Kuskohast saab: korralik sireen või pasun?
#1

On plaanis koostada kodune signalisatsioonisüsteem või turvavõrk. Üheks elemendiks oleks vaja võimsat valgustusvõrgust (või? mingilt adapterilt 12V) jõudu saav (-ad) pasun (-ad). Enamikud kuuldud elemendid on minu subjektiivsel arvamusel liiga nõrgad.

Ehk oskab keegi linki soovitada või kohta Tallinna või selle lähipiirkonna ärides? Smile
Vasta
#2

AS VERRENDI E-mail: verrendi@hot. ee Tel. 6462005; BK EESTI AS | Laki 12 10621 Tallinn | Tel: +372 6 563427 | Fax: +372 6 562730 | e-mail: bkeesti@bkeesti. ee

*BK Eesti Valvesüsteemid, lukud. Müük


Terv. Avo
50 50 598
Vasta
#3

http://www.tevalo.ee/cgi-bin/web_store.cgi?ec=26a1b5c
Mõni neist ei kõlba?
Vasta
#4

Tänud, uurin asja.
Veidi hinges kripeldab mõni tõsine kompressoriga sireen (kunagi noorusajast mäletan, oli ühel külamehel mingi kombo, sireen kostis ikka ka viletsa ilmaga teise külaotsa. Praegu võin põhimõtteliselt naabri aknaall oma legaalse 12kal tukiga järjest terve padrunivöö tühjaks plärtsutada, tema ei tea järgmisel päeval abs midagi - ainult unised küsimused stiilis "tõsi või?" "ära jama" "oli ka?"

Eesmärk oleks panna kokku mingi süsteem, mis (vähem - rohkem) teavitab ennast, teiseks ka naabreid (oleme koostöös mõne vahel kinni nabinud), lisaks bioloogilisi rakukogumeid keda vahel ka lihtlabaselt varasteks nimetatakse - et nende tegemistele on oodata peatset sekkumist ja seda juba konkreetsemalt.

Sellised mõtted siin.
Vasta
#5

Kas keegi oskab sellist sireeni kommenteerida?

[Pilt: siren.jpg]

Vasta
#6

nasa13 Kirjutas:Kas keegi oskab sellist sireeni kommenteerida?

[Pilt: siren.jpg]
Kas see pole mitte õhusireen?
See, millega tavaliselt pommirünnakutest maärk antakse (õhuhäire) ?
Vasta
#7

Jap. See ta on, ilmselt el.jõul toimiv ning võrdlemisi tõhus...

Ma leidsin ühe teise, ilmselt lahjema, aga reaalsemalt kättesaadava.

Märksõna otsingusse "ship horn" (laeva pasun) ja sealt nad tulevad.
Huvitav, kas eestist on ka võimalik mõnda osta ja millises hinnajärgus võiks siis olla? Smile

http://www.elektromak.com.tr/sh/sh.htm

[Pilt: ShipHorn.jpg]

Tegelikult pole mul ka elektrilise sireeni vastu midagi, kui ta ainult piisavalt (minujaoks) võimas on. Smile

Aga siin: [Pilt: E105951.jpg&h=341&w=250!]

http://www.ogtstore.com/pages-productinf...le-ii.html

Nautical brass horn from ship Reliable II    
$1,500.00

Leslie Tyfon 200 horn

Dimensions: 26 in. x 10 in. diameter
Vasta
#8

Oleme tegelenud varjupaigale teavitussüsteemi väljatöötamisega ja põrkunud ka raskustele. Näiteks teavitussüsteemi (loe: ka häiresüsteemi) kiire väljalülimise vajalikkusele. Kui ikka juba mitmendat korda süsteem üürgab väga valjul häälel (aga sireen seda teeb!), siis kutsuvad naabrid ise Sulle vastavad asjamehed välja ... Kunagi, kui üks Tallinna firma pani meie muuseumile signat, siis väikese välissireeni paigaldamise järel, kui palusin suuremat, sain teada, et mingid normid ei luba suuremat panna. Valvekaamerad on kallid ja tõenäoliselt pole ka kellelgi aega lindistusi hiljem läbi vaadata. Need, mis siis sisse lülituvad, kui tsoonis liikumine tekib, on veel kallimad. Aga need kaamerad, mis nn. otseülekannet teostavad, ei anna ju erilist efekti - samas võiksid ju ise objekti valvata. Mingisuguse tulemuse annab ehk liikumisanduritega valgustuse sisselülimine, millega kaasneb väike "piiks". Meil plaanis lisaks veel nn. telefonirobot, mis saadab teate taskutelefonile, kui keegi tsooni siseneb. Aga meil ju päris palju külastajaid, kes tulevad valdavas enamuses heatahtlike kavatsustega ... Kui on kellelgi häid ettepanekuid, kuidas luua külastajasõbralikku teavitussüsteemi, olege head ja jagage kogemusi.
Hr. nasa13! Kunagi valmistas (küll ühepoolseid) sireene Tallinnas Tondi 1 asunud Tallinna Tuletõrjeühingu mootorpritside remondi osakond. Tehti nad autode kui ka traktori käivitusmootorite starteritest. Olid väga head! Eriti tugevat häält tegid need, mis tehtud 6V pingega starteritest, aga hiljem lülitatud 12V pinge süsteemi ... Läbipõlemisi ei mäleta, sest lülitused ju lühiajalised.
Vasta
#9

Aitäh info eest!

Jah, ma olen kursis, et on üldsuse huvides teatavad piirangud (arusaadav ka, kui ikka nt. öösel magusal uneajal paneb vägev sireeen röökima ning kui see ei taha enam vait ka jääda), samuti oli kuskil kirjas (kui nüüd mäletaks) ka see, et toon ei tohi olla eksitav, näiteks on vist mingid kinnitatud toonid (-kombinatsioonid), mis on siis kindla tähendusega jne.

Valveprobleemid võivad vahel olla üsna suured, tehniline valve hea tehnikaga on tõsine $$$. Ehk siis nokk lahti, saba kinni.

Midagi oleks vaja nuputada jah, ma korra mõtlesin mh. ka liikumisanduriga valgusele koos "piiksuga", aga kui ka need on alal, on vaja midagi veel ja... igatahes nuputamist on.

Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne