Autoregistri teema.

ilusti töötab...

Idiootidega pole mõtet vaielda - nad veavad sind enda tasemele ja lajatavad siis kogemusega /Iid-Tõstamaa/
Anna väikesele inimesele veel väiksem võim kätte ja ta arvab kohe et on Jumal taevas (või mode foorumis...)
Vasta

(14-06-2021, 14:39 PM)ZIL 131 Kirjutas:  TMEVõi! Teist või lausa kolmandat päeva "ARK"i leht maas. IT - tiiger suri ära?
täiesti töökorras, just logisin sisse

Pähkliajude hirm
Vasta

Eile ka toimis
Vasta

Iga päev kasutan ja pole probleeme olnud. Ilmselt isiklik tiiger on kuidagi probleemne.
Vasta

Hea klient!
Hetkel e-teeninduse kasutamine ei ole võimalik, kuna rakendusserveri töö on häiritud.Palume proovida hiljem uuesti.
Vabandame ebamugavuste pärast!
Vasta

(14-06-2003, 13:45 PM)hulgus (täpselt,18a tagasi) Kirjutas:  Miks on nii, et iga kord kui ARKd külastada, siis tahaks selle teema jälle üles võtta ?Sad

Et sai siis jälle ARK elukoha järgset bürood külastatud. Kuna kõik asjaomased kodanikud käivad 8st 5 ni tööl, siis ikka laupäeval .
Ja oh üllatust,  kell 11 uksest sisse astudes oli ruum rahvast täis ja üks tore uue aja leiutis nimega järjekorra automaat, väitis et enne meid on ootel 60 (loe 60) tehingut. Kiire kella ja masina võrdlus lubas oletada, et tunni, pooleteisega peaks asi unustatud saama.
Aga... kell 14.15 kui oodatud oli siis 3 tundi, keerati järsu liigutusega uks seestpoolt lukku ja seda otse enne seda, kui üks vanaproua ukselingist kinni sai, et oma kutsutud numbri järgi siseneda. Meieni jäi 3 numbrit...
Saime siis vihjest aru niimoodi, et pidu läbi, kolm tundi ootamsit asjata ja tulge Teisipäeval jälle.
aga meid oli 4 kodanikku, kellest igaüks pea eesti ise otsast ja mõnedel lausa abikaasa kohustuslikus korras kaasas.

Probleem: Kes õpetaks ARK kodanikele järjekorra automaadi kasutamist, vältimaks olukordi kus peale 3 tunnist ootamist tünga saad? :mad:
Mina ei tunnegi ennast eriliselt petetuna, sest lipikul olev kuupäev ja kellaaeg teatasid et meie aeg saabub 22 novembril aastal 2007, kell 11.55  :oBig GrinBig Grin


Ajad on pisut muutunud Wink .
Eelmisel nädalal oli au külastada kohalikku bürood... teenindajaid leti taga 5x rohkem, kui kliente (5:1). Võtad numbri mis on vaid+2 numbrit suurem seinal olevast(kes ja kus need on?), ootad pisut, sooritad palavaga ettenähtud veeprotseduurid (külm sisse, soe välja) ja teebki masin bling-bling ning astud letti. üksi, ei mingeid abikaasasid, ostja/müüja esindajaid, eeltäidetud formulare ja lepinguid, 5minutit ja käidud.
Aga miks büroos? ikka eelpool kirjeldatud põhjusel, netibüroo oli maas...


Vasta

Ma sain ikka interneeduse kaudu auto müügi vormistatud. Sellepärast Sa mind järjekorras ei näinud Big Grin
Vasta

Ei saa ka aru, millest räägite. Probleemideta sai kahe auto võõrandamise tehtud.
Vasta

Tervist! On ikka süsteem tänapäeval tehtud, Ostsin omale gaz 53me, mis nagu oleks süsteemis sees olemas,kui auto number lüüa transpordiameti otsingusüsteemi oli auto näha ,kuid ajutiselt arvelt maha võetud, Läksin siis mina arki kohale, et autot ringi kirjutada, öeldi ,et ei saa pead tulema ette näitama,Mõtlesin ,et olen kaval teen ülevaatuse peale läheb arvele ja peale seda lähen vormistan siis auto enda nimele, aga ei kus sa sellega, ikka tahavad, autot näha.Härra siis ütleb mulle, auto peab olema komplektne, ma siis ütlesin, et kuulge mul autol puhas ülevaatus peal ,et kas seda annab nii üldse mittekomplektsena läbida?! No mina ei saa aru mida seal on vaadata peale vin koodi, mis käib sitase 4 neediga ukseposti külge ja mida oskab iga 14 aastane vahetada.Täiesti debiilne süsteem, raiska ainult enda aega ja raha. Mine tea kas peab ülevaatusele ka uuesti minema kui auto ette näidatud..... Jagage ka enda kogemusi.

Omaette nokitseja.
Vasta

E teeninduses ei saa siis vormistada?
Vasta

No see auto ilmselt oli vanas registris väheste andmetega vana reg. tunnistusega. Uuel tunnistusel on rohkem andmeid. Ja kontrollitakse tõenäoliselt seda, kas on ikka tegemist sama autoga.
Vasta

(12-01-2022, 09:07 AM)Raudpats Kirjutas:  No see auto ilmselt oli vanas registris väheste andmetega vana reg. tunnistusega. Uuel tunnistusel on rohkem andmeid. Ja kontrollitakse tõenäoliselt seda, kas on ikka tegemist sama autoga.
Nii võib täitsa olla. Mul oli just samalaadne olukord ühe vanakesega, (16a registrist maas) mida aitasin registreerida. Võõrandamise vormistamiseks pidime minema ja auto ikka ette näitama. Samas oma kastikas,mis pea 6 aastat registrist maas oli,läks sinna kenasti tagasi peale ülevaatust ja huvi pärast proovisin ka e-ark i kaudu võõrandamise algatamist ja kõik toimis.

Kõik abistavad tegevused orkide arvukuse vähendamiseks. 4x4 ja muude vajalike autode korrastamine ning kõiksugu eriprojektid.
MTÜ Toeta Ukrainat EE522200221082095744 Swedbank`is ja märgusõnaks (Autod Viimsist rindele)
Vasta

Sama pull. Pikalt maas olnud kaks traktorit tuli omaniku vahetusel ette näidata.
Pikalt maas olles pidavat vahel masin ja dokud sassi minema.

Aquila captas non muscas.
Vasta

(12-01-2022, 09:07 AM)Raudpats Kirjutas:  No see auto ilmselt oli vanas registris väheste andmetega vana reg. tunnistusega. Uuel tunnistusel on rohkem andmeid. Ja kontrollitakse tõenäoliselt seda, kas on ikka tegemist sama autoga.

Jah, täpselt nii ongi. Korduvalt läbitud kadalipp. Auto, mida eestis tuhandeid, millede andmed saaks kopipasteda, kuid ei, vaja ikka ette näidata. Ja vähe sellest, et komplektne peab olema, norivad seal angaaris isegi katkise tuleklaasi pärast...
Vasta

Fotojäädvustusi tegi ikka ka ju?
Vasta

Kas andmete ja/või komplektsuse kontrollimiseks ainuke variant on ettenäitamine büroodes? 

Traktorite/liikurmasinate registreerimiseelset kontrolli tehakse ka kliendi juures (40€, https://www.mnt.ee/et/soiduk/registreeri...e-kontroll). Kunagi justkui oli see võimalus üldine, ka autode puhul, aga see võibolla võeti pakkumisest ametlikult maha, mingi sellekohane infokild on justkui meelde jäänud.
Vasta
Car 

Paistab tõesti, et vaikimisi enam kõigile sõidukitele kohale kutsuda ei saa:
https://www.transpordiamet.ee/soidukite-...e-kontroll
Nagu ülal viidatud, siis reg eelse ülevaatuse põhjus on tänapäeval detailsem register ehk mingite seisnud masinatega tuleb uue reg tunnistuse väljastamise vajaduse puhul kohal käia.

Tehnoülevaatus on eraldi protsess ja kui seal on vajalikud asjad üle vaadatud, kehtib rahus edasi.

Lingil on reg eelse ülevaatuse mahud kirjas jne. Alati saab TAga täpsustada - kui nt ise viimati 2020a reg eelset ülevaatust tegin (toona mu oma initsiatiiv - tahtsin passi õiged andmed), uurisin huvi pärast ka mis on probleemkohad. Üks stampteema on värskemate idapiiri tagant pärinevate (veo)autode rehvid, mis ei sobi.

Kui aeg on hinnas, siis siin TA kirumine või muljetamine on lihtsalt selle väärt ressursi kulutamine - tulemuse toob TAs kohal käimine.
Me vaatame TA kliendina asju oma mätta otsast. TA pilt on laiem ehk siis suurel pildil on asjadel omad põhjused, mida pisikese subjektiivse mätta otsast ei näe või mõista. Ei peagi mõistma ja kõik protsessid ei ole ka alati kõigele 100% vajalikud või õiged. C'est la vie.

Foorumite vanarahvatarkus: "üks troll suudab rohkem arvata, kui sada tarka teada"
Vasta

Mul vähe teistsugune, kuid samamoodi küsimusi tekitav kogemus.
Nimelt ostsin Saksa auto Saksamaa numbrite ja ämbritega - kõik nagu ok.
Kuna olen Pärnu inimene, siis läksin ka Pärnusse autot arvele võtma ning ette näitama - kõik ilusti käidud ning ette näidatud ning asi tundus lihtne olevat. 
Aga nüüd alles pull hakkas!
Nüüd oli vaja oodata ameti otsust arvele võtuks ning taustakontrolliks ning muuks sääraseks. Kuna ise pole selliste asjadega kursis ega täpselt kõike nüansse ei tunne, kuid öeldi, et kogu protsess max 2 nädalat koos igasuguste taustakontrollide ja muudega. OK. Möödus üle 3 nädala ning täielik vaikus. Neljandal nädalal helistasin, et kusmaal asjad on? Vastuseks sain, et Saksast OK vastused kõik olemas ning paari päeva pärast saab kõik jonksu! Saabus jälle 1,5 nädalane vaikus ning siis helistades öeldi, et saadeti lisa kontroll päring saksamaale! Vastus paari päeva pärast Saksast jälle OK, kuid siis suunati juba minu kõne Tallinna ARK´i. Tallinnast tuli siis uus kõne, et peate tulema Tallinnasse autot näitama, ning küsimuse peale, et miks oli vastus, et on vaja!
Oo, läksin siis Tallinnasse, kus vaadati auto uuesti üle ning see ei kestnud kauem, kui Pärnus ning voilaa, kõik korras!
Ühesõnaga, Tallinn ei usalda omaenda töökaaslasi Pärnust!
Milleks see Tallinnasse käik vajalik oli sellest ma aru ei saanud, kuid lõpuks sain oma asjad korda(tööpäev muidugi raisus).

Ats.
Vasta

Ma võtsin viimati tsiklit arvele Pärnus, kui kõrval tekkis ühe BMW-ga küsimus. Probleem oli VIN-koodi ühes numbris, mis oli justkui puudu auto pealt aga dokumentides oli. Selle peale öeldi ka, et tehakse taustakontrollid ja lõpuks on nii, et Tallinn vajadusel vaatab auto üle ja teeb otsuse, kas või mis. S.t. kas vormistatakse nii arvele nagu päriselt on või siis tuvastatakse, et saapamaa mehed on mingi valskuse teinud selle kerega. 

Ehk, et probleemse tehnika vaatab üle ja lõpliku otsuse teeb mingi pääspetsialist peabüroos. Võib-olla nende juhtumite jaoks on eraldi töötaja(d) ja neid ei peagi kohalik inimene menetlema, kes tegeleb sellega, et järjekord lühem oleks ukse taga. Ning kes võib-olla ise ei saagi nt Itaalia või Saksa kolleegidega suhelda.
Vasta

Minu masinal on jah see heleroheline registreerimistunnistus A ja B osa. Eelviimane ülevaatus lõppes 2008 v 2009 ja nüüd käisin ülevaatusel 2021 novembris ja sain läbi. Nad ei tea ise ka seal Transpordiametis mitte midagi,  kui sa küsid, hakkab kohe kokutama ja mingit asjaliku vastust sealt ei tule. Ega gaz autol ei pea külgmisi allasõidutõkkeid muidu olema.? Väga loll lugu oleks kui vead auto kohale ja ikka vormistada ei saa...

Omaette nokitseja.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne