K: GAZ-51 veljega sarnane velg
#1

Eile õnnestus meil soetada selline isend,millel hoopis omapärane velg - nelja avaga. Palume valdolt ja sidorovilt kommentaare!
Vasta
#2

Isend, mida Muuseumipapa silmas peab, on siis see:

[Pilt: 18mrts0086zf.th.jpg]

Vanade traktorite omanikud ja huvilised Facebook`is: https://www.facebook.com/groups/vanatraktorid/

Minu kanal YouTube`is: http://www.youtube.com/user/Kolhoos1?feature=mhee
Vasta
#3

muuseumipapa Kirjutas:Eile õnnestus meil soetada selline isend,millel hoopis omapärane velg - nelja avaga. Palume valdolt ja sidorovilt kommentaare!

Kui tegemist on vanatüübilise lukusturõngaga vitsaga (kitsas soon veljel) ning lameda nelja avaga (vt kaasroorulmase Sillu foto), siis vanemad mehed räägivad, et see oli 1960ndate ja 70ndate tõstukite ja treilerite velg. Laius ühtib täpselt 51 omaga.

Minu on muide ka üks selline nelja-auguline velg ära anda, kuna minu vanatehnikapargis ta rakendust ei leia.

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#4

Pakun, et tegemist on 80nendate aastate T-150K traktori käru velgedega.Mingi partii neid kärusid tulid topeltratastega, mitte laiade ühekordsete ratastega. Rehvidena kasutati neil mõõtu 240-508. Omalgi ühe auto all selline ratas. Proovin lähemal ajal ka pildi panna.
Vasta
#5

Kuna ma õiget teemat ei leidnud üles, siis paneks ka siia velgede pildid mis on mu onu juures oleval supipotil all:
[Pilt: img00270yz.th.jpg][Pilt: velg11py.th.jpg]

Maamees linnast.
Vasta
#6

andris Kirjutas:Kuna ma õiget teemat ei leidnud üles, siis paneks ka siia velgede pildid mis on mu onu juures oleval supipotil all:

1. Kompressor-supiköök
2. Tavaline GAZ AA/MM velg.

Ehk siis velg nr 1 läheb ka oma mõõtude ja ääriku poolest AAle/MMile alla, kuid tehasest ei ole AAd/MMid minuteada kaheauguliste velgedega küll kunagi tulnud. Mõlemad veljed on mõeldud 6.00x20" rehvide jaoks, kuigi siin näivad neil peal olevat veidi laiemad GAZ-51 mõõdus rehvid.

Lapsepõlvest mäletan, et kaheauguliste "liba-AA"-velgedega kompressoritel olid ikka kitsad (6x20") AA rehvid reeglina all...

Tegelikult ei ole selle jutu koht üldse GAZ-51 omadega sarnaste velgede teema all, kuna GAZ-51 veljeäärik on 6 poldiga (= ZIS 5 = UralZIS 355 = Studebaker US6 veljeäärikuga), samal ajal kui GAZ AA veljeäärik on 5 poldiga (= Ford AA/BB veljeäärikuga).

Võrdluseks võiks mainida, et "sahaariliste" ja hilisemade ZILide veljeäärik on 8 poldiga (ZIS-150/154/155, ZIL-164, ZIL-130, ZIS-151, ZIL-157, ZIL-131 jne).





Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.
Vasta
#7

Täienduseks Valdole:
Rehve 6,00-20 kasutati Gaz AA (MM) varasematel mudelitel. Hiljem rehvid 6,50-20. Kahe auguga (nn. supikatla) velgedel olid arvatavasti ikka rehvid 6,50-20.
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne