Autoregistri teema.
#61

Mul isiklikult on küll momentaalselt brainlock, kui mõni punaste suundadega auto minu ette reastuma hakkab (enamasti on need küll küünelakituuningu ohvrid). No ei ole lihtsalt sellist ühendust ajus, et punane vilkuv tuli - keeramise soov. Ja liikluses võivad elud tihti sõltuda sekundi murdosadest...

Mis puudutab ülejäänut, siis ma ei usu et siin mingi kõva lobitöö ja turukaitse taga on, lihtsalt seadusi välja töötanud komisjon on otsustanud "pädevat panna" ja sinna hästi karme nõudeid sisse pannud. Minu teada on vähemalt Rootsis ja Prantsusmaal lubatud näiteks parempoolse rooliga autod, mida meil ei sallita - ja vaevalt see sallimatus mingi turukaitse on (kelle eest seda turgu kaitsta?), samuti ei osta sellist masinat 99,99% terve mõistusega inimestest, kui vasakpoolse rooliga variant odavamalt saadaval on. Lihtsalt liigne püüdlikus, mis kotib käputäit Inglise ja Jaapani autode fänne.
Vasta
#62

Jesper Kirjutas:Mul isiklikult on küll momentaalselt brainlock, kui mõni punaste suundadega auto minu ette reastuma hakkab (enamasti on need küll küünelakituuningu ohvrid). No ei ole lihtsalt sellist ühendust ajus, et punane vilkuv tuli - keeramise soov.

Mina oma uunikumidele (Pobi, GAZ-51, GAZ-21) ei kavatse küll kollaseid suunatulesid külge panna. Ikka ees valge ja taga punane nagu originaalis...

Minul assotsieerub küll igasugune korrapäraselt vilkuv tuli keeramisega. Alles täna hommikul rivistus mu ette Tallinnas GAZ-53 furgoon, millel kogu "tagatulendus" punane... Varem (15-20 aastat tagasi) oli selliseid liikureid ju tänavapildis massiliselt ja sealt ka minul see harjumus kohe keeramisega seostada.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#63

badass Kirjutas:Sel juhul on väga huvitav et kogu Eu majandus kasvab köige rohkem Eesti arvelt,kuna enamuses teistes Eu riikides pole us autode regamisest tehtud tsirkuseetendust koos majandusliku kägistamisega.Eestil,kellel endal autotööstus puudub,peaks sellisest turukaitsest küll üsna üksköik olema,ma ei näe mingit tulu Eestile selles et inimesed peavad Soome katsekojale -30000eeku loovutama.

Tahtsin öelda et neid us autode reg-e mis tuuakse eu-st on eestis just vähe, et sellele suurt tähelepanu pöörata. Enamus tuleb ikka us-ist. Mingi kord peaks ju ikka olema, jama ka kui inglane tahab Eestis teiselpool teed sõita.

Muide hetkel Eesti eu-le eriti raha ei annagi, see jääb meile ja saategi ARK-is paremat teenindust.

rockandroll
Vasta
#64

badass Kirjutas:kuna enamuses teistes Eu riikides pole us autode regamisest tehtud tsirkuseetendust koos majandusliku kägistamisega.Eestil,kellel endal autotööstus puudub,peaks sellisest turukaitsest küll üsna üksköik olema,ma ei näe mingit tulu Eestile selles et inimesed peavad Soome katsekojale -30000eeku loovutama.
tahaks vastu vaielda - räägid tüübikinnitusest. Ning see on ka "teistes EU riikides" siiski igal mudelil vajalik (kui mitte, siis palun näidet Smile ). Kui maaletooja ei tee, teeb esimene "õnnelik omanik". Lihtsalt Saksamaal või mõnes teises suurriigis on tõenäosus, et keegi on asja enne ära teinud, suurem.

ARK-nõuete ühtlustamine on ilus unelm, mis ilmselt unelmaks jääbki. Nimelt on näiteks järeleaitamise kohapealt Saksa normid väga liberaalsed - ning neid Skandinaaviamaad juba naljalt omaks ei võta. Muidugi tüübikinnitused võiks küll liidu piires ühised olla - ning ARKi "reasõdurid" võiks USA masinate peedistamise ära lõpetada: oma asju ajades olen kuulnud näiteks juttu "udutulel puudub E-tähis", samas kui kõrval on mu oma masin, millel taga udutuld kui sellist polegi. Pole tuld, pole probleemi Smile

suunatuledega on muidugi minulgi mitu korda hämming olnud - niiet need olgu tõesti ikka kollased ja mitte punased (ega ka mitte sinised). Uunikum on teine teema - temasse oskad juba erinevalt suhtuda. Hea, kui üldse suunatuled olemas on Smile

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#65

Meil peab ju seda tüüpkoodi tegema igale autole eraldi.Tean et Rootsis näiteks see asi küll nii ei ole,olen sealt ostnud/vahendanud uut us autot ja müüa sönul oli see katsetamine muu bullshit neil toimiv 90 alguseni,siis löpetati see jama ära.Muide,nad olevat neid katsetamas käinud Norras!Meil aga,kui tuua kaks ühesugust us autot,siis saad neid kenasti mölemaid katsetada täie raha eest,vahet pole et identsed autod ja neid vöib siin ennegi olla.

Karateturbo-kolm purki ja tiguWink
Vasta
#66

badass Kirjutas:Meil aga,kui tuua kaks ühesugust us autot,siis saad neid kenasti mölemaid katsetada täie raha eest,vahet pole et identsed autod ja neid vöib siin ennegi olla.
see kõlab uskumatuna. Kas Sul kaks asja omavahel ehk segi ei lähe - tüübikinnitus ja registreerimiseelne ülevaatus? Registreerimiseelset ülevaatust peab igale masinale tegema, olenemata tema päritolust. Lihtsalt ameeriklasi peedistatakse sellega liiast (nagu eelnevalt mainisin, kuuldud uduka e-täht jne). See on aga vaid ARKs kohapeal tehtav visuaalne vaatlus - ning nagu mainisin, kõigile masinatele. Raha selle eest ei nõuta - kui masin on komplektne ning nähtavad tükid vastavad meil kehtivatele reeglitele, pole templi saamine mingi probleem.

teet,
pole usakatega jamanud, aga ei taha kudagi uskuda, et asi nii hull on...

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta
#67

tüübikinnitus minuteada ka tehakse ikka sellisele autole mida Eestis veel pole, see tähendab siis kas uutele või haruldustele.
Muidu peaks iga masin mis esmakordselt reg. selle jama läbi tegema.

rockandroll
Vasta
#68

Teet, üksikkorras tüübikinnitusega justnimelt nii ongi. Tood näiteks kaks identset US-spec Vettet kõrvuti sisse, siis pead mõlemale tüübikinnituse saamiseks nad mõlemad kõrvuti katsekotta viima ja eraldi läbi katsetada laskma. Ja kui homme keegi kolmanda samasuguse toob, siis teeb ta kolmandat korda sama kadalipu läbi.

Auto haruldus või mitteharuldus ei puutu absoluutselt asjasse. Kui autol tehase poolt Euroopa tüübikinnitust hangitud pole, siis võib neid siin kasvõi 10000 tk. ringi vurada, 10001. masin saab ikka sama kohtlemise. Lada on hea näide.
Vasta
#69

Õigus jah mul läks juba asi euroopa autodega sassi.

rockandroll
Vasta
#70

Jesper Kirjutas:Tood näiteks kaks identset US-spec Vettet kõrvuti sisse, siis pead mõlemale tüübikinnituse saamiseks nad mõlemad kõrvuti katsekotta viima ja eraldi läbi katsetada laskma.

Kes säärase jaburduse välja mõelnud on??? Mina olen asjast senini nii aru saanud, et kui see kamarajura on korra läbi tehtud ja EU nõuetele vastab, siis lase aga käia, kui on täpselt identne. Sest esimene katse ju näitab ideaalselt sobivust meie tingimustele, mis seal enam katsetada?

Jesper Kirjutas:Kui autol tehase poolt Euroopa tüübikinnitust hangitud pole ... Lada on hea näide.

Minu teada Lada 110/111/112 on kõik saanud EU tüübikinnituse, sest üsna mitu aastat neid siin probleemideta ka müüdi. Ning minu isiklik isend on (üle vasaku õla 3 korda...) senini 6 aastat ja ligi 300 tuh km ilma suuremate jamadeta mind ka teeninud Smile

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#71

Ma ei tea, kes selle jaburduse välja mõelnud on, aga küllap saab seda õigusaktidest uurida. Lada all mõtlesin klassikalisel tagaveolisel platvormil mudeleid.
Vasta
#72

Minu kogemus ARK: eelmist LKW ei saanud kuidagi arwele kuna kuudi seina paksus ei wastanud isotermilse weoki omale.Swennsonis aga oli auto arwel just isotermilisena.Probleeme tekitasid ka katusel asetsewat 4 prozet ,millel puudus E tähis.Aga nagu kõik teawad on alati teatud wõimalus ja mööndus auto arwele ja ka ülewaatus läbida..
Vasta
#73

valdo Kirjutas:Kes säärase jaburduse välja mõelnud on??? Mina olen asjast senini nii aru saanud, et kui see kamarajura on korra läbi tehtud ja EU nõuetele vastab, siis lase aga käia, kui on täpselt identne. Sest esimene katse ju näitab ideaalselt sobivust meie tingimustele, mis seal enam katsetada?

Isegi kui järgmine toodav auto oleks identne näiteks paar kuud tagasi mahamüüduga, siis mu arust üks selline, kummivenitamise taktika, ongi just see, millele siinsed uute autode maaletoojad omavahelises kartellikokkuleppes vaikides rõhuvad.
Kõigi nende mitmesajatuhande, autosid ostva inimkonna pärast see sõda käibki.

Ütleme näiteks, et keegi ameerika autode müügiga tegelev inimene või väikefirma soovib tuua ameerikast vaid mõned aastad vana mahtuniversaali- et tulevasel ostjal hea perega sõitma minna jne.
Kuigi sellel mahtuniversaalil on palju luksuslikum varustus, turvasüsteem, võimsam mootor jne. jne olemas võrreldes siinmüüdavatega, ja ka Euroopa turu jaoks mõeldud sama brändi alla kuuluvad sõsarmudelid vurisevad tänavatel ringi, siis see ARK-i tegelasi ei huvita. Saadavad bussimüüja otsejoones tüübikinnituse jaoks katsekotta.
Seal, olenevalt selle sõiduki "ohtlikkusastmest" kohalikele ametlikele maaletoojatele, võibolla ( ma ei ole kindel aga võibolla) kas siis antakse vastav sertifikaat või mitte. Tüübikinnitusele mittevastavuse põhjuseks võivad nad seal tuua tont teab mida. Kõik see aeg see pakutav buss seisab- ei saa teda müüki panna, ega temaga ringi sõita. Ja see, "bussi kinnihoidmiseks" kuluv aeg ongi just see, mille arvelt kohalikud maaletoojad ajupesule sarnanevale, meedias esinevate reklaamidega, värbavad endile neid potensiaalseid uute või vähekasutatud väike/reisibusside ostjaid, kes võibolla oleksid huvitunud näiteks sellest USA-st toodud mahtuniversaalist, aga kuna "teatud põhjustel" seda bussi (ikka veel) millegipärast müügis pole, siis pöörduvad huviliste pilgud otseloomulikult olemasolevate pakutavate suunas.

Mõni aeg tagasi tehti siin mõningad "piirangute vabastused", kus siis võeti vastu määrus, et nüüd võib tuua ka Ameerika turu jaoks mõeldud Euroopa mudeleid Eestisse, kuid ka nendele peab üksikkorras tüübikinnituse tegema.
Ainukest monopoliseeruvat seisundit selle koha pealt kasutab praegu ära Premium Motors, kellel on olemas vastav katsekoda tüübikinnituse saamiseks ja kes aga usinasti veab siia nii USA-s toodetud Porsche Cayenne-sid kui ka Hiinas toodetud "Tsink-Plekk-Pangesid". (Mis ta tegelik mark oli, ma enam ei mäleta, aga ega see, vana Opel Frontera põhja ja kere peale ehitatud neljarattaline, tavalisest plekkpangest suurt ei erine, sest et teise autoga kokkupõrke korral moodustavad nad mõlemad suht sarnaseid kujundeid).
Tüübikinnitust saab selle firma katsekoja käest ka, kuid siin on üks aga- auto peab ostetud olema Premium Motorsist.
Nii et seda olemasolevat või antud hetke mõjuvõimu kasutatakse täies ulatuses.

Muidugi, kui see seadus või määrus jõustus, siis peaaegu kõik maaletoojad, eesotsas AMTEL-i juhatuse liikmetega, tõid kuuldavale igasugust paksu ja vedelat ollust, mida üks inimloomus on võimeline esile kutsuma, kui nende heaolu kuidagimoodi häiritakse.
Nii et mäng käib ja kellegi äraostmiseks vajalikud miljonid liiguvad tegelikult päris kõrgetel tasanditel ja see niitide rägastik, millega need eelnimetatud asjapulgad vähemal või rohkemal määral üksteisega seotud on, võivad moodustada omavahel sellise paraja "Gordioni sõlme", millest üksiküritaja jagu enamasti ei saagi.

Vasta
#74

Tegelikult nagu foorumi pealkiri ütleb Autoregister- Inimese Sõber !
Saab ju sõpru osta ja kel midagi hädasti vaja see ikka saab.
Sellistest asjadest lihtsalt ei räägita ja mina pole ka midagi öelnud ;-)

rockandroll
Vasta
#75

Mina pean viimasel ajal küll tõdema, et Autoregister on minu sõber. Ja seda kõike tavaliste letitöötajate tasemel, kellega mul pole mingisugust isiklikku kontakti, või et ma neile kuidagi sõber oleks.
Ühe pika välismaa auto registreerimine võtis natuke kaua aega, aga see pole ju minu probleem, mina olen avalduse esitanud ja kaua seda menetletakse on ikkagi menetlejate probleem.
Viimati aga soetasin 1979. aasta Jugoslaavia haagissuvila, mis on planeeritud veerema vana Volga taga, sellest tulenevalt saavad taga põleda ainult gabariidid, (tol hetkel vilkus ainult vasak gabariit) kuna suunad ja pidurid töötavad vanal Volgal natuke teiste põhimõtetega. Kogu protseduur võttis kena reedese päeva ennelõunal aega ainult pool tundi. Kõik maksud võeti sama leti taga ja mingeid kummalisi küsimusi ei esitatud.
Loomulikult on erinevates ülevaatuspunktides minu käest igasugu küsimusi küsitud. Kunagi tehti ka märkus, et Pobeda piduri hoob on liiga suure loksuga, no mis ma ikka seal seletan, parem naeratan meeldivalt. Ülevaataja sai ise ka natukese aja pärast aru, et see on tegelikult hoopis amort.
Loo moraal on selles, et kõik inimesed tahavad tunda ennast vajalikena. Tehnikahuvilistest ülevaatajad ja Arki-i vanad on alati varmad vestlema ja oma teadmisi näitama, vahel ka provotseerima. Kui mõni noor tehnikahuviline liimile läheb oma punaste tulede ja allasõidutõketega, siis jätkub juttu lihtsalt kauemaks ja päev on huvitav. Mina kes ma ainult "mhmhh", "ahahh" või "jaajah" kostan igasuguste "tarkuste" peale, ei ole kuigi põnev vestluspartner ning vaidleja ja saan oma asjad alati kiiresti ja odavalt aetud.

Tõnu Piibur
5116265
Vasta
#76

PETSS Kirjutas:Minu kogemus ARK: eelmist LKW ei saanud kuidagi arwele kuna kuudi seina paksus ei wastanud isotermilse weoki omale.Swennsonis aga oli auto arwel just isotermilisena...

Ei ole Sina esimene ja kahjuks ka mitte viimane. Sama rada tallasin ka mina, kuid juhtumis oli auto juba aastaid eestis kulgenud, korralikult TÜV läbinud ja 2 korda ARK kaudu ostetud müüdud. Aga siis käis kuskilt krõps läbi ja enam ostu müüki vormistada ei saanud, sest putka 3cm liig lai, mul rahad makstud ja mõnedki tuhanded lisatud. Süüdistati mindd mitmes surmapatus, alates omavolilisest putka ümberehitusest, kuni tagaluugi ja külmutuse "installeerimiseni", auto kusjuures sünnist saati nii ringi vuranud.
Aitas heaste, kui ARK bürood vahetasime.


Vasta
#77

Tänase seisuga 1 punkt ARK Tartu mansale.
Kõikse paremaks iseloomustuseks meeskonnale, pidi olema oskus toimida kriisisituatsioonis.
Tänast olukorda Tartu ARK-s, kus side probleemide tõttu töö peatunud teadmata ajaks, oli hale vaadata. Arusaadav, et registritoiminguid ei saa teha, aga liikumisvõimetu sõiduki, mis kaugelt treila peal kohale veetud, ülevaatuseks ja teh. passi märkuse tegemiseks ei ole vist @ hädavajalik? Aga just seda ootas, mitukümmend autot ja ootasid kaua.
Ülevaataja, vanem härra, kes ennegi mürgiste kommentaaride ja ennasttäis olekuga silma paistnud ja täna ennast veel eriti tähtsana tundis, suutis mind veenda, et Tartu ARK ei ole koht, mida ma edaspidi meelsasti külastaksin.

Suund lõuna poole, Põlva ARK-sse, 10 minutit mõnusas seltskonnas (kusjuures liikuri ülevaatus toimus täiesti netivabalt ja põlveotsas), dokumendid sobisid kohe esimese katsega ja olemas...


ühel õhtul, nii mõni aeg tagasi, leiba ostma minnes, oli kaubanduskeskus suletud, silt väljas: vabandame side katkestus.
oleme jõudnud ajajärku, kus leiva ostmiseks on internetti vaja Smile


Vasta
#78

hulgus Kirjutas:/.../

ühel õhtul, nii mõni aeg tagasi, leiba ostma minnes, oli kaubanduskeskus suletud, silt väljas: vabandame side katkestus.
oleme jõudnud ajajärku, kus leiva ostmiseks on internetti vaja Smile
See on tegelt halb jah.
Mistõttu on hea omada lähikonnas nö bäkappi mõne keldripoe näol Smile
Vasta
#79

Minuarust on see täiesti normaalne. Võrguühendus on sama loomulik asi nagu voolav vesi, elekter ja kanalisatsioon. Kui elektrikatkestuse tõttu poes käsikaudu kobama peab, siis on raske selles poe planeerijat süüdistada. Samuti ei saa WC-pottide tootjatelt nõuda, et pott kannataks kasutamist ka umbes kanalisatsiooni korral Smile
Vasta
#80

Aga "potil" saab käia ka võsas, kuid sööki metsast sa otsima ei lähe! Smile Ka enda firmas juhtuvad voolu/side katkestused, kuid ega see uksi kinni ei pane! Kuigi nad elektrilised Smile Võetakse tagasi välja paberid ja pastakad, pannakse kõik kirja. Hiljem sisestatakse arvutisse.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne