Autoregistri teema.

(30-06-2017, 12:07 PM)v6sa Kirjutas:   
B: kuna antud liikur tõenäoliselt on juba aastaid ülevaatuseta, siis on ta niikuinii passiivses staatuses ja sellega muret ei ole. seega: las seisab ja loodame, et riigi"isad" ei hakka sääraste asjade pealt obrokit korjama kunagi.

mille eest riigiisad obrukit korjavad?kust mina kui pärija saan teada mis vara ja palju oli lahkunul?

pärimistunnistus ees ja kirjas 1/2 osas mu kaasa ja teine pool tema vend ja isikukoodid.
märkused pärandaja oli lesk aastast see ja see.
pärijale lähevad üle kõik pärandaja õigused ja kohustused ja kogu vara mis ei olelahutamatult seotud pärija isikuga....

mittev kuskil pole kirjas mitu autot,traktorit,maja,pangaarvet jne pärandajal oli.kui minul pole ka auto dokke siis kust saan mina teada mis tal olid?
traktori muldvana passi leidsime lauasahtlist ja see andis aluse kasvõi politsei abiga lollaka elukaaslase käest põka kätte saada.kui poleks leidnud siis millega tõestad?ark ei anna ju ka mingit inffi.vanasti ladus nootar kogu vara lauale.

kui kellegil huvi võin koopia tunnistusest üles panna.
Vasta

Notar ei näe, mitu ostumüügilepinguga kuid vormistamata autot subjektil kuuri all on...

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-06-2017, 17:07 PM)Marko Kirjutas:  Notar ei näe, mitu ostumüügilepinguga kuid vormistamata autot subjektil kuuri all on...

ja mina kui pärija näen?ok praegu oli kui üks pere,aga küllalt neid juhtmeid kus pärandvara kukub ootamatult sülle.või ostis või müüs subjekt vahetult enne surma midagi millest pole mul halli aimu.nootarile maksan ja tema kohus peaks olema 6 kuu jooksul kogu vara välja tuhnida hähemalt ametlik.

pangast antakse surmatunnistuse alusel kuni 2 kilo kohe pappi matuste korralduseks,aga rohkem nad ka infot ei anna,et kas ja palju üldse kuskil midagi on.
Vasta

naine käis vaatas rikis ja muud ametlikud kohad öra ja kuskil pole midagi.kõige mõistlikum sitta mitte torkida hakkab haisema ja jubedalt.
Vasta

Kui Sa pole pärandit vastu võtnud ja oma nimele teinud, siis MILLE ALUSEL kindlustus nõudeid nagu esitaks?
Tean juhust, kus inimesel oli korteris telefon, surnud inimese nimel. Teismelised jõmpsikad kõllasid lõbuliine, ulmeline arve oli. Sell käis ise oma näo ja nimega sidefirmas ja ütles - te ei saa raha, saate aru? Tunnistati, et saavad küll. Numbrist jäi ilma aga nõuet ei tulnud.

Müün: keermetõrv, puidulakk, alumiiniumtorud.
Vasta

(30-06-2017, 17:03 PM)muska71 Kirjutas:  mille eest riigiisad obrukit korjavad?kust mina kui pärija saan teada mis vara ja palju oli lahkunul?

pärimistunnistus ees ja kirjas 1/2 osas mu kaasa ja teine pool tema vend ja isikukoodid.
märkused pärandaja oli lesk aastast see ja see.
pärijale lähevad üle kõik pärandaja õigused ja kohustused ja kogu vara mis ei olelahutamatult seotud pärija isikuga....
...
Mis aastast see tunnistus on? Seadus ju muutus vahepeal.
Aga sedapidi see ongi: kui tahad midagi pärida, pärid kogu poti. Võlad ja varad. Ainult kinnisvara, relvad ja liikluses osalevad sõidukid on registrites, muu tuleb ise välja nuhkida. Ei saa nii, et võtan ainult vara ja võlad lasen maha kanda.
Alati on võimalik notarilt see nuhkimisteenus tellida - nad on päris osavad selles. Aga see teenus maksab ja mitte vähe.

OMandiõiguse ülemineku vormistamiseks on notarit vaja kinnisvara, relvade ja sõidukite puhul. Kasulik on kõik sama lepinguga läbi kanda - siis ei saa keegi tulla "põkat lollaka käest tagasi võtma".

Aga mis on sel pistmist kunagi ARK leti taga tehtud veaga?
Vasta

Ma justkui mäletan nii: kuus kuud on aega pärandist ära öelda, muidu pärid. Selle aja jooksul võid otsustamiseks tellida pärandi inventuuri või kuda seda nimetatakse.

Инвалид информационной воины на фронте Пярну-Хииу. 
Tsiteerides John McCaini: "Venemaa on peamiselt bensiinijaam, mis teeskleb riiki"," rääkis Basse.
Vasta

notar teeb soovi korral pärandvara auditi. kuuri alla vaatama ei tule, aga kogu vara, mis kuskil kirjas, leiab üles.
seejärel otsustad, kas võtad pärandi vastu või loobud. teenus on tasuline, aga maksis veel mõne aasta eest kopikaid.
Vasta

On jäänud tähelepanemata, millal see juhtus, aga mingist hetkest on MNT taustakontrolli lehel võimalik ka ainult autonumbri alusel näha kogu ajalugu (ülevaatused, registritoimingud). Varem oli selleks ka VIN nõutud.
Nüüd antakse VIN sealsamas kätte reg. numbri alusel.
Pole paha, päris mugav.
Lisaks on lehel tekkinud ka enne 2010 registrist kustutatud autode ajaloo/andmete vaatamisvõimalus VIN alusel. Milleks see hea on, ja miks ainult kuni 2010, ei oska küll arvata. Aga pole ka paha, vist Smile
Vasta

Automüüjate elu tehakse kibedamaks. Nende, kes varjavad VIN- koodi.
Vasta

(23-06-2018, 01:54 AM)TeeTL Kirjutas:  On jäänud tähelepanemata, millal see juhtus, aga mingist hetkest on MNT taustakontrolli lehel võimalik ka ainult autonumbri alusel näha kogu ajalugu (ülevaatused, registritoimingud). Varem oli selleks ka VIN nõutud.
Nüüd antakse VIN sealsamas kätte reg. numbri alusel...

Märkasin seda seda 21 juunil, ise mõtlesin alguses, et mingi turvavea tõttu on neil tagauks lahti jäänud. Äsjase uue Isikuandmete kaitse seadus raames tundub mulle see  vägagi vastuolulise käiguna (ajal mil isegi surma- ja sünnikuulutused on vallalehtedes kinni keeratud). Saab ju nüüd ainult nr järgi iga krusamehe või taksojuhi aastaseid läbisõite vaadata, ülevaatuse teinud firmanime järgi saad teada auto tegutsemise asukoha jne.
Vasta

(23-06-2018, 01:54 AM)TeeTL Kirjutas:  On jäänud tähelepanemata, millal see juhtus, aga mingist hetkest on MNT taustakontrolli lehel võimalik ka ainult autonumbri alusel näha kogu ajalugu (ülevaatused, registritoimingud). Varem oli selleks ka VIN nõutud.
Nüüd antakse VIN sealsamas kätte reg. numbri alusel.
Pole paha, päris mugav.
Lisaks on lehel tekkinud ka enne 2010 registrist kustutatud autode ajaloo/andmete vaatamisvõimalus VIN alusel. Milleks see hea on, ja miks ainult kuni 2010, ei oska küll arvata. Aga pole ka paha, vist Smile
See on juhtunud umbes viimase kümne päeva jooksul.  Otsin masinat hetkel ja külastan seda lehte tihti.

_____________________________________
Kuldsete kätega soss-sepp.

Vasta

(23-06-2018, 15:28 PM)pljuhkam Kirjutas:  See on juhtunud umbes viimase kümne päeva jooksul.  Otsin masinat hetkel ja külastan seda lehte tihti.

Minupoolest võiks edasi ka juhtuda, vahel on täitsa abiks.  Big Grin

Näiteks. 
Vedeleb mul P-Tallinnas tänaval üks Lada 111. Tagakoopaääred vaikselt hakkavad auto küljest eralduma, tagapagassi saavad rotid vabalt sisse, sest osa tagaluugist on samuti pudenenud ja külarahvas räägib, et paar aastat tagasi veel olevat seal autos keegi inimeselaadne sees elanud. Täna ei sobi enam elamiseks ka mitte, sest jalgu vist pole kuhugi toetada.
Ülevaatusel, nagu selgub, käis viimati aastal 2012, edasi on vaikus. No TÕENÄOLISELT selline auto enam kunagi sõiitma ei hakka.
Aga parkimiskohta hoiab ikka terve autopikkuse kinni.

Nii sõber see autoregister ka ei ole, et omaniku saaks kindlaks teha. Ei jäägi muud üle, kui mõnel varahommikul ilmselt aeglusti ja 4WD autoga ta keset suuremat tänavat vedada ja sinna kuidagi risti vedelema jätta.
Siis ehk linn lõpuks aktiviseerub ja veab ta oma kuluga minema.

.
Vasta

Maanteeameti lehel ei avaldata ju isikuandmeid vaid auto tehnilisi andmeid ja läbisõite. Mitte ühtegi viidet auto omanikule pole.
Tervitatav uuendus igaljuhul. Siiamaani näeb müügis autosid mille kuulutuse juures pole VIN koodi ja reg nr on pildil hägustatud. Huvitav kas keegi üldse helistab ka sellise kuulutuse peale. Isiklikult ma ei ole küll vaevunud edasi lugema kui sellist jama näen. 
Auto reg nr samamoodi ei kuulu isikuandmete hulka.
Vasta

Selline küsimus, et kas kellelgi on kogemusi N3 kategooria veoauto kategooria muutmisega SIHTOTSTARBELISEKS, praegu on PAAK? Autol on vaakumpump aga pole nö tehasetoode, vaid väljamaal kunagi ringi ehitatud. Samas olen numbrite järgi päringust vaadanud siin ringi sõitvaid autosid, umbes pooled sarnased on paagid ja pooled on sihtotstarbelised. Mul endalgi üks Gaz 53 on paak ja teine sihtotstarbeline, kuigi identsed autod. 
Konkreetse auto puhul endine omanik väidab, et "lähed teed arkis ära". Nii, kohalikus arkis raiutakse kindlalt vastu, et pole võimalik seda enam muuta, on see mis on. Mis arvate?
Vasta

(22-02-2019, 09:33 AM)Romka Kirjutas:  ...
Nii, kohalikus arkis raiutakse kindlalt vastu, et pole võimalik seda enam muuta, on see mis on. Mis arvate?

Ma teeks antud kaasuse korral kõne veel paari büroosse, kuna tegu on seaduse painutamisega kodaniku kasuks. Võib leiduda mõni, kes saab elust aru ja keda veel "uuriv ajakirjandus" pole paljastanud.
Vasta

(22-02-2019, 09:33 AM)Romka Kirjutas:  ...
Konkreetse auto puhul endine omanik väidab, et "lähed teed arkis ära". Nii, kohalikus arkis raiutakse kindlalt vastu, et pole võimalik seda enam muuta, on see mis on. Mis arvate?
Eeldan et on saadetud ka ametlik kirjalik vastus põhjendustega, et miks ei saa ning siis võiks need põhjused ka siia välja tuua.
Kui eitav vastus on letitagant suusõnaline siis ise prooviks teist MNTameti bürood või siis saadaks ametliku kirja, et saada ka ametlik vastus keeldumise põhjustega.
Vasta

Nojah, kohalike tegelaste pädevuse pani kahtluse alla juba ka see, et nad väitsid surmkindlalt, et ka sihtotstarbelisena säiliks raskeveokimaks.
Vasta

Saada ametlik päring ARK-i. Ootad mõned päevad ja saad vastuse. Üldiselt põhjendavad miks ei saa. Selle põhjal võimalik siis ka vaidlema hakata kui on/oleks põhjust.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

(22-02-2019, 09:46 AM)Romka Kirjutas:  Nojah, kohalike tegelaste pädevuse pani kahtluse alla juba ka see, et nad väitsid surmkindlalt, et ka sihtotstarbelisena säiliks raskeveokimaks.

https://www.emta.ee/et/ariklient/aktsiis...a-vastused

p 6. Paak auto peal võib olla nii veose vedamiseks mõeldud erikujuline "kast" kui ka mingi tehnoloogilise protsessi läbiviimiseks vajalik mahuti. Ilmselt tuleb läbida väitlus teemal, kas see konkreetne auto tegeleb näiteks ainult kanalisatsioonisüsteemide puhastamise või ka fekaali veoga.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne