Joonistused veoautodest ja haagistest
#1

Leidsin täna äkitselt enda varasemaid joonistusi Autotranspordibaasi nr 11 (Saaremaa Autobaas) ja ETVKL Koondis auto sõiduvahenditest. Pärinevad need sikerdused mul tõenäoliselt 1980-ndate lõpust ja 1990-ndate algusest, sh kraanad mu märkmete järgi КЦ-3575 A ja И-3437 Д. Samuti olen kunagi hoolsalt üles tähendanud Saaremaa ETKVL Koondis Auto autoparki ГАЗ-tüüpi veokitest (veebruar 1990), mille andmeid ka natuke skännisin. Ehk pakuvad need materjalid kellelegi huvi.



Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
               
Pilt (pildid)
       
Vasta
#2

Mõned bussid kah... ATB Ikarus ja ETKVL ЛАЗ rändkauplus 30-30 ЕАЦ. ETKVL-is oli kunagi valge ПАЗ-tüüpi bussist ehitatud rändkauplus kah, aga tollest joonistust silma ei hakanud esimese hooga.


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#3

http://rekka.pri.ee on ka selline rubriik.
Vasta
#4

Oi sm denzu, selle peale tuli minu kodukoha autobaas tõesti meelde Big Grin. Ole hea ja lisa sinna eelnim lehele samuti.

Ette tänades

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta
#5

Wäintz, a fotomaterjal on olemas ATB veomasinatest aadressil http://www.automoto.ee/galerii/view_albu...eomasinad1
Neid pilte on tegelikult rohkemgi, aga mul pole võimalust neid enam automoto galeriisse riputada.
Vasta
#6

Mul senini alles joonistused kunagi peetud päevikutes joonistatud pildid 620test.Aga see wahetult pärast toda kui need maha kanti.Ja minu tollane unistus oli sellese 620 omale suvila ehitada..Siis oli mul ka 47 paberist ja tollastest munakarpidest tehtud bussid(enamus olid 620 ja 556).Oli ka PAZ 672, ZIL158 ja LIAZ 677(neid polnud vaja eriti värvida).Ja siis oli mul olemas ka TA9 ja 943 paberist tehtud leiwaauto mudelid.Neid oli vist 15 tükki.Meenub vaid niipalju ,et nummbrid olid 64-00 kuni 64-62EAO.See minu mälestus kui olin 13-15 aastane.Loodan,et teemat ära ei rikkunud
Vasta
#7

Minu keemia tunnis tehtud masin! Mai tea kas seal klassis oli katsetest veel aurud üleval aga jah... hmhmhm...


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
   

Pakun liivapritsi teenust, madalsurve pritsimine. Hind kokkuleppel!
Info: 58454535 (Tartu/Tartumaa) ; email: agent.x.007@gmail.com
Vasta
#8

to denzu: ETKVL Kuressaare automajandis oli valge LAZ bussist (mitte PAZ bussist) ümber ehitatud kauplusauto. Olin seal tööl, kui seda ehitati.
Vasta
#9

to koguja: just, sellest LAZist joonistusel märkmeid ka. Ja valge sinise alaäärega PAZ oli kah, uksega paremalt küljelt ja tagant, pilti kahjuks pole. Kui mälu ei peta, oli tollel ühe külje peal veel mingi periood pingviin...

Pisibussidest olid kolonnis RAF (oranz valge triibuga, algse numbriga 43-01 EAЛ, hilisemalt 072 KAG) ja kaitsevärvi roheline UAZik, mille saatust ei tea, kuid sees oli juhiosa reisijate salongist eraldatud punase mistraga Smile


Manustatud failid Pisipilt (pisipildid)
       
Vasta
#10

Sain ka lõpuks skänneri juurde. Tegemist on veoautoga GAZ-51. Autobaasi numbrit ei oska kahjuks öelda.

   
Vasta
#11

Et kui ma nüüd siin väga halba ei tee, ja seda vant teemat vähe upitan kostitades enda piltidega:

2002:

Zil 130 + turbapuur, kuna nende peal kaasas olles olen veetnud pea mitu a, siis tuli ka see paberile jäädvustada

[Pilt: z3k5t4c3g.jpg]

2006: Arvutis proovisin ka teha:
[Pilt: b7e6q1z9d.jpg]

Ja on ka teisi pilte:
Kunagi oli Saaremaal selline firma nagu Eva Trans,
[Pilt: U1q5u4p1B.jpg]

http://rekka.pri.ee/index.php?leht=joonistused7&id=1

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta
#12

Wäintz Kirjutas:Zil 130 + turbapuur, kuna nende peal kaasas olles olen veetnud pea mitu a, siis tuli ka see paberile jäädvustada

Muul on meeles, et kasuisa tööjuures(Törvandi EPT-s) kasutadid turba vedamiseks Kamaze küljele ja taha kallutus vöimalustega kantilise kastiga versioone, suurem jaolt köik masinad olid oranzid, osad ka sinised ja osad tumerohelised, aja pikku lagunesid nad ära vöi müdi maha, kuid kaks neist läksid tuleroaks, üks neist Tallinn-Tartu maantel kus turvast vedav Kamaz pörkas kokku (vilja) pole päris meeles ja kindel enam, mida see Gas (52)53 vedas, kuid masinate vahel toimus laup kokkupörge ja mölemad masinad pölesidd maani maha, ise olen näinud selle Kamazi vrakki, Törvandis ühe töökoja taga, suht hävinenud oli. Alles oli vaid osa kabiinist ja raam, ning üks esikummidest.

Aga meeles pole ka see kes selles kokku pörkes süüdi jäi, kuid üks nendest juhtitest jäi lihtsalt magama.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#13

Jah mandril kasutati palju kamaze turbavedudeks.

Midagi säärast oli [Pilt: o5C4x1f1i.jpg]

Ning olid ka spetsid puurid


Huvitav, kus neid puure tehti?

Vana tehnika ja veokite huviline
Vasta
#14

Jep umbes selline ta välja nägi, kuid osad masinad olid kahe kambri süsteemiga, aga ma pole kindel, kuna see vöis ainult väliselt nii paista.

www.classiccar.co.uk
www.carandclassic.co.uk
www.classiccarsforsale.co.uk
Müüa 2140 1982
Tartu on muutumas drifti Päälinnaks, oma ringristmikudega. Big Grin

Vasta
#15

Minu ammused joonistused; olin kuskil 10-13 aastat vana:

Mingi EO- ekskavaator, täpset mudelit ei mäleta:
   
Tahab vist olla MAZ, aga väikese tuuninguga Big Grin :
   
See tahab olla eelmise masina haagis:
   
See on Zil MMZ-555 (natuke poolik):
   
T-150K:
   
Vasta
#16

Vaadates selle teema viimast postitust, siis ehk ma püüa taaskord seda jalule saadaSmile. Kuna teema on Joonistused veoautdest ja haagistest, siis ehk ma võin siia ka postitada enda joonistused. Smile
Ziguli Vaz 2107
[Pilt: SDC10001.JPG]
Tuuning versioon vaz 2107-est.
[Pilt: SDC10006.JPG]
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne