Autoregistri teema.

(29-05-2017, 19:51 PM)alfredo Kirjutas:  ... Mitte kordagi pole sul juhtunud, et võõras kohas miskit vähe viltu läheb? nonoh, tubli-tubli.  


Seda pole ma kunagi väitnud.  Küll olen alati oma karistused vingumata ära kandnud. Muu hulgas sõidueksamit korranud. Aga mõlemal korral oma ignorantsuse tõttu, mitte eksamineerija süül. Aga me ei räägi praegu mitte minust, vaid neist, kes ei saa esimese korraga tehtud, väidevalt LRB eksamineerijate süül.

Samas arvestades viimase aja plaane riiki veel õhemaks lihvida, siis tõenäoliselt saab keegi tulevaste juhtide väärikuse kaalumise teenust pakkuma hakata tõesti. Mis paraku tähendab, et elu läheb veel kallimaks, kuna ükski riigilt erasektorile läinud teenus pole odavnenud...
Vasta

(29-05-2017, 22:15 PM)alfredo Kirjutas:   esimesed kaks olid tema jutu järgi ikkagi õpipoisi aastad, mis teha

Nii on. Pole päris see küll aga esimese lumega kuskil platsil vastukeeramise meeldetuletamise vajadus kadus ära kuskil seitse-kaheksa aastat tagasi. Juhistaaži sealjuures 80-ndast aastast.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(29-05-2017, 22:18 PM)v6sa Kirjutas:  
(29-05-2017, 19:51 PM)alfredo Kirjutas:   siis tõenäoliselt saab keegi tulevaste juhtide väärikuse kaalumise teenust pakkuma hakata tõesti

Viimane aeg eksamifirma luua ja hakata tuttavale riigikogujale lobistama, et võtame üle, saad ka natuke Big Grin
Kunagi öeldi välja, et sobiv seadus maksab miljon krooni. Kellel see tagataskus on, see saab bisnise omale.

EDIT: võsa kirjutas, alfredole omistas mingi itikurat

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

Olgu-olgu, ehk süüdistasin tõepoolest asjata häid inimesi aga seda tegin mina, mitte noor sugulane. Ta on sihuke rahulik tüüp, ei erutu iga tühja asja peale. Tuleb uuesti teha, siis teeb uuesti.

Ma ei tea, milline on sõidueksamil veapunktide süsteem, aga midagi sellist võis aru saada, et ühel juhul tuli läbikukkumine eksaminaatori subjektiivse hinnangu põhjal, kuna üks sõeluja jäi nende auto taha kotti ja signaalitas-vilgutas tuledega - järelduseks oli midagi sellist et ärritab oma manöövritega kaasliiklejaid. Nuta või naera sellise asja peal. Kreekas ainult üks suur signaalitamine oligi, mootoratta omanikel ainult üksikutel kiivrid peas, politsei sealsamas kõrval ja ei midagi. Ometi samad väärtused, sarnased seadused, üks EU.

Teine kord vajutas eksaminaator pööramise ajal piduri põhja ja auto jäi vasakpöörde tegemisel keset ristmikku. Segadust kui palju. Jälle kirjas, et ei saa hakkama, tekitas liiklusohtliku situatsiooni vms. Tean isegi, et kõrvalistujal on sada korda hirmsam kui roolitaga. Pealegi on kroonu vara ju tema vastutusel.

Kolmas oli puhas enda prohmakas, kuna tegi kahe reaga ühesuunalisel tänaval vasakpöörde paremalt rajalt, reastumata eelnevalt ümber. Nõus, jäme eeskirjade rikkumine. 25+5 koos kogu vara konfiskatsiooniga oleks veel vähe sellisele.
Mäletan, kuidas ma ise 53ga pärnu vahel, higine baranka peos liiklusohtlikke situatsioone tekitasin ja õpetaja ainult muigas ja kommenteeeris, et suuremal on alati eesõigus või miskeid sarnaseid tarkuseteri...mul pea märg ja käed-jalad risti...oijah
Vasta

Sobiks pigem naljarubriiki, aga räägin enda esimese sõidueksami loo ära.
Tegin A, B, C1 Raplas. Mootorrattaga oli platsõit, sõiduautoga samuti platsisõit, Kamaz kalluriga linnasõit (Kamaziga praegu sõita ei või kuna pole C1, aga eksamit teha võis sellega). Kamaziga olin õppesõitu eelnevalt teinud vähem kui 10 tundi (meenub nagu oleks 5-6 korda olnud ainult) ja enne eksamit viimati ka parajalt aega tagasi, nii et ei mäletanud käikusidki. Eksami ajal aga käike vaadata ei tohtinud (kusagil üleval lae kandis vist oli mingi silt). Absoluutselt ei olnud autoga harjunud ega osanud suurusega arvestada jne. Keerasin mõnuga üle ääärekivide, kohaltvõttudel eksamineerija millegipärast kummaliselt hüples üles-alla. Kuna käike ei mäletanud, siis kohalt minemise käigu asukoht oli meeles, aga järgmist ei mäletanud ja panin päris suure vahega üsna kiire käigu ja niimoodi kahe käiguga sõitsingi. Vahepeal tuli mõnusalt auklik kruusatee ja no ei osanud käiku madalamaks võtta ja kihutasin seal siis hirmsa metallikolina saatel. Rolleyes Pärast kui platsile tagasi jõudsime, siis üks teine platsil olnud eksamineerija ütles: "nagu oleks laevaga kuival maal sõidetud". Big Grin Ja mu sõitu vastu võtnud eksamineerija sõidu ajal ikka usinalt tegi linnukesi erinevate vigade ette ja peale sõitu paberit vaadates ütles ohates: "ainult liiklusõnnetus veel puudub". Cool
Kolmanda korraga sain ikka tehtud kuidagi.
Vasta

Aegade alguses oma sõidueksamil vaidlesin miilitsaga, kuna Tartu maantee lõpus olevast kurvist otse kaubamaja juures olevate lillekioskiteni sõites hakkas ment suunanäitamist nõudma. Jäin endale kindlaks ja sain loa kätte.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

80 ndatel, kui tehti see punktisüsteem sõidueksamile, tuli välja, et kui sõidad punasest tulest läbi,jääd terveks, teed kiire kannapöörde ja tuiskad teiselt poolt ka samast punasest läbi, pargid auto ja nõuad omale juhilubasi. kuna punktide kogum lubas seda .

Tegelikult on alati kõige ohtlikumad inimesed ühiskonnas truualamlikud käsutäitjad kelle ainuke soov on
                                           OLLA KEEGI JA SILMA PAISTA
Vasta

[quote pid='423747' dateline='1496088028']

Kolmas oli puhas enda prohmakas, kuna tegi kahe reaga ühesuunalisel tänaval vasakpöörde paremalt rajalt, reastumata eelnevalt ümber. Nõus, jäme eeskirjade rikkumine. 25+5 koos kogu vara konfiskatsiooniga oleks veel vähe sellisele.

[/quote]

Njaa. Aasta oli siis äkki 1993 kui soidueksamit Kadriorust sai alustatud. Kohviku juurest vasakule ja siis kohe paremale vana tivoli tee peale. Sealt siis pööre vasakule et soitta uuesti tagasi kadriorgu. Tivoli tee ka ühesuunaline ja kaks rida. Kuna teadsin et vasakus reas on meeletu auk siis soitsin paremalt ja sooritasin ka vasakpöörde suht paremalt poolt. Ja sinna see eksam ka loppes ? Pohjuseks vasakpöörde sooritamine paremast reast. No natuke ilmselt toona ärritas ka härrat teadmine,et laekusime kambakesi eksamile autoga. Aga lubasid ju veel ei olnud.
Mingid nädalad pidi vist ootama ja sain uuesti minna eksternina tegema soittu. Saatuse tahtel sattus sama härra kes eelmisel korral oli ja vaatamata mu seletusele augu kohta mind läbi kukutas. Noor veri loi vemmeldama ja samast soittu alustades lähenemine augule. Lasin külma kohuga august läbi nii,et 06 vahepeal otsaga taeva poole vaatas. Sooritasin siis kenasti vasakpöörde ära ja paluti peatuda. Kirjutati paber välja ja öeldi,et võite minna on lubasid vormistama. Soidueksam kestis siis tubli mitu minutit ja paar kilomeetrit. 
Oh aegu ammuseid. 
Veokavennad pidid tallinnas suht sagedasti leidma end kopli lopust mingilt ringilt kus ilma korval rida kasutamata pole voimalik mingit ringi vist läbida ilma,et rattad konniteelt lisa hammustaks.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Mul meenus üks ammunähtud filmike umbes samal teemal, kus õppustel raske ja lahingus juba kergem.

Filmike
Vasta

(30-05-2017, 07:44 AM)wagoneer Kirjutas:  Veokavennad pidid tallinnas suht sagedasti leidma end kopli lopust mingilt ringilt kus ilma korval rida kasutamata pole voimalik mingit ringi vist läbida ilma,et rattad konniteelt lisa hammustaks.

Kui sa sõidueksamist räägid, siis juhul kui C kati autos on kaks kohta (eksamineerija ja eksamineeritav) ei jõua Saue platsi pealt koplisse ja tagasi, peksmise peale ka mitte ettenähtud eksami aja jooksul.

Parem varblane käes, kui kajakas pea kohal!
Vasta

(30-05-2017, 07:44 AM)wagoneer Kirjutas:  Veokavennad pidid tallinnas suht sagedasti leidma end kopli lopust mingilt ringilt kus ilma korval rida kasutamata pole voimalik mingit ringi vist läbida ilma,et rattad konniteelt lisa hammustaks.
Sellisel juhul tulebki kõrvalrida kasutada, see on täiesti seadusega kooskõlas. Ma ei tea, kas see sõltub eksamineerijast või millestki muust, aga tagasipöörde sooritamine algusega rattalaiuse ja peegli jagu üle vasaku rea parema serva on ka eksamil täiesti vastuvõetav manööver, proovitud omal nahal. Võib-olla muutis see ka miskit, et ma andsin enne manöövri sooritamist teada, et "järgnev on minu teadlik tegevus, sest ma vist ei mahu muud moodi ära". Seda ei kommenteeritud ei sellel hetkel ega ka hiljem platsile tagasi jõudes, seega oli kõik OK.
Vasta

1972 a. C-katti tegin eksamisõitu pika kabiiniga 52-ga. Lastekodu tänavalt piki Odra tn äärset kuni parem pööre Olümpia suunas ja "Aja tagurpidi sellest esimesest hooviväravast sisse". Tagurdan siis kinnise väravani ja ütlen, et värav on kinni. "Kas mina pean selle avama" oli vastus. Tegin värava lahti ja tagurdasin sisse. "Järgmine rooli!". Nii lühike (ca 5oo meetrit) oligi eksam ja load käes. Jaa, olid ajad, liiklus hõredam ja rahulikum.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

Neile, kes unustavad kuuajaga koolis õpitu  Rolleyes
http://valgamaalane.postimees.ee/4148661...lopetanuid
Vasta

täna 5 aastat kadund äia mossega platsil.vastu võetakse ainult arvel mitteolevaid ronte,kui masin arvel siis omaniku volitusega.alul saadeti kohe pikalt-aja pärimisasjad nootaris korda ja siis tule ussipuruga tagasi.pika jahumise peale vaadati netis registrit ja seal kirjas polnud,helistas arki ja seal vanas registris olemas ja arkist öeldi,et ostsi sahtlipõhjast volitus või ostu müügi leping kus isikukoodid peal ja siis võtavad rondi vastu.hetke pärast pisut leebuti ja tõsteti maha ja hakati passi ja kerenumbrit vaatama,aga totaalselt erinevad ja ülemus taas tõsta peale ja tagasi kodu kas lõikad juppideks või sahtlist volitus või müügileping.hetk hiljem lubati seina äärde ootele panna,et raha enne ei saa kui toon vajalikud paberid.hetk hiljem leebuti pisut ja hakati raami nr järgi jälgi ajama maanteametis ja sellise kere nr-iga masinat pole kuskil arvel ega olemas,küll aga arvel passi andmetega masin ja seda meil kuskilt võtta pole.
äi ostis masina sept 1996 harju büroos regati ümber.kurat hea,et varastatud masin polnud muidu oleks veel platele sattund Sad  ja mille eest said arki vanad palka?ja mida nüüd passi ja nmbritega teen?
Vasta

Raami seinapeale. Mul on selliseid pabereid juba hea mitu.


Vasta

(30-06-2017, 11:59 AM)muska71 Kirjutas:  täna 5 aastat kadund äia mossega platsil.vastu võetakse ainult arvel mitteolevaid ronte,kui masin arvel siis omaniku volitusega.
...
äi ostis masina sept 1996 harju büroos regati ümber.kurat hea,et varastatud masin polnud muidu oleks veel platele sattund Sad  ja mille eest said arki vanad palka?ja mida nüüd passi ja nmbritega teen?

Või OM-lepinguga. Ajastukohasega, eksole.

Kelle arvel on auto? Paber on tema mure.

Kui Sinu arvel, siis on kaks valikut.
A: lähed LRB büroosse ja nõuad välja selle tõpra, kes säärase kompoti "kliendile vastu tulles" ära vormistas. Jah, see nõuab aega ja kannatust ning tõenäoliselt ka natuke raha. Aga vähemalt oled  teinud kõik õigesti Cool
B: kuna antud liikur tõenäoliselt on juba aastaid ülevaatuseta, siis on ta niikuinii passiivses staatuses ja sellega muret ei ole. seega: las seisab ja loodame, et riigi"isad" ei hakka sääraste asjade pealt obrokit korjama kunagi.

Dokumentideta/võltsitud autosid saab utiliseerida ainult nii, et seda ei saaks platsil autona tuvastada. Soovitavalt paaris erinevas koormas pika aja jooksul.

Metallisti peale pole mõtet pahandada, tema niigi venitab seadust romusid mittekomplektsena vastu võttes. Kui tahad kellegi peale pahandada, siis selle ARK töötaja peale, kes sellise jama läbi lasi ning selle RK koosseisu liikmete peale, kes jäätmeseaduse muudatused seaduseks hääletasid.
Vasta

(30-06-2017, 12:07 PM)v6sa Kirjutas:  
(30-06-2017, 11:59 AM)muska71 Kirjutas:  täna 5 aastat kadund äia mossega platsil.vastu võetakse ainult arvel mitteolevaid ronte,kui masin arvel siis omaniku volitusega.
...
äi ostis masina sept 1996 harju büroos regati ümber.kurat hea,et varastatud masin polnud muidu oleks veel platele sattund Sad  ja mille eest said arki vanad palka?ja mida nüüd passi ja nmbritega teen?

Või OM-lepinguga. Ajastukohasega, eksole.

Kelle arvel on auto? Paber on tema mure.

Kui Sinu arvel, siis on kaks valikut.
A: lähed LRB büroosse ja nõuad välja selle tõpra, kes säärase kompoti "kliendile vastu tulles" ära vormistas. Jah, see nõuab aega ja kannatust ning tõenäoliselt ka natuke raha. Aga vähemalt oled  teinud kõik õigesti Cool
B: kuna antud liikur tõenäoliselt on juba aastaid ülevaatuseta, siis on ta niikuinii passiivses staatuses ja sellega muret ei ole. seega: las seisab ja loodame, et riigi"isad" ei hakka sääraste asjade pealt obrokit korjama kunagi.

Dokumentideta/võltsitud autosid saab utiliseerida ainult nii, et seda ei saaks platsil autona tuvastada. Soovitavalt paaris erinevas koormas pika aja jooksul.

Metallisti peale pole mõtet pahandada, tema niigi venitab seadust romusid mittekomplektsena vastu võttes. Kui tahad kellegi peale pahandada, siis selle ARK töötaja peale, kes sellise jama läbi lasi ning selle RK koosseisu liikmete peale, kes jäätmeseaduse muudatused seaduseks hääletasid.

auto kadund äia arvel ja ametlikud pärijad mu ametlik kaasa ja tema vend,AGA nootar küsib kena klotsi,aga mitte kui midagi ta ei tee.sina kui pärija pead ise teadma ja otsima mis vara ja asjad kadunukesel olid.nootarist saad paberi kus kirjas,et oled seadusejärgne pärija ja kõik.

viimane üv oli 2003 aastal,kindlustus 0 leping jooksis surmani.

mina ei pahandagi metallisti peale,pigem ikka seaduse looja -riigi peale.

kaldun arvama,et isegi äi ise ei teadnud sellest soustist midagi -heauskne ostja.mina 18 aastat siin eland ja selle aja jooksul äi pani vahest harva käima ja mingil ajal sõitis meie garaazist 2 km eemale teise garaazi kus seisis kuni surmani ja sealt lohistasin paela otsas kodu tagasi põka sabas.
Vasta

Minu teada mujal riikides on nii,et kui autot või mis tahes muudw sõiduvahenditega,peale omaniku maise teekonna lõppemist. Ei vormistata ega tehta mingi aeg ringi, siis on sellised variandid võimalikud:
Pärijad peavad sõiduki enda nimele võtma(selleks on oma kindel ajaperiood),kui ei soovi kohustab seadus selle asja andma kokkuostu.  Kui ei vormistata ringi siis kantakse automaatselt maha ,seoses omaniku maise teekonna lõppemisega. Kuid sõiduk peab siis mingil määral füüsiliselt alles olema. Ehk kere nr ja registrimärk alles.
Hullem jama nagu ka eestis on sõiduvahenditega,mis on hingekirjas kadunukesel aga mille füüsiline olek teadmata. Kui ei teata,mis sellest sai kuulutatakse sõiduk tagaotsitavaks ja kui keegi sellega teeb midagi siis on see tema probleem,edaspidi paberid korda ajada.
 Paraku on neid fantoom autosid ja masinaid inimestel hingekirjas ikka meeletult ja palju. Kõige mõtekam olekski 0 variant mingiks ajaks,ehk ,et kunagi ära müüdud ja vormistamata sõidukid ühepoolselt maha kanda kirjaliku avalduse alusel.
See lahendaks mingil määral probleeme ära.


Vasta

(30-06-2017, 15:37 PM)kopraonu Kirjutas:  ...kui ei soovi kohustab seadus selle asja andma kokkuostu.  
...

Kus riigis nii on?

Inglismaal oli küll tänaval teatud aja vedelevate autode utiliseerimise kampaania, aga see ei olnud seotud mitte pärimise, vaid heakorra ja rohepesuga.
Vasta

(30-06-2017, 12:36 PM)muska71 Kirjutas:   nootar küsib kena klotsi,aga mitte kui midagi ta ei tee
Notar on pärimistunnistuse välja andnud ometi ju?
Selle baasil saavad pärijad kas koos või vastamisi teineteist lihtkirjalikult volitades KÕIK lahtised otsad likvideerida.
Nii lihtne ongi.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne