Restauraatorite päev Tagadi külas Kurtna lähedal
#81

Tervitus.Vägatore laadapäev oli-tagantjärele meenutades.Mõned pildid ka meeldetuletuseks ...... http://nagi.ee/photos/ostapri/sets/51769/
Vasta
#82

Kuna korraldajad ise siin foorumis tegevad siis küsin ühe algajale kohase küsimuse.
Mis paberimajandust laada korraldamiseks üldse vaja on?
Ma mõtlen milline luba kuskilt võtta tuleb ja keda teavitada?
Küsimusele miks ma seda kohalikust omavalitsusest ei küsi vastaksin et ei taha tühja juttu ajada, tahaks enne kodutöö ära teha
. Nii et kusagilt tuleb alustada, miks mitte küsida siis minu silmis kõige targematelt.
Vasta
#83

oskan natuke aidata laadakorralduse koha-pealt,kuna Kuusalus tuleb sellel aastal 1.mail juba 10-nes kihelkonna laat(alati 1.mail)ja olen laadakorraldus toimkonna juht olnud siis tean neid korraldus probleeme.Asi saab alguse laada toimumise kohast.1.Taotleda luba kohalikult omavalitsuselt ürituse korraldamiseks(valla kodulehel olemas vastavasisuline planket)2.planketile vaja kooskõlastusi vastava piirkonna politsei ametilt,3.teavitada päästeametit,4.kes on antud üritusel vastutav turvaja(peab omama turva-liðensi),5.kui antud piirkonda läbib riigi maanteeametile kuuluv tee või tänav tuleb maanteeametile esitada laada piirkonna skeem tee sulgude ja ümbersõitude kohta,6.kui piirkonda läbib bussiliin teavitada vastavaid transpordifirmasid,7.kohalikult omavalitsuselt võtta müügiluba organisatsioonile kes laata korraldab,8.kui laadal toimub alkoholi müük siis see luba tuleb eraldi taotleda kooskõlastatult politseiga 9.korraldus-lehel peab olema kirjas kes korraldab ja kus korraldab ja mida korraldab ja kes on pea vastutaja.10.kui laat toimub kellegi era-territooriumil siis sõlmida maaomanikuga vastavasisuline rendileping. ...kui tuleb midagi meelde siis täiendan seda rida,kogu see paberi-bürokraatia võtab aega kuni 2 kuud.
Vasta
#84

Suured tänudSmile
Asja ajamist igatahes on aga mitte midagi hullu.
Mõte hakkas jooksma sellest kuna tekkis müüki üks väga suur pind, mida on ka varem passitud ja asi igati mõtekas investeering. Kuna rentnikke pole hetkeseisus just jalaga segada mõtlesime et äkki siis midagi muud ja miks mitte midagi mis ennast ka huvitab. Võibolla oleks just nüüd lähiaastail paras aeg teha üks selline koht kus igal kuul korra saaks kollektsionäärid kokku ja ostaks, müüks ja vahetaks kaupa. Lätist sarnane näide peaks olema Riias toimuv kollektsionääride turg, mis on vist küll kaks korda kuus.
Üks selline mõnus siseruumides laadaplats.
Mõte on käärinud tegelikult juba mitu aastat.
Eks liigume tasa ja targu edasi ja vaatab, äkki aasta või paari pärast saame käimaSmile
Vasta




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 1 külali(st)ne