel sai.

Kui telefon ei tööta, siis helistage riketesse!
Vasta
#46

Näedsa, vana asi päevakorral jälle.
Ei taha virisejana näida, seega kiidaks ammuavatud Tartu ARK uut bürood, vähemalt ei saa keegi ust nina ees kinni pannaSmile
Aga lugu ise eelmise aasta sees.
Oli vaja auto osta, naise nimele, aga tema omakorda kole hõivatud töölkäimisega, et kesk päeva kallist tööaega raisata. Kuna kogu teema alguses olev bürokraatia volituste registrite ristkasutuse jms-ga olevat möödas, siis piisavat ainult omakäelisest volitusest, et liikur abikaasa nimele saada.
Peale kolm korda avalduse ümberkirjutamist (2x vale blankett, 1x vähe haridust), sai lõpuks paberimajandus korda, ost müük vormistatud ja... kiilus asi kinni selle koha peal, kus vaja kasutajad teh. passi märkida. Nimelt unustas abikaasa (seda puhtalt teadmatusest) avalduses eraldi märkimata, et mina kui esindaja ARK-s, võin oma nime kasutajaks märkida!
võimalikud variandid: tule homme koos uue volitusega (raha üle kantud, selgita siis müüjale), või jäta oma nimi passist välja, mis omakorda tekitab topelt jama, kuna palju vaja üle piiride käia.
var. 3 eeldas seaduserikkumist...aga see pole oluline, sai ikka oma nime kasutajaks tähendada.

viimase paari aastaga siis 3:0 ARK kasuks. ei suuda mina, sest masinavärgist kavalam olla ja puhtalt kadalipust läbi käia.


Vasta
#47

ma tegin autojuhieksami rakvere arkis, platsi sõidu ajal oli eksamineerija seljaga minupoole ja rääkis mingi jorsiga juttu ning vaatamata linnaeksamil tehtud 4 veast sain ikkagi load kätte.
Vasta
#48

Ei ole küll ARK`ist jutt kuid tigedaks ajas siiski.
Tegin 1988 juhiloa eksamit B kategooriale.Sai siis sõiduõpetajaga räägitud
et kas ei saaks ka korraga mootorratta loa ka ära teha.Sai Jõgeva
ALMAVÜ ülemusega veel rääkida ja tema nõus.Anti mulle siis üks ära trööbatud 125cc Minsk,putitasin käima ja saigi ratas eksamipäevaks
kohale toodud.Tartust tuli eksamikomisjon ja vot mees kes sõidueksamit
vastu võttis,kiidab mulle et praegu on B kati vastuvõtt ja A katti teha ei
saa.Huvitav kuidas teised siis saavad aga mina ei saa.Kutsus siis mind
kõrvale ja küsis 25 rubla,siis saad.Loobusin,misasja,ametlik eksam ja
anna natšaid(altkäe)ka.
Proovisin teine kord kolme nädala pärast.Siis oli veel seadus et kui eksamist on alla ühe kuu möödas siis kirjalikku tegema ei pea.Sai siis isa
tuttava käest kirjaliku volitusega laenatud 125cc Moskva.
Õige päev käes,just õige päev,sest siis anti A kategooriat.Kutsutakse
mind siis eksamikomisjoni ette ja küsitakse kes teile mootorratta volitas?
Ei plahvatanud muud pähe kui ütlesin et isa vend.Nemad siis vastasid et
teid volitas VALE INIMENE.Kuidas?VOLITADA tohivad isa,ema,vend või
õde,järgmine sugulusring enam ei tohtivat.
Mulle jäigi arusaamatuks,mis seal vahet on kes volitab.
Rääkisin et minu nimel on motoroller Vjatka,kas sellega võin eksamit
sooritada,jälle häda sellega ka EI VÕI.
Ja ongi Arvi Vjatka omanik ilma A katita.

1985 Lada 1300 SL
Vasta
#49

tõnn Kirjutas:ma tegin autojuhieksami rakvere arkis, platsi sõidu ajal oli eksamineerija seljaga minupoole ja rääkis mingi jorsiga juttu ning vaatamata linnaeksamil tehtud 4 veast sain ikkagi load kätte.

Ja ise oled uhke enda üle?

Isiklikult arvan, et sellised eksamineerijad tuleks korduvate mõrvakatsete eest aastateks istuma panna. Ja eriti raskelt tuleks karistada neid, kellelt on võimalik eksamitulemusi osta.

Ma ei väida, et sa oled halb juht, sest mul pole aimugi su tegelikest oskustest, aga 4 viga sõidueksamil näitab, et kodutöö on tegemata ja sa pole veel valmis iseseisvalt autot juhtima. Oleneb muidugi vigadest, kuid isegi neli väikest viga peaks olema juba piisav, et kahelda noore juhihakatise valmiduses käsitleda tapariista (mis see auto muud on kui paar tonni tapariista).

Ise loodan, et see kaamerate süsteemi sisseviimine vähendab potensiaalsete mõrvarite arvu meie liikluses. Ja loodan, et elementaarseks muutub eksamisalvestuste säilitamine vähemalt 2 aastat ("vahtralehe" aeg) ja juhul kui noor juht põhjustab selle aja jooksul liiklusõnnetuse, vaadatakse salvestus läbi ja vajadusel võetakse eksamineerija vastutusele. Seda siis juhul, kui eksam oli sooritatud ebakorrektselt.

Läks vist natuke teemast mööda.
Vasta
#50

Hr.Zazik peaks eksamineerijaks hakkama, siis ta näeks palju on neid, kes eksamisõidul ühtegi viga ei teeks või siis ise proovi mõttes eksamit sooritama ja ka siis oleks näha, mitu viga ta ise ca. 60 min jooksul roolis teha oskaks.Minu arvates on tähtsaim vastus eksamil, kas eksamineeritav on suuteline ohutult sõidukit juhtima.Ühes artiklis ütles keegi sõiduõpetaja, et nemad ei suuda autokoolist välja lasta profi sõidukijuhti vaid suudavad noore juhi nagu väikese lapse ainult roomama panna.Minu arvates õige ütlus.
Kui arvatakse, et autokool on süüdi ka rullnokkade tekkimises, siis väidaksin, et selleks saadaks 3-4 kuud pärast juhilubade kättesaamist ja rullnokklus pärineb meil juba kodust või siis ümbritsevast keskkonnast, eksami ajal püüavad kõik juhtida sõidukit vastavalt eeskirjadele.Mis aga puudutab avariisse sattumist, siis seda ei suuda kindlasti välistada ei ükski sõiduõpetaja ega eksamineerija ja kui leidub selline "kõva mees", kes ütleb et tema küll avariisse ei satu kunagi, siis mingu kuskile nurga taha ja kelkigu seal üksi edasi.
Vasta
#51

miilits Kirjutas:Hr.Zazik peaks eksamineerijaks hakkama, siis ta näeks palju on neid, kes eksamisõidul ühtegi viga ei teeks või siis ise proovi mõttes eksamit sooritama ja ka siis oleks näha, mitu viga ta ise ca. 60 min jooksul roolis teha oskaks.Minu arvates on tähtsaim vastus eksamil, kas eksamineeritav on suuteline ohutult sõidukit juhtima.Ühes artiklis ütles keegi sõiduõpetaja, et nemad ei suuda autokoolist välja lasta profi sõidukijuhti vaid suudavad noore juhi nagu väikese lapse ainult roomama panna.Minu arvates õige ütlus.
Kui arvatakse, et autokool on süüdi ka rullnokkade tekkimises, siis väidaksin, et selleks saadaks 3-4 kuud pärast juhilubade kättesaamist ja rullnokklus pärineb meil juba kodust või siis ümbritsevast keskkonnast, eksami ajal püüavad kõik juhtida sõidukit vastavalt eeskirjadele.Mis aga puudutab avariisse sattumist, siis seda ei suuda kindlasti välistada ei ükski sõiduõpetaja ega eksamineerija ja kui leidub selline "kõva mees", kes ütleb et tema küll avariisse ei satu kunagi, siis mingu kuskile nurga taha ja kelkigu seal üksi edasi.

Natuke valesti mõistsid mind vist.
Ise sooritasin linnasõidueksami mais 2004. esimesel katsel ühe veaga (pööret sooritades paiknesin teel valesti, kuna vahetult enne ristmikku oli minu suunas valesti pargitud veoauto). Ka liiklusõnnetuse olen põhjustanud (ca 2 nädalat peale lubade saamist, lihtsalt ei märganud "pimedas nurgas" olnud sõidukit).
Mina pidasin silmas just seda, et kui eksamineeritav teeb ca pooletunnise (umbes nii need eksamisõidud kestavad vist tavaliselt) sõidu jooksun 4 viga, siis tuleks ta ikkagi läbi kukutada, sest iga viga kujutab endast mingit ohtu või takistust kaasliiklejatele. Tegelikult oleks lahenduseks ka näiteks väiksema liiklusteemalise referaadi või kasvõi essee kirjutamise kohustus eksamil läbikukkunutele.

Olen nõus, et rullnokklus hakkab igalt poolt mujalt kui autokoolist ja ARK-st aga kui autokool ja ARK seda soosivad, siis pole nagu erilist lootust olukorda paranemiseks.

Oma eelmise postituses mainitud Liiklusõnnetuse põhjustamist ma kahjuks ei kitsendanud, pidasin silmas just rängast liikluseeskirjade rikkumisest põhjustatud "õnnetust". Ja eksamivideo ülevaatamist oleks vaja selleks, et kontrollida, kas eksamineeritav üldse sooritas nõuetekohase eksami.
Vasta
#52

Veidi jutulõnga-teemalist lugemist meediast - http://www.postimees.ee/310706/esileht/s...1223.php?r

Minu meelest on ebanormaalne, et ühes EU riigis legaalselt registreeritud auto teises registreerida ei kõlba! Kui juba euro-intergeerusime, siis selline asi võiks olla unifitseeritud... Ja ei tee need punased tagatuled ja valged eder-tuled ka midagi... kui nad vilguvad, siis on nad nagunii näha.

Pigem hoidku teedelt eemal ülbed ning oma ja kaasliiklejate elu ja tervisega riskivad rullnokad. Samuti liiklusohtliku veaga (nt siledad suvekummid talvel) ja keskkonda saastavad (tahmav diisel!) sõidukid...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#53

Valdo,
sellel asjal ei ole mitte midagi pistmist autode turvalisusega,ega euro ja ameerika auto kvaliteedi erinevusega.Mängu nimi on turukaitse,ühelegi Eestis mersusid vöi mingeid muid mitte-ameerika päritolu autosid müüvale asutusele ei istu uute Usa autode massiline sissetoomine,kuna nood tuleksid hindade poolest tunduvalt odavamad euroopa analoogidest ja astuksid valusalt saba peale nende endi müüginumbritele.Seepärast ongi välja töödatud huvitavaid seadusi mis seda takistaks,ja mina isiklikult usun et keegi körgemalt poolt kaasaaitaja on selle eest ka väärilist tasu (altkäemaksu näol)saanud.Tundub et kisa sellel teemal on ikka veel liiga vähe,seaduse muudatusi igatahes endiselt ei paista.Olukord iseenesest on loomulikult idiootlik,sa vöid osta endale selle auto mis isandatele meeltmööda on,köik muu on eluohtlik ja ebasoovitav.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#54

Ega see väga normaalne ei ole, et meil Ameeriklaste registreerimine raskendatud on.
Suunatulede probleem on loll vabandus lihtsalt, mina küll probleemi ei näe selles, et nad punased on.
Probleemiks võiks pidada seda, kui ameerika tüüpi esituledega masinad tänavatele jõuaks. Aga nende registreerimine peaks vist välistatud olema.
Vasta
#55

zazik Kirjutas:Probleemiks võiks pidada seda, kui ameerika tüüpi esituledega masinad tänavatele jõuaks. Aga nende registreerimine peaks vist välistatud olema.

Mis selleski halba? Sõidetakse ju ka USAs nendega probleemideta ning vanematel masinatel on nagunii Ameerika süsteemi tuled jätkuvalt ees. Ma mõtlen uunikumistaatuses liikureid (v.l. 1981 ja varem), kus nn "euronõuded" on asendatud tehasekomplektsuse nõuetega. Minu arvates on üsna rõve näha liikumas Pobi, GAZ-51 või GAZ-21, millel "kopikalt" laenatud eurosüsteemiga esilaternad küljes.


Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#56

zazik Kirjutas:Probleemiks võiks pidada seda, kui ameerika tüüpi esituledega masinad tänavatele jõuaks.

Mis neil esituledel siis häda on? Mul mitmeid ameeriklasi olnud, pole nagu jama olnud, et tuled ei põleks või midagi sellist. Lisaks, paljudel euroopa ja idamaade autodelgi on selliseid tulesid: Renault 9, Audi Coupe, Toyota Crown, Mitshubishi Galant Sapporo jne. Need minu mainitud muidugi siiski ka nö "vana aja autod". Aga põlevad ka nende tuled.

Stiff Skunk Kustompood - http://www.stiffskunk.com
Diskustom Magazine - http://www.diskustommagazine.com
One Eyed Morse Kustoms pinstraibid | sildimeisterdamine | custom paint
http://www.kustom.ee
Vasta
#57

selle EU liidu ja muu kohta niipalju, et kes vähegi majandudt õppinud teavad mis teha, et riigi (liidu) majandus jõudsalt kasvaks, soositakse ikka oma toodangut ja viiakse seda välja, sisse tuuakse ikka vähem muidu ju majandus langeb. ei saa keegi mingit altkäemaksu selle eest, selle nimi on majandusministri palk. Tegelikult tahavad ju kõik et riik oleks rikas ja teenused kvaliteetsed, ega kedagi ei huvita väikese protsendi arvamus ja kui keegi omale us autot tahab peab ta selle kadalipu läbi tegema.

rockandroll
Vasta
#58

rockandroll Kirjutas:... kui keegi omale us autot tahab peab ta selle kadalipu läbi tegema.

Selle vastu ei ole mul midagi. Kuid selle vastu on küll, et kui üks säärane auto on juba ühe EU-riigi registris "legaliseeritud", et siis teise riiki viimisel sama kadalipp järgneks! Nagu ma enne mainisin, et EU sees oleks ülimalt mõistlik kehtestada ühtsed reeglid nagu ühe riikliku moodustise sees ikka! Et tavakodanik et peaks teisest EU riigist auto muretsemisel selliste jamade otsa sattuma...

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#59

valdo Kirjutas:Selle vastu ei ole mul midagi. Kuid selle vastu on küll, et kui üks säärane auto on juba ühe EU-riigi registris "legaliseeritud", et siis teise riiki viimisel sama kadalipp järgneks! Nagu ma enne mainisin, et EU sees oleks ülimalt mõistlik kehtestada ühtsed reeglid nagu ühe riikliku moodustise sees ikka! Et tavakodanik et peaks teisest EU riigist auto muretsemisel selliste jamade otsa sattuma...

Jah, aga iga riik muudab jälle neid seadusi mis talle raha sisse toob. Muidugi see imelik, aga kui saab sealt riigist kus kontroll ja muudatused läbi viidi mingi kinnitatud paberi, et vastab nõuetele. Peaks ju ARK-is päris lihtne olema, kardan et riigilõiv tuleb ikkagi tasuda.

Tulevikus vast ikka asjad sellessuhtes lihtsamad, loodan.

rockandroll
Vasta
#60

rockandroll Kirjutas:selle EU liidu ja muu kohta niipalju, et kes vähegi majandudt õppinud teavad mis teha, et riigi (liidu) majandus jõudsalt kasvaks, soositakse ikka oma toodangut ja viiakse seda välja, sisse tuuakse ikka vähem muidu ju majandus langeb. ei saa keegi mingit altkäemaksu selle eest, selle nimi on majandusministri palk. Tegelikult tahavad ju kõik et riik oleks rikas ja teenused kvaliteetsed, ega kedagi ei huvita väikese protsendi arvamus ja kui keegi omale us autot tahab peab ta selle kadalipu läbi tegema.
Sel juhul on väga huvitav et kogu Eu majandus kasvab köige rohkem Eesti arvelt,kuna enamuses teistes Eu riikides pole us autode regamisest tehtud tsirkuseetendust koos majandusliku kägistamisega.Eestil,kellel endal autotööstus puudub,peaks sellisest turukaitsest küll üsna üksköik olema,ma ei näe mingit tulu Eestile selles et inimesed peavad Soome katsekojale -30000eeku loovutama.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne