Teema on suletud

Mida kõike meil Eestimaal leidub, osa 4

Mascuses müügil selline masin. Asub minu andmeil Läänemaal, samas müügis veel kolm uuemat (1986, 87, 94) Volvo BM liigendkallurit.

Reg. nr. 616AAK kandev GAZ-2410 oli täna sõelumas luksautode vahel ummikuis, nägin päris mitu korda.

Regardman Kirjutas:Reg. nr. 616AAK kandev GAZ-2410 oli täna sõelumas luksautode vahel ummikuis, nägin päris mitu korda.

Üldse on neid Volgasid linnavahel jube palju viimaselajal näha!

Vahetan käiku enne mootori piiraja sekkumist...

616AAK on pärit sealt Sõle-Madala-Kari-Sitsi ristmikult.
[Pilt: img6390rl8.th.jpg]

Sillu Kirjutas:Üldse, kas tegu on ikka NII suure probleemiga?!?...
Ei ole,aga kui tekkis vajadus tsitaadis fotot näidata selgituse mõttes
siis ühest oleks täitsa piisanud.

Eelmisel nädalal "tabatud" Uaz tüüpi autobuss,esmasel vaatlusel birkat
ei leidnud.
[img][Pilt: 001p1010097nz9.th.jpg][/img]

[img][Pilt: 002p1010101cx2.th.jpg][/img]

[img][Pilt: 003p1010086di8.th.jpg][/img]

[img][Pilt: 006p1010098ju8.th.jpg][/img]

1985 Lada 1300 SL

Tegu peaks olema Kubanetsiga ehk UAZi baasil Kubani tehases ehitatud väikebussiga.

Kahjuks pole paremalt küljelt pilte, kuid see UAZ on minu meelest pigem samodelkin.

Võrdluseks ühe Kubanets U1A kere pildid, tehtud Saaremaal mullu augustis, praeguseks see arvatavasti daciateks tehtud...

[Pilt: img0280at4.th.jpg] [Pilt: img0281ml9.th.jpg] [Pilt: img0283mk5.th.jpg]

Pirka oli vähemalt sel Saaremaa kerel esiklaasi ülaservas keskel, tehasepirka kõrval.

andres22 Kirjutas:Tegu peaks olema Kubanetsiga ehk UAZi baasil Kubani tehases ehitatud väikebussiga.

Mul on plaan sinna tagasi minna ja vaatan kas birkat tõesti ei ole.
Näidikute järgi arvates tundub väga varajane isend(tehtud enne 1966).

1985 Lada 1300 SL

Mralil-l võib õigus olla, pildi järgi vaadates on tavaline Kubanets tõesti lühem. Kuna ma ise sellist reaalselt näinud pole, siis see oli oletus, et tegu Kubanetsiga. Võib olla ka Karksi-Nuia toodang.

mrali Kirjutas:Kahjuks pole paremalt küljelt pilte, kuid see UAZ on minu meelest pigem samodelkin.

Nüüd on ka parema külje foto.Algselt töötas see buss ühes Harju
rajooni sideettevõttes,kus ta oli kirjas kui УАЗ-452В.Praegune
omanik ostis utiili mineva bussi ära,saades omale "numbri ja ämbri"
ning Karksi-Nuias saigi buss praeguse näo.Birka leidsin ka ülesse,
kuid ta oli niivõrd roostetanud et ülesvõtmisel ei olnud mõtet.
[Pilt: 008p1010080sx6.th.jpg]

1985 Lada 1300 SL

http://public.fotki.com/ats97/mida-eestimaal-leidub/

Saku lähistel ZAZ 965.Veneaegsete valgete numbritega.Asi ilmunud sinnakanti suht hiljuti,tundus päris kobe olewat,tagaluugi õhuava omapärane.Numbrimärgi kohal õhuava.See vist omalooming , mäletan selliseid omal ajal päris palju liikvel.

Onu naabri naabri juures seisab sihuke gaz aa/mm :

http://img528.imageshack.us/my.php?image=img8541vc2.jpg

Täna õhtul sõtis mulle Suislepa juures vastu tumeroheline GAZ-24 numbrimärgiga 007 EST. Tulid mulle kohe meelde EST-seeria numbrimärgid Smile

Vast keegi auväärse volgaklubi liikmetest?

Valdo

Eesti Jalgrattamuuseumi  looja ja eestvedaja
Tutvustame jalgratta ajalugu Eesti vaates, väljas on üle 170 muuseumiväärtusega ratta
Asume Kesk-Eestis Väätsal Pikk 9.

valdo Kirjutas:Täna õhtul sõtis mulle Suislepa juures vastu tumeroheline GAZ-24 numbrimärgiga 007 EST. Tulid mulle kohe meelde EST-seeria numbrimärgid Smile

Vast keegi auväärse volgaklubi liikmetest?

Selle autoga sõitis eile "seltsimees" keda rohkem oleme näinud miilitsavormis ja miilitsa värvides 2410 roolis Smile. Nägin teda eile Võhmas.

PETSS Kirjutas:Saku lähistel ZAZ 965.Veneaegsete valgete numbritega.Asi ilmunud sinnakanti suht hiljuti,tundus päris kobe olewat,tagaluugi õhuava omapärane.Numbrimärgi kohal õhuava.See vist omalooming , mäletan selliseid omal ajal päris palju liikvel.

Kuigi konkreetset isendit pole näinud, ei ole numbrimärgi kohal olev õhuava üldjuhul omalooming, vaid omane varasematele 965-tele. Millal sapikate tagaluuki muudeti ja õhuava numbri alla peideti, ei oska öelda. Minu 1965. aasta ZAZ-965A-l on see juba numbri all peidus.

Soorem ports uuemaid pilte alates sellest pildist:
http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...d=IMG_4353

Miniveoauto Уаз 452 Д vanaduspuhkusel.

[Pilt: 001p1010105kt5.th.jpg]

[Pilt: 002p1010110kc1.th.jpg]

[Pilt: 003p1010081bb5.th.jpg]

[Pilt: 004p1010108qv9.th.jpg]

[Pilt: 005p1010075po6.th.jpg]

1985 Lada 1300 SL

Teab keegi sellest '39 Buick kabriost ehk midagi? Kas hiljuti Eestisse toodud?

[Pilt: 00900294cfaae6_m.jpg]

[Pilt: 00900022d740e2_m.jpg]

Juhuslikult Nagist leitud fotod
http://nagi.ee/photos/verso/?start=72&init=12
Jurmala kokkutulek 19. mai 2007

andres22 Kirjutas:Soorem ports uuemaid pilte alates sellest pildist:
http://www.automoto.ee/galerii/view_phot...d=IMG_4353

Väga kena Žiguli käru. Sellise käru valmistamisõpetus ja joonised olid kunagi ühes vene iseehitajate ajakirjas, ka Za Ruljomis oli pilt. Eks siis mitmed mehed üle N-Liidu tegid neid. Ilmselt mitte nii praktiline, kui tänapäeva kärud, kuid väga stiilne ja kindlasti sobivaim 2101 taha.

Kaþdy automobil se stane jednou veteranem, nebude-li dřive seðrotovan.
Teema on suletud




Kasutaja, kes vaatavad seda teemat: 2 külali(st)ne